DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii Z oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii Z oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #141460  autor: pomelek
 14 sty 2007, 12:42
Hmm... A więc od początku :)

Telefon kupiłem na początku września ubiegłego roku, zdaje się, że dwa dni po polskiej premierze. Przedłużałem umowę z Orange, więc dzięki mojemu niepohamowanemu gadulstwu dostałem go za jedyne 80 zł. Pierwsze wrażenie było niesamowite - fonik z high-end, czyli teoretycznie najwyższa jakość i funkcjonalność. Jakoś jest ok, z tą funkcjonalnością to różnie. Ale po kolei. Ustalam skalę punktową na 1-10, gdzie 10 to absolutna rewelacja, a 1 to absolutne dno.

- odtwarzacz mp3 - ano ma odtwarzacz mp3, ale zdecydowanie gorszy od SE. Poza tym jego mankamentem jest to, że możesz jedynie słuchać muzyki - sms już nie napiszesz, bo musisz przerwać słuchanie. Poza tym jak ktoś do Ciebie dzwoni, to nie słyszysz dzwonka w słuchawkach, ale tylko w telefonie. Na szczęście muzyka jest wtedy zatrzymywana ;) 6 pkt

- aparat. No znalazł się ;) 2mpx Przyznam, że robi fajne zdjęcia, jednak brak mu flesza, autofocusa i trybu makro. No ale nie ma co narzekać. Fotki wywoływałem w formacie 30x45 i były ładne, także jest ok. 8 pkt

- karty pamięci. obsługuje karty pamięci microSD, ale jest pewien problem. Przyznam, że nie wiem, czy to wada mojego sprzętu, czy całej serii fonów. Otóż nie mogę zapisywać żadnych zdjęć, filmów czy nagrań bezpośrednio na karcie pamięci! Pokazuje mi się wtedy komunikat o błędzie w zapisie i [słowo skasowane], że się tak wyrażę. 5 pkt

- odtwarzanie mp4 - filmy odtwarza, ale ma z tym problemy. A wygląda to tak, że jeśli filmik jest podzielony na kilka części, powiedzmy do 10 mega każda, to "łyka" to bez problemu. Przy innych rozmiarach nieco się tnie:/ 4 pkt

- bateria. Ogniwo teoretycznie duże, bo ma 950 mAh. Cóż... Z początku mi wystarczało - ładowanie co 3-4 dni przy około 50 sms i 60 minutach rozmowy dziennie. Niestety teraz jest kiepsko. Mam teraz przegadane blisko 90 godzin wychodzących i 16 godzin przychodzących, a baterię ładuję praktycznie co półtorej dnia :/ kiepsko... Szybko się wypompowała jak widać:/ 3 pkt

- książka adresowa - fajna, rozbudowana, ale też dopatrzyłem się błędu. Jeśli jakiś wpis istnieje, a wprowadzamy drugi identyczny, to wyskakuje nam komunikat w nierozszyfrowanym do tej pory przeze mnie języku! haha - normalnie ni to czeski ni słoweński. Cholera wie co to jest. W każdym bądź razie śmieszne to jest. 8 pkt

- skrzynka sms - może pomieścić 200 przychodzących wiadomości, więc nie jest źle. Wychodzących można mieć do bólu. Wkurza jedynie krótka pamięć słownika T9, bo raptem po kilku godzinach nie pamięta już słowa. Poza tym nie można do końca wyłączyć pisowni polskich liter. Jeśli wysyłamy sms, to są dwie możliwości - pierwsza ślemy z pl znakami, co daje nam chyba koło 70 znaków na sms. Druga zaś to taka, że piszemy ile chcemy z polskimi literami, a wysyłamy tak, że na telefonie odbiorcy litery te nie są wyświetlane i tak słowo np. "żółtą" na telefonie odbiorcy odczytamy jako "t". 6 pkt

- rozrywka - no cóż, ma dwie gierki Java, ale do tej pory nie znalazłem w necie jakiś gierek na niego :/ może źle szukam? hmmm.. nie wiem 5 pkt

- dyktafon - tu duży plus. Dobrze zbiera dźwięki, można nagrać jednorazowo do 60 minut, także jest ok. Minus za brak możliwości nagrywania rozmowy. 7 pkt

- wyświetlacz - nie no panie, rewelacja ;) 262 tys kolorków, duży, ogromny, piękny. Jak wysiadam z samochodu w garażu, to światła nie zapalam, żeby trafić do domu ;) Świetna rozdzielczość, zdjęcia i tapetki wyglądają rewelka, więc warto. 10 pkt

- dzwonki i ich jakość - seryjne dzwonki są raczej średnie. Ja szczerze mówiąc wykorzystuję jeden jako sygnał sms. Korzystam z dzwonków mp3. Ich jakość jest bardzo dobra, choć przy maksymalnej głośności niektóre utwory harczą/charczą(?) 8 pkt

- komunikacja z PC - do wymiany danych z komputerem używam modułu bluetooth i kabla usb. Załączone oprogramowanie jest dobre, intuicyjne i funkcjonalne. przesyłanie niektórych plików, nawet tych zajmujących kolo 600 kb trwa trochę przy długo, ale nie jest tragicznie. 7 pkt

- transmisja danych - cóż, Edge jest, GPRS też. I tyle ;) tyle z tego korzystam, że tutaj oceniać nie będę. Powiem tylko tyle, że jak chcę skorzystać z WAP, albo podłaczyć telefon do laptopa jako modem, to nie ma z tym problemów i wszystko działa bez najmniejszych zarzutów :) no dobra, wystawię ocenę 8 pkt, ale nie bierzcie jej do końcowego podsumowania ;)

- slider - z lekkimi obawami podchodziłem do tego, czy klapka nie będzie latać, będzie solidna itd. No i okazało się, że moje obawy były bezpodstawne. Klapka działa rewelacyjnie, jednym palcem ją przesuwasz, ale nie wygląda to tak, że działa bardzo lekko. Co to, to nie - jest wyczuwalny opór, a potem działa jakby automat ;) to tak wyjaśniłem swoimi słowami, ale chyba każdy kuma o co biega ;) także za to ocena 9 pkt.

- 3G - wideorozmów nie prowadziłem, więc się nie wypowiadam

- inne funkcje - chylę czoła przed tymi geniuszami, którzy zamieścili w tym telefonie funckję odczytywania plików z pakietu office i pdf:) Świetna sprawa - mam wszystko pod ręką - plany zajęć, ściągi na egzaminy, dosłownie wszystko :) Zoomowanie dokumentów jest świetne - za pomocą przycisków do podgłaśniania i ściszania umieszczonych z boku telefonu. Świetna sprawa! 10 pkt

- jakość rozmów - jako, że sporo gadam, nawijam i opowiadam, mam prawo to oceniać hihi :) a tak serio - mam ustawioną najniższą głośność rozmówcy, a słyszę go doskonale nawet na chodniku przy ruchliwej trasie :) 10 pkt

- Kalendzarz i organizer - no cóż, czasami z tego korzystam. Przydatna jest funkcja robienia notatek, zapisywanie rocznic, urodzin itd. Ale to standard niemal w każdym telefonie, więc skromne 5 pkt

- zabezpieczenia - oprócz standardowych blokad telefonu za pomocą kodu jest tu przydatna funkcja - Mobile Tracker. Wpisujemy tu numery telefonów na którę ma być wysłana wiadomość na wypadek utraty telefonu. Sprecyzuję bardziej - koleś zawija ci komórkę, wkłada swoją kartę sim, a tu fajna niespodzianka - z telefonu wysyłany jest informacja o jego lokalizacji itd. na numer wpisany właśnie w tym Mobile Tracker. Przydatne! 10 pkt

No to by było na tyle. Moja opinia o telefonie jest jak najbardziej subiektywa, więc nie każdy może się z nią zgadzać. Ogólnie telefon uważam za dobry, choć szczerze już myślę nad zmianą na coś innego. Nie wiem jednak na co (choć mogę go zamienić na palmtopa i jeszcze przy tym zarobić trochę grosza). Polecam go każdemu, komu nie przeszkadza dość częste ładowanie, ale lubi... właśnie, w zasadzie co lubi? Hmmm... mp3? (średnie), aparat (ok, ale brak przydatnych funkcji), 3G (owszem, ale z kim pogada? mało jest póki co osób z takimi fonami, choć co ja tam wiem ;))). No dobra - polecam każdemu, kto chciałby mieć telefon z wszystkim, ale nie do końca wszystkim naprawdę wypasionym. Ocena końcowa powiedzmy 6,5-7/10.

Pozdrawiam! W razie pytań - jestem do dyspozycji :) forum odwiedzam często ;)
Na tym forum obowiązują pewne zasady. Nie uzywaj słów powszech uważanych za mało cenzuralne.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2007, 00:49 przez pomelek, łącznie zmieniany 1 raz.

------------------------
Nie można traktować życia zbyt poważnie, bo i tak nie wyjdziemy z niego żywi...

 #141598  autor: Pablos_
 14 sty 2007, 20:37
U mnie nie ma problemu z zapisywaniem zdjec i filmow bezposrednio na karcie, wiec to wina softu. Gry java na Z400 sa (chocby na wapsterze).

 #141605  autor: pomelek
 14 sty 2007, 21:40
Gierki już znalazłem gdzieś indziej ;) ale dzięki za cynk

------------------------
Nie można traktować życia zbyt poważnie, bo i tak nie wyjdziemy z niego żywi...

 #143894  autor: blipek
 21 sty 2007, 00:33
Ja także zdecydowałem się podzielić z Wami moimi obserwacjami...
Zaobserwowałem dwa błędy w sofcie (przynajmniej w moim)...:
1*W Kalendarzu zamienione sś ze sobą opcje :
-"Przejdź do Dnia"
-"Przejdź do Dnia dzisiejszego"
Więc jeśli chcesz zobaczyć konkretną datę musisz kliknąć "Przejdź do Dnia dzisiejszego", a żeby wrócić do dzisiejszego dnia - "Przejdź do Dnia"
2*Przy ustawieniu Alarmów także zamienione są ze sobą dwie opcje:
-"Z wyjątkiem Niedzieli"
-"Z wyjątkiem Weekendu"

[scroll]Motorola D520 :arrow: Sony CMD-J5 :arrow: Panasonic GD93 :arrow: Sony Ericsson T68i :arrow: Samsung X-600 :arrow: Samsung Z400 :arrow: Nokia E51[/scroll]

 #143910  autor: pomelek
 21 sty 2007, 09:32
A ja w piątek oddałem swój telefon do salonu Orange. Mają wysłać telefon do serwisu i wymienić soft na ten bez Orange Menu. Uwierzę jak zobaczę i oczywiście podzielę się z Wami nowiną ;) pozdrawiam

------------------------
Nie można traktować życia zbyt poważnie, bo i tak nie wyjdziemy z niego żywi...

 #144158  autor: blipek
 21 sty 2007, 16:13
Ja już byłem w dwóch serwisach w Warszawie... w żadnym nie chcą mi wymienić na soft niebrandowany...

[scroll]Motorola D520 :arrow: Sony CMD-J5 :arrow: Panasonic GD93 :arrow: Sony Ericsson T68i :arrow: Samsung X-600 :arrow: Samsung Z400 :arrow: Nokia E51[/scroll]

 #144307  autor: deejay
 21 sty 2007, 21:48
sam sobie to możesz zrobic dostępnym kablem usb :)

 #144554  autor: blipek
 22 sty 2007, 16:17
No mogę... ale nie chce tracić gwarancji...

[scroll]Motorola D520 :arrow: Sony CMD-J5 :arrow: Panasonic GD93 :arrow: Sony Ericsson T68i :arrow: Samsung X-600 :arrow: Samsung Z400 :arrow: Nokia E51[/scroll]

 #144603  autor: deejay
 22 sty 2007, 18:30
zapraszam do lublina zrobimy to w 15 minut w serwisie i gwarancje podbijemy ze zmaina softu na nowy :)

 #144608  autor: blipek
 22 sty 2007, 18:55
Ach... zaczynam żałować że mieszkam w stolicy...

[scroll]Motorola D520 :arrow: Sony CMD-J5 :arrow: Panasonic GD93 :arrow: Sony Ericsson T68i :arrow: Samsung X-600 :arrow: Samsung Z400 :arrow: Nokia E51[/scroll]

 #144642  autor: pomelek
 22 sty 2007, 20:23
W razie jakby mi nie wymienili w tym serwisie, do ktorego zostal telefon wyslany, wysle go do Was deejay ;) ok? ;)

------------------------
Nie można traktować życia zbyt poważnie, bo i tak nie wyjdziemy z niego żywi...

 #144728  autor: deejay
 22 sty 2007, 22:58
nie widze problemu

 #148591  autor: jm21
 01 lut 2007, 16:34
W ramach ciekawostki: W Parametrach dotyczących SGH Z400 jest mowa o jego wadze, która wynosi 107g - tymczasem po zważeniu mojego telefonu (z kartą SIM) wyszła mi dokładna waga 101,010g . Dodatkowo w nawiązaniu do opisu, który na początku stworzył POMELEK - cyt."dopatrzyłem się błędu. Jeśli jakiś wpis istnieje, a wprowadzamy drugi identyczny, to wyskakuje nam komunikat w nierozszyfrowanym do tej pory przeze mnie języku!" Nie czytałeś chyba dokładnie instrukcji, w której na stronie 34 jest informacja o opcji Uusi yhteystieto, która służy dodawaniu nowego kontaktu do listy kontaktów. Żeczywiście głupio brzmi, ale nie jest to błąd oprogramowania!

[ Dodano: 2007-02-01, 16:37 ]
Uprzedzam ewentualne uwagi odnośnie dokładności pomiarów wagi. Telefon ważyłem na bardzo dokładnej wadze analitycznej wykorzystywanej w instytutach i uczelniach technicznych.

 #149035  autor: pomelek
 02 lut 2007, 22:45
Przyznam się, że w ogóle nie zaglądałem do instrukcji. Mimo wszystko nie wiem, dlaczego nie ma napisanego tego komunikatu w języku polskim, to trochę dziwne:/

------------------------
Nie można traktować życia zbyt poważnie, bo i tak nie wyjdziemy z niego żywi...
 #166197  autor: human
 25 mar 2007, 13:37
Mam pytanie dotyczące odtwarzacza mp3.
Czy np. na ulicy lub w autobusie głośność muzyki jest wystarczająca (oczywiście mając zestaw słuchawkowy na uszach)? Dobrze słychać wszystko?

 #166203  autor: mol
 25 mar 2007, 13:45
W sumie zacząłem się zastanawiać czy zamiast Samsunga D900 nie kupić tego modelu, bo różnicy chyba zbytniej nie ma ??

 #166310  autor: blipek
 25 mar 2007, 18:26
różnice są... w zasadzie to dwie - Aparat (Z400 - 2Mpix, D900- 3Mpix), Wbudowana pamięć(Z400-30MB, D900 - 80MB)...

[scroll]Motorola D520 :arrow: Sony CMD-J5 :arrow: Panasonic GD93 :arrow: Sony Ericsson T68i :arrow: Samsung X-600 :arrow: Samsung Z400 :arrow: Nokia E51[/scroll]

 #166389  autor: mol
 25 mar 2007, 21:21
blipek pisze:różnice są... w zasadzie to dwie - Aparat (Z400 - 2Mpix, D900- 3Mpix), Wbudowana pamięć(Z400-30MB, D900 - 80MB)...
Hmmm co do pamięci to i tak będe karte wkładał, a co do aparatu to chyba jakoś przeżyje ;]
 #166721  autor: human
 26 mar 2007, 17:18
A jak ze słuchaniem mp3 przez słuchawki na ulicy, w autobusie gdzieś, gdzie jest głośno? Czy odtwarzacz sprawuje się dobrze? Wszystko słuchać jak należy? Zastanawiam sie nad kupnem, juz jestem praktycznie przekonany, że chce go ale ważne dla mnie są mp3.
Bardzo proszę o odpowiedź.

 #173505  autor: Sirmark
 13 kwie 2007, 01:07
blipek pisze:różnice są... w zasadzie to dwie - Aparat (Z400 - 2Mpix, D900- 3Mpix), Wbudowana pamięć(Z400-30MB, D900 - 80MB)...
zapomniales o dosc waznej rzeczy, Z400 dziala w 3G.
Przydatne jak ktos chce korzystac nie tyle z wideorozmów ale z transmisji danych.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew