DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #707242  autor: monika87
 31 mar 2014, 21:02
W lipcu kończy mi się umowa na Orange FreeNet. Obecnie mam 29 GB za 50,56 zł (w tym Szczęśliwe Godziny gratis) i tyle mi starcza, jeszcze nie zdarzyło się żebym przekroczyła limit :) Na co mogę liczyć przy przedłużeniu umowy? Chciałabym na pewno niższy abonament. Umowa najlepiej na rok, ale jeśli będzie warto to na 2 lata też mogę podpisać. Przedłużał ktoś z Was umowy w ostatnim czasie i wie co można maksymalnie od Orange wyszarpać? :)

 #707412  autor: kaspeed
 01 kwie 2014, 14:43
za 59zł znajomy dostał 70gb neta;) w ramach przedłużenia. :-D

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:

 #707784  autor: Orange Ekspert
 03 kwie 2014, 00:27
Jeśli jesteś zainteresowana przedłużeniem umowy to zachęcam do kontaktu z działem propozycji (*400) lub z nami przez formularz Pomoc Orange http://pomoc.orange.pl/. Chętnie doradzimy i pomożemy w wyborze oferty. Umowę możesz przedłużyć również przez naszą stronę internetową.

Pozdrawiam
Tomek

 #707794  autor: darek638
 03 kwie 2014, 05:26
monika87, temat o przedłużaniu umowy z Orange już jest. Użyj wyszukiwarki.

Nigdy więcej Play.

 #707927  autor: buba1234
 03 kwie 2014, 20:14
Jak złożysz wypowiedzenie to zadzwonia z propozycją przedłzuenia i mozna wynegocjowac umowę bez sprzetu na 2 lata 17,98zł za 49GB z opcją nolimit w nocy za 2,99zł.

________________________________

 #708375  autor: monika87
 05 kwie 2014, 19:49
49GB to dla mnie za dużo, obecnego limitu (29GB) nie jestem w stanie wykorzystać więc co dopiero przy prawie dwukrotnie większym. Wolałabym więc opcję z w miarę niskim abonamentem (w okolicach 30-40 zl może być), mniejszym limitem (20GB mi wystarczy), ale np z jakimś modemem/routerem i umową na rok.

Orange Ekspert macie jakieś ciekawe propozycje przedłużeń uwzględniając powyższe oczekiwania? I jeszcze jedno, umowa kończy mi się dokładnie 7 lipca, czy mogę już ją przedłużać czy muszę jeszcze poczekać? Bo różne wersje czytałam, raz, że 3 miesiące przed końcem można przedłużać a raz, że 4 miesiące... więc jak to dokładnie jest?

 #708411  autor: ja.michal
 05 kwie 2014, 21:44
monika87, najważniejsza jest dla ciebie cena. Skoro tak to co za różnica czy masz 20GB czy 49 GB skoro cena 49 GB może być poniżej 20 zł? :)

 #708525  autor: monika87
 06 kwie 2014, 14:33
ja.michal , no niby masz rację tylko mając limit 49 a wykorzystując 15 czy 20 to jednak taki internet się trochę marnuje. Dlatego gdyby była możliwość wolałabym go dopasować jak najlepiej do swoich potrzeb. Napiszę pod ten adres co podał Orange Ekspert albo zadzwonię i zobaczę co mi zaproponują. Jeśli nie będzie to nic ciekawego to wezmę tą ofertę 49 GB za 17,98 zł.

 #708581  autor: ja.michal
 06 kwie 2014, 19:47
Dalej nie rozumiem. Wolisz płacić więcej za mniej bo się "marnuje"? Co się ma marnować? To zapis w komputerze u operatora, że nie możesz więcej niż tyle a tyle pobrać w tyle i w tyle dni. Sieć jest skonfigurowana i czy z tobą czy bez ciebie będzie działać tak samo. Nic się nie marnuje.

 #708601  autor: monika87
 06 kwie 2014, 20:45
Zupełnie mnie nie zrozumiałeś :) Chodziło mi o to, że zamiast brać umowę bez sprzętu z limitem, którego i tak nie wykorzystam nawet w połowie wolę już przedłużyć z mniejszym limitem i trochę wyższą ceną, ale za to ze sprzętem, na przykład czytałam, że można otrzymać zestaw router+tablet i nad taką propozycją mogłabym się zastanowić.

To, że się internet marnuje chodziło mi o to, że ja nie byłabym w stanie wykorzystać jego możliwości w pełni bo ani plików żadnych nie ściągam ani youtube nałogowo nie oglądam, więc to trochę tak jakby singiel kupował rodzinny samochód na 5 osób i jeździł nim ciągle sam. Zrobić tak można, ale czy to będzie praktyczne? :)

 #708604  autor: ja.michal
 06 kwie 2014, 20:51
Jeśli chcesz sprzęt to inna sprawa. Druga sprawa to czy to się opłaca? Orange ma bardzo duże marże na sprzęt. Jeśli przeliczysz koszt umowy + sprzętu u operatora i taką samą kalkulację zrobisz z tańszą umową u operatora + sprzęt zakupiony na wolnym rynku to ciekawy wynik ci wyjdzie. ;)

Akurat porównanie samochodu do internetu tutaj kiepskie. W samochodzie faktycznie nie ma to sensu, ale internet to inna bajka bo większy limit zawsze jest bardziej praktyczny, a najbardziej jego brak.

 #708617  autor: monika87
 06 kwie 2014, 21:32
ja.michal pisze:Jeśli przeliczysz koszt umowy + sprzętu u operatora i taką samą kalkulację zrobisz z tańszą umową u operatora + sprzęt zakupiony na wolnym rynku to ciekawy wynik ci wyjdzie.
Wiem, że drożej wyjdzie umowa ze sprzętem, ale rozkładając tą różnicę na 2 lata (czas trwania umowy) nie będzie ona tak odczuwalnym wydatkiem. Chcąc kupić to samo (np router i tablet) za własne pieniądze trzeba od razu wysupłać z portfela 500-600 zł. a na taki wydatek nie każdy może sobie pozwolić :? Każda opcja ma swoje plusy i minusy, zależy od której strony spojrzeć.

 #708625  autor: ja.michal
 06 kwie 2014, 22:26
No racja. W takich kategoriach to lepsze rozwiązanie.
W opcji 35/49GB z umową na 2 lata, z routerem Huawei B593s-22 i tabletem Pentagram jest za 40 zł, można ugrać zniżkę 30% więc abonament wyjdzie 62,93 zł miesięcznie. W niższych cenowo abonamentach sprzęt będzie dużo droższy, chyba że inny router, ale nie jest to raczej opłacalne pod względem technologii i ceny (mobilne routery średnio znoszą ciągłą pracę).

 #708776  autor: monika87
 07 kwie 2014, 20:08
Mam jeszcze dwa pytania:
1. Kiedy najwcześniej mogę złożyć wypowiedzenie? Czytałam, że przynajmniej na 30 dni przed końcem umowy, ale czy mogę zrobić to wcześniej i czekać w międzyczasie aż będą dzwonić?
2. Czy wypowiedzenie można złożyć tylko i wyłącznie w formie pisemnej (w salonie lub listownie) czy można wysłać mailem do BOK, itp?