DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.
Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.
 #280569  autor: adiq1033
 01 sie 2008, 14:15
Wakacyjna nuda trwa. Przed dom wyjść nie można, bo słonko przypieka, a w domu samemu nie mam co począć. Może polecicie mi sprawdzony przez was film, z którego uśmialiście się bądź przestraszyliście w ogromnym stopniu ?

Ostatnio miałem tylko przyjemność obejrzeć film pt. "Van Hellsing", reżyserii Stephena Sommersa ( Mumia, Mumia Powraca ), z wykonaniem aktorów; Hugh Jackman ( X-MEN ) oraz Kate Beckinsale ( Underwold ). Film mogę zalecić do obejrzenia. Ładnie wykonane efektowne sceny, dość ciekawa fabuła, w której występują aż trzy mroczne postacie; Dracula, Wilkołak, a także monstrum Dr Frankensteina. Film przygodowy.

Z komedii polecam Nie ostry dyżur, reżyserii Dave Thomas`a. Zwariowany ordynator szpitala zatrudnia sześciu równie szalonych stażystów i wkrótce praca w klinice zostaje przewrócona do góry nogami a pacjenci zostają leczeni w bardzo, bardzo niekonwencjonalne sposoby :D

Gatunek; Komedia z udziałem Dan Aykroyd`a

Jaki film polecacie z własnej, domowej kolekcji ?

 #280609  autor: Forest
 01 sie 2008, 20:42
Adiq, same bajki żeś zapodał :P
Ja ostatnio oglądałem film "Choć goni nas czas". Bardzo fajny spokojny filmik z nutką zabawnych tekstów no i świetne gra aktorska Nicholsona i Freemana. Polecam! Odradzam tylko fanom efektów specjalnych! ;)

HTC U12+ Black + Goodram 64GB USH-I U3 95/90MB

 #280622  autor: mol
 01 sie 2008, 22:19
Forest pisze:Adiq, same bajki żeś zapodał :P
Ja ostatnio oglądałem film "Choć goni nas czas". Bardzo fajny spokojny filmik z nutką zabawnych tekstów no i świetne gra aktorska Nicholsona i Freemana. Polecam! Odradzam tylko fanom efektów specjalnych! ;)
Heh też to ostatnio oglądałem, a dokładnie 30 sierpnia i faktycznie musze przyznać że film ciekawy ;]

 #280638  autor: adiq1033
 02 sie 2008, 00:07
Forest pisze:Adiq, same bajki żeś zapodał :P
Tak, tak... Wiem :D Mam odłożoną japońską wersje The Ring. Jednak do kompletu brakuje mi części pierwszej, bowiem "Narodziny" i drugą już posiadam. Część 1 zakupie przez Allegro, heh.

Widząc opisy użytkownika Osk92 oraz wycinki z filmu na YouTube, postanowiłem zakupić produkt wyreżyserowany przez Marka Koterskiego, z udziałem Marka Kondrata pt. " Dzień świra ". Wart swojej ceny - 20 zł, sklep Empik :lol: Jak na "polskie kino" - film ma charakter.

Tak, tak... Wiem - odgrzewany kotlet :mrgreen:

 #280674  autor: mol
 02 sie 2008, 09:24
adiq1033, obejrzyj sobie Testosteron i Lejdis o ile jeszcze tego nie zrobiłeś :D

 #280696  autor: adiq1033
 02 sie 2008, 12:20
mol pisze:adiq1033, obejrzyj sobie Testosteron i Lejdis o ile jeszcze tego nie zrobiłeś :D
Testosteron zaliczyłem, lejdis nie. Muszę upolować na Allegro film Braveheart ( 1995 ) oraz Starship Troopers; Żołnierze kosmosu z 1997.

 #280697  autor: kowcio
 02 sie 2008, 12:25
mol pisze:Lejdis
Polecam, byłem ;)

 #280971  autor: Forest
 03 sie 2008, 19:45
Wczoraj na TVN 7 leciał film "Miasteczko Pleasantville", kurde zarąbisty film!!!

HTC U12+ Black + Goodram 64GB USH-I U3 95/90MB

 #281223  autor: roni_
 04 sie 2008, 21:25
Co by tu polecić...
"Requiem for a dream"/"Requiem dla snu" - film o narkomanach, moim zdaniem najlepszy jaki został nakręcony na ten temat. Do tego ta ścieżka dźwiękowa... mniam. Ostrzegam, nie ma happy endu.

"Vanilla Sky" - Tom Cruise w roli rozpieszczonego młodego milardera. W wyniku wypadku jego twarz zostaje zmasakrowana. Czy aby napewno? Co jest jawą, a co snem? Znakomita gra Penelope Cruz, warto zobaczyć ten film choćby dlatego, żeby zobaczyć jej uśmiech :)

"Crash" - Przeplatająca się historia kilku zupełnie nieznanych sobie osób którzy spotykają się z rasizmem. I są po różnej stronie barykady. Genialny film, dostał Oscara dla najlepszego filmu w 2005 roku.

"Man on Fire" - Były agent CIA i weteran wielu wojen (Danzel Washington), a obecnie alkohilk który nie może poradzić sobie z koszmarami przeszłości zostaje wynajęty jako ochroniarz dla córki bogatego biznesmena. Przez pierwsze pół filmu sielanka, optymistyczny, jest się czasem z czego pośmiać, w drugiej połowie profil filmu zmienia się o 180 stopni i oglądamy krwawą jatkę. Genialny, niedoceniony film! Oglądałem go z 4 czy 5 razy (pod tym względem dorównuje mu chyba tylko Gladiator). Naprawdę polecam!

"Kamienny krąg" - Film o kolesiu znudzonego życiem który poznaje innego kolesia który wydaje się, że wie co w życiu jest ważne i razem zakładają nielegalny klub walki. W głównej roli Brad Pitt i ktoś tam jeszcze :) Kolejny genialny film na podstawie genialnej książki :)

Więcej hitów nie pamietam. Za wszystkie serdecznie przepraszam. Jak sobie jeszcze jakieś przypomne to napewno dam znać.

No i czekam na jakieś wasze propozycje, tylko jakieś ambitniejsze niż Van Helsing ;P
Bez obrazy adiq, ogladałem go, nawet fajny, ale nic wybitnego :P

Jeszcze co do "Starship troopers"... Hmm... Mam jakieś przebłyski, napewno go oglądałem... Ale to, że nic więcej o nim powiedzieć niemogę nie świadczy o nim za dobrze...

 #281241  autor: vinc
 04 sie 2008, 21:56
Ja polecam:

Control - film o Ian'ie Curtis'ie wokiliście Joy Division,
Ostatni Król Szkocji - świetny Forest Whitaker jako Idi Amin,
Across the Universe - musical oparty o piosenki The Beatles

Obrazek

 #281253  autor: kowcio
 04 sie 2008, 22:09
Kung Fu Panda :smt005

 #281254  autor: roni_
 04 sie 2008, 22:11
Panda fajna jest :D Byłem na niej w piątek w kinie i nieuważam tych pieniędzy za wyrzuconych w błoto. Teraz znów czekam do piątku na nowego Batmana ;]

 #281262  autor: basiulenkaa
 04 sie 2008, 22:18
kowcio pisze:Kung Fu Panda :smt005
Byłam na tym :lol:
z chłopakiem, jego siostrą i kuzynką :D

nawet fajny 'film' :-D

teraz ściągam film Norbit.

...

 #281265  autor: kowcio
 04 sie 2008, 22:21
Heh, czyli może też się wybiorę, jak zachwalacie ten film :P

 #281267  autor: Osk92
 04 sie 2008, 22:21
Norbit jest "przepiękny" :D Polecam :)

 #281271  autor: vinc
 04 sie 2008, 22:27
Jak ktoś nie widział to KONIECZNIE Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Podobno Wall-E jest fajny. Może ktoś już oglądał?

Obrazek

 #281292  autor: kowcio
 04 sie 2008, 22:52
vinc pisze:Stowarzyszenie Umarłych Poetów
Oglądałem. Dzięki mojej miłej Polonistce ;) Na języku Polskim oglądaliśmy, jednym słowem powiem tak: popieram to, co napisał vinc. Jeszcze żaden film nie spodobał mi się aż tak, jak ten. (chodzi o folmy, które w szkole oglądaliśmy sobie w ramach języka PL :-D )

 #289240  autor: adiq1033
 20 wrz 2008, 21:11
Jakie horrory, filmy grozy polecacie ? Zainteresowałem się nimi po obejrzeniu niniejszego filmu. Jakie ekranizacje są z udziałem Jason Voorhees`a ? Prosiłbym o podanie mi tytułów. Chętnie zakupię te filmy :)

 #289253  autor: elrond
 20 wrz 2008, 23:03
Stowarzyszenie to obok 'Pod słońcem toskanii' jeden z moich ulubionych filmów tego typu. Polecam oba! Stowarzyszenie uważam za obowiązkową pozycję dla każdego nastolatka. Moje dzieci po prostu będą musiały to obejrzeć... :wink:

adiq1033, zwykle tego nie robie i nie mówie o filmach których nie widzialem, ale powiem tak - widzialem osobe po jego obejrzeniu i chyba jest dość straszny - Amityville Horror (czy jakoś tak) :wink: Sam mało horrorów oglądam... słyszałem że Hostele ponoc też dobre.

 #289520  autor: MADMAX
 22 wrz 2008, 21:39
roni_ pisze:"Vanilla Sky" -
roni_ pisze:Znakomita gra Penelope Cruz, warto zobaczyć ten film choćby dlatego, żeby zobaczyć jej uśmiech
Piąteczka chłopie, "zakochałem się" w wykreowanej w tym filmie przez Penelopę postaci :)

Wprawdzie na filmy mam czas od święta i wiele z nich czeka w moim archiwum na premierę ale nawet te które widziałem szczególnie mnie nie powaliły. Do "niezłych" mógłbym zaliczyć "Hellboy 2 - Złota Armia", "Mumia - Tomb of the Dragon Emperor" oraz "Zdarzenie" a z "normalniejszego" kina wyróżniłbym solidną, na serio znakomitą czeską produkcję "Ciemnoniebieski Świat", który ostatnio emitowany był w TVP (ciekawa konstrukcja filmu, niezła fabuła, zaskakujące zwroty akcji). To chyba najlepszy film w którym ręce maczali czesi, jaki widziałem :-)

Rozczarował "Cloverfield", "Vantage Point" i kilka innych.

Teraz czaję się na "Babylon A.D.", "Mutant Chronicles", ostatni "X Files", "Batman - Mroczny Rycerz" (fanem Batmana absolutnie nie jestem ale ostani z nich był tak fajnie skręcony, że kusi obejrzenie i tego), natomiast nie mogę się zmusić do horrorków "Rec", "Oko" oraz "Mgła".

Pozdrawiam