DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
 #768712  autor: Xy
 08 gru 2014, 14:59
Natknąłem się w serwisie wpworld.pl na ciekawy artykuł. Przeczytałem go kilka razy i muszę stwierdzić, że zawiera on w sobie 100% prawdy. Nie sposób się nie zgodzić z większością argumentów... Ale dolegliwość pewnej części ciała u fanatyków WP jest porażająca.
Art: https://wpworld.pl/38721/microsoft-fail/

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #768714  autor: Sig
 08 gru 2014, 15:12
Król technologicznych influencerów...

Aaa, to ten portal w którym tak pięknie posługują się językiem polskim? Dzięki za przypomnienie, zawsze miło się pośmiać z kaleczenia.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #768777  autor: Xy
 08 gru 2014, 18:35
W ogóle cały wpworld jest ciekawy. Kaleczenie języka jest na porządku dziennym, brak sensownych artykułów, a za wspomnienie o jakiejś wadzie Windowsa zmieszają z błotem (bo argumentów niet).
Mimo wszystko artykuł jest jak najbardziej prawdziwy i pokrywa się z moimi odczuciami.
W końcu ktoś napisał otwarcie, że Windows nie ma praktycznie żadnych zalet, a przynajmniej nie jest tak cudowny jak zwolennicy go widzą...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #769306  autor: PingNoMore
 10 gru 2014, 22:48
Prawda jest taka, że WP jeszcze dużo brakuje do tego, żeby w oczach użytkowników innych systemów, a także użytkowników samego WP zyskał na atrakcyjności. Ja mam, korzystam, jestem świadomy z ograniczeń, ale mi one nie przeszkadzają.
 #769804  autor: Xy
 12 gru 2014, 19:51
PingNoMore pisze:Prawda jest taka, że WP jeszcze dużo brakuje do tego, żeby w oczach użytkowników innych systemów, a także użytkowników samego WP zyskał na atrakcyjności. Ja mam, korzystam, jestem świadomy z ograniczeń, ale mi one nie przeszkadzają.
Powtórzę się ale co mi tam. To, że Windowsowi brakuje baaardzo dużo do Androida, iOS czy BB to wiadomo od dawna. Mam na myśli braki w opcjach (jak własne skróty na pasku powiadomień), ograniczenia, brak wielu istotnych opcji ale także niewystarczającą ilość programów (lub niedopracowane) w Sklepie Windows. Tłumaczenie, że system Windows Phone jest nowy nie ma tu racji bytu. To tak, jakby usprawiedliwiać nowego producenta samochodów, że nie wyposaża samochodu w poduszki, napinacze, ABS, radio czy klimatyzację bo jest nowym graczem na rynku. Niestety, wchodząc na ów rynek trzeba się dostosować i zaprezentować system lub produkt konkurencyjny. Tak jest w każdej dziedzinie i staż nie ma tu nic do rzeczy. Szybkość działania? Stabilność? To nie są zalety, to jest norma. Android już od dawna nie laguje...
Mnie zaś system nie ogranicza bo do zaawansowanych rzeczy mam Androida, a do podstaw (dzwonienie, smsy) mam Lumię. Z WP jakoś można się polubić ale jednak dalej to nie to... Zobaczymy co wniesie Windows 10. Jeśli nie będzie radykalnych i odważnych zmian to nie wróżę systemowi świetlanej przyszłości.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #770540  autor: znawca
 15 gru 2014, 20:26
Zrobiłem factory reset na Lumii...

... i przywracanie danych z kopii zapasowej jest równie upierdliwe, co na Androidzie (na innych systemach na szczęście nie musiałem tego robić). Ustawienia systemu oczywiście przeszły na domyśle (tylko mój kolor kafelków się ostał), więc muszę zmieniać ręcznie... wszystkie numery przypisane do kontaktów z Facebooka (a więc 90%) poszły w cholerę, połowa aplikacji nie działa poprawnie i muszę je rekonfigurować/reinstalować ręcznie, przywróciło mi appki systemowe, które wcześniej usunąłem.

Słowo daję, o ile bardzo lubię moją Lumię, to gdy to zobaczyłem, miałem ochotę wywalić telefon przez okno...

Żeby nie było, na Androidzie było podobnie, ale tam chociaż kontakty przeniosły się poprawnie. Żenada jakich mało...

Mam nadzieję, że w iPhone w końcu dostanę oczekiwaną jakość - przywrócenie pełnego obrazu systemu 1:1 (bez zdjęć, filmów i muzyki) wraz z kontaktami, ustawieniami i zapisanymi hasłami.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #770609  autor: Xy
 15 gru 2014, 23:44
Mnie tylko przeraża fakt, że po odbiorze z naprawy będę miał taką samą Lumię jak miałem w połowie sierpnia 2013 roku. Czyli goła i wesoła kompletnie bez niczego. I weź tu siedź człowieku cały Boży dzień i wklepuj wszystko, żeby było tak jak wcześniej. Już pomijam numery bo z tymi jakoś sobie poradzę. Książkę telefoniczną zawsze uzupełniam i wypełniam ręcznie bez zapisywania kontaktów na SIM. Ale ta reszta...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #770619  autor: znawca
 16 gru 2014, 00:39
Kopia zapasowa przywraca ci układ kafelków na ekranie, aplikacje i (teoretycznie) kontakty. Całą resztę, a więc wszystkie ustawienia musisz ogarnąć od nowa...

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #773239  autor: ja.michal
 28 gru 2014, 00:51
znawca, dziwne, że ci nie przywróciło kontaktów poprawnie. Musiałem również zrobić reset, ale w 625 i wszystko pobrane zostało prawidłowo - kafelki, ustawienia, kontakty, aplikacje. Oczywiście ustawienia aplikacji czy np. mapy trzeba było potem ręcznie wprowadzać/pobierać, ale z kontaktami czy kontami pocztowymi, które były uprzednio w telefonie, nie było problemu (trzeba było tylko hasła podać - nie zapisują się w kopii).
Oczywiście wszystko było na koncie live u MS.
 #773880  autor: Xy
 30 gru 2014, 10:16
Microsoft zmienił nazwę telefonów z Nokia Lumia na Microsoft Lumia.
Ceny aplikacji w sklepie zostały podniesione.

No, to udziały WP w rynku będą jeszcze większe :lol:

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #773887  autor: matteo
 30 gru 2014, 10:45
znawca pisze:Mam nadzieję, że w iPhone w końcu dostanę oczekiwaną jakość - przywrócenie pełnego obrazu systemu 1:1 (bez zdjęć, filmów i muzyki) wraz z kontaktami, ustawieniami i zapisanymi hasłami.

W iPhone to już od 2 lat co najmniej jest. Nawet zdjęcia Ci przywraca + to co napisałeś, za wyjątkiem muzyki i wideo, ale przywrócenie tego z iTunes to 1 kliknięcie.
 #774129  autor: znawca
 30 gru 2014, 23:51
matteo pisze:W iPhone to już od 2 lat co najmniej jest. Nawet zdjęcia Ci przywraca + to co napisałeś, za wyjątkiem muzyki i wideo, ale przywrócenie tego z iTunes to 1 kliknięcie.
No to myślę, że jego zakup nie był błędem :P
ja.michal pisze:Musiałem również zrobić reset, ale w 625 i wszystko pobrane zostało prawidłowo
Może ma to związek z błędem synchronizacji na moim koncie głównym...
ja.michal pisze:Oczywiście ustawienia aplikacji czy np. mapy trzeba było potem ręcznie wprowadzać/pobierać
ciekawe czemu mapy nie mogą się pobrać automatycznie przez WiFi...

U mnie to wyglądało to tak, że tylko konta pocztowe i aplikacje przywróciły się prawidłowo. Nawet błąd na koncie głównym został ten sam:)

Ustawienia? Jakiś żart. Wracają tylko kolor i układ kafelków oraz tapeta. Jasność, powiadomienia na Glance Screen, dźwięk dzwonka etc musiałem ustawiać ręcznie...
aha i jeśli kafelki należały do aplikacji firm trzecich to zostawały po nich puste miejsca na ekranie...

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #775763  autor: ja.michal
 06 sty 2015, 03:17
znawca pisze:ciekawe czemu mapy nie mogą się pobrać automatycznie przez WiFi...
Też się temu dziwiłem, ale cóż...
znawca pisze:Ustawienia? Jakiś żart. Wracają tylko kolor i układ kafelków oraz tapeta. Jasność, powiadomienia na Glance Screen, dźwięk dzwonka etc musiałem ustawiać ręcznie...
aha i jeśli kafelki należały do aplikacji firm trzecich to zostawały po nich puste miejsca na ekranie...
Dzwonki były tak jak były ustawione. Aplikacje do, których odnosiły się kafelki częściowo się pojawiły po pobraniu aplikacji, a te się pobierały same. W opcjach miałem ustawioną auto aktualizację aplikacji bez pytania.