DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.

 #247330  autor: ukasz23
 24 sty 2008, 16:21
mkforever1 pisze:
Jest drobny przełom jeśli chodzi o simlocka - można zdjąć, ale trzeba rozebrać iPhona i zewrzeć ze sobą 2 obwody :D Potem trzeba wgrać starego bootloadera 3.9, zdjąć sima i cieszyć się iPhonem :D
Z tego co wyczytałem na allegro kolesie już sobie radzą z simlockiem bez rozbrajania iPhona, Wymyślili jakąś nakładkę na która powoduje ze nasza karta SIM jest rozpoznawana jako At&t. Mało tego. iphone ma odblokowane wszystkie funkcje i jest z polskim menu.
mkforever1 pisze: Bluetooth jest, i to nawet AD2P czyli stereo, ale tylko do zestawów słuchawkowych, żadnych plików przesłać się nie da :(

No a to to już porażka na maxa. Jak w takim sprzęcie może nie być Bluetootha??? MMS mnie grzeją, GPS w sumie też ale brak ząbka to kiszka. I chyba ten fakt przeważy szale.... zrezygnuje z niego.... Miałem go wczoraj w łapce i sie zakochałem... cudeńko ale widać nie do końca. Dzieki za odpowiedz


jeszcze takie małe pytanko... czy jest sens kupować iPhone teraz w USA czy dac sobie spokój i poczekać na polską premierę. Jestem w Erze (coś sie gada że iPhone debiutuje właśnie w tej sieci) i nie wiem czy zawracać sobie głowę i sprowadzać to cudo (mimo wszystko :P ) z USA a póżniej go przerabiać czy już lepiej poczekać. Jestem w gorącej wodzie kąpany więc jak już sie napalę to nie ma zmiłuj.... A może lepiej zakupić jakieś MDA??? Jak myślicie??? Dzięki za wsparcie
Ostatnio zmieniony 24 sty 2008, 16:49 przez ukasz23, łącznie zmieniany 1 raz.

 #247337  autor: mkforever1
 24 sty 2008, 16:49
O nakładce na sim pisałem 3 posty wcześniej :) Żadna nowość i rewelacja.

[ Dodano: 2008-01-24, 16:50 ]
I jeszcze jedno - nakładka nie odblokowuje iPhona, trzeba to zrobić softwareowo, ale nie ma z tym problemów. Cała operacja jest całkiem prosta i można ją zrobić samemu.

Pozdrawiam,

 #247339  autor: ukasz23
 24 sty 2008, 16:51
Ok. Więc bez zdjęcia Simlocka nic sie z tym sprzętem nie da robić??? Nie można go używać jak iPoda Touch???

 #247341  autor: mkforever1
 24 sty 2008, 16:53
Simlock a odblokowanie (aktywacja) iPhona to 2 różne rzeczy. Po aktywacji (odblokowaniu) - trzeba to zrobić softwareowo - nakładka nic tu nie da - można korzystać z wszystkich funkcji iPhona oprócz dzwonienia, smsowania i mmsowania - bo mmsy on obsługuje, wystarczy zainstalować odpowiedni program.

[ Dodano: 2008-01-24, 16:57 ]
Co do tego czy warto kupić, to napewno, chociaż te które są obecnie w sprzedaży w USA mają software 1.1.3, bootloader 4.6 i nowy baseband także simlocka z nich nie zdejmiesz, odblokować się pewnie da ale trzeba downgraedować oprogramowanie. Co do nakładek to czytałem że z tymi nowymi iPhonami jeszcze nie współpracują - także nie będziesz mógł go na chwilę obecną używać jako telefon.

Pozdrawiam,

 #247347  autor: ukasz23
 24 sty 2008, 17:06
No jasne czaje o co chodzi z tą nakladką.

Ale oczywiście odblokowywanie jest niekonieczne... Mogę korzystać z dostępnych funkcji bez żadnego odblokowywania. Prawda??? :oops:

 #247467  autor: Rogal
 25 sty 2008, 02:43
ukasz23 pisze:Ale oczywiście odblokowywanie jest niekonieczne... Mogę korzystać z dostępnych funkcji bez żadnego odblokowywania. Prawda??? :oops:
słuchaj, jak będziesz kupował iPhona najlepiej, żeby miał oprogramowanie 1.1.1 OTB, jeśli trafi ci się 1.1.2 OTB to też będzie OK, ale omijaj z daleka iPhona z 1.1.3 OTB

teraz co to wszystko znaczy
-OTB- Out the box, czyi nie żadne aktualizowane, kombinowane ale oryginalne, fabryczne oprogramowanie jakie było wgrane.

Więc iPhone z 1.1.1 OTB - można aktywować i odblokować(software'owo) wszystkie funkcje będą działać ipod, wi-fi, telefon, smsy itp itd

iPhone z 1.1.2 OTB - można aktywować ale na daną chwile nie jest możliwe odblokowanie software'owe, aczkolwiek można kupić nakładkę(wcale nie taka tania) na sima i telefon będzie myślał, że w środku jest karta ATT, funkcje wszystkie oprócz telefonu i smsów będą działać.

iPhone z 1.1.3 OTB - jak na razie nic nie można zrobić z tym fantem :(

 #247503  autor: ukasz23
 25 sty 2008, 11:27
a to takie buty....
Dzięki wielkie za roztłumaczenie. A rozbrojenie wersji 1.1.3. to chyba kwestia kilku tygodni....

[ Dodano: 2008-02-03, 23:19 ]
mam takie jeszcze jedno pytanie....
Jak z ładowaniem i formatowaniem baterii w iPhone??? Jak w ogóle sformatować baterię żeby dobrze trzymała i jak później postępować przy ładowaniu??? Doładowywać czy rozładowywać i ładować???
dzięki wielkie

 #249462  autor: mkforever1
 05 lut 2008, 14:00
Co do baterii, iPhona otrzymujemy naładowanego w 100% i gotowego do zabawy tyle że trzeba go aktywować i zdjąć simlocka. Aby to zrobić (korzystać z niego) trzeba go podpiąć do komputera co powoduje że on się automatycznie ładuje z portu usb. Także sformatować baterii prawidłowo się teoretycznie nie da, bo nie można go rozładować do końca przed pierwszym ładowaniem :) Co do dalszej eksploatacji to raczej uniknąć doładowywania jest ciężko, bo za każdym podpięciem do komputera celem przesłania muzyki albo innych rzeczy się ładuje. Sama bateria wystarcza przy dość intensywnym użytkowaniu na 1 dzień, a jak się korzysta cały czas z WiFi to nawet trzeba ładować 2 razy w ciągu dnia.

Pozdrawiam,

 #249988  autor: yagi
 07 lut 2008, 21:45
Dzisiaj pobawilem sie iPhonem i jestem pod wrazeniem wygody obslugi. Wykonanie tez pierwsza klasa... Bardzo mi sie spodobal :D

Albo kupie sobie iPhone'a albo HTC Touch bo jednak ma Winde ;)

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #250191  autor: Rogal
 08 lut 2008, 20:38
mkforever1 chyba już wiesz :) ale pewni inni użytkownicy nie wiedzą, że dzisiaj został złamany simlock w iphonie w wersji oprogramowania 1.1.2OTB i 1.1.3OTB :D

Tutaj jest link jak to zrobić klik

mogę potwierdzić, że ten sposób działa bo jakieś 10min temu pozbyłem się smoka :-D

 #250519  autor: ukasz23
 10 lut 2008, 16:21
o prosze jednak nie trzeba bylo az tak długo czekać....
ja od poniedziałku jestem posiadaczem iPhona i nie moge sie nim naiwerzyc... jedyne co mnie irytuje to zgrywanie muzyki przez iTunes.... porazka :x

[ Dodano: 2008-02-10, 16:33 ]
a mam jeszcze takie pytanko...
wie ktos moze jaka moze byc przyczyna niedziałania YouTube??? normalnie mi sie iP łączy z siecia (livebox) normalnie działa mi safari ale przy właczaniu YouTuba wyskakuje komunikat ze nie mozna sie polaczyc.... dziwne to troche :?

 #250533  autor: Rogal
 10 lut 2008, 18:09
ukasz23 pisze:wie ktos moze jaka moze byc przyczyna niedziałania YouTube???
jakie masz oprogramowanie ?

poszukaj na www.myapple.pl lub www.modmyifone.com

 #250551  autor: mkforever1
 10 lut 2008, 19:05
Rogal pisze:mkforever1 chyba już wiesz :) ale pewni inni użytkownicy nie wiedzą, że dzisiaj został złamany simlock w iphonie w wersji oprogramowania 1.1.2OTB i 1.1.3OTB :D

Tutaj jest link jak to zrobić klik

mogę potwierdzić, że ten sposób działa bo jakieś 10min temu pozbyłem się smoka :-D
Wiem wiem :D pozbyłem się smoka na 1.1.2 a potem upgrate do 1.1.3 i jailbreak :D No i wszystko pięknie :D

Pozdrawiam,

 #251149  autor: Rogal
 14 lut 2008, 16:17
ukasz23 pisze:wie ktos moze jaka moze byc przyczyna niedziałania YouTube???
pisze jeszcze raz :D wujek rogal pogooglowal tu i tam i oczywiscie znalazl rozwiazanie tego problemu :P w "installerze" w "sources" dodaj strone "i.unlock.no" zrob "refresh" z menu "Install" wybierz folder "unlocking" zainstaluj "youtube fix" i wszystko powinno dzialac :)

 #251269  autor: ukasz23
 15 lut 2008, 02:03
wujek rogal jest wielki
Po zastosowaniu sie do powyzszej instrukcji YouTube smiga az milo
dzieki wielkie i pzdro

 #251274  autor: Rogal
 15 lut 2008, 04:37
ukasz23 pisze:wujek rogal jest wielki
Po zastosowaniu sie do powyzszej instrukcji YouTube smiga az milo
dzieki wielkie i pzdro
no to super ;) jakby jeszcze coś z iFone'm było nie tak to pisz :)

 #265199  autor: michalek94
 07 maja 2008, 17:59
Mam pytanie co do internetu, bo kupię iPhone'a pod warunkiem, że można wyłączyć internet :!: Bo nie mam kasy żeby płacić cały czas za połączenie i nieużywanie neta :mrgreen:

 #265371  autor: Rogal
 09 maja 2008, 04:25
michalek94 pisze:Mam pytanie co do internetu, bo kupię iPhone'a pod warunkiem, że można wyłączyć internet :!: Bo nie mam kasy żeby płacić cały czas za połączenie i nieużywanie neta :mrgreen:
Zainstalujesz program BossPrefs i w nim wyłączysz obsługę EDGE. Po tej operacji telefon już nie będzie samowolnie łączył się z Internetem i co zatym idzię zjadal cennych złotówek.

PS; Jakby co to mój Ci Sprzedam :) Więcej info na GG ;)
Ostatnio zmieniony 09 maja 2008, 19:38 przez Rogal, łącznie zmieniany 1 raz.