DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #284656  autor: user_delete10
 24 sie 2008, 19:39
Problem jest taki,że mimo poprawnych ustawień dla WAP i Internetu oraz tego,że telefon transmituje jakieś dane i bierze za nie kasę nie wyświetla mi stron.Pokazuje się błąd 413:nie można wyświetlić strony.Mam najnowszy soft i poza tym kompletnie nic nie zawiodło jeszcze na nim.Co z tym fantem zrobić i gdzie jeszcze szukać przyczyn tego głupiego zachowania telefonu?

 #284762  autor: orB
 25 sie 2008, 00:37
Spróbuj przesłać gotowe ustawienia jeśli konfigurowałeś ręcznie. Mogłeś też zapomnieć ustawić profil internet jako domyślny[wiem wiem, ale czasami najciemniej pod latarnią ;) ]. Nic innego mi do głowy nie przychodzi.

 #288323  autor: user_delete10
 14 wrz 2008, 17:58
Wracam do tematu trochę wprawdzie późno,ale nadal nie mam na to rady.To co opisane zostało przez orB zrobiłem oczywiście na samym początku.Jestem pewny,że konfiguracja jest u mnie poprawna w 100%,w każdym drobnym szczególe,jednakże nie widzę zwartości stron.Płacę i widzę ilość przetransmitowanych danych przy każdej próbie połączenia ale jest tylko błąd,opisany wyżej w 1 poście.Jakieś kolejne pomysły?Może coś oprócz zmiany softu:P

 #288325  autor: orB
 14 wrz 2008, 18:06
fenix189 pisze:Wracam do tematu trochę wprawdzie późno,ale nadal nie mam na to rady.To co opisane zostało przez orB zrobiłem oczywiście na samym początku.Jestem pewny,że konfiguracja jest u mnie poprawna w 100%,w każdym drobnym szczególe,jednakże nie widzę zwartości stron.Płacę i widzę ilość przetransmitowanych danych przy każdej próbie połączenia ale jest tylko błąd,opisany wyżej w 1 poście.Jakieś kolejne pomysły?Może coś oprócz zmiany softu:P
Próbowałeś na Operze mini?

 #288326  autor: user_delete10
 14 wrz 2008, 18:11
Nie próbowałem.A V3 nie ma czasami wgranej Opery,z której domyślnie korzysta,tak jak V3xx?

 #288344  autor: orB
 14 wrz 2008, 20:29
fenix189 pisze:Nie próbowałem.A V3 nie ma czasami wgranej Opery,z której domyślnie korzysta,tak jak V3xx?
V3 na pewno nie miała Opery.

 #288470  autor: user_delete10
 15 wrz 2008, 18:06
Niesamowicie interesująca rzecz się okazała.Na karcie Plusa net chodzi.Włączyłem co prawda tylko wap.plusgsm.pl ale działa.Stworzyłem sesje web dla Plusa,dałem jako domyślną i jak "po maśle"poszło.Ciekawe więc co jest na moim Play,choć żre kasę i dane to jednak nie wyświetla.Inna sieć poprawnie działa jak widać.Karta SIM,trudno powiedzieć,co ona by mogła mieć do tej sprawy,bo przecież dzwoni i wysyła wiad. A problemy w samym Play?Też nie wydaje mi się,bo gdzieś byłoby to napisane,bo nie ja sam chciałbym korzystać.

 #288473  autor: orB
 15 wrz 2008, 18:16
A może trzeba aktywować GPRS/MMS u operatora, tak samo jak w Plusie?

 #288479  autor: user_delete10
 15 wrz 2008, 18:29
Tzn.?

No ale powtarzam któryś raz,że kasę zjada i bajty,gdyby nie było to aktywne to chyba tak by się nie działo,tak uważam.Nie słyszałem o takich aktywacjach nigdy.Nigdzie nie pisze o takiej konieczności.

Przypomniało mi się.Po pierwszym uruchomieniu tel.przyszły smsy konfiguracyjne oraz sms z kodem aktywacji,ale z racji tego nie wszystko działało,a neta wtedy tylko nie próbowałem nie użyłem go bo nic o nim nigdzie nie było napisane,a nawet nie wiedziałem gdzie go użyć.Wiesz orB czy to nie będzie właśnie to i gdzie się dokonuje takiej aktywacji?

Jednak to chyba nie to.Pisze na stronie Play,że transmisja danych nie wymaga aktywacji.Ale po co taki kod dostałem za pierwszym uruchomieniem,skoro nigdzie go nie prosiło?

Kolejne edycja: na innym telefonie działa net z tego SIM.
Ja już nie wiem.

 #288553  autor: orB
 16 wrz 2008, 00:34
fenix189 pisze:Ja już nie wiem.
Ja też się poddaję, znalazłem tylko to i odpowiem za kogoś innego:
fenix189 pisze:Dzięki za odp. :]
Jak już ktoś coś mówi,to trzeba to poprzeć konkretem,bo powiedzenie soft i milczenie potem bo nie wiadomo dlaczego tak naprawdę to jest soft to bez sensu.
To mógłby być soft, bo większość z nich zawiera tak dużo "udogodnień", że 80% z nich nie ma racji bytu. Osobiście nie spotkałem jeszcze fabrycznego softu z wszystkim odblokowanym i nie sprawiającym żadnych problemów. Sprowadza się to właściwie do flexu, a jeszcze właściwiej do seemów, które właśnie odblokowują/blokują to co jest w sofcie. Tutaj masz seema 0032 z mojej byłej V3r. Jakbyś znalazł, sprawdź jeszcze seema 004a, a najlepiej zamiast się w nich babrać zmień soft albo sam flex.

Moje pomysły już się skończyły :-)

 #288625  autor: user_delete10
 16 wrz 2008, 17:15
Nie dałem praw autorskich do moich postów gdzie indziej :P:P:P

W wielu sprawach można mówić soft,ale to jest taka ostateczność jak reinstalacja Windowsa na kompie jak się coś pokopie.Trzeba szukać najpierw w całej reszcie.No i jak zacytowano powinien być argument czemu to jest soft,bo to zbytnio uogólnione jest.

Rozumuję z twojego postu,że mam zablokowany net.Ja wiem,że prawie zawsze jest Java zablokowana,wgrywanie aplikacji,a tak to nie wiem co mogłoby być zablokowane.PRZECIEŻ PLUS WAP DZIAŁA,to ta opcja się wyklucza chyba.

Ten seem 0032 to do czego jest?Mam podmienić swój tak?To jest jakiś odpowiedzialny za net?

 #288631  autor: orB
 16 wrz 2008, 17:34
Skoro ktoś Ci podał WebSession Play które mu działa, a Tobie nie, to ja bym dopatrywał się różnicy w oprogramowaniu.

A wgrywając seema nic nie tracisz, bo bez większego wysiłku możesz stary wgrać z powrotem, tylko zrób sobie jego kopię zapasową na dysku.

 #302055  autor: user_delete10
 06 gru 2008, 18:41
Założyłem już identyczny temat na innym forum,ale spróbuję uzyskać pomoc i tutaj.Wracam do swojego starego tematu zarazem.

A więc: Nie mogę pobrać pliku z Wapstera,który właśnie sobie kupiłem,czekam bardzo długo na połączenie aż w końcu wyskakuje "Serwer danych jest niedostępny".Wejście na główną stronę Orange World jest także niemożliwe,również "Serwer danych jest niedostępny". Ustawienia mam oczywiście z neta wysyłane.To coś od sieci czy mam się zabrać za telefon?Dodam, że nie transmituje ani 1 bajta.

W P2K Tools jest taka pozycja Web Access,w którą da się wejść lecz kiedy wciskam Load from phone znów widzę inne okienko tym razem,że nie jest jakby ta funkcja obsługiwana przez telefon.

Problem wygląda inaczej niż ten,który miałem w Play,więc może będą inne sugestie.

[ Dodano: 2008-12-07, 20:01 ]
Rozwiązanie przyszło wraz z wgraniem innego softu,jak polecaliście mi zrobić.