DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #690124  autor: Kamienios
 14 sty 2014, 09:01
Cześć,
Chce kupić do domu internet mobilny. Nie mam wymagań co do LTE choć niby zasięg jest, jak będe miał transfery na poziomie 5Mbps to będe zadowolony.

Testowałem prędkości na smartfonach ze zwykłym abonamentem telefonicznym z pakietami internetowymi w T-Mobile i Orange.
T-Mobile na Samsung SIII Mini chodziło szybko 6Mbps, Orange na XPeria Arc S wolno 1-2Mbps.

Mam pytanie czy jeżeli kupię internet u operatora z modemem dedykowanym do internetu np Huaweii E3131) to internet będzie działał szybciej czy tak samo jak na telefonach?

Dzięki za informacje,
Pozdrawiam

 #690165  autor: david4nal
 14 sty 2014, 12:40
Wszystko zależy jakiego modemu używasz i jakiego telefonu. Co to HuaweiiE3131 to obsługuje on HSPA+ do 21mbps, więc jeśli byś chciał możliwie więcej osiągnąć to proponuje Ci np. HuaweiE398, bo tam oprócz LTE masz też możliwość obsługi DC-HSPA+ do 42mbps.

Jak ja sprawdzałem test na jednym i drugim modemie w dokładnie tych samych lokalizacjach zazwyczaj było kilka mega różnicy w wyniku.

 #690177  autor: Kamienios
 14 sty 2014, 13:34
Dzięki za odpowiedź.

Ale różnica o której mówisz była w przedziale 0-21Mbps, czy 21-41Mbps?
Chodzi o to czy była to oczywista różnica bo jeden modem nie mógł technicznie obsłużyć większej prędkości, czy w ramach przedziału do 21Mbps też ten drugi był szybszy pomimo, że pierwszy też teoretycznie mógł być?

Pytam bo testowałem orange na Xperia Arc S której modem teoretycznie działa do 14,4Mbps, a faktycznie transfer był 1,5Mbps.

 #690179  autor: david4nal
 14 sty 2014, 13:39
W tym niższym przedziale oczywiście. Na zasadzie jak E3131 wyciągał 5 mbps to E398 powiedzmy tak z 8-9 mbps.
Prędkość powyżej 20 mbps to w tej technologii jest bardzo ciężko w praktyce uzyskać ;).

 #690180  autor: Kamienios
 14 sty 2014, 13:44
Dzięki. To odpowiada na moje pytanie, czyli teoretycznie jeśli w tym samym miejscu podłącze się modemem, a nie telefonem to jest szansa, że będzie szybciej.

 #690348  autor: user_delete34
 15 sty 2014, 03:30
Mając obok siebie telefon i modem teoretycznie jest dokładnie na odwrót, ponieważ modemy mają mniej czułe anteny. To jednak uogólnienie.

 #690349  autor: kamil1221
 15 sty 2014, 07:33
Jeśli ma to być i tak do domu - lepiej zainwestować w mobilny router wifi.
Router nie musisz mieć ciągle podłączony pod pc - kładziesz go tam gdzie sygnał Internetu jest najlepszy - do kompa leci już dalej bezprzewodowo.