DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1123187  autor: fart12
 12 paź 2021, 19:13
Dzień dobry,

Jestem średnio szczęśliwym posiadaczem huawei mate 20 lite. Od dłuższego czasu google obraziło się na huawei i zablokowali sklep google play. Telefon działa, ale nie ma mowy o wgraniu dodatkowych aplikacji. Kilka dni temu postanowiłem zaktualizować system z nadzieją, że może coś się ruszy. Efekt końcowy jest taki, że to co nie działało – nadal nie dział, a do tego przestały działać kolejne funkcje.
Po aktualizacji przybyło mi kilka nowych ikonek. Wszystkie wymagają aktualizacji na starcie. W tym nowa przeglądarka internetowa, dedykowana chyba dla huawei.
Tym samym chrome i aplikacje powiązane z google przestały działać prawidłowo.
Przede wszystkim przestała działać prognoza pogody (ta oryginalna z widżetów). Przy pierwszym uruchomieniu telefonu po aktualizacji telefon zapytał mnie o uprawnienia dla HwUpgradeGuide. Odpowiedzi ‘anuluj’ i ‘usuń’ brzmiały tak samo, więc losowo wybrałem ‘anuluj’. Wszystko zniknęło i tyle tego było.
Telefon cały czas łączy się z internetem, ale na pogodynce pojawia się napis, że nie można uzyskać informacji o pogodzie i dane o pogodzie już się nie aktualizują. Dziwnie też wygląda korzystanie z chrome, bo strony wyświetlają się prawidłowo, jedynie na górze ekranu pojawia się komunikat, że brak połączenia z internetem.

Przeglądarkę chrome już jakoś przeboleje. Ostatecznie i tak działa z tym napisem u góry. Ale czy ktoś jest mi w stanie doradzić, jak przywrócić funkcjonowanie pogodynki? Aplikacja ma wszystkie uprawnienia i pełen dostęp do internetu, a mimo to nie działa. Gdybym brał pod uwagę instalację innej pogodynki to też nie wchodzi w grę, bo sklep google nie działa. Błędne koło się z tego robi.

Poniżej wrzucam kilka screenów poglądowych:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
 #1123372  autor: jarekb11
 16 paź 2021, 17:33
U mnie wszystko działa na starym telefonie puki co.
Co prawda model inny (p 30 lite) ale poprawki zabezpieczeń też z lipca 2021.
Pogoda działa , sklep google też.

Zabroniłeś HwUpgradeGuide na korzystanie z danych komórkowych więc nie dziw się że nie działa ani pogoda ani sklep google .