DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
  • Strona 6 z 11
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11
 #792882  autor: Xy
 27 mar 2015, 16:12
A więc tak moim drodzy...
Mam już Xperię S jakiś czas więc mogę na świeżo powiedzieć więcej niż co nieco o Androidzie jak i Windowsie. Tym bardziej, że obydwu systemów używam równolegle. Xperia z Androidem jako podstawowy telefon do dzwonienia, smsów, Internetu, muzyki, zdjęć i pracy. Nokia z Windowsem leży tylko w domu i służy do klepania w Asphalt 8 w trybie Multiplayer oraz do przeglądania Internetu. Zazwyczaj na szybkim posiedzeniu o poranku ;-)
Od razu zaznaczam, że porównuję dość stary Android 4.1.2 i najświeższy Windows Phone 8.1 + Lumia Denim. Lumia wystartowała u mnie w sierpniu 2013, natomiast Xperia dokładnie rok wcześniej.
Nie będę rozpisywał się, że Android jest ładny, itp... Ale w oczy rzuciła mi się funkcjonalność Xperii. Tak jak w Nokii mam szybki dostęp do BT, WiFi czy transferu danych. Włączenie i wyłączenie jednym pacnięciem (WiFi się nie wyłączy od razu w Lumii). Niezwykłe bogactwo programów w Google Play. W Sklepie Windows jakieś programiki są bo są... W Sklepie Android jest ich cała masa. Do wyboru do koloru, co kto chce i jakie chce.
Funkcjonalność urządzeń także niezwykle różna. Zwyczajny przycisk blokady ekranu / wyłączania w Nokii tylko włącza, wyłącza lub blokuje telefon. W Xperii oprócz tego pojawia się menu zrzut ekranu, tryb lotniczy, wyciszanie. Niby nic, a cieszy. Jakość muzyki także nie pozostawia złudzeń, iż lepiej gra Sony. Do tego wiele możliwości ustawień dźwięku. Korektor, podbicie basów, rodzaje stereo (sala koncertowa, klub, studio...), ClearAudio (poprawianie czystości dźwięku - nawet działa co mnie zaskoczyło bo nie wierzę w takie cuda) i inne cuda na patyku. Do tego prosta obsługa ale przyjemny wygląd odtwarzacza i jego opcji.
Aparat: Rozpoznawanie sceny, efekty, własne ustawienia (pomiar światła, rodzaj ustawiania ostrości, rozpoznawanie sceny, twarzy, uśmiechu... W Nokii, na której dumnie widnieje napis "Carl Zeiss" nie oferuje nic szczególnego. Podstawowe ustawienia (balans bieli, czułość, wartość ekspozycji...) i nic ponad to. Na plus dla Nokii zaliczyć można lepsze zdjęcia o zmierzchu ale co ciekawe w nocy na mieście (światło latarni) lepiej radę daje Sony (mniejsze ziarno, szybciej łapie ostrość). Automatyczny balans bieli także lepiej sprawdza się w S'ce.
Teraz może same systemy... Po powrocie do Androida widzę jak prostym, ubogim, uwstecznionym i nic nie mającym systemem jest Windows Phone. Takie drobiazgi jak statystyka połączeń dalej nie jest dostępna. W Sklepie Windows dalej zastój, nic nie ma. A to, co powinno być dalej niedostępne. Podczas pisania SMSa w Xperii pojawia się lupa aby dokładniej trafić kursorkiem gdy chcemy poprawić wyraz lub literę. Czy takie udogodnienie kiedykolwiek będzie na WP? Raport dostarczenia smsa to zaznaczony ptaszek przy wysłanej wiadomości. W Lumii tak jak w Nokii 3330 - oddzielna wiadomość. Ikony na belce powiadomień. W Xperii rzut oka i wiem, czy to połączenie, sms, wyłączony transfer danych, nowe wideo na YT czy cokolwiek. W Lumii mały hamburgerek jako powiadomienie do każdego rodzaju zdarzenia.
Słynne zamulanie, lagdroid, zamulacz i inne wysokich lotów epitety pod adresem Androida płynące od wyznawców WP. No zaznaczam, że moja Xperia ma już trochę lat, jest rok starsza od Lumii. Od przejęcia jej od mamy nie robiłem jej hard resetu, nie kosiłem danych, nic z tych rzeczy. Jedynie usunąłem spis telefonów, smsy, konto, zbędne mi programy i ustawiłem telefon pod siebie. Oczywiście nawrzucałem dużo programów ze Sklepu i jakoś, kurka wodna, nie widzę tego lagowania,zamulania, zwalniania, czkawki, kaszlu... Tak samo przy przewijaniu pulpitów jak i przy uruchamianiu aplikacji i korzystaniu z nich. A co do pulpitów to patrząc na ten z Lumii jednak widzę tam chaos. Zdecydowanie bardziej wolę poukładany jak w Andrzeju. I tak myślę, gdzie to zamulanie?
Aplikacje aktualizowane często, szybko bez problemów. Od kiedy mam SXS nie zwracam uwagi czy jest jakaś aktualizacja czy nie. Natomiast w Windowsie update czegokolwiek to wydarzenie na miarę prezentacji nowego telefonu. Drobna poprawka do Skype czy jakiejś gierki? Już jest artykuł na pół strony. Takie to wielkie wydarzenie... Jakaś nowa aplikacja w Sklepie Windows? Jeszcze większy artykuł i zachwycenie jak to WP się rozwija i przybywa aplikacji w lawinowym tempie. No jeżeli aktualizacja czy nowa aplikacja jest wydarzeniem to ja dziękuję za taki system ;-) Ostatnio był artykuł na wiadomej stronie, że pasek adresu w bodajże Spartanie ma być na dole. No ludzie... Czy to jest wydarzenie godne newsa? Toż w Operze androidowej od dawna jest wybór gdzie chcę mieć pole adresu. Na takie szczegóły nie zwracałem uwagi dopóki nie poznałem WP. Albo Microsoft faktycznie uznaje to za wydarzenie albo robi sobie jaja ze swoich klientów.
Tym sposobem dotarłem do końca mojego krótkiego i dość subiektywnego podsumowania dwóch smartfonów, których obecnie używam. Siląc się na podsumowanie wspomnę, że Android nie posiada wad, którymi straszą wyznawcy WP. Nie ma lagowania, nie ma zamulania. Interfejs jest dopracowany. ładny i przyjemny w obsłudze. Wszystko jest logicznie umieszczone, a sam system naprawdę daje dużo przyjemności na co dzień. Niestety ale Windows nie tyle stoi w miejscu co raczej się cofa. Bo kto nic nie robi ten się cofa. Jak tak dalej pójdzie to Windows zniknie z mapy mobilnych systemów operacyjnych. Aczkolwiek ostatnio pojawiła się plotka, że aplikacje Google mają być kompatybilne z WP. Tylko po co komu otwieracz do androidowych aplikacji, skoro można mieć oryginał? Na sam koniec subiektywne plusy i minusy systemów.

Android (Sony):
+ czytelny interfejs użytkownika
+ mnogość gier i aplikacji
+ brak problemów ze znalezieniem dowolnego programu
+ bogate możliwości personalizacji telefonu
+ brak opóźnień i zadyszek jak w starszych wersjach systemu (np. 4.0.4 na Xperii S miał leciutkie zadyszki)
+ o wiele większe możliwości ustawień dźwięków systemowych, muzyki, aparatu foto
+ ekran blokady pozwala od razu na włączenie aparatu lub odtwarzacza muzyki
+ funkcjonalne widżety (np. pogodowe, informacyjne)
+ możliwość zainstalowania dowolnego ROMu i dowolnej modyfikacji telefonu na płaszczyźnie systemu operacyjnego
+ dioda powiadomień wbrew pozorom jest niezwykle użyteczna
+ jakość wykonania i materiały na wysokim poziomie
+ (subiektywnie) ładna stylizacja

- brak możliwości edycji skrótów rozwijanych z paska powiadomień
- słaba dioda doświetlająca
- krótko trzymająca bateria (przy mocniejszym korzystaniu pod wieczór można zostać bez prądu. Ale ogniwo ma swoje lata)
- brak gniazda na kart pamięci (chociaż pamięć wewnętrzna starcza aż nadto)
- w teorii niewymienna bateria

Windows Phone (Nokia):
+ uruchamia się nieznacznie szybciej niż Xperia
+ mocna dioda doświetlająca
+ aparat dający radę o zmierzchu
+ przy długich rozmowach nie gniecie w ucho
+ wszystkie aplikacje dostępne w formie listy (i tylko listy)
+ Glance Screen (bardzo fajne i użyteczne)
+ podwójne pacnięcie odblokowuje ekran (docenić można np. gdy mamy telefon przypięty w specjalnym futerale na kierownicy roweru)

- ubogie graficznie menu
- w dalszym ciągu mizerna oferta aplikacji w sklepie
- darmowe aplikacje znane z Androida w Sklepie Windows są płatne
- brak alternatyw dla wielu programów
- bardzo rzadkie aktualizacje
- krótki czas pracy na baterii (1650 mAh to za mało)
- amoled za bardzo gryzie w oczy szczególnie w nocy
- fatalna i nieintuicyjna przeglądarka Internet Explorer (UC Browser jakoś ratuje sytuację)
- w "ustawieniach" wszystkie opcje są wymieszane ze sobą, brak spójności
- kafelkowy chaos na ekranie startowym
- regulacja głośności nadal nie jest podzielona w sposób satysfakcjonujący
- brak diody powiadomień

I to by było na tyle... Miałem Windowsa, nikomu nie polecam. Pozdrawiam, wasz naczelny, telepolisowy anty-zwolennik WP ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #793405  autor: znawca
 30 mar 2015, 22:13
Jako posiadacz ajfona też mogę się krytycznie wypowiedzieć na temat żenującej oferty sklepu WP.
Na Lumii miałem 5 gier, które przeszedłem od początku do końca... bo wiedziałem, że jestem na nie skazany :P Na iPhone mam ich 55 i żadnej nie ukończyłem, bo zaraz pojawia się nowa równie fajna. Masa tytułów po prostu czeka nieruszona na swoją kolej. To chyba wyjaśnia wszystko.

Myślałem, że AMOLED w Lumii jest spoko, ale gdy położyłem ajfona obok to dopiero zobaczyłem różnicę, a po przełączeniu motywu z czarnego na biały (zrobiłem to pierwszy raz dopiero po zmianie telefonu :D) stwierdziłem, że Nokia zrobiła totalną kaszanę. Nie tylko zażółcenie, ale i smugi, "przebijanie" innych kolorów, nierówne, słabe podświetlenie etc. Jedyny plus dla Nokii to Glance Screen, który był genialnym pomysłem (fakt, że Lumia 930 go nie ma, czyni z niej szajs wszechczasów).

Systemów nawet nie ma co porównywać. WP 8 może miałby jakieś szanse, ale 8.1 odpada w przedbiegach. Na iOS nie istnieje wznawianie i choć ma swoje wady i potrafi się zawiesić (udało mi się doprowadzić do sytuacji, gdzie konieczny był restart), to konkurencja również cierpi na to samo. Cudów nie ma. Jak ktoś twierdzi, że wcale się nie wiesza, to albo kłamie, albo bierze pod uwagę 90% przypadków, pomijając pozostałe 10, gdzie coś poszło nie tak:)

Co do przeglądarki, to plusem IE nad Safari i Chrome jest pasek adresu na dole! Aż dziw że konkurencja tego nie skopiowała.

A co do lagdroida... to iOS chodzi równie dobrze, jak Nexus w czasach swojej świetności (tzn zanim uwaliłem system i wszystko się posypało).

Android ma strzałkę "wstecz", natomiast w iOS jest gest "wstecz" od lewej krawędzi ekranu. Super rozwiązanie, szkoda że nie jest obecne we wszystkich aplikacjach.

Powiadomienia i widgety (koronny ficzer Androida), to coś czego mi zupełnie nie brakuje. Kafelki na WP były fajne i spełniały swoją rolę. Numerki przy ikonach w iOS również spełniają. Coraz rzadziej sięgam do rozwijanej belki... i nawet przestało mi przeszkadzać, że jest na górze ekranu.

Podsumowując: WP słusznie jest dopiero trzecim systemem na rynku. Miał zadatki na lidera, ale po drodze musiało się osrać. Konkurencja robi lepiej.

PS
Kiedy zamknę swojego MacBooka i przejdzie on w tryb uśpienia, to podłączona do niego Lumia przestaje się ładować... podczas, gdy iPhone ładuje się dalej i to równie szybko jak na gniazdku (Lumia ładowała się wolniej). Nie wiem na ile to wina telefonu, a na ile komputera. Muszę przetestować oba na jakimś lapku z Windowsem i jeszcze sprawdzić, jak zachowuje się tu Android.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #793852  autor: motov3
 02 kwie 2015, 10:11
Ehh. Wszedlem w ten topic - bo sadzilem, ze dostane jakies konkrety - potwierdzone organoleptycznie, a tu masa wynaturzen, w sumie czasem idiotycznych. :roll: Info o zenujacej ilosci appsow w sklepie WP, od kolegi co sobie 55 gier sciagnal i ich nie poukanczal. Noz sie w kieszeni otwiera normalnie. Gdzie konkrety dla racjonalnego codziennego uzytkownika ? To ma byc argument ?

Rozumiem info od kolegi XY. Ale on akurat posiadal uszkodzona sztuke. Tak wnioskuje na podstawie dziesiatkow jego postow. Po prostu opisywal zdarzenia, ktore u mnie na kilku Lumiach (takze slabszych) po prostu nie wystepuja. :shock: Dlatego wciaz swoja opinie podtrzymuje. Nie mam pojecia co sie moglo w niej zepsuc, ale to ze nie dziala poprawnie to gwarantuje po jego opisie na 200%. Chociaz z kafelkowym chaosem dalej sie nie zgadzam - XY, wez w reke HTC One i tam sproboj cos poustawiac :mrgreen: To sie nazywa Chaos :-)

Kolego od IPhone-a, a kolo jakiej to Lumii polozyles sobie 5S-a ze jakies zazolcenia zauwazyles ? Jestem ciekawy - to bede sie jej wystrzegal. Mam tutaj osobe w rodzinie z I5S i chetnie nawet dzis porownam.
Co do tego, ze ci sie IPhone laduje na podlaczonym kablu do MacBooka. Chyba oczywiste skoro to sprzet tej samej firmy - wiec jest mocno natywny. Ciekawe tylko czemu swojego czasu (nie wiem czy tak jest dalej) Bluetooth w Apple dzialal tylko z Apple do Apple ? (przetestowane na 4S). Tym torem idac - Lumia w ogole nie powinna sie ladowac od sprzetu Apple :mrgreen: A jak widzisz - ladowala sie.

Z jednym sie zgodze. Owszem WP jest 3-cim systemem na rynku (w zakresie udzialu % rowniez), ale jak juz o tym wspominacie, to wspomnijcie rowniez ze tak naprawde WP to NOKIA/obecnie LUMIA by Microsoft. Inni posiadaja moze promil telefonow z tym systemem w swojej ofercie. Takze mierzycie ta miara NOKIE vs Reszte Swiata (bo ilu jest producentow na Andku ?). iOS to oczywiscie APPLE - ale to juz troche inny segment. Sam jestem na MyApple od lat, wiec jabluszko posiada odpowiednio szeroka grupe - ktora jego sprzety kupuje i juz. I tak jest na calym swiecie. Trendy, Moda, Wlasciwosci i szereg innych czynnikow o tym decyduja.

Na koniec tylko skomentuje text "WP mial zadatki na lidera".....Rece opadaja. Odkad NOKIA przespala boom na smartfony i wystartowala ze sporym opoznieniem, ten kierunek byl jedynym rozsadnym. Samo wejscie w WP - spowodowalo lament 90% spoleczenstwa, ze to wina Elopa, ze to wyrobnik Microsoftu (ktory zreszta takze jest znienawidzony). Klody zarowno jesli chodzi o rozwoj systemu, jak i o uzytkownikow lecialy Nokii i WP pod nogi caly czas. Nokia i WP caly czas byly w ogonie i gonily peleton. Teraz, gdy ich udzial siega kilku % - to stal sie system zauwazalny. Ale ze mial zadatki na lidera ? To chyba sarkazm kolego z twojej strony. Pokaz mi choc jeden analitycznie okres z udzialow rynkowych, ktory bylby zgodny z tymi pierdołami ktore napisales. :?

Obrazek
 #793948  autor: znawca
 02 kwie 2015, 17:55
Kolego o nicku motov3 - nawiązującym do najbardziej przereklamowanego telefonu wszechczasów (wybacz, nie mogłem sobie odmówić tej uszczypliwości). WP miał zadatki na lidera, tzn. na to by być najlepszym systemem na rynku (nie najpopularniejszym), a teraz z trójki: iOS, WP, Android, to właśnie WP jest najgorszy i słusznie zajmuje ostatnie miejsce.

55 gier i żadna nieukończona - konkluzja jest taka, że na Androidzie/iOS masz tak duży wybór, że nie zdążysz nacieszyć się jedną aplikacją, a już znajdziesz dwie kolejne, jeszcze fajniejsze. Na WP nie masz tego luksusu i jak trafi się coś dobrego, to jesteś na to skazany, bo poza tym jest posucha.

Z Lumią nie da się być na czasie. Cały świat gra w nową grę, a ty czekasz aż wyjdzie na Lumię... aż w końcu się pojawia, gdy reszta świata o niej zapomni.

I zgadzam się, że w HTC One jest chaos w blink feedzie :D

Położyłem iPhone 6 koło Lumii 925 - biały kolor na Lumii wygląda dużo gorzej niż czarny na iPhone.

A konkrety są takie, że WP ma trzy poważne wady:
- mała liczba aplikacji
- długie wznawianie zminimalizowanych aplikacji
- częste crashe aplikacji (zwłaszcza tych od zewnętrznych deweloperów)
I tylko jedną zaletę:
- szybkość na najtańszych modelach

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #793958  autor: kamil1221
 02 kwie 2015, 18:38
Co do kolorów na ekranie.
Menu > Ustawienia > Wyświetl > Profil jasności i kolorów. Tam można ustawić kolory. Ja np mam ustawiony by kolory były ciepłe (więc biały wchodzić może w żółty).

Nie zdarzyło mi się jeszcze, by jakaś aplikacja nawet zewnętrznego dew. się crashowała.
Na dzień dzisiejszy nie mam aplikacji (jak dla mnie) której odczuwałbym brak.
 #793964  autor: Darek_64
 02 kwie 2015, 19:34
Jeśli chodzi o kolory wyświetlacza w Lumiach to jest to sprawa hardware i WP nie jest tu niczemu winien,popatrz sobie na ekran starego już modelu jakim jest Htc 8x tam jest świetny wyświetlacz i niczego mu nie brakuje.To nie jest tak ze bronie WP8, sam na nim jadę ale po zmianie telefonu nie będzie to juz WP tylko coś innego na pewno nie andek a prawdopodobnie Blackberry.W sklepie jest mniej aplikacji ale te co najbardziej użyteczne,potrzebne to są,oczywiście każdy potrzebuje innego programu,jedni mniej inni więcej,są tacy co potrzeba im sporo gierek inni ich nie potrzebują.Nigdy nie grałem w gry na smartfonie,filmów również nie oglądam ale słucham sporo muzyki i tu mi brak możliwości realnego odtwarzania plików Flac.Smartfon służy mi jako narzędzie do komunikacji i pracy.WP ogranicza mnie trochę sposobem konfiguracji a właściwie jej brakiem,z góry MS narzucił całą konfigurację tak jakby myślał że ludzie wszyscy są jednakowi i nie potrzebują różnych zmian i osobistych preferencji.Cała konfiguracja to zmiany kafelków ich wielkości i koloru,dodać jeszcze można bez użyteczny ekran blokady.W Lumiach najbardziej drażni mnie kiepska jakość dźwięku.Mam Htc 8s i jest zwykła podstawowa tania klasa fona ale jakością dźwięku przebija wszystkie Lumie razem wzięte,więc gdzie ten rarytas w tych Lumiach coś co mogłoby przyciągnąć moją uwagę i to abym nie porzucał WP i nie szedł do konkurencji.
 #793970  autor: motov3
 02 kwie 2015, 20:10
znawca pisze:wybacz, nie mogłem sobie odmówić tej uszczypliwości
Spoko. Nie gniewam sie. Szanuje kazda opinie, byleby byla obiektywna i nie nacechowana zwykla zlosliwoscia. :-)
znawca pisze:WP miał zadatki na lidera, tzn. na to by być najlepszym systemem na rynku
Ale on w mojej ocenie - jest liderem. Po prostu wszystko zalezy kto i czego szuka. Ja szukam swietnie zoptymalizowanego i prostego systemu, w ktorym wszystko dziala szybko i natywnie. Uporzadkowanego. Takiego, gdzie niewazne czy wezme Lumie 520 czy 930 - system wyglada tak samo i dziala tak samo. Nie ma tysiecy nakladek (jak chociazby w HTC czy Samsungu lub Sony), przez co najprostszych funkcji musze szukac i tracic czas. Przechodzilem przez Andka - stawialem Recovery, wgrywalem Rom-y - wszystko jest do nauczenia. Tylko nie cierpialem tracic potrzebnego czasu zeby sie tym zajac. W twojej ocenie jest on najgorszy, ale ty jestes innym segmentem klienta. Szukasz czegos innego. Wiec dopasowales iOS pod swoje potrzeby i elegancko. O to chodzi aby system dopasowac pod siebie, a nie na odwrot - siebie do systemu :-)
znawca pisze:konkluzja jest taka, że na Androidzie/iOS masz tak duży wybór
Owszem, ale strasznie duzo dubli. Do tego bardzo duzo niesprawdzonych pod wzgledem bezpieczenstwa Appsow, co skutkuje czesto zawirusowaniem (Android). Nawet niedawno byl o tym sporszy artykul na konkurencyjnym portalu.
znawca pisze:Położyłem iPhone 6 koło Lumii 925 - biały kolor na Lumii wygląda dużo gorzej niż czarny na iPhone.
To naprawde wyjatkowo dziwne. Lumia 925 dysponuje tzw ClearBlack, ktory powoduje ze czarny jest czarniejszy od wszystkiego co mozna spotkac :mrgreen: Mam ja na stanie. Jest doskonala pod wzgledem kolorow. Co do zazolcenia. Juz ktos wspomnial o temperaturze kolorow - moze to tego wina. U mnie na 820 i 925 zazolcen nie zaobserwowano.

Reasumujac. Nigdy nie crashowaly mi sie Aplikacje. Ich dostepnosc uznaje za wystarczajaca. Nie gram w gry - tutaj nie jestem w stanie okreslic co i jak. Jesli chodzi o uzytkowe - to jest swietnie (chociazby pakiet Office). Osobiscie wole mniejszy wybor - ale trafny i sprawdzony, anizeli 10 tysiecy kopii tego samego z innym logiem, z czego 8tys jest niesprawdzonych pod wzgledem bezpieczenstwa. :-)

Obrazek
 #794003  autor: znawca
 02 kwie 2015, 22:55
motov3 pisze:
znawca pisze:konkluzja jest taka, że na Androidzie/iOS masz tak duży wybór
Owszem, ale strasznie duzo dubli. Do tego bardzo duzo niesprawdzonych pod wzgledem bezpieczenstwa Appsow, co skutkuje czesto zawirusowaniem (Android). Nawet niedawno byl o tym sporszy artykul na konkurencyjnym portalu.
"Bezpieczeństwo" Androida znam z autopsji, bo aplikacją uwaliłem swojego Nexusa tak, że nadawał się tylko do formatu... co z resztą przesądziło o pożegnaniu z systemem Googla.
motov3 pisze:
znawca pisze:Położyłem iPhone 6 koło Lumii 925 - biały kolor na Lumii wygląda dużo gorzej niż czarny na iPhone.
To naprawde wyjatkowo dziwne. Lumia 925 dysponuje tzw ClearBlack, ktory powoduje ze czarny jest czarniejszy od wszystkiego co mozna spotkac :mrgreen: Mam ja na stanie. Jest doskonala pod wzgledem kolorow. Co do zazolcenia. Juz ktos wspomnial o temperaturze kolorow
1. Czy Clear Black to czasem nie technologia poprawiająca widoczność w słońcu? Superczerń to natywna cecha AMOLEDów:)
2. Jak już jesteśmy przy czytelności, to Lumia wymięka przy Nokii N9. Lumia jest tylko czytelna w słońcu, natomiast ekran N9 wygląda tak samo w ostrym świetle, jak i w zupełnej ciemności. Szczerze mówiąc byłem zdumiony.
3. Nie do końca się zrozumieliśmy. Czerń w Lumii jest idealna, ale biel słaba, natomiast biel w iPhone jest idealna, ale czerń średnia. Ergo iPhone otrzymuje 10/10 za biel i 6/10 za czerń, natomiast Lumia 10/10 za czerń, ale 3/10 za biel. Wynik 16 : 13 dla iPhone:)

Temperaturę kolorów mam ustawioną na chłodną, bo wolę jak biel jest niebieskawa niż żółta, niemniej tak białej bieli jak w iPhone mi się uzyskać nie udało. Nie bez znaczenia jest też fakt, że ekran w iPhone jest chyba ze dwa razy jaśniejszy.

WP działał u mnie idealnie, do czasu update do 8.1, który popsuł stabilność. Aplikacje zaczęły wznawiać się w nieskończoność, a crashe występować częściej niż u konkurencji. Doświadczałem ich m.in na: Angry Birds Epic, IE, czy kliencie YouTube. Oprócz tego zdarzało się, że ekran w grach sam z siebie się przyciemniał, mimo że jasność była permanentnie ustawiona na maksa, a tryb oszczędzania energii wyłączony.
Generalnie gdybym rozstał się z WP na wersji 8, to wspominałbym go dużo lepiej i wykreślił połowę opisanych wad. IMO najlepszą wersją systemu była Lumia Black.

PS
Zapomniałem o jednej wielkiej zalecie WP - Glance Screen. Bardzo mi tego brakuje w iPhone.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #794008  autor: ja.michal
 02 kwie 2015, 23:24
znawca pisze:1. Czy Clear Black to czasem nie technologia poprawiająca widoczność w słońcu? Superczerń to natywna cecha AMOLEDów:)
Nie. Clear Black odpowiada za zrobienie "czarniejszej czerni". Wygoogluj sobie Clear Black i wskoczy ci masa artykułów o tym. Lepsza czytelność w słońcu pochodna zalety Clear Black.
 #794012  autor: znawca
 02 kwie 2015, 23:50
Google raczej potwierdza to, co mówię.

Clear Black poprawia widoczność w słońcu. Została stworzona z myślą o lepszej czerni w ostrym świetle i ekty widać tylko w świetle, co jest bez znaczenia w teście ajfon vs Lumia, który przeprowadziłem nocą w pokoju. To był pojedynek technologii IPS vs AMOLED.

Nocą nie będzie widać różnicy między AMOLEDem z CB, a bez CB, oba będą idealnie czarne, bo nie jest tak że AMOLED bez CB jest mniej czarny, gdyż wyłączony piksel to wyłączony piksel i jeden nie może być bardziej wyłączony niż drugi :D

No i ciężko, żeby filtr polaryzacyjny jakim jest CB działał tylko na czerń, a magicznie omijał pozostałe kolory skoro jest nałożony na cały ekran.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #794048  autor: motov3
 03 kwie 2015, 12:02
znawca pisze:No i ciężko, żeby filtr polaryzacyjny jakim jest CB działał tylko na czerń, a magicznie omijał pozostałe kolory skoro jest nałożony na cały ekran.
Otoz to. Skoro wzmacnia czern, to moze jednoczesnie wplywac na inne kolory, niekoniecznie bardzo korzystnie zwlaszcza na jasne. Byc moze z tego wzgledu zauwazyles roznice.

Co do aktualizacji to Denim jest lepszy niz Cyan. Ogolnie 8.1 jest sporo ulepszone w stosunku do 8. I te roznice widac na korzysc. :-)

Ps. Dalej nie odniosles sie do argumentu z Apple Bluetooth :-)

Obrazek
 #794066  autor: znawca
 03 kwie 2015, 14:19
Brak możliwości wysyłania plików przez Bluetooth i użycia telefonu jako pen-drive to dwie legendarne już wady iPhone, z którymi niestety trzeba się liczyć, kupując ten telefon.

W Lumii bawiąc się temperaturą kolorów biel przechodzi od niebieskiej, przez kremową do żółtej, z tym że niestety po drodze nie ma białej :( podobnie IPSy nie są w stanie wyświetli idealnej czerni, tylko mniej lub bardziej szarą.
Ciekawe jak radzą sobie ekrany Galaxy S5 i S6, których nie miałem okazji jeszcze sprawdzić. Ponoć Samsung mocno poprawił AMOLEDa.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #796550  autor: Micho
 16 kwie 2015, 10:57
Z racji wrodzonego lenistwa :) zapytam, czy w WP można instalować aplikacje ze sklepu na kartę sd czy jest to jak w Andku, że tylko w pamięci telefonu?
 #796573  autor: Xy
 16 kwie 2015, 13:25
Micho pisze:Z racji wrodzonego lenistwa zapytam, czy w WP można instalować aplikacje ze sklepu na kartę sd czy jest to jak w Andku, że tylko w pamięci telefonu?
Na karcie się nie da. Przynajmniej w Lumii 820 nie można. Albo nie umiem ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #796594  autor: KA
 16 kwie 2015, 15:06
Oczywiście, że można, wystarczy w czujniku pamięci zaznaczyć odpowiednią opcję. Z tym, że niektóre aplikacje będą się i tak zapisywać w pamięci telefonu, o czym będziesz poinformowany przed instalacją. Naprawdę polecam WP, w końcu przestaniesz się w...ć na telefon...

W końcu DZIAŁAJĄCY Android!!!
 #796619  autor: Micho
 16 kwie 2015, 17:01
Fajnie by było mieć możliwość chociaż części aplikacji/gier instalacji na karcie bo 8GB pamięci wew. może być z czasem mało :)
KA pisze:Naprawdę polecam WP, w końcu przestaniesz się w...ć na telefon...
Ja akurat nie denerwuję się na Androida, bo mój S2 dopóki nie zaczął mieć problemów z zasilaniem chodził przyzwoicie i jestem z niego zadowolony. Ale wszystkie metody "naprawy" złego pokazywania stanu baterii i ogólnie słabego trzymania zawiodły więc chcąc nie chcąc muszę zmienić telefon. Po 2 miesiącach analiz stwierdziłem, że głupotą by było wywalenie 1500-2000zł na telefon (od zabaw mam komputer) więc stwierdziłem że wydam 600-800zł. W tej cenie z Andkiem nie kupię nic lepszego niż mam obecnie stąd decyzja o zakupie Lumi. Na oku mam Lumie 640, ewentualnie 735 (ale nie wiem czy sens dopłacać 200zł by mieć Amoledowy ekran). No i WP, coś nowego :)
 #796715  autor: Morvius
 17 kwie 2015, 09:43
jest sens ;) różnica jest ogromna w jakości obrazu poza tym jakość wykończenia według mnie jest w lepszym standardzie.

Klasyczny obserwator wątku.
 #796728  autor: Micho
 17 kwie 2015, 10:20
No własnie jeszcze L640 nie macałem :) Lumie 730 miałem w ręku i jakoś taka plastikowo-zabawkowa :) Największym plusem L735 jest ekran Amoledowy, po 2 latach z Galaxy S2 przyzwyczaiłem się do kolorków :) Znowu L640 ma ciut większy ekran, aparat i większą baterię a na baterii głównie mi zależy. W sumie za ~600zł można kupić 735 z przedłużeniówek. Nie chcę dużo wydać kasy bo jeśli WP mi nie przypasuje to za rok kupię coś z Androidem :)
  • Strona 6 z 11
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11