DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1063244  autor: klaudia123
 22 sty 2019, 23:26
FTTH za UE kasę... udostępnienie konkurencji

Witajcie, czy firma X inwestująca w FTTH w miastach czy małych wsiach, z dotacją z UE, jest zobowiązana do udostępniana sieć innym operatorom? A może musi minąć jakiś czas, czy UKE ustalić reguły współpracy?
 #1067168  autor: kpc211
 09 mar 2019, 13:51
Słyszałem, że istnieje coś takiego... natomiast nie wiem, jak z tym jest w praktyce. Na pewno niektórzy operatorzy mają już nawet pozawierane w tej kwestii umowy. Do tego część sieci budowanych w ramach projektów unijnych budują operatorzy zainteresowani tylko dostępem hurtowym (np. Nexera), co oznacza, że i tak umowy nie będziesz podpisywać z nimi, tylko z którymś z operatorów działających na ich łączach.