DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #288230  autor: madmaxxx
 13 wrz 2008, 21:47
Witam, od ponad 2 lat posiadam V3 pierwszej serii. Kupiona w Irlandii, zdjęty simlock jakieś pół roku temu w Polsce. Do tej pory ani razu nie miałem z nią problemu. Do wczoraj. Telefon zaczął sam dzwonić, nawet nie pokazując z kim się łączy (pojawiała się ikona podniesionej słuchawki na górze ekranu) ani czas połączenia. Ponieważ używam telefonu w ofercie na kartę zjadło mi w ten sposób ponad 30 zł. Dostałem łącznie 3 wiadomości o zakończeniu rozmowy z ceną 2x3zl z groszami i raz na ponad 25! Tego wieczora nie wykonałem żadnej rozmowy a jak wiadomo z v3 ciężko przypadkowo zadzwonić bo nie ma przycisków na wierzchu. Zadzwoniłem do Orange, powiedzieli mi, że owszem połączenia na tę kwotę były zarejestrowane ale zgodnie z ustawą nie mogą mi podać numerów na jakie dzwoniłem i żebym sprawdził na stronie w wykazie rozmów. Sprawdziłem, wykaz nie jest za często aktualizowany, ostatnie wpisy mam z przed 2 tygodni. Od tamtej pory telefon mam wyłączony. Proszę o radę, czy może to być wina operatora czy to kwestia uszkodzenia telefonu? Nikt do mnie nie oddzwonił z informacją, że do niego dzwoniłem. Wyobraźcie sobie ile musiałaby trwać rozmowa za 24zł. Bardzo proszę o pomoc, zarówno do telefonu jak i do numeru jestem przywiązany i tylko w ostateczności chciałbym zmieniać.
Pozdrawiam,
Max
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2008, 02:30 przez madmaxxx, łącznie zmieniany 1 raz.

 #288233  autor: elrond
 14 wrz 2008, 00:03
Zwykle tego typu problemy to tylko i wyłącznie sprawka wadliwego oprogramowania. Idź z tym do jakiegoś komisu/serwisu i niech Ci go zmienią. Powinni też tam sie zorientować o co chodzi dokładnie.

Twój przypadek nie jest odosobniony - motorola F3 <ten dziwoląg z papierowym wyświetlaczem> w pierwszej wersji softu wysyłała smsy na angielski numer, ostatnio iPhony z Orange też coś tam rozrabiały w podobnej kwestii... także takie problemy się zdarzają. Spróbuj położyć telefon np. koło radia i będziesz słyszał kiedy i czy wogóle on sam dzwoni. Problem raczej jest w telefonie, a nie w sieci/operatorze.

 #288244  autor: madmaxxx
 14 wrz 2008, 01:59
Mały update:
przełożyłem do niego kartę Simplusa, zeby sprawdzić czy też będzie dzwonił i okazało się, że telefon nie dzwoni tylko łączy się przez gprs z internetem. Dowiedziałem się tylko dlatego, że na karcie simplusa połączenia gprs były zablokowane i pojawiał się komunikat o błędzie połączenia. Raczej nie jest to wirus bo nigdy nie łączę się z internetem z tej komórki. Chciałem zrobić tzw master reset ale niestety nie mogę znaleźć kodu (odpowiednik PUK), myślicie, że to mogłoby pomóc? Jeśli tak to czy w serwisie uda się im zresetować bez tego kodu?
Pozdrawiam,
Max

 #288245  autor: orB
 14 wrz 2008, 02:33
Jeśli jest to soft brandowany przez któregoś z operatorów(pewnie Vodafone?) to master reset raczej nie pomoże. Kod to 1234, jeśli nic nie da, soft zmienisz sam bez większego wysiłku.

 #288280  autor: madmaxxx
 14 wrz 2008, 12:18
Telefon kupiony w sieci Meteor. Niestety kod 1234 nie dziala :(

 #288282  autor: orB
 14 wrz 2008, 12:35
To spróbuj 000000, być może kody mi się pomyliły.

 #288285  autor: madmaxxx
 14 wrz 2008, 12:46
Dziękuję za kod - rzeczywiście działa, niestety telefon nadal próbuje się łączyć z GPRSem. Nie mam pojęcia co może to powodować, chyba będę musiał spisać "żyletkę" na straty...

 #288305  autor: orB
 14 wrz 2008, 16:14
Telefon jest dobry. Problem jest banalny. Jest niedziela, przysiądź chwilę i zmień mu oprogramowanie. Jeśli są zainstalowane sterowniki sprawa ogranicza się do dwóch kliknięć.

 #288388  autor: madmaxxx
 14 wrz 2008, 23:21
Ok, jak tylko znajdę plytkę i kabel to działam.

 #288390  autor: orB
 14 wrz 2008, 23:57
madmaxxx pisze:Ok, jak tylko znajdę plytkę i kabel to działam.
Nie nie, płyta w ogóle nie będzie potrzebna.

1. Instalujesz sterowniki P2k
2. Ściągasz RSD Lite i soft który będziesz wgrywać. Najlepiej przepisz co się pokazuje gdy wciśniesz * # i czerwoną słuchawkę razem przy wyłączonym telefonie, to się dobierze soft (możesz mieć np V3r).
3. Wgrywasz

 #288426  autor: madmaxxx
 15 wrz 2008, 12:34
Przepraszam za tyle klopotu, generalnie to nie mam pojęcia o sofcie na komórkach. :? Z boot loadera wyswietla sie taka wersja: 0A.30.
SW Version: R4515_G_08.BD.43R
mam już sciągnięte stery i zainstalowanego RSDlite.
Jak tylko znajdę lub pożyczę kabel to się odezwę.
Pozdrawiam,
Max

 #288471  autor: user_delete10
 15 wrz 2008, 18:10
Masz V3r tak jak ja.

 #289727  autor: madmaxxx
 24 wrz 2008, 00:05
Witam po przerwie.
Zainstalowełem RSD lite, wykryło telefon, rozpocząłem wgrywanie pliku:

R4515_G_08.BD.43R_PDS005_LP0039_DRM0101_JPJAVA_G_08_R4515_06_00_02R_SE6770AXXF1081_1FF

i po jakimś czasie wyrzuca błąd:

Failed flashing process. Unable to retrieve interface handle. (0x7027).

Dodam jeszcze ze zainstalowałem P2K, wszystko się załadowało a w trakcie flashowania również windows wykrył urządenie (neptune czy coś). Wszystko to zostało zainstalowane. Próbowałem wgrać ten plik kilka razy, wciąż ten sam błąd. Jaka rada?
Aha, przy wyłączaniu koma bootloader podaje battery low? Czy moze byc to przyczyna przerwania instalacji? Przecież powinna się ładować przez usbę. Tak czy inaczej zostawiam ją na noc do ładowania i sprawdzę rano. Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-09-24, 03:05 ]
Dobra mały update. Jednak chodziło o stan baterii, najwyraźniej musi być uprzednio porządnie naładowana (pewnie żeby nie padło w połowie procesu). W każdym razie nowy soft załadowany, polska nakładka też i wygląda na to, że problem zniknął. Póki co Motorolka nie łączy się sama z netem i mam nadzieję, że tak już zostanie. Dziękuję Ci bardzo orB za pomoc i cierpliwe podejście.
Wszystkiego dobrego,
Max.