DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #324255  autor: Vieslav
 21 mar 2009, 12:58
Mam problem z tym telefonem już po raz drugi w ciągu roku jego użytkowania. Do grudnia wszystko było ok, w grudniu przestał odbierać smsy i wieszał się przy wejściu do skrzynki odbiorczej. Poleciał do serwisu gdzie wymienili soft. Po kilku tygodniach działo się znów to samo, znów serwis i znów soft (tel na gwarancji), tylko wgrali od nowa, nowszego nie ma. Działał dwa miesiące i przedwczoraj znowu zonk: nie odbiera ani tym razem nie wysyła smsów (wcześniej wysyłał). Problem ten sam, wyląduje już trzeci raz w serwisie. Czy jeśli jeszcze raz mi padnie to wymienią na nowy? Czy trzykrotna wymiana softu nie jest podstawą do wymiany w ramach gwarancji? Acha, tel ma orange menu i pewnie to stwarza problem, niestety w ramach gwarancji nie mogą wgrać innego. Czy jeśli dostanę nowy to też będzie mieć orange menu i problem będzie nadal występował? Pytam, bo nie wiem czy opłaca mi się go co miesiąc na gwarancji oddawać żeby wgrali od nowa ten sam soft czy lepiej sprzedać na allegro. Jeszcze jedno: aktualizacja z poziomu menu nie działa, pisze "uwierzytelnianie nieudane". Dodam, że w telefonie siedzi karta 1gb, wcześniej była 128mb.

 #324296  autor: butterfly
 21 mar 2009, 16:03
Nie jest podstawą. Ja bym mu wgrała neibrandowany soft, albo sprzedała.

 #324782  autor: Vieslav
 23 mar 2009, 09:00
A nie stracę gwarancji?

 #324798  autor: orB
 23 mar 2009, 11:42
Teoretycznie stracisz, ale oszczędzisz trochę czasu.

 #328062  autor: Vieslav
 08 kwie 2009, 08:57
Telefon wrócił z serwisu (dwa tygodnie zmieniali soft :evil: ). Od razu po włożeniu karty to samo. Nie można wysłać/odebrać smsa ani wejść w skrzynkę odbiorczą. Już miałem odnosić do serwisu ale z ciekawości wsadziłem swojego sima i... wszystko jest ok :shock: . Tel działał na takiej czarnej karcie z napisem "Idea". Ja mam taką żółtą z napisem "Idea POP", moja jest starsza od tamtej (moja ma 7 lat, tamta jakieś 5) więc gdzie leży problem? Na każdym innym telefonie karta zachowuje się normalnie.

 #328120  autor: kowcio
 08 kwie 2009, 14:57
Mulder, a może udasz się do Orange i niech Ci wymienią tę kartę SIM na nową? Bo coś czuję, że ten telefon wg swojego "widzimisię" działa, a ta karta mu się nie podoba ;/

 #332792  autor: Vieslav
 02 maja 2009, 08:30
Podziałał trochę na innej karcie i znowu serwis. Teraz z kolei nie chce się włączyć (cały biały ekran). Jedno mnie dziwi: skoro cały rok działał bez najmniejszego problemu a na dodatek znam ludzi, co mają ten telefon z softem Orange i nic się nie dzieje to niby dlaczego nie chcą mi go wymienić na nowy? Przecież ten sam soft nie może zachowywać się tak, że cały rok działał a nagle po tygodniu od wgrania ponownie się sypie. :evil: