DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows

 #537135  autor: Michas
 25 lut 2012, 16:02
Te systemy różnią się między sobą charakterem i były stworzone z nieco innym podejściem. Żeby ująć to najprościej, jeśli Android jest dobry dla osób, które lubią pogrzebać w systemie, wgrać inny interface, dostosować system do swoich wymagań. Na Androida jest też dostępnych więcej aplikacji do ściągnięcia. Trzeba jednak liczyć się z tym, że system ten lubi czasem spowolnić swoje działanie.
Windows Phone z kolei jest płynny, stosunkowo prosty, nastawiony na łatwy kontakt z ludźmi, jednak ma mniej możliwości do pogrzebania w nim i głębszej personalizacji.

Przy wyborze jednego lub drugiego mocno polecam poużywanie każdego z nich przynajmniej przez tydzień, jeśli ktoś ma taką możliwość. Wtedy samemu można się przekonać, który lepiej pasuje danej osobie. Ja jestem zadowolony z telefonu z Windows Phone 7 i pewnie dość długo przy nim zostanę.

 #551661  autor: znawca
 03 maja 2012, 11:45
Warto dodać, że Android pomimo swojej fragmentacji jest pełniejszym i bardziej dopracowanym systemem. WP7 ma jeszcze parę denerwujących niedoróbek, na których poprawienie trzeba poczekać do kolejnych wersji tego systemu...

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #551667  autor: Mordrag
 03 maja 2012, 12:01
Jak z bluetoothem w Windows Phone 7 ? Taki jak w iphone ?

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D

 #551668  autor: Artur051
 03 maja 2012, 12:03
Wp7 nie ma np opcji wysyłania przez bluetooth, menadżera plików itp itd ;). Ale wszystko nadrabia płynnością działania i prostotą ;)

 #551669  autor: Mordrag
 03 maja 2012, 12:05
No niestety, to dyskwalifikuje Windows Phone u mnie. W Androidzie mam aplikację dzięki której mogę przeglądać pliki, usuwać i ściągać pliki z komputera w sieci. Występuje takie coś na WP ?

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D

 #551675  autor: drcox
 03 maja 2012, 12:15
A ja w październiku będę zmieniał telefon ale już teraz widzę że to będzie najtrudniejszy wybór w historii :P

Całe życie jadę na niesystemowych SE.
Androida taniego nie chce, a nie dam za telefon tyle co za laptopa bo system jest tak zamulony że musi mieć procesor 1,5GHz żeby nie rzucić nim o ścianę.
Nokia z normalnymi telefonami (niedotykowymi) chyba troche ssie.
Najbliższy memu sercu jest chyba właśnie Windows Phone 7 ale boje się trochę tego systemu i jego ograniczeń (np. brak hot-spotu WiFi co jest mi niezbędne chociaż w Mozarcie podobno jest).

 #551681  autor: Artur051
 03 maja 2012, 12:32
Mordrag pisze:Występuje takie coś na WP ?
Niestety nie. Przynajmniej w obecniej wersji. Może się to zmienić w wersji Apollo, ale MS milczy jeszcze w tej sprawie.
drcox pisze:dows Phone 7 ale boje się trochę tego systemu i jego ograniczeń (np. brak hot-spotu WiFi co jest mi niezbędne chociaż w Mozarcie podobno jest).
Również i w Lumiach wszystkich będzie ta opcja wypuszczona wraz z aktualizacją.
Oraz moim zdaniem obecnie synonimem Windows Phone czy chce się tego, czy nie stała się właśnie Nokia. Nikt nie oferuje takiego designu, tylu dodatkowych usług (Nokia Mapy itp) co właśnie Nokia.

[ Dodano: 2012-05-03, 12:36 ]
drcox pisze:Całe życie jadę na niesystemowych SE.
Jeśli mam porównywać łatwość obsługi niesystemowych SE - do obecnych systemów (Android vs Windows Phone) to zdecydowanie, tylko i wyłącznie Windows Phone. Po płynności w niesystemowych SE nie zawiedzie Cię swoją płynnością ;)

 #551702  autor: drcox
 03 maja 2012, 13:34
Właśnie z tymi Nokiami to też mam zagwozdkę - podoba mi się Mozart, ale chciałbym mieć nawigację za darmo - a w Playu nie ma żadnej Lumii w rozsądnej cenie w moim abonamencie :roll:

 #551715  autor: Maniiiek
 03 maja 2012, 13:52
a w Playu nie ma żadnej Lumii w rozsądnej cenie w moim abonamencie
Bierzesz cokolwiek, sprzedajesz, kupujesz Lumie na Allegro ;-)

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #551762  autor: orson_dzi
 03 maja 2012, 20:28
Tym bardziej, że 710 dużo nie kosztuje.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #551807  autor: Artur051
 03 maja 2012, 23:47
orson_dzi pisze:Tym bardziej, że 710 dużo nie kosztuje.
Czasami nawet za niżej niż 600 zł na allegro można dostać ;).

 #551811  autor: drcox
 04 maja 2012, 00:46
No w każdym razie zobaczymy jak się przez najbliższe pół roku sytuacja ukształtuje. Może Nokia dorobi się funkcji mobilnego-hotspota ;) Chociaż wtedy to będzie już Windows Phone 8 na horyzoncie a upgrade wcześniejszych modeli z 7 jest wątpliwy... I jeszcze jedno - jest w Windows Phone 7 możliwość wyboru GSM/UMTS (w sensie tak jak w Symbianie możesz sobie wybrać tylko UMTS)?

 #551915  autor: Artur051
 04 maja 2012, 20:07
drcox pisze: I jeszcze jedno - jest w Windows Phone 7 możliwość wyboru GSM/UMTS (w sensie tak jak w Symbianie możesz sobie wybrać tylko UMTS)?
Tak ;)

 #551952  autor: sosen
 04 maja 2012, 22:27
Ja używam od jakiegoś czasu telefony z androidem ale ostatnio miałem okazję bawić się mozartem. Telefon świetny szybki itp. Aplikacji też sporo. Dla większości których używam na androidzie jestem w stanie znaleźć zamienniki. Ograniczeń jest trochę ale nie aż tyle jak piszecie. W takim np. mozart-cie hot spot jest. W lumiach jeszcze nie ma ale się ma pojawić niebawem. Z bluetooth-em jest tak jak w iphone-ie ale już po złamaniu systemu można korzystać standardowo tak jak w androidzie (mówię tutaj o mazart-cie bo z noki z tego ci mi wiadomo nie da się tej opcji wycisnąć).

 #560560  autor: ciekawy
 14 cze 2012, 04:09
mam pytanie odnośnie porównania tych dwóch systemów

czy w tym winows phone tak jak w androidzie da się usuwać i dodawać ikony programów na pulpit ?

i takie pytanie
w windows phone są też dostępne te same aplikacje co w androidzie?
jest jakiś link skąd można pobrać te aplikacje jak android market ?

 #560564  autor: bledos
 14 cze 2012, 09:04
W WP nie ma pulpitu takiego jak w Androidzie. Są dwa ekrany, jeden z pełnym menu, drugi z wybranymi przez Ciebie opcjami: skrótami do programów, kontaktów, galerii... Tam też możesz dodawać i usuwać.

Co do aplikacji - kropka w kropkę nie znajdziesz każdej. I raczej nie ma dwóch systemów, na które są dostępne takie same aplikacje. Na WP wciąż się rozwijają, ale wystarczy chociażby popatrzeć na ilość dostępnych aplikacji w marketach, żeby wywnioskować, że póki co na WP jest ich mniej. I tu odpowiedz na ostatnie pytanie - masz w każdym WP skrót do Marketplace.

Posiadasz zbędne ramki SIM? Skontaktuj się, jeśli nie widzisz jej na zdjęciach: https://goo.gl/photos/wGazR6P1LQtsuaTC9

 #560565  autor: MichalJan
 14 cze 2012, 09:07
Windows Phone dość znacząco różni się w sposobie obsługi od Androida. Na głównym ekranie mamy duże skróty do wybranych przez nas funkcji i aplikacji (tzw. kafelki). Często na tych kafelkach wyświetlane są informacje z danej aplikacji np. o ilości wiadomości jakie dostaliśmy albo o pogodzie.

Na Windows Phone jest inny zestaw aplikacji niż na Androidzie, ale wiele popularnych programów jest dostępnych na obie platformy. Mimo, że ilość aplikacji na WP rośnie, nadal brakuje np dobrych aplikacji Google czy oficjalnego klienta Gadu-Gadu (mimo, że są zamienniki).

Aplikacje do Windows Phone kupuje się na Marketplace, który jest odpowiednikiem Android Market (Play).