DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #700874  autor: martin76
 24 lut 2014, 19:06
W koncu zadzialal mi internet LTE Orange w prepaidzie.
Okazal o sie ze trzeba bylo wymienic moja karte na nowa mimo ze niby spelniala wymogi do LTE (2letnia karta z HLR 12 na 10i11 pozycji).

Posiadam modem ZTE MF93D z obsluga LTE na roznych czestotliwosciach w tym 1800.
Modem z karta Play POnK 4G LTE przy wyszukiwaniu recznym widzi tylko sieci 4G Playa i Plusa, z karta Orange OFnK LTE rowniez przy wyszukiwaniu widzi tez tylko Playa i Plusa (2G i 3G widzi wszystkich 4 operatorow), natomiast w trybie auto laczy sie z siecia Orange 4G.

I teraz pytania.
1. Czy operator moze jakos maskowac sygnal 4G, Orange twierdzi, ze w Gdansku sa to proby testowe ?
2. Czy jest to spowodowane oprogramowaniem modemu, ktory niby nie widzi sieci 4G Orange przy recznym wyszukaniu, ale umie sie z nia polaczyc w trybie auto? Modem nie ma simlocka - dzialaja karty wszystkich polskich operatorow, ale jest z norweskiej sieci telnor.
3. Ping jest dosc wysoki, ok 100. Czy zasieg ma na to wplyw (2 kreski z 5)? Playa LTE ma pingi na tym samym modemi i podobnym zasiegu o ponad polowe nizsze.

 #700882  autor: goral2099
 24 lut 2014, 19:25
Właśnie, skąd wziąć kartę OFnK LTE? Obserwuję, że w Gdańsku zaczyna się nieśmiało pojawiać pomarańczowe LTE i chciałbym sobie to potestować. To musi być jakaś specjalna karta czy pierwsza lepsza z kiosku?

 #700956  autor: martin76
 24 lut 2014, 23:31
Moja dostalem na wymiane za karte MNP (nr przeniesiony z GaduAir).
Sa specjalne startery OFnK oznaczone LTE.
W ostatecznosci mozna kupic zwykly starter, najlepiej OFnK, tylko patrzec zeby na 10 i 11 pozycji nr karty sim byly cyfry 12 (u mnie podkreslone), zmienic na taryfe OFnK jak jest w innej, zadzwonic do BOK zeby wlaczyli LTE bo podobno nie jest to z automatu wlaczane po przejsciu na ta taryfe i znalezc sie w zasiegu LTE. Nowa mapa na stronach orange.
Jak nie bedzie dzialac to mozna isc wymienic karte do salonu na taka, ktora na 100% bedzie chodzila w LTE - KOSZT 25zl !!! pobierane z konta prepaid.
Moja dodatkowo ma funkcjonalnosc karty debetowej NFC :)

 #700987  autor: mungo
 25 lut 2014, 10:14
Z tym HLR 12 to jest wasza obserwacja czy rzeczywiście jest to oficjalnie potwierdzone (np u jakiegoś kumatego pracownika Orange)?
Kiedyś czytałem że wymaganiem jest karta USIM z szyfrowaniem Milenage.

Ciągle jest to jakaś magiczna wiedza i mam wrażenie że nawet pracownicy Orange jej nie posiadają (przekazują opinie że w ofercie na kartę trzeba kupić starter z nowym numerem).

Czy gdzieś na stronie Orange znaleźliście jakie są konkretnie wymagania? Lub chociaż wypowiedź Orange Eksperta na jakimś forum?

Edit: karta sim ze startówki Orange Free na kartę z oznaczeniem "starter wspiera LTE" ma na 10 i 11 cyfrze '29'.
Jeśli chodzi o HLR 12 w Orange to obiło mi się o uszy że na nim aktywowane są numery przenoszone z innych sieci (tak było jakieś 2 lata temu, nie wiem czy nadal).

 #701228  autor: martin76
 26 lut 2014, 02:27
Ja wlasnie mam przeniesiony nr. Wiec moze w moim przypadku byl ten HLR12 potrzebny, ale taki mialem na starej karcie i nie dzialalo, a na nowej zadzialalo.
Wiedze o HLR12 posiadlem od pracownika Orange, ale w sumie to kazdy sprawdzal wlasnie pod tym kontem dostepne karty dla mnie na wymiane.

A odnosnie "widzialnosci" LTE czy ktos ma jakies wiadomosci ??

 #702541  autor: Orange Ekspert
 05 mar 2014, 18:15
W przypadku prepaida (Orange Free na kartę) bardzo często trzeba posiadać specjalną kartę SIM z profilem obsługującym LTE. Trzeba mieć starter LTE (kupując nowy lub wymieniając obecny).

 #702547  autor: goral2099
 05 mar 2014, 18:46
Orange Ekspert: Byłem w salonie Orange w Gdańsku w Krewetce i pan powiedział mi, że starterów OFnK LTE nie ma. W sensie, że takich nie ma w ogóle, nie tylko u nich na stanie... To jak to jest w końcu?

 #702604  autor: martin76
 05 mar 2014, 22:45
Ci w tym salonie to sa jakcys uposledzeni, jeszcze 2 tygodnie temu twierdzili ze w 3miescie w ogole nie ma LTE orange, kart nigdy chyba nie mieli. Za to w wiekszosci salonow w centrach Galeria Baltycka, Klif, Manhatan, Tesco na chelmie dosc kompetentnie odpowiadaja i wiedza na jaka karte wymienic. Ja swoja wymienilem wlasnie w tesco na chelmie, dostalem od razu z usluga Orange Cash (karta przedplacona w Bre na NFC). Koszt 25 zl sciagane z konta prepaid.

To moze jak tu sie Ekspert Orange wypowiedzial to mi odpowie na moje pytania w tym na jedno co mnie bardzo nurtuje:
Czy operator moze jakos maskowac sygnal 4G?? Modem nawt z karta orange nie wykrywa zasiegu 4G ornage (widzi 4G Playa i Plusa) za to jak daje polacz to laczy z 4G Orange.

goral takie startery prepaid LTE Orange mieli w carefourze na morenie po 19 zl.

 #702612  autor: goral2099
 05 mar 2014, 23:33
Polazłem do głównego salonu bo myślałem, że tam uzyskam najpewniejsze informacje i jeżeli gdzieś będą odpowiednie startery to właśnie tam...no cóż. Spróbuje na morenie jak będę przy okazji. Dzięki za info.

 #703656  autor: martin76
 12 mar 2014, 02:07
Dzis bylem w Saturnie w galerii baltyckiej i maja po 20zl startery Orange z LTE. Ale wg moich testow w 3miescie to HSPA orange jest szybszy niz ich LTE :D

 #705054  autor: mjez1978
 20 mar 2014, 10:40
Czy ktoś zorientowany może potwierdzić potrzebę wymiany karty sim na działającą na LTE bo na stronie Orange jest napisane:

Czy powinienem wymienić kartę SIM aby korzystać z internetu w technologii LTE?

Nie. Wszystkie karty SIM Orange, które są kartami 3G (czyli działają w technologi USIM) obsługują internet w technologii LTE.Moja karta działa modemie LTE ale po przełączeniu na LTE brak usług.

Jak sprawdzić czy karta jest USIM "domowym sposobem"?

 #705088  autor: martin76
 20 mar 2014, 12:51
Przeczytaj moje posty. To jest praktyka z 3miasta.
Mimo ze mialem karte usim z aktywna usluga LTE (to sprawdzisz dzwoniac na infolinie) z wymiany MNP z przed 2 lat to i tak musialem zmienic na nowa karte (za 25zl) zeby mi LTE zadzialalo.
Orange cos mocno kombinuje z tym "swoim" LTE, u mnie np jak pisalem wyzej, modem nie widzi 4G Orange, ale z karta Orange w trybie auto sie z nim laczy. Ludzie w Gdansku maja problemy majac dobra karte, telefon z orange z uaktualnionym systemem, bedac w zasiegu a i tak nie moga sie polaczyc.
Mysle ze problemem jest to ze Orange nadal testuje te usluge i cos robi z sygnalem. Trzeba pamietac ze chodzi to na nadajnikach Networks!, ale na pasmie 1800 TMobile bo Orange nie ma tej czestotliwosci.
Dodatkowo nie wszystkie taryfy maja aktywna usluge LTE, z prepaidow chyba tylko OFnK. No i ta jazda z kartami USIM, moja wczesniejsza byla USIMem na 100% a nie dzialalo. Dodatkowo predkosci LTE i jego zasieg, albo moc sygnalu w Gdansku to dramat. Max ktory wyciagnalem to 21Mbit za to z takim pingiem jak na 3G.

 #705200  autor: panasz
 20 mar 2014, 21:28
W prepaidzie OFnK są 2 możliwości uruchomienia LTE:
1. Kupić dedykowany starter OFnK z napisem LTE.
2. Wymienic karte na USIM (w salonie mogą nie wiedzieć co to USIM więc wtedy można pytać o kartę sim3G) i dzwonić do BOK aby włączyli profil LTE (niestety nie wiem czy włączają dla wszystkich HLR czy tylko wybranych).

Taniej jest kupić starter (koszt 20zł), wymiana na USIM to 25zł i trochę więcej zachodu.
Ja kupiłem OFnK LTE na pierwszej lepszej stacji benzynowej.

Typ karty, czy jest to SIM czy USIM najlepiej sprawdzić w opcjach serwisowych telefonu. Wizualnie się tego nie da zrobić bo są identyczne. Na kartach USIM można zapisać 500 kontaktów, na zwykłych SIMach tylko 250.

 #705212  autor: mjez1978
 20 mar 2014, 22:30
Z wymiana to się mi nie opłaca bo mam na koncie jakieś niecałe 20 GB używam tego sporadycznie więc musiałbym dodatkowo jeszcze numer rejestrować i ponosić dodatkowo 25 zł i jeszcze szukać salonu gdzie mi to zrobią ale byłem ciekawy jak to LTE u nich działa.