Użytkownik
Ranga
Cichy Czytelnik
Posty
61
Rejestracja
04 kwie 2007, 13:19
Lokalizacja
Ruda Śląska
Szanowny Panie,
odpowiadając na pismo przesłane drogą elektroniczną pragnę przedstawić następujące wyjaśnienia.
Decyzje Prezesa UKE w zakresie usługi WLR zostały już wydane dla następujących przedsiębiorców telekomunikacyjnych:
1) Tele2 Polska Sp. z o.o.;
2) GTS Energis Sp. z o.o.;
3) Telefonia Dialog S.A.;
4) Premium Internet S.A.;
5) Polkomtel S.A.;
6) eTelPolska Sp. z o.o.;
7) EXATEL S.A.
Zasady współpracy TP S.A. i Dialog w zakresie świadczenia przez TP S.A. usługi hurtowego dostępu do sieci TP określone zostały w Decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z 4 grudnia 2006 r. Nr DRTH-WWM-60600-56/06(29) w sprawie zmiany postanowień umowy o połączeniu sieci Telefonii Dialog S.A. oraz Telekomunikacji Polskiej S.A. zawartej w dniu 4 czerwca 2003 r.
Zgodnie z tą Decyzją - Dialog, w celu realizacji zamówienia Abonenta Dialog w przypadku przejścia Abonenta z TP S.A. lub od innego przedsiębiorcy telekomunikacyjnego, który korzysta z usługi hurtowego dostępu do sieci TP, zobowiązany jest do przesłania do TP S.A. oryginału zamówienia na adres właściwy do składania zleceń preselekcji. W przypadku przejścia Abonenta od innego przedsiębiorcy telekomunikacyjnego, który korzysta z usługi hurtowego dostępu do sieci TP, Dialog zobowiązany jest do przesłania do tego przedsiębiorcy kopii zamówienia poświadczonej za zgodnosć z oryginalem przez pracownika Dialog. Dialog zatrzymuje kopie zamówienia i ponosi pełną odpowiedzialność wobec TP S.A. i Abonenta za zgodność kopii zamówienia z oryginałem. Należy jednak dodać, iż rozwiązanie umowy z Telekomunikacją Polską S.A. powinno nastąpić w wyniku złożenia przez Dialog odpowiedniego zamówienia, które powinno zawierać miedzy innymi upoważnienie dla Dialog do reprezentowania Abonenta w stosunkach z TP S.A. Upoważnienie to nie ogranicza się jedynie do zamówienia i wypowiedzenia umowy przez Abonenta - obejmuje także zgodę do reprezentowania Abonenta Dialog przez Dialog w innych czynnościach zwiazanych ze świadczeniem usługi WLR.Usługa WLR została tak ukształtowana, by Abonent Dialog mógł skorzystać z usług innego przedsiebiorcy telekomunikacyjnego. Tak więc uprawnienia Abonenta korzystającego z usługi WLR wynikające z przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. nr 171, poz. 1800 z późn. zm.) nie są ograniczone. Abonent Dialogu składa zlecenie na preselekcję do Dialogu, Dialog natomiast wystepuje do TP S.A. o realizację tego zlecenia.
Wyrażam nadzieję, że przekazane informacje uzna Pan za wyczerpujące, jednocześnie przepraszam za dłuższy termin udzielenia odpowiedzi.
(informacja przygotowana przez Departament Detalicznego Rynku Telekomunikacyjnego)
Pozdrawiam serdecznie
Małgorzata S*********
Gabinet Prezesa
Urząd Komunikacji Elektronicznej
ul. Kasprzaka 18/20, 01-211 Warszawa
tel. 022 53 49 344