DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #288356  autor: kowcio
 14 wrz 2008, 21:30
W moim D900i, podczas ciągłego pisania SMSów co jakiś czas widzę, że telefon tak sobie po prostu gubi zasięg (podczas pisania wiadomości pokazuje się charakterystyczna przekreślona słuchawka), na pulpicie zamiast nazwy operatora i CI pojawia się napis: Błąd Sieci. Trwa to przez kilka sekund. Później telefon loguje się sam do sieci i jest ok.
Nie wiem, czy tak się dzieje, jak coś innego robię. Na pewno nie, gdy korzystam z Opery Mini.
Telefon wykorzystuję tylko do dzwonienia, pisania wiadomości oraz do sporadycznego przeglądania stron WWW, więc ciężko jest mi powiedzieć, czy podczas słuchania muzyki problem też występuje.
Telefon jest w sieci Orange. Wątpię, żeby to była wina sieci. Wcześniej z innymi telefonami karta SIM działała bardzo dobrze. Mam też drugi telefon w Orange- jak D900i zgubi zasięg, drugi telefon ma go.
Dodam, że SIM-LOCK był ściągany z telefonu. Oprogramowanie mam prosto od Plusa (D900iCXGK2).

PS. Telefon w domu mam praktycznie koło włączonego radia, więc słyszę kiedy komunikuje się z siecią. Zatem obstawiam, że problem występuje tylko przy pisaniu wiadomości SMS.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 #288365  autor: vinc
 14 wrz 2008, 21:58
Oooooooo dziwny problem i wszystko zależy od tego czy wysyłasz jednocześnie dużo sms'ów. Bardzo możliwe, że procek nie wytrzymuje... Ponieważ winą softu obarczać się nie powinno, aczkolwiek nigdy nic nie wiadomo... Jednocześnie też wątpię by to była też wina czułości wbudowanej anteny.

Obrazek

 #288371  autor: kowcio
 14 wrz 2008, 22:16
vinc pisze:Jednocześnie też wątpię by to była też wina czułości wbudowanej anteny.
Nie, to nie.. Jak rozmawiam, mogę przykryć antenę i mam min. 3 kreski na 7. Mieszkam koło nadajnika, więc to raczej odpada.
vinc pisze:Bardzo możliwe, że procek nie wytrzymuje...
To raczej też bym wykluczył- jak piszę wiadomość, która ma z 4 części, to telefon tak szybko działa, jak przy pisaniu pierwszej. W Samsungu C450 procesor był bardzo słaby- jak zaczynałem pisać drugą część wiadomości (ponad 160 znaków) to telefon ładnie się przycinał. Zasięgu nie gubił.
Jak korzystam z Opery, to procesor chyba jest bardziej obciążony, zgadza się? W ten czas problem nie występuje.
Ja w starszych telefonach także stukałem tyle SMSów naraz, problemu (chyba?) nie było. Przynajmniej tam nie widziałem, że gubi zasięg. Ale wątpię.
vinc pisze:winą softu obarczać się nie powinno, aczkolwiek nigdy nic nie wiadomo
No właśnie nic nie wiadomo :P
Mam gwarancję na telefon. Tylko nie mogę odszukać paragonu... Karta gwarancyjna jest dobrze wypełniona (IMEI, data sprzedaży, pieczątka, podpis), tylko bez paragonu w Plusie nie przyjmą mi telefonu?
Z resztą samemu mógłbym wgrać sobie nowy soft, tylko chyba potrzebny jest kabel serwisowy, którego nie posiadam (raczej to oczywiste :D ).
Do komisu nie uśmiecha mi się iść, teraz mam bardzo dużo innych wydatków, na które brakuje środków ;)
Poza tym osobiście to mi nie przeszkadza. Do czasu. Gorzej, jak telefon zgubi zasięg i nie będzie chciał sam zalogować się do sieci...
Może to jest spowodowane usunięciem sim-locka?

Osobiście pierwszy raz widzę takie coś.

PS. A może spróbować wpisać pewien kod, który przywróci wszystkie ustawienia i opróżni mi całą pamięć? Tylko telefon sobie dość ładnie ustawiłem, sporo czasu mi to zajęło. Więc także nie uśmiecha mi się to robić... Chodzi o kod *2767*2878# oczywiście :-)

 #288372  autor: vinc
 14 wrz 2008, 22:22
kowcio pisze:Karta gwarancyjna jest dobrze wypełniona (IMEI, data sprzedaży, pieczątka, podpis), tylko bez paragonu w Plusie nie przyjmą mi telefonu?
Tylko i wyłącznie. Chyba, że masz fakturę ze wszystkimi danymi.
kowcio pisze:Może to jest spowodowane usunięciem sim-locka?
Wątpię, ala taka możliwość może zaistnieć.
kowcio pisze:. A może spróbować wpisać pewien kod, który przywróci wszystkie ustawienia i opróżni mi całą pamięć? Tylko telefon sobie dość ładnie ustawiłem, sporo czasu mi to zajęło.
oj! na zabawy z telefonem czasu nigdy brak :wink:

Obrazek

 #288375  autor: kowcio
 14 wrz 2008, 22:28
vinc pisze:kowcio napisał/a:
Karta gwarancyjna jest dobrze wypełniona (IMEI, data sprzedaży, pieczątka, podpis), tylko bez paragonu w Plusie nie przyjmą mi telefonu?


Tylko i wyłącznie. Chyba, że masz fakturę ze wszystkimi danymi.
Nie mam... Ale paragon gdzieś był. Ktoś musiał zabrać i wywalić. Jak tak, to rodzina zostanie obciążona ewentualnymi kosztami :-D
vinc pisze:kowcio napisał/a:
. A może spróbować wpisać pewien kod, który przywróci wszystkie ustawienia i opróżni mi całą pamięć? Tylko telefon sobie dość ładnie ustawiłem, sporo czasu mi to zajęło.


oj! na zabawy z telefonem czasu nigdy brak :wink:
No to w takim razie później zrobię na kompie kopię zapasową wszystkich danych i spróbuję wpisać ten magiczny kod :D

Gdyby nie ta wada, która występuje od pierwszego dnia, to byłoby super ;-)

Dzięki za odpowiedź ;)

[ Dodano: 2008-09-25, 18:58 ]
Niestety, ten "reset" telefonu nic nie pomógł :|