Telekomunikacja jak na dłoni

njumobile - prośba o opinie aktualnych użytkowników

Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
Wiadomość
Autor

njumobile - prośba o opinie aktualnych użytkowników

Postprzez nyquist » 12 sty 2014, o 02:15

Witam.
Chciałbym prosić o opinie osoby, które posiadają aktualnie numer w sieci njumobile.
W szczególności interesują mnie koszty - tzn. czy oprócz kwot wypisanych dużymi literami na stronie firmowej nju, czyli maksymalnie 29 zł za rozmowy do wszystkich (w tym 19 do sieci komórkowych / 10 do stacjonarnych) oraz 9 zł za smsy (internet pomińmy), nie ma jakichś dodatkowych, ukrytych opłat? Czy w tych 29 zł mogę wykonywać połączenia faktycznie do wszystkich sieci krajowych, czy są od tego jakieś wyjątki, o których nju nie informuje?

ps. O nie porażającej jakości połączeń wiem, osobiście miałem jakiś czas temu numer w Orange (swoją drogą teraz korzystam z Play i też jest niewiele lepiej), więc liczę się z tym. W każdym bądź razie każde info będzie przeze mnie mile widziane i z góry dziękować ;-)
nyquist
Obserwator
Obserwator

Postprzez jakub1602 » 12 sty 2014, o 08:36

Mam w NJU już 7-my rachunek.
Nie ma ukrytych opłat.
Chyba że sms premium itp:

Jakość rozum: Nie mam odczucia aby coś przerywało.

Ja polecam
jakub1602
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez KA » 12 sty 2014, o 09:40

Potwierdzam, że rozliczają uczciwie, według oferty. Od maja "opiekuję się" dwoma numerami nju w rodzinie, wszystko zawsze OK.
Znajomy miał problem, bo licznik nie zatrzymał się na 29, ale reklamację rozpatrzyli szybko.
Inna sprawa to JAKOŚć Orange, ale to już wiesz...
KA
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 94
Model telefonu: Moto X Play
Sieć: PLUSH prepaid

Postprzez user_delete27 » 12 sty 2014, o 09:57

Rowniez potwierdzam, rozliczanie bez problemow i zawsze zgodnie z limitem ( numer mam u nich od lipca). Wczesniej mialem erze (2000-2004) i plusie (2004-2013) i nie zauwazylem zadnej zmiany w jakosci rozmow ( porownujac do jakosci play i ich ciaglego wyrzucania z roamingu to w nju jest bajka, w play mialem dodatkowy numer przez rok dla testow i z radoscia pozbylem sie tej sieci )
user_delete27
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pochwały: 13

Postprzez Waldi77 » 12 sty 2014, o 10:05

Tak jak w Plusie (tam miałem poprzedni numer), tylko że znacznie taniej :)
Co do rozliczeń to mam ich od czerwca i dotąd nie było żadnej wpadki.
Jeśli szukać wad to chyba zasięg - wydaje mi się, że Plus w Szczecinie ma lepszy.
Waldi77
Nowicjusz
Nowicjusz

Model telefonu: Nokia E52
Sieć: Plus GSM

Postprzez slawekt » 12 sty 2014, o 10:25

nyquist napisał(a):O nie porażającej jakości połączeń wiem, osobiście miałem jakiś czas temu numer w Orange

Kłopot w tym, że jak masz złe doświadczenia z Orange, to w nju będziesz miał to samo :-(
Ale przed podpisaniem umowy i przeniesieniem numeru zawsze możesz zakupić najtańszy starter nju. I "na żywo" przetestować, czy może na Twoim terenie (po zmianach zasięgu w ramach Networks!) nic się nie zmieniło na lepsze/gorsze. Inwestycja w zasadzie żadna, a może oszczędzić niepotrzebnych stresów...
Co do rozliczeń, to koledzy już napisali: jak na razie wszystko jest OK :-)
slawekt
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Pochwały: 22
Model telefonu: OnePlus X, LG Nexus 4, Samsung C5212, iPhone 4s
Sieć: T-Mobile, Play, Orange, Klucz, Lyca, Virgin

Postprzez Nidor » 12 sty 2014, o 11:04

Witam

Osiem kolejnych rachunków, żadnych ukrytych opłat etc. Zasięg ok, jakość rozmów bez zastrzeżeń. Brak zoobowiązan (bo jak inaczej nazwać umowę na czas nieokreślony), nie trzeba pamiętać o doładowaniach, końcach pakietów itp.
Nidor
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez macc » 12 sty 2014, o 12:52

Mam nju od 6 miesięcy i nie zauważyłem żadnych problemów. Korzystam, rozmawiam, rozliczanie bez problemów i zawsze zgodnie z limitem nie wiele za to płacę i chyba o to chodzi.
macc
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 4
Model telefonu: vodafone, samsung
Sieć: a2 mobile

Postprzez sharky33 » 12 sty 2014, o 19:52

Trzy numery przeniesione z Play, jak dotąd (kilka miesięcy) rachunki bez zarzutu, jakość rozmów ok (zależy do "słuchawki"). Istnieje możliwość zablokowania usług premium i innych płatnych ekstra, poprzez własny profil na koncie.
sharky33
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez bolek2004 » 13 sty 2014, o 00:13

Przeniosłem 2 numery znajomych do nju abonament, i o dziwo jak na Orange wszystko działa dobrze, nie ma żadnych ukrytych opłat ani większych problemów, faktury przychodzą na tyle na ile jest wydzwonione, także ok, nawet system do obsługi przez www jak dla mnie jest całkiem fajny, na pewno jest czytelniejszy niż Orange online.
bolek2004
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 53
Model telefonu: Lenovo C2Power E3372
Sieć: fresh FPnK rbm5

Postprzez Marjo » 13 sty 2014, o 10:20

Posiadam, używam, nie mam żadnych zastrzeżeń. Opłata miesięczna niska a słuchawkę lepiej brać na raty.
Żony numer też przeniosłem i też nie narzeka.
Marjo
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Model telefonu: Samsung Galaxy S8, Xperia M5
Sieć: Nju Mobile, Plus

Postprzez BUCKS » 15 sty 2014, o 23:29

Szczegółowe warunki zawsze masz w regulaminie promocji i jeśli będzie sytuacja dyskusyjna to na tej podstawie możesz złożyć reklamację.
Proponuję samemu sprawdzić, brak cyrografu powoduje, że w każdej chwili możesz zmienić sieć po uwzględnieniu miesięcznego okresu wypowiedzenia, także ryzyko wtopy w praktyce niewielkie. Jeśli masz wątpliwości to zawsze po wykonaniu połączenia możesz odczekać, aż pojawi się na bilingu i sprawdzić czy i ile Tobie policzą :)
BUCKS
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Pochwały: 1

Postprzez massiwo » 18 sty 2014, o 11:12

koledzy... korzystam obecnie z nr tymczasowego, w taryfie nju zerowy
zrobilem wczoraj zmiane na nju buzz, oraz ustawilem kilka blokad premium, jak i aktywowalem rozbicie polaczen na 19+10, moje pytanie brzmi, jak podmienia mi nr z tymczasowego na przeniesiony, to wszystkie ustawienia zachowam, czy musze znow pogrzebac na swoim koncie? nr do logowania na stronie nju, pewnie tez przeskoczy na ten przeniesiony?
i jeszcze jedno pytanie, szybko Wam wlaczaja te pakiety internetowe 700 badz tez 350mb?
massiwo
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Model telefonu: op2
Sieć: nju

Postprzez Sahim » 18 sty 2014, o 13:26

massiwo napisał(a): nr do logowania na stronie nju, pewnie tez przeskoczy na ten przeniesiony?

Też jestem w trakcie przenoszenia numeru. Przechodzę z TM do Nju. Mam starter z numerem tymczasowym i nie mogę się z nim zarejestrować na stronie nju. Wyskakuje mi czerwony komunikat, że numer (tymczasowy przysłany od nju przez kuriera) nie należy do nju :) Myślałem, że te numery tak mają i nie można się z nimi zarejestrować na stronie. :?:
Massiwo z jakiej sieci przenosisz numer?
Sahim
Stały bywalec
Stały bywalec

Pochwały: 5

Postprzez massiwo » 18 sty 2014, o 15:14

ja zarejestrowałem bez problemów, zaczalem od zmiany planu z zerowego na buzz, zeby pozniej zaraz po przeniesieniu nie czekac 24h, aczkolwiek ten ruch zrobilem wczoraj i widze, ze nadal plan nie przeskoczyl, takze dzis do pozniego wieczora, licze, za na 100% wskoczy, zobaczymy czy rano jak sie obudze bede w nju :mrgreen:

przenosze z p4
massiwo
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Model telefonu: op2
Sieć: nju

Następna strona

Powrót do Sieci komórkowe