DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #286586  autor: wywern
 03 wrz 2008, 19:25
Czy wiecie może z jakich tagów V9 bierze Wykonawcę, Styl itp?
Wgrałem na swoją nieco muzyki, ale niestety ona nie pokazuje katalogów, tylko właśnie sortuje po jakichś tajemniczych tagach. Próbowałem je zmieniać dzisiaj, ale niestety bez rezultatu
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2008, 19:59 przez wywern, łącznie zmieniany 1 raz.

 #286600  autor: orB
 03 wrz 2008, 20:00
Na przykładzie Winampa: kliknij prawym utwór na liście odtwarzania i wybierz "File info".

 #286630  autor: wywern
 03 wrz 2008, 21:54
Ściągnąłem specjalnie foobar, obejrzałem co pokazuje w Properties plików, zmieniłem to co wydawało mi się że trzeba.
I nic. Dalej telefon pokazuje mi jakieś bzdury w folderze Artyści

 #287074  autor: qsio
 06 wrz 2008, 20:35
Witam

Problem leży najprawdopodobniej w wersji tagów ID3. Mój soft obsługuje tagi do wersji 2.3 włącznie, foobar tym czasem zpisuje tagi w wersji 2.4.
Polecam "Mp3tag" do zmiany formatu tagów, jeśli masz wykonawcę i tytuł utworu w nazwie plików to zamiana pojdzie raczej szybko. Najpierw trzeba wykasować wszystkie tagi z pliku, a później wybrać konwersję "Nazwa pliku -> Tagi" i wybrać odpowiedni format. Można to robić masowo na wielu plikach naraz, wystarczy zaznaczyć.

Pozdrawiam, qsio.

EDIT// Zauważyłem, że problem z tagami jest także gdy bitrate jest większy niż ~250kbps czy to vbr czy cbr.

MOTO V9 - R263313_U_A0.03.18R

 #287413  autor: wywern
 09 wrz 2008, 09:24
Dziękuję. MP3Tag działa fajnie.

Niestety, nie mogę tego powiedzieć o odtwarzaczu mp3 w v9. Po wgraniu nowych plików ze zmienionymi tagami, nie tylko nie wszystkie pliki (ich tagi) zostały właściwie odczytane, ale jeszcze odtwarzacz "stracił z oczu" tagi (w wersji 2.4) z plików które już tam wcześniej były. I zniknęły one z playlist.
Ale bubel z tego odtwarzacza...

Spróbuję jeszcze przygotować tagi wszystkich plików ponownie i wgrać je naraz.

[ Dodano: 2008-09-09, 15:36 ]
Ufff, to zadziałało. Tagi musiały być w wersji
ID3v2.3 (ID3v1 ID3v2.3

niektóre dodatkowo z
APEv2

(tak je pokazuje MP3Tag

i nareszcie odtwarzacz widzi te tagi w całości

Dziękuję

 #288331  autor: qsio
 14 wrz 2008, 18:47
Witam

Jeśli są problemy z odczytaniem plików po ich wgraniu można spróbować wykasować pliki *.db z katalogu {V9}:\mobile\. Są tam zindeksowane pliki z karty, po ich wykasowaniu przy pierwszej próbie odczytu czegokolwiek z karty zostaną automatycznie utworzone. Najlepiej zrestarować telefon i dopiero odczytać. U mnie zdarzyło się że film zaliczyło do mp3 i dopiero po wykasowaniu plików i ich odtworzeniu było dobrze, ale to był pojedyńczy przypadek.

Pozdrawiam, qsio.

MOTO V9 - R263313_U_A0.03.18R