DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #731513  autor: kerim36
 09 lip 2014, 22:16
Witam

Czy są osoby, które mogą potwierdzić działanie LTE Orange w Bielsku??

Juz od kilku tygodni siec lte jest widoczna w mobile partner jako widoczna, jednak automatyczne oraz reczne logowanie konczy sie niepowodzeniem.

W Orange ponoc wlaczyli mi usluge lte, jednak kazde zgloszenie w tej sprawie konczy sie tylko slodkim pierdzeniem i szablonami w stylu:
Kod: Zaznacz cały
Szanowny Panie,
 
Dokładnie zapoznaliśmy się z Pana zgłoszeniem.  Dziękujemy za przekazanie nam swoich spostrzeżeń dotyczących utrudnień związanych z działaniem internetu mobilnego. Zdajemy sobie sprawę, że opisana sytuacja jest bardzo istotna dla naszej dalszej współpracy.

W nawiązaniu do zgłoszenia potwierdzamy, że Operator świadczy usługi zgodnie z możliwościami technicznymi. Ze względu na mobilny charakter telefonii komórkowej, jak i warunki formalno-prawne nie ma możliwości zapewnienia w każdej lokalizacji działania sieci na niezmienionym poziomie jakościowym. Prosimy przyjąć nasze przeprosiny, 
w związku z napotkanymi utrudnieniami w dostępie do usług w Pana miejscowości. Zapewniamy, że dokładamy starań, aby jakość świadczonych przez nas usług była na jak najwyższym poziomie.
 
Informujemy, że podpisując Umowę wybrał Pana ofertę usług mobilnych tj. świadczonych na terenie prowadzonej przez naszą Spółkę działalności gospodarczej, którą jest terytorium Polski. Zaznaczamy, 
że Operator nie gwarantuje w Umowie, że w każdej lokalizacji usługi będą świadczone na niezmienionym poziome. 

Rozumiemy, że ta sprawa jest dla Pana bardzo istotna, dlatego też zrobiliśmy wszystko by szczegółowo ją wyjaśnić. Wyjaśniamy jednak, że ze względu na mobilny charakter świadczonych usług brak zasięgu lub ograniczony zasięg w danej lokalizacji oraz występujące utrudnienia w wykonywaniu połączeń nie mogą stanowić podstawy do ewentualnego rozwiązania Umowy bez naliczania opłaty specjalnej, a także do otrzymania rekompensaty z tego tytułu lub zainstalowaniu urządzeń wzmacniających sygnał na koszt operatora.

Mając jednak na uwadze naszą dotychczasową współpracę postanowiliśmy przyznać jednorazowy rabat w wysokości 30% o łącznej kwocie 14,70 zł netto w kolejnej fakturze. 

Liczymy na zrozumienie naszego stanowiska, mając jednocześnie nadzieję, że nasza dalsza współpraca będzie przebiegała zgodnie z Pana oczekiwaniami.

Z poważaniem,
Z gory dzieki za konkretne odpowiedzi
Mirek

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #731551  autor: Patryk_
 10 lip 2014, 06:12
Tak, udało się. Aktualnie już nie trzeba wymuszać LTE, loguje się z automatu.
Chyba masz problem ze swoim terminalem bądź kartą SIM...

http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 231#730231

 #731662  autor: kerim36
 10 lip 2014, 15:11
mam 2 modemy e3276 - jeden z plusa, drugi z cp

na obu nie udaje sie nawet recznie


przed momentem sprobowalem na obu modemach polaczyc sie z lte na swojej karcie ofnk, gdzie w orange on-line jest uaktywnioona usluga lte, jednak dzieje sie identycznie jak na abonamencie


czyli nadal pozostaje gnebic bok orange - jak tak dalej pojdzie z tymi rabatami po mailach to za chwile bede mial dluzszy okres za free :)

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #731679  autor: Patryk_
 10 lip 2014, 16:10
mam 2 modemy e3276 - jeden z plusa, drugi z cp
Mój E3276 z Polsatu łączy się bez problemu.
Zakładam oczywiście że obie karty to USIM i że znośny zasięg masz ?
Wbrew temu co pokazuje Orange na mapce nadal, na dzień dzisiejszy, całe miasto nie jest pokryte...

 #731688  autor: kerim36
 10 lip 2014, 16:49
w mobile partner przy recznym wyszukiwaniu orange jest jako dostepne

czy czarna karta z pomaranczowym logo orange to bedzie usim??
Obrazek

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #731726  autor: Pijo
 10 lip 2014, 19:38
kerim36 pisze:czy czarna karta z pomaranczowym logo orange to bedzie usim??
Na 99,9 % nie.

Wejdź na OO, w zakładce podsuwanie znajdziesz pewne info:

Moja stara czarna karta OFNK ma tak:

Obrazek

Biała karta OFNK (nowy starter z logiem LTE):


Obrazek

 #731815  autor: Patryk_
 11 lip 2014, 06:24
Jeśli stara czarna karta to USIM, to na niej jest odpowiedni napis :)
Obrazek

To moja karta OFnK, wymieniona ok. 2 lata temu z powodu uszkodzenia pierwotnej simki. Bez problemu działała od samego początku istnienia LTE Orange.

Jeszcze USIM może być czarna karta z początków sieci UMTS Orange, to ta w środku z zaokrąglonymi stykami i napisem 3G0:
Obrazek

Sieć w BB jest nadal w budowie...wczoraj znowu automatycznie telefon się nie logował.
Technicy montowali RRU dla LTE na stacji przy Stawowej.

 #731982  autor: Pijo
 11 lip 2014, 20:29
Ja mam czarną i w ostatniej linii mam jedynie takie cuś "- 9 - " i LTE toto nie chwyta. Widzę, że sporo jest odcieni czerni :-D

 #732613  autor: kerim36
 14 lip 2014, 21:10
Temat rozwiazany

Mialem karte stk - jeszcze z tych czasow kiedy pojawialo sie 3g w orange

dzisiaj wymienilem na nowa usim i juz lte smiga

daremne jest glownie jedno - obsluga orange - podczas kazdej rozmowy i w kazdym mailu wspominalem o sprawdzeniu czy moja karta sim obsluzy lte i spotykalo sie to z potwierdzeniem

obecnie download wzrosl prawie dwukrotnie, upload pozostal bez zmian w porownianiu do hspa+ dc

Obrazek

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #732684  autor: Luks
 15 lip 2014, 10:17
Ja to mam jak zwykle pecha. W listopadzie kupiłem starter z białą kartą sim i oczywiście obsługuje tylko 2G/3G. Pamiętam, że był to starter z naklejką reklamową taryfy YES(oryginalny chyba orange one). Takie coś to nawet karta z IDEI ogarnia ;)
U mnie na przedmieściu i tak na razie pozwolenia brak, więc strata póki co żadna.