DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #1087833  autor: jarekt
 12 sty 2020, 01:29
@Remington, czy dobrze byś się czuł jak ja na poważnie (jak SACZI) napisałbym np. tak:
"Odnośnie "pedofilów i zboczeńców", to ja w komentarzach znalazłem zdanie @Remingtona o sobie, że to on sam nim jest!"

Rozumiesz? Stwierdzam, że znalazłem zdanie, w którym Ty przyznajesz się (stwierdzasz, oznajmiasz), że jesteś taką osobą (i z wykrzyknikiem na końcu).
A potem, jak moje kłamstwo wyjdzie na jaw, to w dodatku będzie mnie tłumaczył mój kolega, że to nieporozumienie było...

Jak nieporozumienie, jak ja znalazłem i przeczytałem, że Ty się przyznajesz że nim jesteś!


Także to nie jest nieporozumienie, tylko ohydne kłamstwo, że takie zdanie znalazłem o Tobie.
Nieporozumienie to może by było wtedy gdybym napisał tak:
"Wydaje mi się, że chyba Remington pisał kiedyś o sobie w jakimś komentarzu że jet pedofilem".
Choć nawet wtedy to są ohydne insynuacje.

A SACZI znalazł moją wypowiedź, którą przeczytał, że ja przyznałem, że jestem złodziejem i kombinatorem.

Ohydne kłamstwo i tyle.



---edit---
PS. Sorki za ten konkretny przykład na Tobie w dodatku zrobiony, ale chciałem abyś choć trochę zrozumiał, jak to jest gdy ktoś taki numer odwali.
 #1087836  autor: matek451
 12 sty 2020, 10:09
Niestety ale wychodzi na to ze moderacja nie współpracuje ze sobą prawidłowo, co więcej napiszę ze nie istnieje skoro post wisiał tak długo i ze w ogóle takie wpisy zgłaszają uzytkownicy. ilość komentarzy jest teraz mniejsza, moderatorów wielu a mimo to nie nadzorują portalu na bieżąco czyli nie wypełniają zadań jakie są ich obowiązkiem.. Na dodatek moderator dał popis jakich mało, prezentując poziom @BRXzRRX . Skoro zwykłych uzytkowników za pewne sprawy spotykają bany na określony czas to logicznym krokiem wydaj się taki krok w stosunku do moderatora@SACZI i odsunięcie go tez od nadzorowania portalu. Na miejscu administratora zastanowiłbym się tez czy moderator który swoje prywatne animozje z użytkownikiem załatwia publicznie w taki sposób powinien pełnić taką funkcję.
Inna sprawa to jakość komentarzy @BRXzRRX , większość z nich od razu powinna lądować w koszu, póki co jest bezkarny.
 #1087839  autor: Remington
 12 sty 2020, 11:29
Jarek,
uważam przykład z pedofilem za niemądry. To jednak inny kaliber. Niech jednak będzie. Gdybyś się pomylił i tak bardzo przestrzelił po czym ten błąd został stwierdzony chyba wolałbyś usunąć swoją nieprawdziwą wypowiedź. Ja też chciałbym by zniknęła. Po co ma wisieć coś co bylo błędne i w zasadzie nie na temat. Słusznie więc to zniknęło.

Dlaczego to ja tłumaczę całą tę sytuację? Bo to ja zauważyłem to niezrozumienie, ja zglosiłem Sacziemu i ja usunąłem. Jak rozumiem, mimo to domagasz się satysfakcji w postaci przeprosin. Tego już w czyimś imieniu rzecz jasna zrobić nie mogę.
matek451 pisze:
12 sty 2020, 10:09
Niestety ale wychodzi na to ze moderacja nie współpracuje ze sobą prawidłowo, co więcej napiszę ze nie istnieje skoro post wisiał tak długo

Moderacja istnieje, bo komentarze ktoś w końcu usunął, ale nawet nie wiem kto. I to jest clue problemu, że one wisiały zbyt długo mimo zgłoszeń oraz moich prób interwencji. To jest niewątpliwie do poprawy przez Redakcję, by i w weekend ktoś czuwał. W tygodniu one by pewnie tyle nie wisiały.

matek451 pisze:
12 sty 2020, 10:09
ilość komentarzy jest teraz mniejsza, moderatorów wielu a mimo to nie nadzorują portalu na bieżąco czyli nie wypełniają zadań jakie są ich obowiązkiem..

Komentarzy jest mniej i bardzo dobrze. Skąd jednak masz wiedzę, że moderatorów jest więcej? Ja nawet nie wiem kto moderuje portal. Ale zbiór modów forum i modów portalu to zbiory rozłączne. Pragnę przypomnieć, że swój post zamieściłeś w wątku o moderacji forum, dopiero po wielu godzinach miałem możliwość przenieść go tutaj.
matek451 pisze:
12 sty 2020, 10:09
logicznym krokiem wydaj się taki krok w stosunku do moderatora@SACZI i odsunięcie go tez od nadzorowania portalu.

Mówisz - masz. Saczi nie ma już uprawnień do moderowania portalu. Ani nigdy ich nie miał, podobnie jak ja. Saczi jest modem na forum i tę pracę wykonuje dobrze.
matek451 pisze:
12 sty 2020, 10:09
Inna sprawa to jakość komentarzy @BRXzRRX , większość z nich od razu powinna lądować w koszu, póki co jest bezkarny.

Panów było trzech, bo jeszcze jeden oprócz wymienionych przez Jarka wymagał co najmniej pochylenia się nad jego wypowiedzią. Wpisy tamtych dwóch, mam nadzieję wywołają jakieś konsekwencje, ale zapewne nie w weekend.
 #1087843  autor: jarekt
 12 sty 2020, 12:31
@Rem, nie chcę już dalej tematu drążyć, bo chyba już powiedziałem co chciałem i to kilka razy, ale uważam, że powinieneś tamten post SACZI przesunąć do kosza, a nie usuwać całkowicie (tak żeby przez jakiś czas każdy mógł się z jego treścią zapoznać), zwłaszcza że SACZi zawarł w nim też inne "kwestie", np. o tym, że "@jarekt i @matek451, są użytkownikami, może nie spamerami, ale nadającymi się do zbanowania, przed czym naprawdę ciężko się powstrzymać".
I co ciekawe to była jego odpowiedź na informację @matka451 o wulgarnym komentarzu @BRXzRRX na temat Owsiaka pod niusem o Play/WOŚP.

Usunięcie jego posta odczytuję bardziej jak zabicie w zarodku ewentualnej dyskusji i ochronę SACZI, ale nie mam z tym problemu. Wolałbym jedynie aby jego post był w koszu.



I jeszcze jedna sprawa: użytkownik @djdab (to ten, który nazwał mnie "żydkiem" w tamtym niusie o Play/WOŚP) napisał kolejny komentarz, w którym nazwał brudasami ludzi chodzących na basen - koment #2.5 https://www.telepolis.pl/wiadomosci/apl ... tys-krokow.

Nie raportowałem tego komenta, bo wolę aby jak najwięcej ludzi się z nim zapoznało (po raporcie koment zostanie usunięty i nie będzie po nim śladu).



Przy okazji: po interwencji moda w takim czy podobnym komentarzu (i podjęciu odpowiednich kroków, które nie są podejmowane - chodzi o bana chociaż czasowego, na początek np. 7 dni, potem miesiąc, a potem permban), lepiej by było aby komentarz pozostał i wyglądał mniej więcej tak:
5. djdab
2020-01-11 18:14:47
***wymoderowano, powód: wulgaryzmy i pomówienia (konto zawieszone, ilość dni: 7).

Nie będę tłumaczył dlaczego. Albo napiszę w wersji krótkiej: aby podnieść w niedalekiej przyszłości jakość dyskusji na Telepolis.
 #1087845  autor: Remington
 12 sty 2020, 13:06
@jarekt
różni nas podejście do tego samego problemu. Gdyby w przytoczonym przez Ciebie przykładzie z moją osobą w roli głównej post tylko został przeniesiony do kosza i nadal każdy mógł się z nim zapoznać, byłbym bardzo niezadowolony. Bo ktoś przeczyta i wyrobi sobie zdanie o mnie, zapominając, że to kosz i dlaczego kosz.

Usunięcia będę bronił, bo sam bym tego chciał w podobnej sytuacji. Mogłem wymoderować całą treść tak jak to zaproponowałeś dla komentarzy, jednak w tym przypadku uznałem to za pozbawione sensu. Robię tak rzadko, bo w takich sytuacjach przypomina mi się zawsze taki stary czarno-biały film-romansidło, w którym na końcu przyszedł długi list miłosny od niego z Zachodu do niej w ZSRR - oprócz nagłówka i podpisu cały zamazany przez cenzurę. Unikam tego jak mogę.

Post @djdab o basenach mnie nie razi. Przyznam, że sam mam czasem podobne wrażenie-odrażenie gdy bywam na basenie. Staram się nie dopuszczać myśli, że pływam w wodzie wymieszanej z czyjąś uryną, choć przecież tak jest. Gdy to piszę nie twierdzę, że wszyscy sikają do basenu. @djdab uogólnia, ale nie czepiałbym się tej wypowiedzi, nie lubi basenów i pisze dlaczego, można się z nim zgodzić, można polemizować lub wręcz wyśmiać.

Za to wypowiedź, której sens sprowadza się do równania "kombinator+optymalizator=żydek" to rasizm w najczystszej postaci, który przywołuje najgorsze echa historii. Na coś takiego miejsca być nie może.
 #1087849  autor: jarekt
 12 sty 2020, 13:22
Kwestia zamiłowani lub nie do basenów, i powody tego, to wiadomo inna kwestia.
Ale zgaduję, ze Ty w publicznym miejscu (a takim jet sekcja komentarzy na portalu, którą widzą wszyscy) nie napisałbyś wprost, że "ludzie chodzący na basen to brudasy".

Dam jeszcze jeden przykład: załóżmy, że nie lubię moderacji i moderatorów na forach, no mam swoje powody (ale żeby było jasne: jest całkiem odwrotnie) i mogę to wyrazić np. w taki sposób:

- ogólnie nie przepadam za moderacją i moderatorami na forach...
albo taki:
- moderatorzy na forach to banda idiotów i życiowych przegrywów...

To, jak i w jakie słowa ubiorę swoje myśli i przekonania, chyba jest istotne i czasami zasługuje na przywołanie do porządku lub ostrzejsze kroki. Ale to tylko tak na marginesie.
 #1087850  autor: Remington
 12 sty 2020, 13:43
To kwestia wypowiedzi, która brzmi jak uogólnienie, ale niekoniecznie nim jest. On napisał "taplanie się z tym całym brudnym towarzychem" i wg mnie nie znaczy to, że on wszystkich na basenie za takich uważa. Jako bywalec basenów nie poczułem się, że o mnie on pisze.

Rozumiem, że mówi o części (podzbiorze) osób przebywających na basenie. Tak samo ja idąc na mecz powiedziałbym tylko o części widzów, że "nie chcę z tymi wszystkimi kibolami być w jednym miejscu", choć siedziałbym w sektorze rodzinnym ze zwyczajnymi ludźmi i bynajmniej nie ich dotyczyłyby moje słowa.

Nie zgadzam się zatem z Twoją interpretacją tego jego komentarza. I już nie ciągnijmy jego kwestii, bo to inny komentarz tego gościa zasługuje na potępienie i konsekwencje, a przez te dyskusje ta kwestia gdzieś się rozmywa.
 #1087851  autor: SACZI
 12 sty 2020, 14:04
@jarekt, akurat mój post był skierowany do matka, który pisał o "złodziejach i kombinatorach".
Przeglądnąłem podlinkowany artykuł z głównej i jedyne stwierdzenia podobne do tego, co napisał, były Twojego autorstwa!
Słów o złodziejach nie było już śladu, a jedynie Twoja wypowiedź.
Jeżeli wydaje Ci się, że ja do Ciebie pisałem, że jesteś "złodziejem i kombinatorem", to z mojej strony przepraszam!
 #1087854  autor: jarekt
 12 sty 2020, 14:21
No wiesz wyszło jak wyszło. Ja w każdym razie w niczym nie zawiniłem, bo ani nie napisałem tak o osobie, ani nawet nic o byciu złodziejem nie zasugerowałem, jak z kolei Ty napisałeś, że przeczytałeś, że napisałem o sobie. W każdym razie dość nieswojo się poczułem po takim tekście.
Oczywiście możliwy jest jakiś niefortunny zbieg zdarzeń, połączony z jakąś Twoją niechęcią do mojej osoby, ale jak Ty to tam wyczytałeś w moim komentarzu, to ja naprawdę nie mogę pojąć.
 #1087855  autor: matek451
 12 sty 2020, 14:38
Dzieki @jarekt, "fajnych" rzeczy się dowiedziałem na swój temat ale jak każdy użytkownik forum mam takie same prawa jak @SACZI więc żądam od Administratora abym mógł się zapoznać z wpisem jaki na mój temat zamieścił ów Pan mieniacy się tutaj moderatorem. Tak a propos w ciagu pół roku zamieścił mało chwalebne około 15 wpisów na Forum, zagląda pewnie tylko w poszukiwaniu haków na tych których ma na indeksie. a mój nicjk działa na niego jak czerwona płachta na byka.
Czyli przychylam się do zdania @jarekt, proszę o ujawnienie tego wpisu
. Moderator @SACZI nie nadaje się do pełnienia tej funkcji, może mnie za to zbanować już teraz albo niech zrobić to w białych rękawiczkach rękoma swoich kolegów , wszak gracie w jednej drużynie.
. Ten człowiek od dawna szuka haków na niektórych uztkowników ale jeśli to prawda co napisał @jarekt powyżej to sam dla dobra forum i portalu powinien zrezygnować z pełnionej funkcji bo przekroczył wszelkie granice.
Inwektywy pod adresem innego użytkownika czy takiego który zgłosił chamski wpis na portalu do moderacji bo to ja nim byłem, po czym w temacie o moderacji przypomniał o opieszałości osób funkcyjnych nie powinien skłonić go do popełnienia wpisu grożącego banem. Tak samo jak tekst o 'złodzieju 'pod adresem @jarekt nie powinien mieć miejsca.
Moderator @SACZI przekroczył pewne granice, jego osobiste wycieczki,emocjonalne reakcje nie przystoją moderacji. On nie ocenia użytkownika po jego całokształcie i pracy na forum a jedynie czeka na czas i moment w którym z uśmiechem na ustach wykorzysta swoją przewagę i odeśle ludzi z banem. To jest jego metoda działania.
Co ciekawe sam zainteresowany jak widać nadal nie zabrał głosu w tym temacie i milczy licząc na kolegów którzy nie pozwolą mu zrobić krzywdy, funkcyjni muszą przecież trzymać sie razem i mówić jednym głosem.
PS. Od tej pory nie zgłoszę już nawet najgorszych wulgaryzmów, pomówień i chamstwa jakie pojawią się na portalu czy forum osobom funkcyjnym bo @SACZI i jego koledzy czuwają z banem.
To samo radzę robić innym użytkownikom. Słuszna krytyka osób funkcyjnych na Telepolis nie moze mieć miejsca, jedna druzyna , jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Po Was choćby trupy. No i zlikwidujcie ten temat o Moderacji bo wyszliście tylko na hipokrytów.
 #1087857  autor: Remington
 12 sty 2020, 15:42
matek451 pisze:
12 sty 2020, 14:38
Co ciekawe sam zainteresowany jak widać nadal nie zabrał głosu w tym temacie i milczy licząc na kolegów którzy nie pozwolą mu zrobić krzywdy, funkcyjni muszą przecież trzymać sie razem i mówić jednym głosem.
...
Tak samo jak tekst o 'złodzieju 'pod adresem @jarekt nie powinien mieć miejsca.

No przecież się wypowiedział i przeprosił. Jakiej krzywdy? Litości, @Saczi namieszał i nikt tego nie negował, złączył dwie różne wypowiedzi (w tym jedną o Owsiaku, której nawet nie widział) w jedno i wyszedł mu potworek-hybryda co widać było już na pierwszy rzut oka. Szukanie w jego wypowiedzi drugiego dna to już przesada. Interweniowałem od razu gdy jego wpis przeczytałem.

Zresztą @Saczi przeprosił Jarka, więc skończmy już tę kwestię rozbierać na części pierwsze. Case closed.
matek451 pisze:
12 sty 2020, 14:38
PS. Od tej pory nie zgłoszę już nawet najgorszych wulgaryzmów, pomówień i chamstwa jakie pojawią się na portalu czy forum osobom funkcyjnym bo @SACZI i jego koledzy czuwają z banem.

Zgłaszaj, bo to DZIĘKI TOBIE autorów pomówienia Owsiaka i rasistowskich komentarzy o Jarku spotkają (mam taką nadzieję) należne konsekwencje. Samo usunięcie wpisów to IMO dużo za mało.
matek451 pisze:
12 sty 2020, 14:38
Słuszna krytyka osób funkcyjnych na Telepolis nie moze mieć miejsca, jedna druzyna , jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Po Was choćby trupy. No i zlikwidujcie ten temat o Moderacji bo wyszliście tylko na hipokrytów.

Tak jak Saczi pomieszał dwie różne rzeczy, tak Ty dalej mieszasz dwa różne byty. Mimo, że wyjaśniłem Ci to w poprzednim wpisie.

Portal to portal, ma swoich moderatorów i niniejszy wątek, a forum to forum, które ma swoich moderatorów (f0ku5, Gregrin, Morvius, Eragon, SACZI i Remington) i swój wątek. My (moderatorzy forum) nie wiemy nawet kto moderuje portal.

I do tego powstał ten dedykowany wątek, by zgłaszać tu uwagi dot. moderacji na portalu, nie zaprzątając jednocześnie głowy moderatorom forum.
 #1087858  autor: matek451
 12 sty 2020, 16:08
Mnie jako użytkownika interesuje całokształt pracy osób funkcyjnych, brak reakcji na chamski wpis na głównej stronie świadczył tylko źle o waszej współpracy. Niezależnie od przydziału powinniście dbać o poziom portalu i forum .
A co do wpisu , cytuję @SACZI za @jarekt bo wpis sam usunąłeś ""@jarekt i @matek451, są użytkownikami, może nie spamerami, ale nadającymi się do zbanowania, przed czym naprawdę ciężko się powstrzymać".
To napisał to człowiek który od pół roku średnio gości raz dwa razy na m-c na forum, napisał około 12 postów więc jakie on ma prawo oceniać innych użytkowników, czy grozić im banami?
Bądź poważny, ja rozumiem że trzymacie razem ale moderator z takim "dorobkiem" na forum chyba utracił prawo do bezstronnego oceniania innych? Jego niefortunny wpis to tylko pokłosie tego że na bieżąco nie nadzoruje forum, nie ogarnia tego co piszą użytkownicy a jedynie chce dokopać tym z którymi mu od dawna nie po drodze.
A tym swoim ostatnim wpisem tutaj tylko potwierdził co lub raczej kto tak naprawdę jest jego celem tutaj i po co się na forum pojawia. I tyle w temacie.
 #1087861  autor: Remington
 12 sty 2020, 16:21
matek451 pisze:
12 sty 2020, 16:08
Mnie jako użytkownika interesuje całokształt pracy osób funkcyjnych, brak reakcji na chamski wpis na głównej stronie świadczył tylko źle o waszej współpracy. Niezależnie od przydziału powinniście dbać o poziom portalu i forum

To zejdź z łaski swojej na ziemię i nie adresuj do moderatorów forum kwestii związanych w moderowaniem portalu. Bo tak to nie działa.
 #1087864  autor: SACZI
 12 sty 2020, 16:32
@matek451, popłynąłeś ...
Prowokujesz...
Mój wpis na Twój i jarekt temat wyglądał jak poniżej:
Ty i jarekt jesteście, może nie spamerami, ale bardzo kontrowersyjnymi userami.
Naprawdę, trzeba sporo cierpliwości i dozy tolerancji, żeby Was nie zbanować.
Widzisz gdzieś groźby?
A tak do Twojej wiadomości, nikt jednoosobowo nie podejmuje decyzji o banowaniu, czy nawet upominaniu kogokolwiek.
I bardzo dobrze, bo dzięki temu masz swobodę w wypowiadaniu się na forum.