DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

 #300515  autor: kowcio
 29 lis 2008, 15:09
Kempa pisze:Ja odebrałem swoją motorolę dziś. Jedyne co zrobili przez 4 tygodnie to wymienili klapkę baterii.
Ooo pierwsze słyszę, żeby klapka od baterii miała jakiś związek z jakością rozmów :lol:
Kempa pisze:A dodatkowo nie działa mi klawiatura. Klawisze działają jak chcą. Jak raz jakimś cudem wpisałem pin to nie mogłem się nawigować po menu. Żenada.
Czyli telefon ponownie musisz wysłać na serwis ;)

Ja coś czuję, że te motki mają problemy przez te ich oczyszczanie głosu, pewnie to jest problemem. Tak oczyszcza, że nic nie słychać :smt005
Wniosek jest jeden- nigdy nie kupuj Motoroli, jeśli nie chcesz mieć problemów.

 #300527  autor: abramek92
 29 lis 2008, 15:29
Ja dziś moją odebrałem, bo wcześniej jak oddałem to tylko soft i niby ok, a jednak przerywało. Tylko ekspertyzę techniczną przeprowadzili i niby jest wszystko ok, jednak nadal przerywa. (zgłosiłem niezgodność towaru z umową).

Wydrukowałem fragment tego forum i miałem ze sobą, ale Pana co się na tym zna i by mi pomógł nie było - w poniedziałek znowu jadę do Playa tego telefon oddać. Zobaczymy co mi poradzi. Jak miałem najpierw Moto V360 to tego nie miałem, a używałam Playa od 07.07r., a abo mam od 12.07r.

Do tego telefon wrócił z niebrandowanym softem i angielskim językiem oQ, poprosiłem Panią w Playu aby mi adnotację zrobiła w gwarancji, że taki jest stan.

Najpierw przed wożeniem telefonu na gwarancję zgłosiłem 3 reklamacje o problemie z rozmowami - u nich niby wszystko ok.

Jak zmusić Playa do wymiany telefonu na nowy inny telefon, albo zakończyć umowę. Żałuję, że wpakowałem się w Playa na drugi telefon ;/
Kempa pisze:Ja odebrałem swoją motorolę dziś. Jedyne co zrobili przez 4 tygodnie to wymienili klapkę baterii.
Jak mi telefon za pierwszym razem poleciał na gwarancje to klapkę oddali połamaną od baterii i potem wymieniani, więc się nie dziwię.

Never again Motorola :<

 #300537  autor: Kempa
 29 lis 2008, 15:55
Never again Motorola :<
Niestety :evil:
Tylko, że nawet jakbym chciał to tego telefonu nie sprzedam, bo całe kółko od nawigacji chodzi jak chce. Raz tak raz nie. Czasami cały czas skacze po menu w kółko. Najgorsze jest to, że salon play mam 30km od miejscowości, w której mieszkam i ciągłe jeżdżenie tam mnie nie bawi.

 #300854  autor: abramek92
 30 lis 2008, 20:50
Ja mam lepiej, że mam 3 przystanki autobusowe od szkoły ;)

Jutro tam jadę i jak wrócę zdam relacje co i jak.



Pozdrawiam
Abramek

 #300918  autor: qsio
 01 gru 2008, 09:23
Zdaje mi się, że rozpoznanie waszej usterki w serwisie wygląda najpewniej tak: telefonik przychodzi do serwisu, serwisant czyta "Zakłócenia podczas rozmów" ok wklada karte, ma pełen zasięg, umts i dzwoni, żadnych zakłóceń. Jak jakiś nadgorliwy to zadzwoni jeszcze raz. Myśli uszkodzenia nie stwierdzono, wymienia klapkę i piszę "Wymiana klapki" albo "Wymiana mikrofonu".
Skoro problem jest nie tylko w play to sieć i nadajniki odpadają.
Czy ktoś z was ma motkę czystą, w sensie że nie brandowaną i nie odblokowywaną tylką czystą ze sklepu. Czy jest ten sam problem? Ja na przykład nie mam takich problemów czy to w mieście czy poza.
Może problem jest z UMTSem? Ja w swojej mam wybrane częstotliwości 900/1800, ustawienie "Europejskie" da 900/1800/2100.
Może to jakiś problem z softem? Sprawdzaliście czy zmieniali go w serwisie?

PS. Zabrzmię jak fanboy ale ale tekst typu "never again" albo "nie chcesz mieć problemów..." mógłbym wygłosić odnośnie nokii. Wydaje mi się, że każdy miał inne doświadczenia z telefonami i każdy dodałby w tym temacie coś innego. Dlatego uważam, że generalizowanie "problemów" na wszystkie modele danego producenta nie jest najlepszym sposobem pomocy.

MOTO V9 - R263313_U_A0.03.18R

 #300926  autor: mariusz9a
 01 gru 2008, 10:25
qsio pisze:Czy ktoś z was ma motkę czystą, w sensie że nie brandowaną i nie odblokowywaną tylką czystą ze sklepu.
Ja mam taką V6 maxx.
qsio pisze:Czy jest ten sam problem?
Tak, występuje. Ale nie w GOPie. Tu wszystko działa bardzo dobrze w 2G i 3G (także przy przełączaniu 3g <->2G). Problem dotyczy tylko jednego miejsca jak na razie, i to w sieci Plus i w sieci Orange. Jest to wina telefonu, ponieważ inne działają w tych samych lokalizacjach poprawnie. Sprawdzane jest to przez bardzo długi okres także o pomyłce (czy tam przypadku) nie może być mowy. Wykonane połączenia z tego felernego miejsca są na 30h z hakiem, łącznie dla sieci Plus i Orange.

 #300958  autor: Brzytwa
 01 gru 2008, 14:09
Też wczoraj miałam to samo.
Zasięg 2.5G Playa, 4 kreseczki, dzwoni znajomy.
I nie mogłam się z nim dogadać bo ja jego dobrze słyszałam a on mnie wcale :x
Zadzwonił chwilę później drugi raz i wszystko było ok :shock:
Ale to fakt, że czasami jak gadam z kimś to ja w swojej v9 nie słyszę wszystkiego co mówi rozmówca :? Rzadko ale się zdarza....

 #301056  autor: abramek92
 01 gru 2008, 20:32
Mi wrócił telefon z softem niebrandowanym - oryginalnym Motoroli bez polskiego języka. Ja oczywiście zgłaszam, że to tylko w GSMie ma miejsce.

Wracając.
Dziś oddałem telefon z pismem i opisem całej historii (chcę nowy inny telefon, albo rozwiązanie umowy z nie mojej winy) i maja 30 dni na rozpatrzenie reklamacji. Dostałem zastępczego Z370 i problemów na 2G żadnych nie mam. Pewnie Play będzie się bronił jak może, aby nie dać mi innego telefonu.

Jak będę coś wiedział to dam Wam znać.

Pozdrawiam
Abramek
 #302698  autor: xv
 09 gru 2008, 16:07
http://wirtualnemedia.pl/document,,2106 ... emami.html

"
Wielu użytkowników Play narzeka na tracący się zasięg - podała "Gazeta Wyborcza". Marcin Gruszka, rzecznik Playa, przyznaje dziennikowi, że kłopoty z zasięgiem mogą się pojawiać na styku własnej sieci Play i sieci wynajmowanej od Polkomtela. - To problem techniczny, leżący po stronie właściciela masztów. Obiecano nam, że zostanie rozwiązany w ciągu tygodnia - zapewnia.
"

artykuł z dnia : 2007-04-10

Pozdrawiam
xv

 #302700  autor: abramek92
 09 gru 2008, 16:12
xv i co to wnosi? Data: 2007.04.10 kiedy Play raczkował

 #302706  autor: mariusz9a
 09 gru 2008, 16:59
abramek92 pisze:xv i co to wnosi? Data: 2007.04.10 kiedy Play raczkował
Dokładnie. Zresztą to nie jest wina sieci tylko tych nieszczęsnych Motoroli. U mnie to się dzieje i w Plusie i w Orange. Zastanawia mnie tylko to, dlaczego to się nie dzieje wszędzie, tylko, jak na razie, w jednej miejscowości? Oddałem telefon do serwisu, zrobili ekspertyzę i potem jak go odbierałem to patrzyli na mnie jak na debila :-/ W sumie to nie ma im się co dziwić - u mnie w Sosnowcu (ba, nawet prawie wszędzie) telefon działa bez zarzutu. To jak ja mam im udowodnić że coś jest nie tak? Pewnie sprawdzili i wszystko działało jak powinno :-/ Ale jest pewien obszar gdzie nie działa, a inne telefony działają normalnie :-/

 #302708  autor: Kempa
 09 gru 2008, 17:17
Współpraca z odbiornikami jest lipna. Telefon szuka tego o najlepszej jakości i podłącza się raz do jednego raz do drugiego.

Swój telefon oddałem ponownie do naprawy,tym razem klawiatury. Pani w play nie była tym razem zbyt miła i trochę zmieniła moją opinię o obsłudze, ale to dyskusja nie do tego działu.

 #302802  autor: wichurra
 09 gru 2008, 22:44
A mój jest do odebrania po trzeciej wizycie w serwisie.
Podczas drugiego pobytu przylutowali mi w serwisie obudowę
(nie widać mocno, ale podsmażona jest).
Mam nadzieję, że teraz to usunęli, bo jak nie to chyba nie odbiorę telefonu.

 #307205  autor: abramek92
 31 gru 2008, 18:05
Moja motorola wróciła przed świętami, jeszcze nie odebrałem ale po rozmowie z Panem z serwisu wiem, że serwis stwierdził brak usterki. Nawet nie chce mi się go odebrać, wolę śmigać z zastępczym z370.

 #307212  autor: Prezesek
 31 gru 2008, 18:49
Hmmm, zaciekawił mnie ten temat.
Wybralem się wraz z znajomą na "przejażdżkę" po kilku miastach. Wykonaliśmy ponad 30 minut zozmowy 15 w GSM a 15 w UMTS 20 x 1,5 minuty. Ona ma V6 maxx, ja Z370 i problemów w komunikacji żadnych nie zauważyliśmy. Hmm może to też zależy od nadajników PLAY/Plus'a ??

 #307335  autor: mariusz9a
 01 sty 2009, 17:56
Prezesek pisze:Hmm może to też zależy od nadajników PLAY/Plus'a ??
Na pewno nie. Moja v6 maxx nie działa tylko w jednym miejscu (Myszków, w całym mieście, centrum i obrzeża) i to w Plusie i w Orange. To jest w ogóle bardzo dziwne :-/ Serwis nic nie stwierdził :-/ W sumie co miał stwierdzić jak w Katowicach (tam ja oddawałem) czy to 2G czy 3G to problemu nie ma!

 #307348  autor: abramek92
 01 sty 2009, 18:52
Nic z tym nie zrobimy, tak samo jak mają problemy z Toshibą G500, to my z Motorolami.
 #307537  autor: ufo83
 02 sty 2009, 17:23
Witam! Ja też niestety jestem właścicielką tego tel i tak jak Wy mam tą samą usterkę. Co najciekawsze wcześniej miałam motorolę v6 maxxx z identyczną usterką. Po trzech naprawach wymieniono mi ją na V9 z tą samą wadą, ponieważ w v6 stwierdzili "uszkodzenia bloku cyfrowego".więc pojechałam do serwisu z V9 i złożyłam reklamację, pani od razu poprosiła serwis o ekspertyzę, na co serwis odpisał, że wszystko gra a zakłócenia są spowodowane "rozmieszczeniem nadajników w mojej okolicy". Problem w tym, że to się dzieje w każdym miejscu w Polsce!!! Ciekawostka! Mam swój tel Nokię 3320, którego używam kiedy motorola jest w naprawie (czyli prawie cały czas) i z nim nie ma żadnego problemu. Następnym razem jadę do serwisu z moją historią na papierze i niech mi to ktoś w końcu sensownie wytłumaczy.

ufo83

 #308495  autor: abramek92
 05 sty 2009, 22:36
Odebrałem telefon - nie działa nadal w GSMie.
Pisze pismo o wymianę na nowy na inny albo rozwiązanie umowy.
Jak napiszę - wrzucę wzór na forum

[ Dodano: 2009-01-23, 19:39 ]
Zdałem telefon,
dziś do mnie dzwoniła Pani z Playa z propozycja - wymiana na V9 albo naprawa V6.
Zgodziłem się na wymianę na V9. Zdejmę z niej simlocka i będę używał w Orange, a E51 w Playu i tyle.

 #313866  autor: Jedrker
 28 sty 2009, 21:54
Jest jeszcze jedna kwestia dot. zrywanych połączeń.
Osoby mające problem z v9 w sieci Play.
Jakie macie karty sim ?
Stare 6 stykowe (z wąskim chipem na karcie sim) czy nowe 8 stykowe ?
U mnie problem występuje przy starek karcie sim 6 stykowej, może w tym tkwi problem ?