DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.
Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.
 #235348  autor: adiq1033
 25 lis 2007, 00:20
Witam. Ciąg dalszy moich dylematów dotyczących przenośnych odtwarzaczy mp3. Interesują mnie tylko urządzenia, od producenta wymienionego w temacie. Na oku mam dwa modele, T60 z wbudowaną pamięcią 1 GB za 200 zł oraz T10, także o pojemności 1 GB tyle że o nieco wyższej cenie, gdyż jego cena wynosi ok. 300-350 zł za nowy egzemplarz.

Chciałbym zadać kilka pytań, które powinne pomóc mi w wyborze :-)

1. Który jest najwytrzymalszy ?
2. Bateria - w którym wystarcza na dłuższy okres ?
3. Jakość dźwięku, czy w obydwu przypadkach jest on na tym samym poziomie ?
4. Słuchawki dołączone do zestawu - zależy mi na najwyższej jakości dźwięku, mam już dosyć tandetnych słuchawek oraz mojego obecnego pseudo-odtwarzacza, Nokii N73 Me ze słuchawkami Creative HS-400 :)
5. Ewentualny zakup nowych słuchawek, co polecacie ? Oczywiście im taniej, tym lepiej, bo nie należę do osób wysoko postawionych pod względem gotówki ;) Owszem, przez ostatnie lata trochę się dorobiłem, nie wspominając o odszkodowaniu, które wpadło w kieszeń ;)
6. Najczęściej spotykane problemy, awarie, błędy w oprogramowaniu itp.
7. Sposób podłączenia z PC, poprzez wtyczkę USB ( jak w przenośnych urządzeniach pamięci, zwanymi pendrive ), czy kabel mini-USB ?
8. Obsługa... Jak wygląda Menu, czy jest skomplikowane, czy proste ? Znalazło sie miejsce na polskie słówka ?
9. Pokrowiec czy tez etui... Przydatna rzecz do ochrony obudowy przed zarysowaniem ( istnieje w ogóle coś takiego ? )
10. Zakup - allegro, komis, czy znany sklep, np. Saturn, Media Markt ? W przypadku pierwszego... Mam pewne obawy dotyczące jakości, a właściwie oryginalności produktu. Nie chciałbym aby w moje ręce trafiła chińska "zabaweczka", złożona za marną miskę ryżu.

To tyle. Przepraszam za takie... przedłużanie ciągnącego się w nieskończoność tematu ;)

Pozdrawiam, adiq :-)

 #235575  autor: gomez1982
 26 lis 2007, 01:44
1) T-10 jest on niby dla ludzi uprawiających sporty.

2)T-10 ja zapominam gdzie ja ładowarkę oraz akumulatorki posiałem tak często w nim baterie zmieniam.Słucham dziennie koło godziny i starcza mi na prawie miesiąc bateria to AA ale mówię o akumulatorkach.

3)T-10 jakość dźwięku wspaniała jak dla mnie a ustawień korektora mnóstwo tak więc każdy sobie coś dla siebie znajdzie lub sam ustawi.

4 i 5)Dla mnie tym słuchawkom niczego nie brakuje która są w zestawie jeśli już chcesz zmieniać to na słuchawki z impedancją głośników 32 Omy.

6) T-10 ponad pół roku i nic a spadał z dwóch metrów na asfalt i beton.A ma tylko minimalną ryskę.

7)T-10 standardowo podłączasz przez USB ale wrzucasz pliki za pomocą WMP ale ze strony producenta ściągasz update softu i potem modyfikator softu i zmieniasz na pamięć wymienną.I to nie jakimś szemranym softem ale oryginalnym ze strony producenta.

8)T-10 obsługa prosta jak konstrukcja cepa.Raz przeglądasz instrukcje i już wiesz co i jak.

9)T-10 pokrowiec nie jest dołączany ale dla mnie nie konieczny parę punktów wyżej napisałem dlaczego jest cholernie wytrzymały.

10)Ja kupowałem w EURO-AGD na allegro chodziły o wiele taniej ale dwa lata gwarancji i normalny serwis to dla mnie podstawa.Ale to już Twój wybór.

Mam nadzieje że pomogłem.O tym drugim nic nie wiem wiem tylko o tym jaki sam posiadam.Ale sądzę że co iRiver to iRiver.

 #235595  autor: piotrz
 26 lis 2007, 14:16
to ja coś wyprodukuję o t60:
1. t60 pare razy mi upadł, ale nic mu nie jest. aczkolwiek jest mniej wytrzymały od t10 z prostego powodu-ma dżojstik, który szybciej padnie, niż manipulator t10. ale mój się dobrze trzyma.
2.co najmniej godzina muzyki dziennie, czasem nawet i 3-4 godziny i akumulatorek zmieniam raz na 2 tygodnie.
3. t60 ma dźwięk troszke lepsze od t10, bardziej Ifpkowy, mi niczego nie brakuje. szkoda że tylko szumi. ale to cecha wspólna wszystkich Txx
4. :oops: iriver troche pojechał po kosztach i dał jakieś słuchawki niewiadomego pochodzenia.jak na początek mogą być, ale to nic dobrego. cresyny z t10 lepsze, ale i tak jak chcesz mieć coś dobrze grającego to kup jaieś inne słuchawki wg upodobania.
5. J.W. jaką muzyke preferujesz? nie ma czegoś takiego jak słuchawki uniwersalne. lubisz basy, czy głównie średnie tony, chcesz się delektować każdym dźwiękiem utworu, czy bardziej dostać kopa od muzyki?
6. mój działa bardzo dobrze. jest jedna pomyłka w oprogramowaniu. jak zmienisz typ baterii na akumulatorki, to źle pokazuje stan baterii. ale akumulatorki działają dobrze, stan baterii też jest dobrze pokazywany, tylko musisz mieć ustawione na zwykłe AAA.
7.Mini usb. nie trzeba nic zmieniać, by był widziany jako dysk wymienny, w przeciwieństwie do t10 ;)
8. obsługuje się go tak samo jak każdego Txx. wg mnie nie jest zbyt intuicyjna (że da się wszystko zrobić bez instrukcji). w różnych miejscach różne funkcje ma dany przycisk.
9. jest coś takiego, ale czy potrzebne? na karbowanej obudowie nie widać rys.
10. są podróbki t60, ale n/c dla nich :-D każdy idiota odróżni. zresztą są rzadko spotykane. mają czarno biały ekran i cechuje je brak dżoja. :|
kupowałem na allegro, dałem 269zł (wtedy to była nowość) teraz można i za 190zł kupić.

wg mnie lepiej t60. to nowszy model, mniejszy, ma lepszy dźwięk. szczególnie że do t10 musisz dopłacić jeszcze 100zł. za 300zł kupisz T60 2GB. albo t60 1gb z wypasionymi słuchawkami. np. cx300, aurvany, czy crossroads mylarone x3
celowo wymieniłem te 3, bo pierwszy, to głównie bas, aurvany bardzo szczegółowe, dosyć suche w dźwięku, mają mało basu. a trzecie? to chyba taki średniak. szara myszka, nie ma ani dużo basu, ani nie jest bardzo szczegółowy, ani nie ma dużej sceny.

 #235628  autor: wtd
 26 lis 2007, 16:11
Z tych dwóch to zdecydowanie T60. Jeżeli zastanawiałeś się nad T10 i byłbyś skłonny za niego zapłacić te 350pln to lepiej kup za te pieniądze T60 2GB, 1 to naprawdę mało, nie zauważysz jak szybko się skończy :) T60 jest na mniejsze baterie niż T1 0(AAA zamiast AA) a co za tym idzie musi krócej trzymać, ale dzięki temu ma odpowiedni rozmiary do noszenia w kieszeni, gdyż imho T10 nie da się tak nosić. Podłącza się go do kompa normalnym kablem miniUSB (takim jak np. większość aparatów fotograficznych). Słuchawek od zestawu nawet nie wyjąłem z pudełka, używałem px100 od sennhesiera i imho bardzo dobrze pasują do tego odtwarzacza, ale nie zapewniają praktycznie żadnej izolacji od hałasów z zewnątrz (na ulicy niezbyt ruchliwej można na nich spokojnie słuchać, ale np. w komunikacji miejskiej będzie tragicznie).

 #235630  autor: adiq1033
 26 lis 2007, 16:22
Słuchawki Creative ZEN Aurvana są zdecydowanie za drogie, ich cena wynosi ok. 150 zł. Nie mogę znaleźć na allegro słuchawek Crossroads Mylarone x3, tak więc nie wiem ile kosztują. Domyślam się, że to najtańszych nie należą ;) Moją uwagę przykuły więc Sennheiser`y CX 300 - białe i oczywiście T60, również w białych kolorach :) Głównie słucham muzyki Techno, od czasu do czasu załapię sie na Rock, rzadko Rap, a na samym końcu Disco-Polo... ;)

Mam rozumieć, że biała obudowa jest równie dobra, jak czarna ? Nie będę miał problemów z jakimiś przebarwieniami, odpryskami ?
wtd pisze:gdyż imho T10 nie da się tak nosić.
Zadam dość szokujące pytanie... Co to jest "imho" ? :roll:

Póki co pozostaje przy modelu T60 + CX300, czy to dobry wybór ?

[ Dodano: 2007-11-26, 16:28 ]
wtd pisze:Jeżeli zastanawiałeś się nad T10 i byłbyś skłonny za niego zapłacić te 350pln to lepiej kup za te pieniądze T60 2GB, 1 to naprawdę mało, nie zauważysz jak szybko się skończy :)
Obecnie jadę na modelu iFP-790, z pamięcią 256 Mb i tak prawdę mówiąc, jest to wystarczająco dużo miejsca na ulubione utwory. Problem tkwi w tym, iż mam go na podziałkę z siostra, a sytuacja wyglada tak - moje upodobanie, Techno... Jej, Disco-Polo :)

1024 Mb ( żeby nie powtarzać :smt005 ) w zupełności mi wystarczy. Większej pamięci i tak bym nie zapełnił i mówię to z pełnym przekonaniem, bowiem posiadam kartę 2gb w N73 ;)

 #235638  autor: haladdin
 26 lis 2007, 16:45
T60 + ep-630 powinny w zupełności wystarczyć
pobawisz się srs-em i odlecisz

 #235641  autor: adiq1033
 26 lis 2007, 17:21
Creative EP-630 mnie nie interesują. Wybieram T60 + CX300. Jeżeli macie jeszcze dla mnie jakieś sugestie, to proszę się wypowiedzieć. Punkty przyznane zasłużonym ;)

 #235645  autor: wtd
 26 lis 2007, 17:38
adiq1033 pisze:Nie mogę znaleźć na allegro słuchawek Crossroads Mylarone x3, tak więc nie wiem ile kosztują.
~150pln, ale sprzedaje je tylko 1 sklep z Singapuru :)
adiq1033 pisze:Moją uwagę przykuły więc Sennheiser`y CX 300 - białe i oczywiście T60, również w białych kolorach
Odradzam białe słuchawki. Po paru miesiącach całe żółkną i wyglądają strasznie.
adiq1033 pisze:Zadam dość szokujące pytanie... Co to jest "imho" ? :roll:
imho - to skrót od in my humble opinion - czyli w wolnym tłumaczeniu "moim skromnym zdaniem".
adiq1033 pisze:Póki co pozostaje przy modelu T60 + CX300, czy to dobry wybór ?
T60 + ep-630 powinny w zupełności wystarczyć
pobawisz się srs-em i odlecisz
Nie miałem okazji pobawić się cx-300 ale na epkach i to jeszcze pod odkręceniu srsa nie ma praktycznie nic opróćz basu. Cxy mają podobno lepszą średnicę i górę więc powinno być dobrze.

 #235648  autor: haladdin
 26 lis 2007, 17:49
Nie miałem okazji pobawić się cx-300 ale na epkach i to jeszcze pod odkręceniu srsa nie ma praktycznie nic opróćz basu. Cxy mają podobno lepszą średnicę i górę więc powinno być dobrze.
To raczej nie były prawdziwe (czyt. oryginalne) epki
przy rozsądnych ustawieniach srsa grają cholernie równo, więcej basu to ja mam w samochodzie.
Ale nie takiego...

 #235651  autor: wtd
 26 lis 2007, 18:01
Były oryginalne. Niezależnie od ustawień srsa dźwięk mi się nie podobał. Prawdziwy bas niezalewający reszty pasma dało się usłyszeć dopiero na px100.

 #235758  autor: adiq1033
 27 lis 2007, 14:50
wtd pisze:Odradzam białe słuchawki. Po paru miesiącach całe żółkną i wyglądają strasznie.
Nie da się ich w jakiś sposób wyczyścić ?

 #235780  autor: wojttek
 27 lis 2007, 16:24
adiq1033 pisze:Odradzam białe słuchawki. Po paru miesiącach całe żółkną i wyglądają strasznie
sprawa względna, zależy, jak są wykonane... moje białem słuchawki od ipoda skonczyly miesiąc temu 2 lata i pod względem 'białości' są jak nowe :wink:

[scroll]To przyjemność pomagać ludziom.[/scroll]
[center]Ericsson GF788e -> Ericsson T10s -> Ericsson R320s -> N 5510 -> SE P900 -> N 3220 -> N 6810 -> N 6681 -> N 6290 -> N E52 -> HTC One S4 -> LG G3[/center]

 #236163  autor: adiq1033
 29 lis 2007, 15:48
Okay, decyzja zapadła :) T60 + CX300 :D Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

 #236180  autor: piotrz
 29 lis 2007, 16:32
cx300 też kosztują około 150zł... za 110 są najtańsze.
jak słuchasz techno no to będąCi pasowały.

ja mam ep635 i zżółkł jedynie kabeli i te takie gumki zaraz przy słuchawkach, nie mówie o tych co się wkłąda do ucha.

 #236899  autor: adiq1033
 02 gru 2007, 16:55
Ostatnie pytanie - głośniki.

Które polecacie ? Ważne by grały głośno i czysto... Proste, nie ? :-D Czy głośniki NOKIA MD-4 ( http://www.allegro.pl/item278406281_glo ... 95_fv.html ), były by kompatybilne z T60 ?