DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #20167  autor: Piotr
 26 wrz 2005, 19:59
Prowadzimy bardzo ciekawą rozmowę na temat wyświetlanej nazwy operatora na wyświetlaczach telefonów w przypadku Orange.
Ja chciałem wybiec trochę w przyszłość i zapytać się znawców tematu jak sprawa może się przedstawiać w przypadku Plusa jeżeli przejmie go Vodafone. Czy podobnie jak ma to miejsce w Ideii/Orange nazwa zostanie zmieniona automatycznie u użytkowników kart z zakupionych np. w okresie ostatnich 2 lat?

Po za tym jak sprawa będzie wyglądała w przypadku wirtualnego operatora PLUS GSM jakim są Sami Swoi? Jak tutaj przedstawiać się będzie nazwa operatora?

Pozdrawiam serdecznie czekając z niecierpliwością na odpowiedź.

 #20180  autor: NMonster
 26 wrz 2005, 20:21
Hmm to zalezy od konkretnego operatora,technologii itp.Np. w czechach jak weszlo T-Mobile zamiast Eurotela to tam niebylo zmiany nazwy poprzez karty sim - poprostu nowo oferowane aparaty mialy w pamieci juz zakodowane zmiane nazwy a w starych modelach był dalej EuroTel.Mozna wtedy np.zaktualizowac sobie software. Co do Vodafona i SS to mozliwe sa 2 opcje:
1.Tak jak zrobiono w Orange - pozostawiono POPa jako osobną markę
2.Vodafone może zlikwidować wszystko i wprowadzić jedna ofertę zamiast Sim+ i SS i nazwać ją np.'Pay as you GO' (przyklad) a np.wprowadzic rozne opcje taryfowe - odpowiadajace porzednim.

Nokia 3510i -> Nokia N-Gage -> Nokia 6670 -> Nokia 6120 Classic -> iPhone 3G 8GB

 #20220  autor: Wojt2004
 26 wrz 2005, 21:36
Hmm duzo bedzie zalezalo od tego jak przyjmie sie marka Orange na naszym rynku, jezeli zostanie dobrze przyjeta przez klientow i nie tylko ( tzn. marka musi byc dobrze postrzegana) mnie sie wydaje ze trzeba jeszcze poczekac zanim ktoras z firm badajacych rynek przeprowadz takie badanie, jest jeszcze za wczesnie.Wiec jezeli zostanie dobrze przyjeta to bedzie to jeden z plusow aby zmieniac marke, do tego dochodza takze kwestie finasowe, zmiana marki wiaze sie z ogromnymi kosztami marketingowymi,dodatkowo z wprowadzenie nowej marki wiaze sie cos w stylu nowej konkurencji Orange vs Vodafone.Mnie sie wydaje ze weryfikacja tego czy Plus zmieni sie w Vodafone nastapi dopiero wtedy kiedy poznamy wyniki badani dotyczacych popularnosci marek ( i tu bedzie glownie liczyl sie wynik Orange) Co do SS to mysle ze powina zostac w koncu Pop zostal.

 #20387  autor: Piotr
 27 wrz 2005, 15:20
Jeżeli już jesteśmy przy tym jak przyjęło się Orange to jakie są wasze odczucia... Ja zbytnio nie jestem zadowolony z pojawienia się tego operatora na naszym rynku :? Bardziej podobało mi się połączenie żółtrgo z czarnych niż srebrnego, pomarańczowego i czarnego :wink:

Wybiegając w przyszłość przez analogię podobnie może być z Vodafone czy też T-Mobile. Obym się mylił.

 #20400  autor: Th0mas
 27 wrz 2005, 15:27
Piotr pisze:Jeżeli już jesteśmy przy tym jak przyjęło się Orange to jakie są wasze odczucia... Ja zbytnio nie jestem zadowolony z pojawienia się tego operatora na naszym rynku :?
Przecież żaden nowy operator się nie pojawił. Pojawi się już niedługo, ale Netia. Operatorem Orange, jest w dalszym ciągu Centertel, a to tylko zmiana nazwy sieci.

 #20402  autor: Piotr
 27 wrz 2005, 15:30
Źle to ująłem. Mój błąd :wink: Chodziło mi o to jak oceniacie pojawienie się marki Orange na rynku.

Z obserwacji i rozmów w ludźmi stwierdzam, że zbytnio z tego faktu zadowoleni nie są :wink:

Pozdrawiam.

 #20418  autor: blom
 27 wrz 2005, 16:18
plus ma szmery bajery w systemach wiec i on i era zrobia wszystko poza wcisnieciem guzika i dopiero zmienia nazwe i bedzie to lagodne przejscie jesli wywnioskuja dobrze z "rozwalki" panujacej w idei. jestem pewien ze plus dobrze to wykona i polska usnie i obudzi sie juz z vodafone... co do ery to roznie bo ich simextra od neidawna w porownaniu z plusem ktory juz karty "inteligetne" na zapas wydawal hoho lata temu...

co do przyjecie orange to i tak wiekszosc ludzi ma negatywne skojarzenia a WSZYSTKO PRZEZ TO IZ LUDZIE SIE PRZYZWYCZAILI - NOWE LEPSZE? = TANSZE!!! A NIE DROZSZE!!!!

 #20429  autor: WitekT
 27 wrz 2005, 17:36
Zdecydowanie - Vodafone nie robi rebrandingu od razu, tylko stopniowo. Wystarczy popatrzeć na czeskiego Oskara-Vodafone.

 #20541  autor: blom
 27 wrz 2005, 21:44
WitekT pisze:Zdecydowanie - Vodafone nie robi rebrandingu od razu, tylko stopniowo. Wystarczy popatrzeć na czeskiego Oskara-Vodafone.
to ja proponuje w era+t-mobile uwaga: "era t-zyleta mobile rakieta" :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

 #20629  autor: Piotr
 28 wrz 2005, 11:10
WitekT pisze:Zdecydowanie - Vodafone nie robi rebrandingu od razu, tylko stopniowo. Wystarczy popatrzeć na czeskiego Oskara-Vodafone.
Jak to tam wyglądało Witku? Mógł byś podać szczegóły?

Pozdrawiam.

 #20635  autor: WitekT
 28 wrz 2005, 11:16
Cały czas wygląda, zaczęło się bodajże miesiąc czy dwa temu. :)

Etapy:

1. Przyczepienie do nazwy oskar nazwy Vodafone (Oskar-Vodafone). Lekka modyfikacja logo i kolorystyki).

2. Zapewne stopniowe zwiększanie wagi marki Vodafone, za kilka miesięcy będzie Vodafone-Oskar.

3. Na koniec pełen rebranding i zostanie sam Vodafone.

 #20641  autor: Piotr
 28 wrz 2005, 11:22
WitekT pisze:Cały czas wygląda, zaczęło się bodajże miesiąc czy dwa temu. :)
Całkiem niedawno
WitekT pisze:1. Przyczepienie do nazwy oskar nazwy Vodafone (Oskar-Vodafone). Lekka modyfikacja logo i kolorystyki).
Czyli coś na zasadzie Siemens-Benq :wink:
WitekT pisze:2. Zapewne stopniowe zwiększanie wagi marki Vodafone, za kilka miesięcy będzie Vodafone-Oskar.
Jak by na to nie patrzeć zwyczajna zamiana miejsc... No i co to im da? Większe zamieszanie?
WitekT pisze:3. Na koniec pełen rebranding i zostanie sam Vodafone.


Ile czasu musi orientacyjnie upłynąc aby do tego doszło?

 #20649  autor: WitekT
 28 wrz 2005, 11:30
Piotr pisze:
WitekT pisze:2. Zapewne stopniowe zwiększanie wagi marki Vodafone, za kilka miesięcy będzie Vodafone-Oskar.
Jak by na to nie patrzeć zwyczajna zamiana miejsc... No i co to im da? Większe zamieszanie?
Da dużo - stopniowe oswajanie się klientów z nową marką, która w korporacyjnym nazewnictwie nabiera coraz większego znaczenia (z drugiego planu przechodzi na pierwszy).
Piotr pisze:
WitekT pisze:3. Na koniec pełen rebranding i zostanie sam Vodafone.


Ile czasu musi orientacyjnie upłynąc aby do tego doszło?
Około roku.

 #20653  autor: Piotr
 28 wrz 2005, 11:33
W polskich realiach pojawienie się Vodafone już tak na 100%, że będziemy mieli czerwone saloniki sprzedaży itp. kiedy jako tako ta sieć zakotwiczy w Plus GSM; zajmie pewnie z jakieś dwa lata... :?

Obym się mylił.

 #20656  autor: WitekT
 28 wrz 2005, 11:34
Rebranding zacznie się tak szybko,jak tylko Vodafone uda się uzyskać większość udziałów w Polkomtelu. Trzeba gonić Orange.

 #20681  autor: Piotr
 28 wrz 2005, 11:52
Sam jednak pisałem, że KGHM jak na razie zbytnio nie pali się ze sprzedażą swojej działki. A więc wszystko wskazuje na to, że przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na Vodafone w naszym kraju.

 #20684  autor: WitekT
 28 wrz 2005, 11:54
KGHM to KGHM. :) Orlenowi się pali jak cholera. ;)

 #20687  autor: Piotr
 28 wrz 2005, 11:56
Nie ma się co dziwić w końcu chcą wprowadzić nową markę i siec stacji na rynek a na taką inwestycję trzeba mieć trochę grosza 8)

 #20694  autor: blom
 28 wrz 2005, 12:09
WitekT pisze:Rebranding zacznie się tak szybko,jak tylko Vodafone uda się uzyskać większość udziałów w Polkomtelu. Trzeba gonić Orange.
gonic co oferte najgorsza na rynku???? oszalales??? i tak wiekszosc ludzikow - mam idee to orange to jakies dziwne.... a te reklamy beton nic konkretnego[/b]

 #20699  autor: WitekT
 28 wrz 2005, 12:17
Gonić w sensie, że oni już to zrobili. Nie chodzi mi o ofertę. :)