DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

 #3431  autor: WitekT
 13 kwie 2005, 12:42
Trudno mi teraz gdybać - więcej będzie można pewnie powiedzieć w czerwcu, kiedy to oficjalnie (zapewne po licznych odwołaniach) zostaną przyznane zwycięzcom częstotliwości.

 #3434  autor: Piotr
 13 kwie 2005, 12:44
No to czekamy na czerwieć :twisted:

PS. W słoneczku, z puszeczką zimnego piwka w rączce lepiej się przecież "analizuje" pewne kwestie :wink:

 #3464  autor: xlord
 13 kwie 2005, 20:30
WitekT pisze:... wejdzie do Polski sieć Three z całym pakietem usług 3G.
Czego sobie i Wam zycze :)

Pozdrawiam

 #3465  autor: xlord
 13 kwie 2005, 20:33
Piotr pisze:... Ile czasu upłynie od przyznania nowemu opeatorowi częstotliwości aby ten mógł budować swoje zaplecze w postaci salonów sprzedaży itp.

Pozdrawiam serdecznie
Miejmy nadzieje, ze jak najmniej. Zreszta chyba bedzie zalezalo temu, kto koncesje dostanie, zeby wystartowac jak najszybciej. Kase i tak bedzie musial wylozyc, a idea jest taka, zeby jak najszybciej sie zaczelo zwracac.

Pozdrawiam

 #3469  autor: xlord
 13 kwie 2005, 20:44
Wedlug mnie ten okres, czyli od ogloszenia wynikow przetargu do uruchomienia nowej sieci, bedzie trwal od 6 misiecy (optymistycznie) do 10 miesiec (realnie), ale jak bedzie w rzeczywistosci czas pokaze.

Pozdrawiam

 #3489  autor: Dragon
 13 kwie 2005, 21:33
wedlug mnie po tych 10 miesiacach to mzoe i bedzie nowy operator ale jego obsluga bedzie na takim poziomie jak dzisiaj UMTS :roll:

 #3495  autor: WitekT
 13 kwie 2005, 21:43
Oj, żeby zaistnieć na rynku, to wejście muszą mieć dość mocne. Co najmniej 6-7 dużych miast i aglomeracji oraz dobre ceny.

 #3501  autor: xlord
 13 kwie 2005, 21:55
WitekT pisze:Oj, żeby zaistnieć na rynku, to wejście muszą mieć dość mocne. Co najmniej 6-7 dużych miast ...
Stad moje szacunkowe 10 miesiecy.

Pozdrawiam

 #3516  autor: Piotr
 14 kwie 2005, 11:22
Xlord mówi, że 10 miesięcy. Hmm... zobaczymy w praktyce jak to wszystko będzie wyglądać.

 #3556  autor: Dragon
 14 kwie 2005, 18:52
tak wlasciwie to chyba sie troche pospieszylismy, w ogole nie wiadomo czy wejdzie 4 operator, jakie sa w ogole szanse na to ?

 #3567  autor: xlord
 14 kwie 2005, 21:53
Dragon pisze:tak wlasciwie to chyba sie troche pospieszylismy, w ogole nie wiadomo czy wejdzie 4 operator, jakie sa w ogole szanse na to ?
Jak na moj gust to 2:5 :-)

Pozdrawiam

 #3572  autor: WitekT
 15 kwie 2005, 00:23
A ja obstawiam tak - dla Netii GSM1800, a dla Hutchisona UMTS. Zobaczymy jak to będzie... :)

 #3587  autor: xlord
 15 kwie 2005, 20:44
Ale zaraz zaraz... nie wzielismy pod uwage faktu, ze oligopol zlozy automatycznie skarge i nie wiem czy to nie przeciagnie calego procesu.
(zakladam, ze wygra jeden lub dwoch nowych operatorow, bo chyba jednym z glownych kryteriow przetargu jest wylonienie 4/ nowego operatora).

Pozdrawiam

 #3594  autor: art
 16 kwie 2005, 07:35
xlord pisze: (zakladam, ze wygra jeden lub dwoch nowych operatorow, bo chyba jednym z glownych kryteriow przetargu jest wylonienie 4/ nowego operatora).
Ja mam nadzieje ze tak wlasnie bedzie... bo juz w sumie najwyzszy czas...
xlord pisze:(zakladam, ze wygra jeden lub dwoch nowych operatorow, bo chyba jednym z glownych kryteriow przetargu jest wylonienie 4/ nowego operatora).
wiadomo ze ci co przegraja beda sie starali namieszac przynajmniej po to aby opoznic jak najbardziej start 4 operatora i mam pewne obawy ze jeszcze sobie ostro poczekamy zanim bedziemy mogli ogladac w TV reklamy oferty nowego operatora :( - obym sie mylil...

Nokia N95 8GB + Abonament w sieci Era (Nowy Komfort)

 #3646  autor: Piotr
 17 kwie 2005, 08:43
Prawda jest taka, że jak by obecni operatorzy obniżyli ceny a dokładniej rzecz ujmując obniżyli je odpowiednio do naszych zarobków nie potrzeba by było na naszym rynku kolejnego operatora.

Z drugiej strony mocno trzymam kciuki za połączone siły NETII oraz TELE2.

 #3654  autor: Sirmark
 17 kwie 2005, 10:14
Piotr pisze:Prawda jest taka, że jak by obecni operatorzy obniżyli ceny a dokładniej rzecz ujmując obniżyli je odpowiednio do naszych zarobków nie potrzeba by było na naszym rynku kolejnego operatora.
Z drugiej strony mocno trzymam kciuki za połączone siły NETII oraz TELE2.
nalezy wspomniec o oplatach interconnectowych (miedzyoperatorskich)
stawka jest ustalona przez URTiP, jak ja obniza to jest szansa na kolejne obnizki.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #3659  autor: Dragon
 17 kwie 2005, 12:11
jaka jest srednia cen inteconectowych w innych krajach (najlepiej w UE) ?

 #3666  autor: xlord
 17 kwie 2005, 18:00
Jesli chodzi o oplaty interconnectowe to URTiP powinien uwolnic ceny, czyli narzucic tylko limit, ktorego nie wolno przekroczyc. To spowodowaloby dazenie operatorow do negocjacji prowadzacych do obnizenia tych oplat.

Pozdrawiam

 #3678  autor: WitekT
 17 kwie 2005, 18:28
xlord pisze:Ale zaraz zaraz... nie wzielismy pod uwage faktu, ze oligopol zlozy automatycznie skarge i nie wiem czy to nie przeciagnie calego procesu.
(zakladam, ze wygra jeden lub dwoch nowych operatorow, bo chyba jednym z glownych kryteriow przetargu jest wylonienie 4/ nowego operatora).
URTiP planuje skończyć temat odwołań w II. połowie czerwca. Chociaż to pewnie mocno optymistyczny termin...

 #3679  autor: WitekT
 17 kwie 2005, 18:29
Piotr pisze:Prawda jest taka, że jak by obecni operatorzy obniżyli ceny a dokładniej rzecz ujmując obniżyli je odpowiednio do naszych zarobków nie potrzeba by było na naszym rynku kolejnego operatora.
Niestety, nie da się z 3 powodów:
- ceny sprzetu są takie same jak na zachodzie,
- ARPU prawie 50% niższe niż na zachodzie,
- wysokie ceny interconnectu.