DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #835483  autor: Inferis
 17 lis 2015, 21:46
Witam,
Chciałbym niedługo zacząć korepetycje z angielskiego i wymianę językową online w związku z czym potrzebuje słuchawek z dobrym mikrofonem najlepiej z redukcją szumów. Te które używają w Call Center wydają mi się idealne. Możecie polecić jakieś konkretne modele bo w siecii ciężko coś znaleźć na ten temat. Mogą być używane lub sprowadzane z zagranicy. Budżet ok 500 zł.
Wstępnie wybrałem Plantronics HW261N:

http://www.ebay.pl/itm/Refurbished-A-Gr ... SwNSxVUnuA

Macie jakieś inne propozycje?
 #835710  autor: orson_dzi
 19 lis 2015, 00:00
Fajny sprzęt, dobrze działa. Ogólnie mogę polecić.
Z drugiej strony, skoro będziesz to robić przez komputer, to nie lepiej wziąć jakieś słuchawki gamingowe? Na pewno zaoferują Ci lepszą jakość dźwięku.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #835717  autor: Inferis
 19 lis 2015, 02:22
Myślałem o tym. Na podstawie poniższego artykułu celuje w Superlux HMC-631

http://mobilnyswiat.com.pl/poradnik-slu ... mikrofony/

Powaliła mnie również jakość nagrywanego dźwięku w Sennheiser G4ME ZERO (7:15 min filmiku)

https://www.youtube.com/watch?v=6JBbGLDRVVw

Ze słuchawkami gamingowymi nie byłoby problemu, jest mnóstwo artykułów i recenzji na ten temat. Mają świetną jakość dźwięku, a w lepszych setach dobre mikrofony. Rozważałem nawet zakup Superlux HD 681 za 100 zł i do tego mikrofon Samson C01U. Wszystko ładnie pięknie ale... co z redukcją szumów? Co z tego że mam świetny mikrofon jak oprócz mojego głosu będzie zbierał wszystkie odgłosy otoczenia. Mam młodsze rodzeństwo więc czasem bywa u mnie w domu dość głośno a wolałbym aby rozmówca tego nie słyszał. Dlatego zdecydowałem się na słuchawki typowe dla Call Center. Oprócz Plantronics HW261N zainteresowały mnie Sennheiser seria CC z systemem "ULTRA noise cancelling mic."

http://www.simplyheadsets.com.au/sennhe ... adset.html

Lepszy mikrofon, lepsza redukcja, wydają się wygodniejsze i stoją wyżej w zagranicznych rankingach.
 #836276  autor: orson_dzi
 23 lis 2015, 08:18
Tutaj wszystko rozbija się pomiędzy - jakość dźwięku, a jakość mikrofonu. Popytaj na typowo komputerowych forach o słuchawki gamingowe, na pewno coś jest z dobrą redukcją szumów.

W przypadku typowo telefonicznych słuchawek dochodzi Ci jeszcze do tego przejściówka. Tam nie ma żadnych mini-jacków.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)