DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1124999  autor: INTRO
 30 lis 2021, 21:59
Dzień Dobry. Mieszkam w dużej miejscowości-Lekowo , ( województwo zachodniopomorskie, powiat świdwiński, gmina świdwin). W mojej miejscowości trwają obecnie prace związane z budową światłowodu w ramach POPC przez firmę Orange. Cała wioska zostanie podłączona do światłowodu oprócz największego osiedla bloków w wiosce pod adresami Lekowo 44, 44a, 44b są to trzy duże bloki. Korespondowałem w tej sprawie z POPC, odpisali mi oni, że wyżej wymienione adresy znalazły się wykazie punktów do podłączenia światłowodu, jednak firma Orange odrzuciła nasze osiedle i nie będzie realizować tych trzech punktów adresowych, gdzie mieszka najwięcej mieszkańców wsi , działanie Orange jest nieekonomiczne, skoro ciągną światłowód do jednego domku oddalonego około 1km od wioski, a największego osiedla gdzie mieszka 36 rodzin odrzucają z projektu, mimo, że do skrzynki ze światłowodem jest parę metrów, nie mówiąc już, że w blokach mieli by więcej klientów, ogólnie ludzie u mnie na osiedlu są zbulwersowani, że jako jedyni ze wsi zostaliśmy wykluczeni przez Orange z projektu światłowodu, co możemy zrobić, żeby nas także podłączyli, może jest tu na forum jakaś osoba, która może coś zdziałać w tej sprawie, czujemy się wykluczeni przez firmę Orange i jest nam smutno. Z góry dziękuję za pomoc.
 #1125001  autor: Remington
 30 lis 2021, 23:08
Dawno nie czytałem tak dłuuuuuuuuugiego zdania wielokrotnie złożonego.

Orange ma swobodę działania i oceny opłacalności inwestycji. Może w tym jednym domku odległym 1km mieszka ktoś dla nich ważny?

Jednak nie rezygnujcie - piszcie do UKE, może też do Prezydenta. Nie żartuję, człowiek w końcu wprost obiecywał szybki internet pod strzechami, skoro wygrał to może ktoś od niego Wasze pismo prześle do Orange.
 #1125113  autor: marcinkoleksl
 03 gru 2021, 17:40
Logiki w tym, co robi Orange nie ma za grosz. moja ulica - około 32 bloki. Część w 2016 zgodziła się na pociągniecie światłowodu. W 2017 podłączyli tylko część klatek.. . Reszta, w tym moją, dopiero 2 lata później... masakra jakaś, vectra to dno, na lte tez rewelacji nie było. Ponadto te pierwsze klatki podłączone w 2017 roku są dostępne też w ofercie T-mobile (mieli nawet promocję, ze 6 miechów za darmo), adresy podłączone w 2019 są tylko w ofercie Orange.
Część klatek już po 2019 tez była zainteresowana podłączeniem, ale jak na razie Orange ich zlewa.... (wcześniej jakieś dziadki z zarządów Wspólnot uznały, ze po co nowe kable na klatce i tak to się kończy). Aktualnie na mojej ulicy masz ftth od orange lub t-mobile na kablach orange, vectrę (lipa jeżeli chodzi o transfery, choć to tez niby światłowód) lub lte -wiadomo jak to działa.
Osobiście bym odnalazł adres jakiś regionalny do Orange i przez zarząd wspólnoty zaczął działać. może coś wskóracie.
 #1125126  autor: iphoneski
 03 gru 2021, 22:19
Niestety w Orange tak to właśnie działa. Możecie słać pisma i się kłócić - nic to nie da, ale przynajmniej jakoś czas zleci skoro nie ma internetu. Znajomy ma podobnie: światło kilka metrów dalej a Orange na prośby i groźby jeden i ten sam tekst "Nie podłączymy, masz pan Neostradę do 10 mega i nie zawracaj głowy." A wifi rozsyłane przez właścicieli ich światła ściąga nawet telefon siedząc na kanapie w salonie, więc gdyby kumpel znał kogoś z budynku obok kupiłby wzmacniacz wifi, dorzucił się do abonamentu i miałby gigabitowy internet bez światłowodu. Orange to chyba najbardziej skostniała korporacja w Polsce. Tam jest tylko "Nie bo nie, a jak się nie podoba to se napisz skargę, odrzucimy w ustawowym terminie".
 #1125139  autor: Vieslav
 04 gru 2021, 13:34
Najpierw należy zapytać w Orange, co było powodem odrzucenia adresu z projektu. W tym samym czasie należy zapytać spółdzielni/wspólnoty mieszkaniowej/administratora czy właściciela budynku (nie wiem jaki jest stan prawny na Twoim osiedlu), czy był jakiś kontakt w tej sprawie. Bo zaraz się okaże, że właściciel budynku/zarząd nie zezwolił na dostęp do nieruchomości i koniec historii. 8)