DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #771684  autor: Uzytkowniczka51
 20 gru 2014, 01:29
Witam.

Pisze z prośbą o poradę co zrobić w następującej sytuacji...

Miałam umowę na świadczenie usługi Neostrada w promocji "Nowa Moc Internetu"
od dnia 01.10.2012 do 30.09.2014.

Ogólnie byłam w salonie pod koniec upływu tej umowy i nie było żadnej fajnej oferty, a nawet wychodziło jeszcze drożej niż do tej pory czyli 49zł za miesiąc przy 10MB prędkości.

Pani z salonu powiedziała, żeby nic nie robić z ta umową to ona się przedłuży sama na tych samych warunkach o 6 miesięcy.
Tak też zrobiłam.

Ogólnie polecała aby zapytać o oferty przed świętami bo wtedy jest dużo promocji, gadżetów itp.
Chciałbym Państwa zapytać co teraz w moim przypadku zrobić?
Ogólnie chciałabym przedłużyć tą umowę, bo jakoś specjalnie na usługi Orange nie narzekam lecz chciałbym mieć coś taniej lub na abonament w tej samej cenie ale więcej MB lub dostać jakieś gadżety za przedłużenie umowy.

Czy są może teraz obecnie jakieś ciekawe oferty albo kiedy będą?

Co się stanie jak nie przedłużenie teraz umowy w wyznaczonym terminie?
Do kiedy tak naprawdę mam teraz ostateczny czas na przedłużenie umowy?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje i pozdrawiam serdecznie.
 #771685  autor: ciekawy
 20 gru 2014, 01:53
jak się nie przedłuży umowy to przedłuża się na czas nieokreślony czyli o jeden miesiąc i tyle wynosi wypowiedzenie + dni wyrownania do okresu rozliczeniowego, podobno są umowy które się przedłużają o 6 miesięcy, zobacz jaki masz zapis w swojej to będziesz wiedzieć o ile się przedłuża jeśli się nie wypowie, może też nie być zniżek jeśli przyznali jakieś na okres umowy obowiązkowych miesięcy,

umowę można przedłużyć w dowolnym czasie,

kiedy będą oferty i jakie nie wie nikt, nawet na infolin ani w salonach,

złóż wypowiedzenie umowy czyli rezygnacje, może zadzwonią z ofertą, wypowiedzenie możesz zawsze wycofać,

zastanów się nad aktywacją netu mobilnego w Plus albo Play, te sieci mają nielimitowany dostęp do netu, a szybkość nawet do 30 mb/s, jeśli korzystasz z jednego kompa to byłaby to dobra oferta, można też podłączyć do więcej niż jednego, cena w Play za abonament w ofercie tylko sim koło 50 zł,

a co do pani z salonu to nie ona decyduje co robisz, to twoja decyzja, jak chcesz złożyć wypowiedzenie to składasz i nic nie mów o przedłużeniu umowy bo dadzą gorsze warunki jak zobaczą, że ci zależy, udaj, że cię oferta nie interesuje bo odchodzisz, nie musisz też akceptować oferty jaką złożą, możesz poczekać, pod koniec wypowiedzenia umowy może być lepsza oferta, a jak nie to się zastanów nad mobilnym netem bo prędkość w necie mobilnym sama się zwiększa kiedy ulepszają zasięg, a ulepszają, wystarczy tylko mieć net mobilny, bez przedłużenia umowy sam się przyspieszy, a obecnie do 20 mb na średnim zasięgu i odległości parę km od nadajnika to spokojnie tyle złapiesz, a koniec umowy jest dobrą okazją, żeby się nad tym zastanowić, może nawet to zrobić
 #771693  autor: darkangel
 20 gru 2014, 04:21
Ciekawy, nic nie zdziała wypowiedzenie umowy, nawet 1zł nie obniżą, to jest Neostrada a nie Internet od innych operatorów gdzie możesz negocjować warunki.


A wracając do usera: Uzytkowniczka51, zobacz czy nie jesteś objęta Geopromocją na Neostradę, jest tam aż, albo tylko 76 gmin.
Po szczegóły odsyłam Cię do tego newsa http://www.telepolis.pl/wiadomosci/nowa ... 31795.html

prostozchin.pl - Strona dla wielbicieli AliExpress
 #771696  autor: ciekawy
 20 gru 2014, 05:33
darkangel,

jeśli to prawda że nie można mieć korzystniejszych warunków to chyba nie ma co przedłużać umowy tylko lepiej od razu potestować jak działa net mobilny w Plus i Play, żeby wybrać sieć z lepszą ofertą niż ta neostrada
 #772057  autor: kamil1221
 21 gru 2014, 19:22
W przypadku Neo nigdy nie było możliwości negocjacji ceny. Jest to usługa regulowana przez UKE, dlatego nie mam mowy o rabatach na nią.
Jeśli masz jakiś telefon w Orange (abo. lub mix) otrzymujesz rabaty Orange Open.
 #777899  autor: loker
 14 sty 2015, 17:29
Na forum jest więcej takich tematów. Dział utrzymania klienta w Orange woli aby abonenci przechodzili na internet mobilny, żadnej oferty nie mają.
 #787148  autor: prestig
 25 lut 2015, 09:02
Czy orientujecie się czy w tej geopromocji neostrady są jakieś haczyki ?
każda prędkość kosztuje 39,90 zł brutto, natomiast livebox kosztuje 1 przy najwyższej prędkości a przy niższych 10 zł. Czy można to jakoś logicznie wytłumaczyć, czy Orange po prostu tak ma.
 #832361  autor: iPlus
 31 paź 2015, 12:22
prestig,

logiczne wytłumaczenie to takie, że Orange może testuje gdzie w kraju jakie prędkości ludzie osiągają, żeby wiedziało gdzie rozbudować sieć bo jak ludzie mają ograniczoną prędkość do 10-20 Mega to raczej trudno sieci sprwdzić czy będą mieli wyższą prędkość, a jak do 80 Mega to zawsze lepiej to sieci sprawdzić, a ci którzy mają szybkie łącza mogą na tej promocji tylko skorzystać,

tani livebox może świadczyć, że Orange albo chce podnieść kiedyś ceny za dzierżawe albo nie chce na swojej neo innych producentów tanich modemów co by było logiczne skoro mają swój sprzęt do sprzedaży
 #832374  autor: kamil1221
 31 paź 2015, 13:23
@iPlus
Bardzo nie trafiona teoria jeśli chodzi o prędkość.

Cena jest dość niska (za usługę internetu), gdyż i tak trzeba do niej doliczyć albo telefon stacjonarny (minimum 32zł) lub utrzymanie łącza (29,24zł). Więc już tak kolorowo się nie robi. Co do prędkości - wszystko zależy jaka jest dostępna technologia w danej lokalizacji (oraz oczywiście odległość od centralki). Jeśli Twoja centralka nie będzie posiadać kart VDSL to nie zamówisz prędkości do 80Mb/s. Natomiast gdy twoja odległość od centralki będzie za duża - nie zamówisz opcji do 20Mb/s ze względu na duże tłumienie mimo że to ta sama technologia ADSL/ADSL2+.

Natomiast w przypadku urządzeń - lepiej dla operatora, gdy on sam dostarcza sprzęt z powodu takiego, że ma przeszkolonych techników, infolinię do ich obsługi (lub mają odpowiednie manuale). Co do ceny dzierżawy - po prostu promocja.