DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:
 #800362  autor: Mila89
 07 maja 2015, 09:21
Witam

Tytuł troche prowokacyjny ale oddający to co dzieje sie pod postami w newsach... na portalu istnieje pewna grupa osob tzw "fanbojow PLAY'a" ktorzy minusuja KAZDA wypowiedz negatywna dot Playa... dodatkowo minusują rownież wypowiedzi chwalące oferty innych operatorow. Efekt jest taki ze często spora liczba wiadomości jest ukryta. System z minusami ktory mial w zamiarze ukrywać spam i glupie wypowiedzi stał sie elementem walki "fanów" głównie PLAY'a z innymi uzytkownikami
Wystarczy wejsc np w temat dost. Szalonych dni orange... masa wiadomości(sensownych) jest zaminusowana

Post nie ma na celu nikogo obrażać tylko chcialem rozpocząc dyskusje nt tego zjawiska i sposobow walki z tymi zachowaniami

Pozdrawiam

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #800363  autor: WitekT
 07 maja 2015, 09:23
Ciężko jest z tym "walczyć", ale możemy tu wszyscy zastanowić się od ilu minusów komentarze powinny być chowane.
 #800365  autor: Morvius
 07 maja 2015, 09:34
To nie jest kwestia fanatyzmu Play, gdy są pisane recenzje/materiały na temat Play fanboye innych operatorów blokują wypowiedzi o Play. I w ten sposób robi się błędne koło, na które nie mamy wpływu. Plusy i minusy być powinny, pomagają w różnych sprawach, a że jest sytuacja taka jaka jest z postami operatorów, no cóż. Na pewne rzeczy nie ma się wpływu.

Klasyczny obserwator wątku.
 #800367  autor: goral2099
 07 maja 2015, 09:35
No tą granicę trzeba by przesunąć do jakichś 8-10. Pytanie tylko czy za takim zagraniem ze strony redakcji, nie pójdzie odpowiednie zwiększenie liczby minusów, aby nadal ukrywać wpisy? A nie można sprawdzić, z których kont są nagminnie takie rzeczy robione? Może jakaś "rozmowa wychowawcza"? ;)
 #800370  autor: Mila89
 07 maja 2015, 09:38
Dlatego poziom na poczatek powinien zostac obnizony do -5 lub nawet -6 ew mozna pojsc dalej i w ogole zlikwidowac opcje ukrywania komentarzy po danym progu a taka opcje zostawic jedynie dla moderatorow/Adminow ktorzy mogliby ukrywac komentarze bedace spamem po uprzednim zgloszeniu takiego postu przez uzytkownikow... wtedy mozna by ograniczyc patologie

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #800374  autor: Xy
 07 maja 2015, 09:53
Tak było, jest i będzie. Obserwuję to na wielu stronach moto i foto. Zwolennicy VW minusują wiadomości o Hondach. Fani Peugeota nie lubią się ze Skodziarzami i tak dalej. Na foto jest wojna Canon vs. Nikon vs. reszta (tyle, że na sensowne argumenty). Tak samo tutaj Play kontra Orange kontra T-Mobile. Można zlikwidować komentarze lub ocenianie ich ale zaraz będzie larum, że wolność słowa i takie tam.
Moderowanie komentarzy? To jest syzyfowa praca. Gdy jest artykuł np. o premierze iPhone jest powódź komentarzy i nie sposób wyłapać spamerów. Bo na Forum się da ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #800376  autor: bazooka
 07 maja 2015, 09:57
Takie zjawisko było, jest i będzie choćby zważywszy na fakt, że użytkownicy Playa to ludzie zazwyczaj mlodzi lub Ci walczący z 'monopolistą', szydzący z zasiedzenia w pomarańczowej sieci, w ktorej ludzie są z niewiedzy albo 'głupoty' - do których nigdy nie dotrą pewne fakty o P4... bronią się przed tym wylewając swój hejt, tu gdzie mogą, w internecie. Gdy spotkamy się z takimi twarzą w twarz i opowiemy, co i za ile mamy coś w 'Rdzy' wtedy argumentów brak!
Każda sieć ma swoje problemy, często chęć udoskonalenia generuje problem, tu z całą pewnością można przykleić plakietkę Orange, jednak gdy się czyta pewne portale, które całkowicie dyskredytują ofertę Orange, to trudno się dziwić wylewu fanPlay'izmu w necie.
Do tego trzeba przywyknąć i się tym nie zrażać, po prostu: 'ja wiem, że gdybym używał na codzień Play byłbym niezadowolony'... oczywiście należałoby to najpierw obiektywnie sprawdzić, ale uwierzcie można szybko znaleźć negatywy u każdego opa, nawet u Fioletowego Gluta :)
...czyż nie o egoizm tu chodzi :?:

Napisał: fanboy dualsim...nie Orange :D

P.S.
Inną metodą jest nie komentować... fanboye nie będą pisać gdy nie będzie przeciwników.

EDIT: Xy, poważnie, nie widziałem Twego komentarza przed dodaniem swojego :-D
 #800378  autor: piechucki
 07 maja 2015, 10:00
Problem rzeczywiście jest, często wartościowe merytorycznie komentarze "znikają" (sam korzystam z sieci Play, ale i mnie to drażni). Minusy powinny zostać, ale nie powinno to powodować ukrywania komentarzy. A jest opcja "Zgłoś komentarz". Problem by się urwał, a po zgłoszeniu komentarz byłby spamerzy, trolle i inne indywidua byliby usuwani. Wymaga to jednak jakiegoś zaangażowania...
 #800381  autor: Niezgodna7
 07 maja 2015, 10:10
Witek, Ty już od roku nad tym się zastanawiasz
:- p
PS. Ja już dawno mówiłem - wyłączyć chowanie komentarzy, a plusy i minusy uwidocznić.
Dla mnie sprawa jest prosta.
 #800384  autor: Morvius
 07 maja 2015, 10:15
proponuję faktycznie nie ukrywać postów minusowanych, nie trzeba będzie ustawiać limitów wtedy.

Klasyczny obserwator wątku.
 #800388  autor: goral2099
 07 maja 2015, 10:19
WitekT: Dziesiątka to będzie dobry pierwszy krok. Jeżeli to nie zadziała, trzeba będzie zlikwidować ukrywanie. Na dzień dzisiejszy takie jest moje zdanie. ;) Rozwiązania systemowe nie zawsze się sprawdzają...
 #800391  autor: Niezgodna7
 07 maja 2015, 10:24
No pewnie, że -10 jest lepszym rozwiązaniem niż brak reakcji przez tyyyle czasu, Witoldzie...
 #800405  autor: WitekT
 07 maja 2015, 10:50
Calm7 pisze:No pewnie, że -10 jest lepszym rozwiązaniem niż brak reakcji przez tyyyle czasu, Witoldzie...
Łojeeeezuuuusicku, jakiś Ty marudny. ;-)
 #800412  autor: Mila89
 07 maja 2015, 11:08
Witku najlepiej wylaczcie ukrywanie komentarzy w ogóle... wtedy zobaczysz ze liczba minusów zostanie znacznie zredukowana bo "trole" nie beda widzialy sensu w dokladaniu kolejnych minusów
Prawda jest taka ze jak sie trol znajdzie to on sobie pozakłada nawet 5 kont i te -10 zrobi bez problemu

A kazdy czytający newsy i tak w wiekszości przypadków "przywraca" zaminusowane komentarze bo wie co sie dzieje pod newsami i wie ze czesto dobre posty sa ukrywane

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #800418  autor: Niezgodna7
 07 maja 2015, 11:25
Witoldzie.
nie zapomnij sprawdzić i porównać statystyk rejestracji nowych kont po wprowadzeniu -10
:- D
Powinny wzrosnąć
;- p
 #800501  autor: Sirmark
 07 maja 2015, 16:08
WitekT pisze:OK, ustawimy 10, a za 2-3 tygodnie ocenimy czy to wystarczy.
przecież zaczynaliśmy chyba od jakiś -12 i potem żeśmy schodzili w dól, bo opcja przy wyższym wymogu była praktycznie nieużywalna.
I dlatego przyznam, że w tej chwili to się w ogóle zastanawiam czy to ukrywanie ma sens. Jak mała wartość to dużo ukrywanych, jak duża to opcja praktycznie nie działająca.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #800507  autor: Andrzej311
 07 maja 2015, 16:25
Mila89 jeśli i tak wszyscy czytają ukrywane komentarze to w czym problem?
Co troche zmiana na forum to nie dobrze to znaczy dla takiego portalu.