DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #3832  autor: WitekT
 19 kwie 2005, 13:12
Marka zostanie najprawdopodobniej wprowadzona we wrześniu wraz z ofertą UMTS.

 #3834  autor: xlord
 19 kwie 2005, 13:40
Szykuje sie pomaranczowa rewolucja ;-)

Pozdrawiam

 #3838  autor: Bartosz
 19 kwie 2005, 14:23
mimo tej zmiany na Orange i tak nigdy nie będę abonentem tej sieci !!! Jak dla mnie to Era i Plus to marki które się liczą na rynku - Era jak dla mnie to dużo zyskała jak dla mnie dzięki usłudze blue connect (dużo straci jak zmieni nazwę na T-mobile) no i Plus jest ostatnio całkiem ok no i vodafone (fajnie!) no i może 9 maja będą wyniki i może jeszcze zawita sieć "3" !!!

 #3843  autor: Piotr
 19 kwie 2005, 14:56
Teraz mnie ciekawi kiedy będzie nam dane zobaczyć "nowe" salony, nowe oferty itp.

Ciekawe co się z POPem stanie? Czy zmienią jego logo itp.

PS. Czy ktoś może mi powiedzieć jak teraz będzie się sprawa przedstawiała z nazwą operatora wyświetlaną na ekranie telefonu? Orange PL a może jeszcze inaczej :wink:

PS. Teraz chyba nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na T-Mobile (Era) oraz Vodaphone (PLUS GSM). Nie wiem czemu ale jakoś wcale się z tego nie cieszę.

Pozdrawiam.

 #3849  autor: WitekT
 19 kwie 2005, 15:07
Piotr pisze:Teraz mnie ciekawi kiedy będzie nam dane zobaczyć "nowe" salony, nowe oferty itp.
Najwcześniej wrzesień. Nowa oferta UMTS zostanie zaprezentowana już pod marką Orange. Do tego dojdzie zmiana wystroju salonów w miastach, w których 3G będzie dostępne.

Zmiana marki Idea w kwestii GSM-u będzie stopniowa.
Piotr pisze:Ciekawe co się z POPem stanie? Czy zmienią jego logo itp.
Idea bardzo dzwinie postępuje względem POPa - była Idea dla Każdego, teraz jest Jedna Idea na Kartę. A POP cały czas jest. :)
Piotr pisze:PS. Czy ktoś może mi powiedzieć jak teraz będzie się sprawa przedstawiała z nazwą operatora wyświetlaną na ekranie telefonu? Orange PL a może jeszcze inaczej :wink:
pewnie tak jak mówisz... albo PL Orange. :)
Piotr pisze:PS. Teraz chyba nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na T-Mobile (Era) oraz Vodaphone (PLUS GSM). Nie wiem czemu ale jakoś wcale się z tego nie cieszę.
Z nimi trochę czasu to jeszcze minie...

Pozdrawiam.[/quote]

 #3852  autor: Piotr
 19 kwie 2005, 15:16
WitekT pisze:Najwcześniej wrzesień. Nowa oferta UMTS zostanie zaprezentowana już pod marką Orange. Do tego dojdzie zmiana wystroju salonów w miastach, w których 3G będzie dostępne.
No to jeszcze trochę czasu przed nami... Jednak efekt tej gospodarczej metamorfozy bardzo mnie ciekawi :wink:
WitekT pisze:Zmiana marki Idea w kwestii GSM-u będzie stopniowa
Co mam rozumieć Witku przez twoje słowa?
WitekT pisze:Idea bardzo dzwinie postępuje względem POPa - była Idea dla Każdego, teraz jest Jedna Idea na Kartę. A POP cały czas jest. :)
Z twoich słów wnioskuję, że nawet po zmiane nazwy na Orange POP pozostanie... :)
WitekT pisze:pewnie tak jak mówisz... albo PL Orange. :)
Jakiś czas temu Witku poruszyłem podobny wątek w innym temacie tj. wyświetlanie nazwy operatora na ekranie telefonu komórkowego. Tam mi powiedziałeś, że nazwa operatora jest zakodowana na karcie SIM. W związku z tym stare (dotychczasowe) karty SIM wydane przez Idee nawet po zmianie nazwy tej firmy na Orange będą nadal miały przecież zakodowaną nazwę operatora w postaci IDEA. Rozumiem przez to, że np. nadal ich posiadacze będą widzieli na swoich ekranach IDEA etc. a nie Orange. Czy tak?
WitekT pisze:Z nimi trochę czasu to jeszcze minie...
Prędzej czy później jednak to nastąpi :cry:

Pozdrawiam

 #3856  autor: WitekT
 19 kwie 2005, 15:23
Piotr pisze:
WitekT pisze:Zmiana marki Idea w kwestii GSM-u będzie stopniowa
Co mam rozumieć Witku przez twoje słowa?
To, że z dnia na dzień Idea nie zmieni się w Orange. Będzie to proces stopniowy, który potrwa z pewnością kilka miesięcy.
Piotr pisze:
WitekT pisze:Idea bardzo dzwinie postępuje względem POPa - była Idea dla Każdego, teraz jest Jedna Idea na Kartę. A POP cały czas jest. :)
Z twoich słów wnioskuję, że nawet po zmiane nazwy na Orange POP pozostanie... :)
Nie traktuj tych słów jak wyrocznie, tak sobie tylko gdybam. :)
Piotr pisze:
WitekT pisze:pewnie tak jak mówisz... albo PL Orange. :)
Jakiś czas temu Witku poruszyłem podobny wątek w innym temacie tj. wyświetlanie nazwy operatora na ekranie telefonu komórkowego. Tam mi powiedziałeś, że nazwa operatora jest zakodowana na karcie SIM. W związku z tym stare (dotychczasowe) karty SIM wydane przez Idee nawet po zmianie nazwy tej firmy na Orange będą nadal miały przecież zakodowaną nazwę operatora w postaci IDEA. Rozumiem przez to, że np. nadal ich posiadacze będą widzieli na swoich ekranach IDEA etc. a nie Orange. Czy tak?
Źle czytałeś - wróć do tamtego tematu. :)
Na karcie SIM zakodowana jest nazwa operatora WIRTUALNEGO (tak jak w Sami Swoi i Heyah). Nazwa Era, Plus GSM i Idea jest w tej chwili brana z oprogramowania, na podstawie wyróżnika sieci złapanej z "powietrza" (260-01 dla Plusa, 260-02 dla Ery i 260-03 dla Idei).

 #3861  autor: Piotr
 19 kwie 2005, 15:28
WitekT pisze:To, że z dnia na dzień Idea nie zmieni się w Orange. Będzie to proces stopniowy, który potrwa z pewnością kilka miesięcy.
Zmiana ta jednak nastąpi jeszcze w tym roku?
WitekT pisze:Nie traktuj tych słów jak wyrocznie, tak sobie tylko gdybam. :)
Nasza wyrocznia zaczyna gdybać. Ludzie z Witkiem coś jest nie tak :-D
WitekT pisze:Źle czytałeś - wróć do tamtego tematu. :)
Na karcie SIM zakodowana jest nazwa operatora WIRTUALNEGO (tak jak w Sami Swoi i Heyah). Nazwa Era, Plus GSM i Idea jest w tej chwili brana z oprogramowania, na podstawie wyróżnika sieci złapanej z "powietrza" (260-01 dla Plusa, 260-02 dla Ery i 260-03 dla Idei).
No to centralnie w tym momencie dałem d... :oops:
Mam przez to rozumieć, że posiadacze kart w Idei jeżeli tylko nazwa w tych cały systemach zostanie zmieniona na Orange automatycznie też będą ją widzieli na swoich ekranikach?

Pozdrawiam.

 #3862  autor: pyp
 19 kwie 2005, 15:29
Piotr pisze:PS. Teraz chyba nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na T-Mobile (Era) oraz Vodaphone (PLUS GSM). Nie wiem czemu ale jakoś wcale się z tego nie cieszę.
Hmm... Tak sie teraz zastanawiam że tesz szkoda mi nazw starych operatorów, tylko ciesze się że wkońcu kiedyś zniknie nazwa " ERA " Poniewaz mi ta nazwa działa na nerwy :D - nie wiem czemu ale tak jakoś jest :). Jeżeli chodzi o " ORANGE " to jestem zadowolony że on wchodzi na polski rynek, ponieważ lubie tą nazwe i mi sie kojarzy z tanimi połaczeniemi w roamingu jak jestem w Dani :). A co do " VODAPHONE " to sie bardzo ciesze, też ta siec kojarzy mi się z taniością znowu jak byłem kiedyś w Grecji :) i mam nadzieje że jak Plus GSM sie zmieni w ta nazwe to bedize nam o wiele wiele Lepiej i Taniej , bo przecież taki OLBRZYM jak VODAPHONE nie da sobie odebrać klienta, tak samo jak Plus GSM ma najmniejszy wskaznik rezygnacji z sieci... Zobaczymy co bedzie narazie tylko Idea zmienia nazwe a co inne sieci wymyślą to sie okarze !! :)

Pozdrawiam - pYp

 #3865  autor: Piotr
 19 kwie 2005, 15:35
Ze zmiany nazwy Ideii ciesze się i to bardzo bo może teraz chociaż w minimalnym stopniu nie będe utożsamiał tej sieci z TPSA :D
Co do Ery... hmm jakiś czas temu na stronie www.telepolis.pl była zacytowana wypowiedź jakiegoś prezeska w Erze (chyba tak to było), który powiedział, że Era zostanie Erą - czasz pokaże jak to wszystko będzie wyglądało.
Co PLUS GSM. Nazwa mi się podoba i to bardzo. Jeżeli jednak jej zmiana na Vodaphone pociągnęła by za sobą dużą obniżkę cen na prawdę nie mam nic przeciwko 8)

Pozdrawiam.

 #3866  autor: WitekT
 19 kwie 2005, 15:39
Piotr pisze:
WitekT pisze:To, że z dnia na dzień Idea nie zmieni się w Orange. Będzie to proces stopniowy, który potrwa z pewnością kilka miesięcy.
Zmiana ta jednak nastąpi jeszcze w tym roku?
Tak - w tym. No chyba, że zdarzy się coś nieoczekiwanego - jednak sądzę, że w obliczu potencjalnego wejścia czwartego operatora, a także aktualnych ofert Plusa i Ery w kwestii 3G - to poślizgu nie będzie.
Piotr pisze:No to centralnie w tym momencie dałem d... :oops:
Mam przez to rozumieć, że posiadacze kart w Idei jeżeli tylko nazwa w tych cały systemach zostanie zmieniona na Orange automatycznie też będą ją widzieli na swoich ekranikach?
Nowe nazwy pojawią się wraz z aktualizacjami oprogramowania do telefonów.

 #3868  autor: Piotr
 19 kwie 2005, 15:43
Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

 #3869  autor: WitekT
 19 kwie 2005, 15:45
Spoko. :)

 #3873  autor: Piotr
 19 kwie 2005, 16:06
WitekT pisze:Nowe nazwy pojawią się wraz z aktualizacjami oprogramowania do telefonów.
Niby wszystko wyjaśnione ale mi nasunęło się na myśl jeszcze jedno pytanie. Otóż czy mam przez to co napisałeś Witku rozumieć, że użytkownicy "starych" modeli telefonów kupionych jeszcze za Ideii nie będą widzieli nazwy Orange na ekranach swoich aparatów?

 #3875  autor: WitekT
 19 kwie 2005, 16:08
Tak. Chyba, że pójdą do serwisu i załadują nowsze oprogramowanie, w którym będzie zapisana nowa nazwa sieci.
Widze, że już kojarzysz co i jak. :)

 #3878  autor: Piotr
 19 kwie 2005, 16:25
WitekT pisze:Tak. Chyba, że pójdą do serwisu i załadują nowsze oprogramowanie, w którym będzie zapisana nowa nazwa sieci.
Na co raczej się nie zanosi - wiadomo koszty operacyjne.
WitekT pisze:Widze, że już kojarzysz co i jak. :)
Wituś ucze się w końcu od najlepszych :D

 #3885  autor: piotrz
 19 kwie 2005, 17:47
chce sobie kupic jakis telefon w Anglii i nie wiem,czy gdy kupie telefon w orange to nie bede musial zdejmowc sim-locka zeby kozystac z sieci Idea po zmianie nazwy na Orange :?: :?:

 #3886  autor: Piotr
 19 kwie 2005, 18:38
Ciekawe pytanie - na miejscu. Wituś razem z kolegą liczę na ciebie w tym wątku :D

Pozdrawiam.

 #3889  autor: Sirmark
 19 kwie 2005, 19:31
piotrz pisze:chce sobie kupic jakis telefon w Anglii i nie wiem,czy gdy kupie telefon w orange to nie bede musial zdejmowc sim-locka zeby kozystac z sieci Idea po zmianie nazwy na Orange :?: :?:
jesli bedzie simlock to nie jest on zaklaany na nazwe tylko na kod sieci.
wiec zmiana nazwy z Idei na Orangenic tutaj nie zmienia

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #3899  autor: art
 19 kwie 2005, 21:50
We wrzesniu konczy mi sie umowa... hmmm ciekawe jak beda chcieli pod nowa marką zatrzymac starych klientow... osobiscie licze na ciekawą ofertę a nie taką farse jaką jest obecna "ProPozycja"...

Nokia N95 8GB + Abonament w sieci Era (Nowy Komfort)