DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.
Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.
 #354109  autor: adiq1033
 21 sie 2009, 18:41
Witam.

Potrzebne mi są słuchawki douszne. Bardzo dobre wrażenie zrobiły na mnie produkty Creative, EP-630. Widzę, że na Allegro ceny bardzo przystępne... Ta, a gdzie haczyki? Są w ogóle? Swoje zakupiłem w sklepie, więc miałem (czy aby na pewno? :P) pewność, że to oryginalny sprzęt, objęty gwarancją. Czy ktoś z Was, szanowni użytkownicy zaopatrzył się w te douszne słuchawki na Allegro? Jakie inne, np. nauszne, zakładane za uszy możecie mi polecić? Kwota, hmmm... Gdyby była ograniczona do 50zł, znalazło by się coś wartego mojej uwagi? W sumie mogę wydać 30zł, a mogę także 100 - to taka graniczna, której wykroczyć nie chcę. Naturalnie, im taniej tym lepiej dla mojej kieszeni. :)

 #354188  autor: orson_dzi
 21 sie 2009, 22:36
adiq1033 pisze:Jakie inne, np. nauszne, zakładane za uszy możecie mi polecić?
Też Creative ale EP-550.
Obecnie używam TDK-NP100, bo tanie były... :roll: Ale Creativy są przede wszystkim zdecydowanie głośniejsze, co przy słuchaniu muzyki z telefonu momentami boli w obecnych. Do 50zł kupisz spokojnie.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #354532  autor: lookass
 23 sie 2009, 18:42
Ep-630 na allegro wiekszosc to podrobki wygladajace na oryginaly. Moim zdaniem lepiej kup w sklepie.Bedziesz mial pewnosc ze placisz za orygnial.

 #354610  autor: adiq1033
 24 sie 2009, 01:33
orson_dzi pisze:Też Creative ale EP-550.
Jak one bronią się przed hałasem z zewnątrz? Mam tu na myśli ruch uliczny i inne, powiązane z przebywaniem poza domem dźwiękami nękającymi przeciętnego słuchacza.
lookass pisze:Ep-630 na allegro wiekszosc to podrobki wygladajace na oryginaly.
Domyślam się, pierwsze kupowałem w Saturnie z obawy napotkania nieuczciwego sprzedawcy.
lookass pisze:Moim zdaniem lepiej kup w sklepie.Bedziesz mial pewnosc ze placisz za orygnial.
orson_dzi, czy te EP-550 nie ulegną zniszczeniu, gdy zawisną mi na ramieniu, za kabelek? Martwi mnie trochę, że mogą być zbyt masywne i to spowoduje uszkodzenie, przerwanie przewodu.

 #354663  autor: orson_dzi
 24 sie 2009, 12:10
adiq1033 pisze:orson_dzi, czy te EP-550 nie ulegną zniszczeniu, gdy zawisną mi na ramieniu, za kabelek? Martwi mnie trochę, że mogą być zbyt masywne i to spowoduje uszkodzenie, przerwanie przewodu.
Jedynym problemem jest ich upadek. Zaczepy są dość delikatne i jak spadnie pod odpowiednim kątek, to się zwyczajnie rozsypuje. Nie są mocno ciężkie, jak tak zawiśnie, to nie problem.
adiq1033 pisze:Jak one bronią się przed hałasem z zewnątrz? Mam tu na myśli ruch uliczny i inne, powiązane z przebywaniem poza domem dźwiękami nękającymi przeciętnego słuchacza.
Są otwarte, więc to Ty będziesz męczył ludzi w autobusie swoją muzyką :P . Ale ogólnie nie narzekałem. Dźwięków z otoczenia trochę dopuszczały, to normalne ale było to na akceptowalnym poziomie. Przy okazji warto czasem słyszeć czy przepadkiem jakiś samochód na nas nie trąbi, bo go nie widzimy ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #386261  autor: adiq1033
 08 lut 2010, 19:51
Powracam do tematu, bowiem ponownie potrzebna mi pomoc z zakresu doboru sprzętu pod muzykę. Mogę się również pochwalić nowym zakupem - Creative Micro Zen 5GB, kompletny za 89zł z wysyłką włącznie. Udało się okazyjnie złapać w licytacji. Tym razem wybieram słuchawki nauszne. Miałem do czynienia z produktami Creative dwa razy, modele EP-630 oraz HS-400. Pierwsze nie nadawały się kompletnie do gier, drugie zaś spisywały się bardzo dobrze do strzelanek sieciowych typu Counter Strike, gdzie dźwięk jest znaczący by dobrze nasłuchiwać kroków i oddawanych strzałów przez przeciwników. Należą się im pochwały także ze strony plików muzycznych i jakości dźwięku, pomimo iż grały ciszej od EP-630.

W tym momencie patrzę na nie z niechęcią, chciałbym spróbować czegoś nowego. Kuszą mnie od dawna Philipsy, konkretnie HS8200: http://www.allegro.pl/item912004041_phi ... _nowe.html Są one dość drogie, nie wiem czy zachowana jest tu równowaga cena-jakość produktu. Czy ktoś z was miał z nimi styczność? Od razu informuję, że nie chce oddzielnych słuchawek a'la EP-550 chociaż zebrały pokaźną liczbę pochwał.

Kwota, którą chciałbym przeznaczyć na słuchawki to około 50-60zł + wysyłka. Aha, ważne aby były to słuchawki zakładane za ucho niczym HS8200, z tą "ramką" z tyłu głowy, na potylicy a nie czubku na przykładzie SHP2000. Zwracam i uwagę na długość przewodu - w HS-400 wynosił on aż 2.5m, przez co za bardzo nie nadawały się do przenośnego odtwarzacza mp3. Zakup przez Allegro lub w sklepie (dopuszczalny internetowy). W przypadku zakupu przez Internet - mile widziane aukcje, oferty z Krakowa. Odsyłania i ponoszenie dodatkowych opłat w przypadku awarii i konieczności wysłania sprzętu na gwarancję jakoś mnie nie cieszą. :wink:

Inny wypatrzony model: http://www.allegro.pl/item912004038_phi ... _nowe.html - wysłałem wiadomość z pytaniem, czy dostępne są w czarnym kolorze - takiego wymaga.