DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #814464  autor: tiger93
 28 lip 2015, 14:36
Witam,
dla niektórych osób taki problem zapewne wyda się śmieszny ale nie wiem którego operatora wybrać.
Do tej pory korzystałem z usług Netii, we wrześniu skończy mi się umowa.

W moim budynku istnieją następujący operatorzy:

Orange, VDSL2:

Obrazek

Multimedia Polska, kablówka:

"Pod tym adresem dostępna jest prędkość 60 Mbit/s oraz niższe."

Netia, VDSL2 Max 50 z której obecnie korzystam:

Obrazek

Obecnie jestem zadowolony z ich usług, modem nie zrywa połączenia nawet wieczorami, a szybkość pobierania to praktycznie zawsze 47-50 Mb/s, w zależności od synchronizacji modemu. Zaczynałem z nimi współpracę od opcji 128 kb/s, do tej pory nie było żadnych poważnych awarii. Jest to ich własna centrala i sieć, niezależna od Orange.

Interesują mnie opinie o Multimedii, bo tyle się tutaj pisze że internet z kablówki jest dużo lepszy od tego z linii telefonicznej. Jakie macie pingi, czy szybkość jest taka jak na umowie, czy są awarie ? Interesują mnie zwłaszcza opinie z Kalisza.

Orange to wielka niewiadoma. Z jednej strony każdy radzi ich unikać jak tylko można, bo DLM, bo routing czasami słaby.

Ale z tej mapy Obrazek
wynika, że koło mojego bloku jest ich DSLAM lub ONU (zielony punkt na mapie) połączony światłowodem (żółta linia) który kończy się obok ich "starej", dużej centrali (dawno temu był tam Strowger elektromechaniczny). Czy ktoś tutaj ma możliwość sprawdzenia, czy to rzeczywiście jest prawdą ?

http://www.speedtest.net/result/2572992339.png