DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:
  • Strona 8 z 8
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

 #13996  autor: Sirmark
 26 sie 2005, 13:06
Bartosz pisze: a tu nagle wciskacie reklame między newsy ?? dlaczego ??
strasznie mi się to nie podoba :evil:
czyt to przypadek czy co ?? Czy tak już będzie ?? :evil:
co do naglowka.. jest tam miejsce na pewna forme malej reklamy, ale chyba zostanie to i tak przerobione przeze mnie.

sprawa reklam: ja tez nie lubie reklam, ale bardzo , bardzo prosze o zrozumienie.. to co robimy to robimy jako pasjonaci.. ale musimy sprzedawac reklame aby pokryc koszty dzialania firmy. a te nie sa male..
Jak Witek napisal, przez rok dokladalismy do tego interesu i teraz musimy w koncu wyjsc na zero.. nie mowiac o jakims groszu na finlandie dla witka :-D
czy na brandy dla mnie.

Ja na razie reklamy prawie nie bylo, i smietnika robic nie zamierzamy.
Musze powiedziec ze czesc reklam zesmy odrzucili wlanie z powodu aby nie denerwowac naszych uzytkownikow :)

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #14113  autor: Wojt2004
 27 sie 2005, 02:35
SirmarK pisze:
Bartosz pisze: a tu nagle wciskacie reklame między newsy ?? dlaczego ??
strasznie mi się to nie podoba :evil:
czyt to przypadek czy co ?? Czy tak już będzie ?? :evil:
co do naglowka.. jest tam miejsce na pewna forme malej reklamy, ale chyba zostanie to i tak przerobione przeze mnie.

sprawa reklam: ja tez nie lubie reklam, ale bardzo , bardzo prosze o zrozumienie.. to co robimy to robimy jako pasjonaci.. ale musimy sprzedawac reklame aby pokryc koszty dzialania firmy. a te nie sa male..
Jak Witek napisal, przez rok dokladalismy do tego interesu i teraz musimy w koncu wyjsc na zero.. nie mowiac o jakims groszu na finlandie dla witka :-D
czy na brandy dla mnie.

Ja na razie reklamy prawie nie bylo, i smietnika robic nie zamierzamy.
Musze powiedziec ze czesc reklam zesmy odrzucili wlanie z powodu aby nie denerwowac naszych uzytkownikow :)

Ja was rozumiem sam prowadze prywatny interes, i trudno jest zwiazac koniec z koncem. Zycze powodzenia :)

 #14115  autor: Sirmark
 27 sie 2005, 02:50
Wojt2004 pisze: Ja was rozumiem sam prowadze prywatny interes, i trudno jest zwiazac koniec z koncem. Zycze powodzenia :)
tobie takze :)
a dla chcacych zalozyc dzialalnosc gospodarcza prezent od ZUS, szkoda ze tego nie bylo wczesniej..
bardzo by sie mi przydalo
gazeta prawna
cytuje
Osoby prowadzące już własne firmy oraz te, które założą je dzisiaj lub później, zapłacą do ZUS mniej z tytułu składek – wynika z komunikatu ZUS.

Od wczoraj obowiązuje ustawa z dnia 1 lipca o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. nr 150, poz. 1248), przewidująca dwuletnią ulgę na ZUS dla zakładających własne firmy.

W związku z tym dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą na podstawie przepisów o działalności gospodarczej lub innych przepisów szczególnych, które:

• rozpoczęły wykonywanie działalności nie wcześniej niż dzisiaj,
• w okresie ostatnich 60 miesięcy kalendarzowych przed dniem rozpoczęcia jej wykonywania nie prowadziły pozarolniczej działalności,
• nie wykonują jej na rzecz byłego pracodawcy, na rzecz którego przed dniem rozpoczęcia działalności gospodarczej w bieżącym lub poprzednim roku kalendarzowym wykonywały w ramach stosunku pracy lub spółdzielczego stosunku pracy czynności wchodzące w zakres wykonywanej działalności gospodarczej.

Podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne we wrześniu, październiku i listopadzie 2005 r. stanowi zadeklarowana kwota, nie niższa niż 254,70 zł (30 proc. minimalnego wynagrodzenia). W związku z tym składki dla tych osób za ten okres nie mogą być niższe od kwot:

• 49,72 zł – na ubezpieczenie emerytalne,
• 33,11 – na ubezpieczenie rentowe,
• 6,24 zł na ubezpieczenie chorobowe.

Natomiast dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą (niewymienione wyżej) i osób z nimi współpracujących, twórców i artystów, wybranych osób prowadzących działalność w zakresie wolnego zawodu, wspólników jednoosobowej spółki z o.o. oraz wspólników spółki jawnej, komandytowej lub partnerskiej podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne we wrześniu, październiku i listopadzie 2005 r. stanowi kwota nie niższa niż 1391,12 zł (tj. 60 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w II kw. 2005 r. – 2318,53 zł). W związku z tym za wrzesień, październik i listopad 2005 r. składki dla tych osób (ponad 20 zł mniej niż dotychczas) nie mogą być niższe od kwot:

• 271,55 zł – na ubezpieczenie emerytalne,
• 180,85 zł – na ubezpieczenie rentowe,
• 34,08 zł na ubezpieczenie chorobowe,
• 34,08 – na Fundusz Pracy.

Podstawę wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne (obydwu grup) stanowić będzie zadeklarowana kwota, nie niższa niż 1852,73 zł (75 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w II kwartale 2005 r., włącznie z wypłatami z zysku). Składka na to ubezpieczenie wyniesie 157,48 zł.

Ponadto osoby te muszą (po samodzielnym ustaleniu stopy procentowej) opłacić składki na ubezpieczenie wypadkowe.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #14174  autor: Przemek
 27 sie 2005, 13:23
Czy ten konkurs będzie trwać tylko w poniedziałek czy dłużej?Bo ja wyjeżdżam w niedzielę i wracam dopiero w środę, a bardzo chciałbym wziąść w nim udział :-D

 #14179  autor: mol
 27 sie 2005, 13:30
przemek pisze:Czy ten konkurs będzie trwać tylko w poniedziałek czy dłużej?Bo ja wyjeżdżam w niedzielę i wracam dopiero w środę, a bardzo chciałbym wziąść w nim udział :-D
Zdaje sie ze bedzie trwał 2 tyg.

 #14217  autor: Przemek
 27 sie 2005, 14:43
Konkurs będzie trwał 2 tygodnie, a tyle czekania.Ciekawe ile na wyniki, a potem na nagrody będzie się czekać 8)

 #14257  autor: mol
 27 sie 2005, 19:54
przemek pisze:Konkurs będzie trwał 2 tygodnie, a tyle czekania.Ciekawe ile na wyniki, a potem na nagrody będzie się czekać 8)
Myśle że w tym roku się uda to załatwic :-D

 #14291  autor: Sirmark
 28 sie 2005, 00:20
przemek pisze:Konkurs będzie trwał 2 tygodnie, a tyle czekania.Ciekawe ile na wyniki, a potem na nagrody będzie się czekać 8)
ponoc oczekiwanie podnosi apetyt ;)

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #14300  autor: Bartosz
 28 sie 2005, 10:01
SirmarK pisze:

ponoc oczekiwanie podnosi apetyt ;)
ciekawe czy jak spotykasz się z suuuuper kobitką to też tak mówisz ?? :roll: :wink:

 #14396  autor: Sirmark
 29 sie 2005, 01:27
Bartosz pisze: ciekawe czy jak spotykasz się z suuuuper kobitką to też tak mówisz ?? :roll: :wink:
"bo chodzi o to aby gonic kroliczka a nie zeby go zlapac."
:wink: :wink: :wink:

no moze zlapac na samym koncu tez, ale dopiero na koncu

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
  • Strona 8 z 8
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8