DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii Z oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii Z oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

#175533  autor: kali
 19 kwie 2007, 19:49
Witam zakupilem ten telefonik w ofercie playa, i wogóle nie chce współpracowac z karta kingston 512 zgranie cos na niego graniczy sie z cudem.Nawet jak juz cos wrzucimy na niego System telefonu to rozwala i nic sie nie da zrobic nie da sie zapisac zdjecia dosłownie nic.Wiece co mozna zrobic zeby to zmienic??
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2007, 20:50 przez kali, łącznie zmieniany 1 raz.

#175537  autor: kamil1221
 19 kwie 2007, 20:08
Jeżeli masz możliwość to sformatuj kartę w czytniku kart pamięci w systemie plików FAT, FAT32.

A na przyszłość najpierw poszukaj tej odpowiedź w innych tematach, bo nie raz już było poruszane.

#175538  autor: PingNoMore
 19 kwie 2007, 20:08
Standardowo: format karty, sprawdzenie w innym telefonie/udządzeniu i zobacz czy z kartą SanDisk też są problemy.

#175567  autor: kali
 19 kwie 2007, 22:11
WItam witam.Wziolem wsadzilem tą karte do laptopa i sformatowalem ja w systemie FAT-32 i teraz smiga wszytko mistrzowsko . Dzięki z góry. I mam inne pytanie czytalem tutaj ze zmienienie softu moze odblokowac kilka funkcji telefonu.W przeeypadku Z400 co moze sie zmienic ?? czy warto zmieniac soft??

#175572  autor: kamil1221
 19 kwie 2007, 22:23
Na pulpicie głównym zniknie ci skrót do playneta a w zamian niego będzie książka telefoniczna.
Najlepiej spytaj się Neutrine Ray'a, bądź wejdź na forum http://samsung-mobile.pl

#175598  autor: Neutrine Ray
 19 kwie 2007, 22:52
Odpowiem w nurcie bardziej ogolnym: zawsze warto zmieniac soft na niebrendowany = wieksza stabilnosc, szybkosc i czesto zmiana wygladu niektorych elementow graficznych takich jak ikony (na lepsze). Poza tym sam fakt zmiany oprogramowania na nowy release jest korzystny bo poprawia drobne bledy i zwieksza stabilnosc. (czasmi,a le bardzo zadko moze sie trafic wada w najnowszym sofcie, ale nie w przypadku Samsungow ;), patrz SE)

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

#175622  autor: kamil1221
 19 kwie 2007, 23:11
A czy w serwisie wgrywają nie brandowego softa czy trzeba to samemu robić.
Zapewne traci się gwarancje jak samemu się wgra to czy istnieje taka opcja, aby powrócić tak do softa brandowego, aby w serwisie nie skapli się, że było coś modyfikowane ?

#175648  autor: Neutrine Ray
 19 kwie 2007, 23:36
W serwisie (nieautoryzowanym) wgraja Ci wszystko czego sobie zazyczysz, brand, non-brand, mod... ich to zupelnie nie interesuje :D Zmiana softu wiaze sie z koniecznoscia zdjecia sim-locka. Ale bez obaw mozna zalozyc spowrotem i wgrac oryginalny soft, to nie problem a Ci z serwisu gwarancyjnego i tak sie nie zorientuja ;)

#175656  autor: kamil1221
 19 kwie 2007, 23:46
Tyle, że ja jestem zupełnie zielony w modyfikacji softa w Samsungach, więc nie będę kombinować samemu :)
Jak rozpoznać nie autoryzowany serwis ? U mnie w Tychach według strony samsunga jest jeden serwis i to w sumie niedaleko mnie (jeżeli jeszcze istnieje).

Ściąganie simlocka – to łatwizna tak przynajmniej było w X200 brata za pomocą jakiegoś tam menu.
Jeżeli wgrają mi w nieautoryzowanym serwisie softa to to zalicza się jako naprawa gwarancyjna czy trzeba cos płacić (nie znam się na tym, bo mój sagem od nowości nie był serwisowany i nigdy mnie to nie obchodziło).

#175667  autor: Neutrine Ray
 20 kwie 2007, 02:29
Autoryzowany serwis powienien miec napisane ze jest autoryzowany, zreszta jak masz watpliwosci mozesz sie zapytac.
Mozesz nagrac na plyte dowolny soft i poprosic o wgranie. Jednakze taka operacja nie zostanie wykonana w autoryzowanym serwisie bo zwyczajnie im nie mozna.
W Z400 nie sciagniesz simlocka po kodzie- to zupelnie inna platforma i rozwiazania niz w X200.
Wszytsko co zostanie wykonane w nieautoryzowanym serwsiei bedzie paltne i teoretycznie oznacza koniec gwarancji.

#175676  autor: kali
 20 kwie 2007, 07:11
A zmienial juz ktos z was softa???Jakiego mozecie mi polecic??

#175755  autor: mol
 20 kwie 2007, 14:58
A soft brandowy to znaczy jaki?? :P

#175756  autor: kamil1221
 20 kwie 2007, 15:06
Masz orange menu w telefonie?
Jak tak to to jest przykład brandowego softa.

#175759  autor: mol
 20 kwie 2007, 15:14
kamil1221 pisze:Masz orange menu w telefonie?
Jak tak to to jest przykład brandowego softa.
Ahaaaa, czyli od dziś wiem, że brandowy soft jest moim wrogiem ;]

#175801  autor: xysiek
 20 kwie 2007, 16:44
Ok, ja mam soft z Play ale juz bez simlocka. Po sformatowaniu karty moge przenosic pliki z pamieci tel na karte sim i wszystko kula. Jedno mnie denerwuje. Mozna transfer po blue zrobic bezposrednio na karte pamieci? A moze ja cos zle robie? Korzystam z jakichs narzedzi toshiby w laptopie i pliki moge przeniesc TYLKO na pamiec tel.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2007, 19:56 przez xysiek, łącznie zmieniany 1 raz.