DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #991137  autor: dan8iel
 29 kwie 2018, 18:45
Witam,
Posiadam Orange LOVE plus 3 abonamenty komórkowe i chciałbym z jednego abonamentu zrezygnować i przenieś nr do innej sieci. Abonamentu zostało mi 12 rat bo abonamentu mam 0 zl.
Czy mogę zapłacić resztę rat i zrezygnować ?
Pozdrawiam
 #991160  autor: ja.michal
 29 kwie 2018, 23:51
Rata za sprzęt, a abonament to w praktyce dwie różne umowy - jedna zakupu ratalnego sprzętu, druga to umowa na usługę. Jeśli nie ma jakichś specyficznych zapisów wiążących te dwie umowy to sądzę, że nie powinno być kłopotu z przeniesieniem. Będziesz po prostu dalej spłacał raty. Rat spłacić przed czasem się nie da (aby wypełnić kontrakt), tak przynajmniej było rok temu. Proponuję abyś się dopytał w Orange co się stanie jak przeniesiesz numer a masz te raty.
 #991218  autor: perdos1
 30 kwie 2018, 13:07
Zasadnicze pytanie, do kiedy masz umowę na numer, który chcesz przenieść? Swoją drogą dziwne, że chcesz przenosić numer za który nic nie płacisz.
 #991233  autor: Archi334
 30 kwie 2018, 14:58
perdos1 pisze:Zasadnicze pytanie, do kiedy masz umowę na numer, który chcesz przenieść? Swoją drogą dziwne, że chcesz przenosić numer za który nic nie płacisz.
Czasami jest tak ze bierzesz sprzet na 36 rat ale umowe masz na 24.
 #991285  autor: dan8iel
 30 kwie 2018, 22:36
Umowę mam do czerwca 2019 roku. Tak nic nie płace ale większość czasu spędzam za granica i już zablokowali mi na 4 miesiące roaming i chcę znaleźć jakąś alternatywę bo miałem 3 giga internetu za granica a teraz nie mam nic i nie mają żadnych ciekawych pakietów.
 #991759  autor: perdos1
 04 maja 2018, 20:44
Jak zablokowali? W sensie, że musisz dopłacać? Tak będzie w każdej sieci. Zadzwoń do BOK i zapytaj się ile naliczą kary za zerwanie umowy. Pamiętaj tylko, że każda sieć zacznie ci naliczać dodatkowo za roaming jeśli przebywasz więcej za granicą. Może po prostu kup sobie zagraniczną kartę do internetu?
 #991761  autor: kpc211
 04 maja 2018, 20:57
Do roamingu to najlepiej chyba mieć pre-paida i okresowo przechodzić między różnymi sieciami, jak cię w dotychczasowej złapie FUP.

Z zagraniczną kartą byłoby najuczciwiej, no ale rozumiem, że chodzi o przycebulenie korzystając na tym, że w Polsce mamy jedne z najtańszych w UE (jeśli nie najtańsze) usług komórkowych.