DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #694687  autor: user_delete34
 30 sty 2014, 14:27
Potrzebuję kupić router - rozwiązanie tymczasowe więc największym priorytetem jest cena - absolutny max to 75 zł za nowy (koniecznie). Sieć podłączam standardowym kablem sieciowym. Router musi obsłużyć klonowanie MAC (chyba każdy potrafi) i mieć stabilny soft. Ewentualnie mogę zmienić go na alternatywny, jeżeli nie zajmie mi to kilku dni - nie robiłem tego. Co możecie doradzić? Im lepszy zasięg sieci tym lepiej.

 #694732  autor: buba1234
 30 sty 2014, 17:55
Moja propozycja nie będzie pomocna.

Niedawno musiałem kupić i na elektrodzie polecili mi ASUS RT-N10U 102zł w morele.net jak jest u ciebie ich punkt odbioru to nie doliczasz kosztu transportu. Jest bardzo dobry nie grzeje się i moze w przyszłości być uzyty jako router LTE.

________________________________

 #694741  autor: Flash999
 30 sty 2014, 18:24
Sam korzystam z 8level WRT-300 i szczerze polecam. Mam go ponad rok, wcześniej posiadałem WR740N i w porównaniu do niego ten ma lepszy sygnał (dwie anteny, sygnał z drugiego piętra dolatuje na ulicę 200m dalej). Nigdy nie musiałem go restartować, no chyba że modyfikowałem coś w ustawieniach. Może pracować jako repeater, przez co możesz zwiększyć zasięg innej sieci. Do tego funkcja drugiego SSID (przydaje się przy tworzeniu sieci publicznej, która ma inne hasło i użytkownicy mogą nie mieć wstępu do LAN). Aktualnie mam podłączone do niego pięć urządzeń (PC (LAN), Telewizor (LAN), Laptop (WiFi), Android (WiFi), Bada (WiFi)), na żadnym z telefonów nie było problemu z połączeniem (co się czasem w niektórych routerach zdarza). Software jest w ojczystym języku, zdaje mi się że twórcy wzorowali się na modyfikowanych oprogramowaniach (ogromna ilość funkcji). Chipset to Realtek (w TP-Linkach najczęściej z tego co kojarzę siedzą Atherosy). Kontakt z obsługą też bardzo dobry, przesyłałem im uwagi odnośnie błędów znalezionych w panelu, które zostały usunięte. Same aktualizacje softu też dosyć częste. Dla mnie nic więcej nie trzeba.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #695486  autor: user_delete34
 02 lut 2014, 18:48
buba1234 pisze:Moja propozycja nie będzie pomocna.
Tego mi było trzeba. ;)
Flash999, interesująca propozycja, kupuję go.

 #695538  autor: Flash999
 02 lut 2014, 20:59
Cieszę się że mogłem pomóc. 8level jest polską firmą, zauważyłem nawet że mój ISP montuje ich sprzęt. Mała popularność może być zaletą - sprzęt jest tani.
Po kupnie zaktualizuj firmware do najnowszego, aktualizacje wnoszą nowe funkcje i poprawiają stabilność. W razie problemów z konfiguracją postaram się pomóc, chociaż nie powinny wystąpić bo do sprzętu jest dołączona płytka z kreatorem. Możesz także użyć do tego celu panelu na 192.168.1.1

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #695552  autor: user_delete34
 02 lut 2014, 22:14
Zakup dokonany, ale router przyjdzie pocztą, więc pytań jeszcze nie mam. Z drugiej strony, nie powinno być żadnego problemu - tym bardziej, jeśli jest gui i jeszcze po polsku. Dzięki!