DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.

 #285538  autor: vinc
 28 sie 2008, 20:56
bkawa pisze:
vinc pisze:dokładnie i ten telefon niestety nie jest wart swojej ceny i już.
pozwolisz, że sam o tym zdecyduje, ok. Dlaczego ferari, które ma 4 koła i dach, wozi ludzi jest dużo droższe od daci logan, która ma te same funkcje.
he he słuchaj ja nie decyduje za Ciebie tylko wypowiadam swoje zdanie. Wobec tego peace bo widzę, że ktoś się tu za bardzo stresuje.

przemekk no właśnie TY piszesz ciągle pod swoim kątem. Ja mówię o większej ilości osób, a iP reklamuję się jako wszystkomający więc...

Obrazek

 #285543  autor: przemekk
 28 sie 2008, 21:01
Prometo pisze:
przemekk pisze:A dlaczego? Również dobrze mogę napisać, że każda komórka powinna wyświetlać filmy w flashu.
Porównujesz swojego SE lub moją Nokię z Iphone 3G? Popatrz ile one kosztują a ile kosztuje Iphone 3G.
Zapomniałem zmienić info w profilu. Mam iPhone3G i bije on nagłowe SE k510i ;)
Z Nokii E65 nie korzystałem. Więc się nie wypowiadam.
Korzystanie z iPhone'a to poezja :)

Uwaga odnośnie ceny telefonu. Mnie interesował telefon w abonamencie. Koszt całkowity umowy z iPhonem jest prawie taki sam jak z kosztem Nokii E65 w porównywalnym abonamencie (różnica ok. 300zł na korzyść Nokii)

Skrzydelko.pl - zobacz ile naprawdę kosztuje telefon za złotówkę.

 #285545  autor: vinc
 28 sie 2008, 21:04
Jeśli chodzi o cenę to mi chodziło o cenę telefonu w wolnej sprzedaży

Obrazek

 #285547  autor: przemekk
 28 sie 2008, 21:11
vinc pisze:
bkawa pisze:
vinc pisze:dokładnie i ten telefon niestety nie jest wart swojej ceny i już.
pozwolisz, że sam o tym zdecyduje, ok. Dlaczego ferari, które ma 4 koła i dach, wozi ludzi jest dużo droższe od daci logan, która ma te same funkcje.
he he słuchaj ja nie decyduje za Ciebie tylko wypowiadam swoje zdanie. Wobec tego peace bo widzę, że ktoś się tu za bardzo stresuje.

przemekk no właśnie TY piszesz ciągle pod swoim kątem. Ja mówię o większej ilości osób, a iP reklamuję się jako wszystkomający więc...
Ja się nie denerwuję. Tylko nie rozumiem tego, że piszecie o tym, jakie MMSy są super ważne. Jeżeli ktoś ich nie używa to po co mu one?

Piszę pod swoim kątem, bo ja korzystam z telefonu w taki, a nie inny sposób. Jak ktoś kupuje telefon widząc tylko reklamę, to sorry, ale to jego problem, że nie myśli nad tym co kupuje. Produkty tworzy się pod określone grupy docelowe.

iPhone był tworzony z myślą głównie o rynku amerykańskim, a tam ludzie nie korzystają w dużym stopniu z MMSów, ba nawet SMSy nie mają takiej popularności jak u nas.

[ Dodano: 2008-08-28, 21:13 ]
vinc pisze:Jeśli chodzi o cenę to mi chodziło o cenę telefonu w wolnej sprzedaży
Ja patrzę również pod kątem korzystania z telefonu. Bo oprócz telefonu trzeba płacić za możliwość korzystania z niego. Więc dla mnie to w praktyce się sumuje. (ale to taka uwaga na boku).

Skrzydelko.pl - zobacz ile naprawdę kosztuje telefon za złotówkę.

 #285559  autor: vinc
 28 sie 2008, 21:36
przemekk pisze:vinc napisał/a:
Jeśli chodzi o cenę to mi chodziło o cenę telefonu w wolnej sprzedaży



Ja patrzę również pod kątem korzystania z telefonu. Bo oprócz telefonu trzeba płacić za możliwość korzystania z niego. Więc dla mnie to w praktyce się sumuje. (ale to taka uwaga na boku).
Jednak chciałbym móc wybierać operatora i z oferty, a nie tylko na dzień dzisiejszy tylko orange i era. Liczy się też wolność wyboru i brak zobowiązania na określony czas.
przemekk pisze:iPhone był tworzony z myślą głównie o rynku amerykańskim, a tam ludzie nie korzystają w dużym stopniu z MMSów, ba nawet SMSy nie mają takiej popularności jak u nas.
ok, ale napisanie maila lub dłuższego sms'a na tej klawiaturze qwerty w języku polskim to katorga :roll:
przemekk pisze:vinc napisał/a:
bkawa napisał/a:
vinc napisał/a:
dokładnie i ten telefon niestety nie jest wart swojej ceny i już.

pozwolisz, że sam o tym zdecyduje, ok. Dlaczego ferari, które ma 4 koła i dach, wozi ludzi jest dużo droższe od daci logan, która ma te same funkcje.



he he słuchaj ja nie decyduje za Ciebie tylko wypowiadam swoje zdanie. Wobec tego peace bo widzę, że ktoś się tu za bardzo stresuje.

przemekk no właśnie TY piszesz ciągle pod swoim kątem. Ja mówię o większej ilości osób, a iP reklamuję się jako wszystkomający więc...



Ja się nie denerwuję.
to nie było do Ciebie przemekk :wink:

Obrazek

 #285568  autor: tomko111
 28 sie 2008, 21:55
Dalsze wady/felery:

- radio FM odbiera tylko stacje internetowe
- duży rozmiar jak na telefon
- dość słaba bateria
- brak możliwości przesłania dalej SMSa, którego otrzymaliśmy od znajomych

Iphone naprawdę ma bardzo dużo wad, jest to drogie badziewie, do którego nikt mnie nie przekona...

 #285570  autor: bkawa
 28 sie 2008, 22:00
vinc pisze:he he słuchaj ja nie decyduje za Ciebie tylko wypowiadam swoje zdanie. Wobec tego peace bo widzę, że ktoś się tu za bardzo stresuje.
ja się też nie denerwuje, chodziło mi o dobitne podkreślenie, że funkcja wysyłania MMS dla mnie jest warta 0zl, więc jej istnienie lub brak nie ma wpływu przy wyborze telefonu. :wink:

Domowy wyrób nalewek

 #285571  autor: przemekk
 28 sie 2008, 22:03
vinc pisze:
Jednak chciałbym móc wybierać operatora i z oferty, a nie tylko na dzień dzisiejszy tylko orange i era. Liczy się też wolność wyboru i brak zobowiązania na określony czas.
Zobowiązanie - kwestia indywidualnych potrzeb. Mnie ono nie przeszkadza. Mam coś taniej, w zamian za coś. Mają telefon na kartę też musiałbym płacić. Jeżeli chodzi o sieć to cieszę się, że był w Erze. Mnie ta sieć nie przeszkadza ;)
Ale to jest zawsze kwestia indywidualnego wyboru. Nie ma złotego środka dla wszystkich.

vinc pisze: ok, ale napisanie maila lub dłuższego sms'a na tej klawiaturze qwerty w języku polskim to katorga :roll:
Hmm, nie używałem przez dłuższy czas klawiatur QWERTY w telefonach, więc trudno mi je ocnieać. Ale pisanie na klawiaturze iPhone'a mi jak najbardziej odpowiada. Nie powiem, że jest super idealne (czasami się nie trafia w klawisz), ale to jest dokładnie taki sam % błędów jak na starym SE k510i.

vinc pisze: to nie było do Ciebie przemekk :wink:
właśnie teraz zauważyłem ;)
Ostatnio zmieniony 29 sie 2008, 07:51 przez przemekk, łącznie zmieniany 1 raz.

Skrzydelko.pl - zobacz ile naprawdę kosztuje telefon za złotówkę.

 #285716  autor: user_delete10
 29 sie 2008, 18:37
Ja od dziś dołączam do grona fanów iP.Wizyta w iSpocie dała do myślenia,wreszcie w praktyce sobie go "zbadałem".Ekran bezkonkurencyjny.Świetna czułość,ale do niej trzeba się przyzwyczaić.Do szybkości nie ma się co przyczepić.Prostota obsługi menu i podrzędnych opcji tegoż menu maksymalnie umilona użytkownikowi.Aparat włączony na ekranie nie wypada źle,jest czysty,naturalny obraz.Jest ciężki,duży,ale odpowiednio skonstruowany,że te gabaryty nie przeszkadzają.

Cena,zbyt duża,ale Apple się ceni jak Nokia.8XXX seria to nie jest cuda świata pod żadnym względem!! a 4000zł widziałem ceny,kiedy nie ważne,ważne,że w ogóle takie były.To jest dopiero paranoja.

Wymieniono tu b.dużo już wad.Ale generalnie jak to przeczytałem to może 2 może 3 z nich są naprawdę dużą wadą.To same drobnostki.To już chyba głupota i przewrażliwienie żeby się czepiać bo nie można np.przesłać otrzymanego smsa innej osobie bezpośrednio.Cała reszta w większości to też takie drobnostki,o których w życiu się nie pomyśli przy zakupie.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2008, 19:38 przez user_delete10, łącznie zmieniany 1 raz.

 #285730  autor: dechomenon
 29 sie 2008, 19:28
fenix189 pisze:Ale generalnie jak to przeczytałem to może 2/3 z nich są naprawdę dużą wadą
to twierdzisz że zdecydowanie większość z nich to wady duże
fenix189 pisze:Cała reszta w większości to też takie drobnostki,o których w życiu się nie pomyśli przy zakupie.
a dalej piszesz że cała reszta to drobnostki hehe :)

 #285734  autor: user_delete10
 29 sie 2008, 19:38
Miało być 2 lub 3.Tak to błędnie odczytać można.Poprawię.

 #285926  autor: didek
 30 sie 2008, 14:45
co do wad iPhona to moge powiedziec wam tyle, iPod od wad tez nie był wolny, a ludzie go kupuja i kupować będą, żadna firma nie bedzie dopieszczać swoje produktu dla 1% nie zadowlonych klientów którym potrzebne jest wszystko w telefonie, Ludzie pogudzicie sie z tym że Apple tak robi, zachowujecie sie czasem jak dziecko które by chciało miec wszystko i najelepej za darmo, nieobchodzi was jakie koszty poniusł producent aby wyprodukować iPhone , oplaci ludzi pracujacych nad nim, i wszystko inne co znim zwiazane.

A co jest do wszystkiego jest do niczego. A jak zle to wyprodukujcie własny tlefon jestem
ciekaw jak pujdzie to wsztkim co psioczą na Apple i innych producentów ;).

 #285961  autor: kami
 30 sie 2008, 18:39
Iphone nie jest skerowany do ludzi szukających telefonu za 1 zł w najniższym abonamencie. Jest skierowany generalnie do bardziej zamożnej grupy klientow operatorów dla których iphone będzie kolejnym telefonem trakowany w sensie gadżetu. Zapracowany biznesmen nie wybierze tego terminala jako podstawowego narzędzia pracy, natomiast jako dodatkowy telefon to czemu nie.

 #285990  autor: darase
 30 sie 2008, 21:44
Wow jakie napięcie wkół nowości która za rok lub dwa lata wszystkim się znudzi. Na 100% taki gadżet bo telefon to nie jest chociaż ma tą funkcję, nie jest wart ceny sztucznie wywindowanej, 200-300 baksów to max :-) mms ? Fajna sprawa w jednej chwili dzielę się z np. rodziną tym co widzę lub widzę to co ktoś mi przesyła, jedni wysyłają drudzy odbierają, 3210 też nie ma mms-ów a dzwonić można :-) pozdro dla zapaleńców.

eCoal i nie ma problemu :-)

 #286017  autor: didek
 30 sie 2008, 23:56
darase pisze:Wow jakie napięcie wkół nowości która za rok lub dwa lata wszystkim się znudzi
chyba nie wiesz ze firma Apple taki jak ty nazywasz gadzety odświerza co rok, i mam watpliwości że ludzie sie tym znudzą. Cenna wywindowana ciekawe, jak by sprzedawać telefon czy inna rzecz po kosztach produkcji, bo taniej sie juz nie opłaca to gdzie kasa dla ludzi co to zaprojektowali, dla ludzie pracujach nad marketingiem dla takiego urządzenia. Sorry ale ludzie puknicie sie w głowe i zacznijcie troche myśleć.

Trzeba być IDIOTA :!: :!: aby sprzedawać coś po kosztach, firma Apple robi to dla zysków, jak i Samsung, Nokia, Sony Ericsson. Po za tym marka Apple nie jest dla każdego z tąd te ceny ;].

Przestańcie sie w koncu kłucic o cene, i brak mmsów czy innych funkcji których urzywacie odświetnie.

Ja proponuje kolejne taki uwagi nagradzać banem, dość bałaganu :!: ;)

 #286018  autor: darase
 31 sie 2008, 00:12
Didek na TY to tramwaj staje, sorki ale w piasku z tobą to się nie bawiłem i nie bulwersuj się chłopie, zobacz ile to cacko kosztuje w Stanach, transport jest taki drogi? Każdy ma prawo powiedzieć co myśli a może ma być jak u sąsiadów: myślisz inaczej to Cię "zbanujemy", załóż sobie temat swój i tam pisz jak Ci się podoba. Adios.

eCoal i nie ma problemu :-)

 #286038  autor: didek
 31 sie 2008, 10:05
na cene wypływa pazerność polskich dyspozytorów, i przeliczanie ze jeden USD = EUR.

 #286112  autor: user_delete10
 31 sie 2008, 19:19
Tylko wielcy przeciwnicy Apple czepiają się tych cen.Już napisałem wyżej,co Nokia sobie robi,gó*** więcej oferuje od modeli porównywalnych z innych firm a żre kasę za nazwę.W USA o wiele więcej ludzi go kupuje niż u nas to ceny mogą być spokojnie niższe.Co to da,że nawet zdajemy sobie sprawę,że on nie jest wart tego,co za niego chcą?Kogo on zaczarował i tak go weźmie.Abonament 95zł w Erze...hmm to da się go przyjąć.Ja już jestem na niego napalony,po kilki minutach zabawy w iSpocie.Nawet nie potrafię określić,co jest w nim takiego niezwykłego.Wystarczy mi to,co wyszło podczas tego mojego krótkiego testu w salonie.MMSy są tu szczególnie dokuczającą wadą,jak czytam.Jak dzieci.Oprócz MMSów są maile do wymiany plików,można to zrobić za darmo w pełni,będąc przy Wi-Fi.Tak sobie w USA radzą,bez takich zabawek jak MMS.Głupi polskie naród musi narzekać,choć nie tylko u nas płaczą ,bo nie ma MMSów.Co z tego,że jest HTC Diamond,podniecać się będę tym,że ma lepszy od iP aparat,że ma WM i resztę,czego jest brak w iP?Albo Samasung Omnia,to samo.Wypchany do granic możliwości,a ludzie i tak wolą iP,bo ma to coś,co trudno jest określić.

Szał dopadł już nawet miesięcznik "Twoją Komórkę".Zrobiono nowy dział,specjalnie dla iP.W przyszłym miesiącu iP będzie obszernie testowany jako telefon miesiąca.W wielu artykułach ciągle do niego nawiązują.

Bardzo wymowny jest cytat z TK: "Skończy się wreszcie podział na Nokie i resztę"

 #286115  autor: Tidus
 31 sie 2008, 20:01
Z całym szacunkiem do zalozyciela tematu, ale widzę, że kogoś boli popularność iPhone'a i jest status urządzenia KULTOWEGO. Dla mnie takie próby zdeskredytowania tego urządzenia są po prostu śmieszne, gdyż nic mu już jego pozycji nie odbierze, a wymienione "wady", wadami są tylko dla antyfanów. Jest to urządzenie tak popularne głównie ze względu na rewolucję w osbłudze, jaką przyniósł. Telefon nie dla Polaka - za drogi, za stylowy i nie mający tostera (Polak zawsze musi mieć wszystko w jednym - słuchanie mp3 na komórce, granie w gry na PC itp. to nasza specjalność) :)

 #286121  autor: kallafior
 31 sie 2008, 20:34
Mnie to w ogóle nie interesuje czy ktoś to kupi czy nie. Zadziwia mnie tylko jedno, a mianowicie fakt iż kultura amerykanów ma bardzo duży wpływ na nasze życie. Ludzie będą kupować urządzenie, które nic więcej nie ma (funkcje) ponad inne telefony i kosztuje trzy razy więcej tylko dlatego, że ładnie wygląda. Tak jest z iphonem i tak jest z całym applowskim shitem (laptopy). POPYT kreuje PODAŻ.

Tylko jedna wypowiedź mi się spodobała. Ciekawe jak ludzie będą obsługiwać ten "bajer" przy 10, 15 stopniowym mrozie :D

Ale to ich problem, prawda :P

Obrazek
Obrazek