DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1010558  autor: szukamodpowiedzi
 01 wrz 2018, 13:06
Witam,

obecnie mam huawei cun-L21, który zmieniłem na Y6 2018.

Chcę przenieść kontakty na nowy telefon i tu pojawia się problem bo jest tu niezły bajzel w kontaktach, który wynika z ponizszych powodów:
KOntaktów bylo bardzo dużo. Ponieważ karta SIM krzyczała, ze nie moze przyjac wszystkich kontaktów, część została zapisana w innych miejscach. Do tego próbowałem zrobić kopię na koncie gmail i po tym część kontaktów się powieliła.

W tej chwili dany kontakt jest po prostu wpisany lub wpisany np z numerkiem 1 po prawej stronie lub - co pojawilo się po zainstalowaniu whatsap - cześć kontaktów się powielila i drugi kontakt tego samego typu ma obok znaczek whatsap. Zaczalem usuwac te zdublowane bez znaczka whatsap, ale wydaje mi się, że to nie był dobry pomysł??

ponizej przepisałem dane z telefonu, są to opcje, które mogę wybrać "Kontakty do wyświetlenia":

"Razem kontakty:
RAZEM: 1283, po inteligentym scaleniu: 1140 (to w tej chwili jest zaznaczone).

Telefon: 401

Whatsap:214

konto Google: 0

drugie konto google: 321

Karta 1 (jak rozumiem karta pamieci): 347

Nie wiem jak nad tym zapanować żeby ten syf ogarnac, które (bez znaczka./ze znaczkiem "1"/zdublowane z whatsup lub bez whatsup mogę usunąć?
Chciałbym mieć wszystkie kontakty w jednym miejscu. Gdzie ostatecznie mam zapisać te kontakty.

I ogólnie, jak zapisać dany kontakt żeby np nie ograniczał liczby znaków w imię i nazwisko (gdzie mam je zapisać aby tak nie było?? ( bo zakladam, ze zależy to od miejsca - np. SIM, karta pamięci itd).

Chciałbym mieć kopię zapasową kontaktów w taki sposób aby można było ją łatwo odtworzyć.

Proszę o pomoc bo muszę szybko zmienić telefon na nowy. Dziękuję
 #1010683  autor: t r o i p
 01 wrz 2018, 23:57
Najlepszym rozwiązaniem jest umieścić kontakty w chmurze, opiszę, co zrobić, by ostatni raz usiąść do tematu kontaktów i już nigdy więcej w takiej sytuacji się nimi nie interesować. Ten tutaj sposób można także traktować jako stosunkowo odporną na utratę kopię zapasową kontaktów. Google bowiem umożliwia łatwy sposób na odzyskanie utraconych kontaktów, niemal z dowolnego okresu, jeżeli w swoim telefonie posiadamy system Android, to takie rozwiązanie wydaje się idealne.

Przechodzimy do ustawień w telefonie i szukamy opcji "Konta". Jeśli konto Google nie jest dodane, to je dodajmy. Następnie wybieramy konto Google i zaznaczamy opcję "Kontakty", by zostały zsynchronizowane (wysłane na serwer Google). Na drugim telefonie robimy to samo. Tym samym stary telefon wyśle zgromadzone kontakty, a nowy je pobierze.

Istnieje również drugi sposób. Przechodzimy do kontaktów na starym telefonie, wybieramy w opcjach "Eksport". Telefon zapyta nas, gdzie chcemy załącznik z kontaktami wysłać, wybieramy maila. Taką wiadomość z kontaktami wysyłamy do siebie. Na nowym telefonie odczytujemy wiadomość i klikamy w załącznik. Telefon spyta, gdzie zapisać kontakty (pamięć telefonu, czy na przykład konto Google).

Synchronizacja kontaktów z kontem Google ma wiele zalet. Prawdziwą wisienką na torcie jest odporna na przypadkowe zniszczenia kopia zapasowa kontaktów, ale nie jest to jedyny atut.
Ko lejnym plusem jest możliwość przeglądania i aktualizacji kontaktów z poziomu dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. Nie ma zatem przeszkód, by nowe kontakty wpisywać w laptopie lub komputerze, na którym najczęściej pracujemy. Dostęp do nich mamy z poziomu każdej przeglądarki internetowej na tej stronie lub w webowej wersji poczty Gmail (w przeglądarce internetowej).

Dictum sapienti sat est.