DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:
 #676411  autor: Sirmark
 21 lis 2013, 02:17
Została uruchomiona wersja mobilna.
Zapewne będą jakieś błędy, a na pewno pojawią się różne sugestie z waszej strony.
Do tego jest właśnie ten wątek.

Strona mobilna działa w dwóch wersjach:
- mini - bardziej rozbudowane jest dla smartfonów , ale z wyjątkiem Symbiana i WM.
- micro - prostsza dla Symbiana, WindowsMobile i telefony bezsystemowe oraz połączenia z opery mini.

Wykrywanie realizowane jest specjalnym skryptem po usera-agencie przeglądarki.
Zapewne jeszcze znajdą się urządzenia, które na wersji mini nie będą poprawnie działać, wtedy będziemy dodawać dla nić w skrypcie przekierowanie na wersję micro.

Jeżeli ktoś na chce specjalnie wersję micro zobaczyć to może wejść przez link
http://m.telepolis.pl/?microSite=1
zostanie ustawione ciastko. Aby nie być tam wrzucanym należy potem to ciasto usunąć.

Z ważnych rzeczy jeszcze. Planowane jest uruchomienie automatyczne przekierowanie z "dużego" serwisu na wersję mobilną po wykryciu telefonu.
Jeżeli ktoś nie chce, to będzie mógł w stopce wersji mobilnej link i powróci do dużęgo serwisu, ustawi sie cookie i już potem nie będzie przekierowywany.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #676415  autor: marcinek243
 21 lis 2013, 07:32
Wszystko fajnie, ale brakuje opcji plusowania i minusowania komentarzy.

 #676417  autor: hdfunpack
 21 lis 2013, 07:38
Bardzo mi się podoba ta wersja. Czy jest możliwość przeglądania wersji mini przez opere?

 #676431  autor: babeo
 21 lis 2013, 08:44
hdfunpack pisze:Czy jest możliwość przeglądania wersji mini przez opere?
U mnie działa ładnie w operze mini na rozdziałce 320x480

 #676438  autor: Sirmark
 21 lis 2013, 09:07
marcinek243 pisze:Wszystko fajnie, ale brakuje opcji plusowania i minusowania komentarzy.
Nie ma. W serwisie mobilnym nie ma być dostępnych wszystkich funkcji z duzego serwisu. ma ona szybko pozwolić dotrzeć do informacji. Poza tym jak dasz zbyt dużo przycisków to na małym ekraniku będzie problem z trafieniem palcem w ten konkretny.

Myśmy i tak mieli rózne problemy, aby to sprawnie działało na różnych telefonach. Niby takich różnic nie powinno być, a jednak są.
hdfunpack pisze:Bardzo mi się podoba ta wersja. Czy jest możliwość przeglądania wersji mini przez opere?
Nie ma.
Opera mini przetwarza stronę i wersja mini na jednych rozdzielczościach wyglądała OK a na innych zdecydowanie nie i były problemy. Dlatego standardowo dla Opery Mini następuje przekierowanie na wersję micro. Zauważonym wyjątkiem jest Opera Mini na iPhonie, bo tam skrypt jej nie identyfikuje i ładuje wersję mini.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #677241  autor: znawca
 24 lis 2013, 00:56
SirmarK pisze:Planowane jest uruchomienie automatyczne przekierowanie z "dużego" serwisu na wersję mobilną po wykryciu telefonu
Zważywszy, że np: Chrome na Androida ma wadliwego user agenta, który nie pamięta ustawień, nie wiem czy to najlepszy pomysł ;) i weź tu potem co rusz klikaj, żeby cie przełączyło z powrotem na wersję desktop

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #677258  autor: Niezgodna7
 24 lis 2013, 09:56
Mi się nie podoba te rozwiązanie z producentami telefonów:
Raz, że za chiny, standardowo nie dawało się znaleźć, to dwa, jak już znalazłem, to klikam w wybranego producenta, np. Samsung, i.. WCZYTAJ WIĘCEJ. Samsung ma b.dużo modeli, więc ze sto razy muszę klikać WCZYTAJ WIĘCEJ, WCZYTAJ WIĘCEJ... Nie można było dać: WCZYTAJ WSZYSTKO..?
Buu..
:- (

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #677348  autor: Sirmark
 24 lis 2013, 19:15
Calm7, no ale szukasz konkretnego modelu? Jak tak to czemu chcesz przeglądać 100 modeli, zamiast kliknąć w wyszukiwanie, wpisać model i następnie już przejść do szczegółów.

Oczywiście możemy tu sie zastanowić co poprawić, ale tutaj nie ma być pełnej funkcjonalności serwisu "dużego".

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #677384  autor: Niezgodna7
 24 lis 2013, 21:35
Ja już się przyzwyczaiłem, że mam ich pełną listę, nie korzystam z Waszej wyszukiwarki w ogóle, a z tej, co ma moja super mini Opera
:- )
No nic, trudno. Chciałem tylko przekazać, że te doczytywanie nie jest mi na rękę, bo czy wczyta 40kb czy 200kb, to naprawdę żadna różnica w oszczędności na DZISIEJSZE CZASY.
A to wprowadzone ograniczenie - kojarzy mi się z filmem Powrót do przeszłości, a tam chyba się nie wybieracie...
:- )

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #677530  autor: marcinek243
 25 lis 2013, 14:49
SirmarK pisze:tutaj nie ma być pełnej funkcjonalności serwisu "dużego".
A portalowi wp.pl jakoś udało się wepchać pełną funkcjonalność do m.wp.pl więc nie ma rzeczy niemożliwych :wink:

 #677569  autor: Sirmark
 25 lis 2013, 18:51
marcinek243 pisze:A portalowi wp.pl jakoś udało się wepchać pełną funkcjonalność do m.wp.pl więc nie ma rzeczy niemożliwych
Baaardzo sensowne porównanie. :-/
Dalej porównuj nas do Wirtualnej Polski, której sam serwis mobilny ma prawie 200 mln odsłon miesięcznie. Oni na nim całkiem konkretnie zarabiają.

Serwis mobilny u nas jest dodatkiem do serwisu głównego. My na tym nie zarabiamy, więc tez cieżko, abyśmy nie wiadomo jak bardzo inwestowali w jego rozwój.
Założeniem miałaba być po prostu wygoda w dostępie do najważniejszych informacji, które oferujemy.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #677575  autor: Wiola_K
 25 lis 2013, 19:03
A forum będzie kiedyś mobilne czy nie?

 #677595  autor: Niezgodna7
 25 lis 2013, 20:03
To może zapytam wprost:
Dużo jest roboty przy wpisaniu obok WCZYTAJ KOLEJNE, WCZYTAJ WSZYSTKO?
Mi to się wydaje logiczne rozwiązanie... Ale skoro jest takie "problematyczne"...
Trudno, sam se poradzę...
*
Eh.. Poczułem się niemal jak z Orange: unowocześnianie utrudnia życie...

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #677761  autor: Sirmark
 26 lis 2013, 16:04
Calm7, fajnie, że patrzysz tylko przez pryzmat siebie, ale ja muszę na to trochę inaczej spojrzeć.

Nie jest to tylko dodanie jednego guzika do serwisu, a wynika to z jakiejś kompleksowej koncepcji.
Dla mnie "wczytaj wszystko" nie jest akurat jakimś ułatwieniem o ile mówimy o wykorzystaniu tego na telefonie.
Problemy z poprawną obsługa na wielu telefonach sprawiły, że musieliśmy zrobić drugą wersję strony mobilnej. Więc nie jest tak prosto jak to się wydaje.

Uwaga oczywiście odnotowana. jeżeli będziemy coś zmieniać przy telefonach to do tego będziemy wracać.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #677775  autor: Niezgodna7
 26 lis 2013, 17:10
Wspomniał pan o zaistniałych problemach - czy problemy wynikały z tego, że wszystkie modele producenta się wczytywały..?
*
Jak się nie da, to nie. Jak już wspomniałem - jakoś to obejdę.
Wygodniej już było, skądś już to znam
:- D
Pozdrawiam
:- )

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #679439  autor: MonikaZiomek
 02 gru 2013, 20:00
Może "Już za parę dni, za dni parę ..... "

 #693431  autor: mi80
 25 sty 2014, 23:34
Witku, czy dużym problemem byłoby dodanie w headzie serwisu mobilnego poniższego tagu?
<meta name="apple-mobile-web-app-capable" content="yes" />

Pozwala on zrobić ze strony niby-apkę iOS - dodając na pulpicie linka do strony, będzie się ona otwierać jako osobna aplikacja full screen (oczywiście na silniku Safari). Bardzo wygodna i fajna rzecz, darmowy substytut aplikacji mobilnej.

 #695849  autor: Sirmark
 04 lut 2014, 13:47
mi80, trzeba było co prawda parę linijek więcej dodać, ale szablon został dostosowany, aby działął tak jak to opisałeś.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #695895  autor: wtd
 04 lut 2014, 17:10
W sumie to niespecjalnie fajne to rozwiązanie (odpalanie skrótem z pulpitu), bo chociażby taki drobiazg jak gest wstecz z safari nie działa w tym trybie, pozostanę przy normalnym przeglądaniu chyba.