DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
 #1170054  autor: Sylwiaa000
 21 kwie 2024, 23:27
Obrazek

Witam serdecznie mam pytanie na stronie https://internet.gov.pl/ patrzyłam 2 miesiące temu każda zabudowa była na biało. Mieliśmy zebranie kto chce mieć światłowód wiele osób się zapisało na liste tak z 70 % domów i jakieś 2 tygodnie temu pojawiły się domy zaznaczone na zielono z planowaną inwestycją POPC ale połowy osób która wpisała się na listę tam nie ma. Praktycznie wszystkie domki są na zielono przy drodze a jak dom jest 50 metrów w podwórku to już jest na biało. Co to oznacza że do nas nie podciągną? Zakładać mają linią napowietrzną po słupach. Zaznaczę że jest to robione przez Telefony Podlaskie które należą w 70%Orange w całym powiecie jest tylko jeden operator
Przeglądałam całe forum i nic na ten temat nie znalazłam.
 #1170103  autor: HappyBoy
 22 kwie 2024, 20:51
1. Proponuję zgłosić zapotrzebowanie na internet przez stronę internet.gov.pl/demand/ oraz zapytać np. przez infolinię operatora.
2. Jeśli będzie wolne włókno (i nie będzie innych przeszkód) to po zakończeniu projektu będzie można się podłączyć.
3. W razie braku możliwości podłączenia się, prawdopodobnie budynek zostanie ujęty w kolejnej edycji programu.
 #1170169  autor: Sylwiaa000
 23 kwie 2024, 19:37
Dzięki za odpowiedź
1.punkt wykonałam już wcześniej
2.nie wiem o co chodzi ale wiem że będzie to GPON. (nie wiem czy to dobrze czy źle)
 #1170192  autor: Vieslav
 24 kwie 2024, 07:24
Skąd info, że to będzie w ramach POPC? Kolor na mapie sugeruje, że jest to prywatna inwestycja (ciemny zielony). Te domy, które nie są zaznaczone mają chociaż nadany adres? Zostały odebrane do użytkowania?
 #1170193  autor: Sylwiaa000
 24 kwie 2024, 08:30
Vieslav pisze:
24 kwie 2024, 07:24
Skąd info, że to będzie w ramach POPC? Kolor na mapie sugeruje, że jest to prywatna inwestycja (ciemny zielony). Te domy, które nie są zaznaczone mają chociaż nadany adres? Zostały odebrane do użytkowania?
Z telefonów podlaskich.
Tak to stojące domy oddane lata temu do użytku.
W naszym powiecie jest tylko jeden operator swiadczacy usługę światłowodu. (taki monopolista)
 #1170732  autor: Vieslav
 03 maja 2024, 08:50
Najlepiej będzie, żeby osoba zainteresowana podłączeniem, a której dom nie jest zaznaczony na zielono, napisała maila do operatora. Ewentualnie można spróbować pozyskać kontakt do jakiegoś koordynatora tej inwestycji. Warto jeszcze zapytać w Urzędzie Gminy czy coś wiedzą na ten temat.
Zastanawia mnie jeszcze, czy na stronie internet.gov.pl domy nieujęte w projekcie zaznaczone są na biało, tzn jest numer domu a po kliknięciu na niego pojawia się komunikat "brak zasięgu"? Niestety teraz trzeba się logować żeby to zobaczyć :| (czy ktoś wie dlaczego?).
 #1170869  autor: MariuszY
 06 maja 2024, 08:26
@Sylwiaa000: u mnie na wsi w ramach POPC światłowód (po słupach energetycznych) pociągnęło FIBEE. Byli tak "ambitni", że z włóknem odeszli w bok nawet na posesje, gdzie domu już od lat nie ma lub stoi ruina - wystarczyła linia energetyczna odbijająca w bok do chałupy i adres na planie. Na moją posesję skręcili nawet 80 metrów (3 słupy), choć pewnie dlatego, że główna linia biegnie też przez moją działkę. Kilka domów dalej takie rozgałęzienie sieci, mimo stale zamieszkanych domów około 150 metrów od głównej linii pozostało bez przyłączenia.
 #1171050  autor: StanS
 09 maja 2024, 04:00
Ten kolor to ja nie jestem pewien jaka to zieleń, może być przekłamanie.
Zobacz pod swoim adresem jaka jest adnotacja, czy adres jest czy nie jest objęty planem inwestycyjnym i jaki jest szacowany koszt podłączenia.
Znam takie hocki klocki z własnej okolicy, działka podzielona na pół i bliźniak w głębi nieobjęty planem, bo szacowany koszt podłączenia to prawie 100k PLN, wcześniej to nawet wprost pisali, że nieobjęty, bo za drogo. Ale lokalny operator i tak ma adres w planach, bo te całe szacunki to nieraz wyglądają tak jakby były metodą per-rectum robione.
Jak Telefony Podlaskie należą w większości do Orange to już bym się zaczął bać, bo nie znam ani jednego przypadku, żeby te zakute łby z Orange Pologne dodały do inwestycji POPC adres nieobjęty dofinansowaniem, nawet jak słup mufą i zapasem kabla stoi metr od domu...
 #1171071  autor: lucaM
 09 maja 2024, 17:08
Sylwiaa000 pisze:
21 kwie 2024, 23:27
Obrazek

Witam serdecznie mam pytanie na stronie https://internet.gov.pl/ patrzyłam 2 miesiące temu każda zabudowa była na biało. Ponadto na stronie promo-codes znaleźliśmy zniżki po podłączeniu. Mieliśmy zebranie kto chce mieć światłowód wiele osób się zapisało na liste tak z 70 % domów i jakieś 2 tygodnie temu pojawiły się domy zaznaczone na zielono z planowaną inwestycją POPC ale połowy osób która wpisała się na listę tam nie ma. Praktycznie wszystkie domki są na zielono przy drodze a jak dom jest 50 metrów w podwórku to już jest na biało. Co to oznacza że do nas nie podciągną? Zakładać mają linią napowietrzną po słupach. Zaznaczę że jest to robione przez Telefony Podlaskie które należą w 70%Orange w całym powiecie jest tylko jeden operator
Przeglądałam całe forum i nic na ten temat nie znalazłam.
Możliwe, że nie wszystkie złożone wnioski zostały jeszcze rozpatrzone, dlatego kolor jest inny. Ponadto nie wszystkie domy mogą zostać podłączone do sieci światłowodowej z przyczyn technicznych, które mogą wynikać z odległości domu od punktu dystrybucji lub z obecności przeszkód na drodze instalacji kabla.
przeszkody na drodze układania kabla.