DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1021147  autor: spotify
 28 wrz 2018, 22:05
Wszedłem na stronę Play i RBM.
Mają namieszane ofertami a nie mam tyle czasy aby wertować regulaminy.
Potrzebuje pomocy.
Chcę Play na kartę do testów. Rozbudowują się, więc chce mieć informacje zwrotne z pierwszej ręki.
Potrzebowałbym no limit rozmowy i neta 2-5 GB. Która taryfa sie do tego nadaje? Co wziąć, co włączyć itd?
Są oferty:
1) Rodzina w Play na kartę
2) Solo Play na karte
3) Formula Unlimited na karte
4)....
5).....
Itd. Taryf jest od liku.....
Powtarzam - nr do testów, więc nie mam zamiaru płacić jakiś dużych kwot. Taryfa, która również daje dostęp do RK.
A może lepiej Virgin?
 #1021164  autor: WellDone
 29 wrz 2018, 01:03
Tylko Redbull Siema na Kartę PL.

Za 19zl masz pełen nolimit łacznie z MMS-ami + 1GB + RWK,a jesli masz iPhona to dodatkowo Volte, Vowifi. Tanie pakiety dodatkowe: 1GB 3zł, 2GB 5zł itp. Wszystko masz na stronie.
Oczywiście dostęp do RK (pomimo, że regulamin twierdzi co innego ;) i rzecz najważiejsza - brak limitów prędkości. A jak odpalisz jeszcze do 30 wrzesnia to możesz włączyć darmowe 10GB i 100zl. (ważne do 30 września)

Virgin sobie odpuść, to nie ma w ogóle porównania w jakości sieci vs Play. Całe lata psioczyłem na Playa, że to dziadostwo, a to dlatego, bo używałem do testów właśnie Virgin :)

Samsung Galaxy S10 - Play SIM1 / T-Mobile SIM2
Huawei E5785 MiFi Cat6 - PLUS
Umidigi A3 Pro 3/32GB
Google Pixel
 #1021170  autor: zwariowany.kurczak
 29 wrz 2018, 01:12
Solo Play na karte - 25zł/mc 10GB..
Formula Unlimited na karte - 25zł 6GB ALE on się kumuluje z poprzednich mc...

nie ma w PLAY RWK i no-limit

max http://www.speedtest.pl/test/191863174
 #1021613  autor: spotify
 29 wrz 2018, 13:35
Dzięki za odpowiedź.
Czyli tak czy siak 25zł minimum muszę liczyć.
Chyba wybiorę Solo Play
 #1021729  autor: t r o i p
 30 wrz 2018, 08:16
W taryfie solo w play nie ma lejka, jak zużyjesz cały pakiet neta to ciągnie ci kasę z z konta.
Ja bym proponował przyjrzeć operatorom wirtualnym działającym na infrastrukturze sieci Play.
Dobrze wygląda oferta Mobile Vikings, za 25 zł Dostajesz pełny nolimit z MMS ami i 15 GB internetu który niewykorzystany nie przepada, tylko kumuluje się na twoim koncie bez ograniczeń.
Podobnie, wygląda oferta Virgin Mobile, tylko nie mają MMS ów i internet się nie kumuluje.
Za to mają ciekawą taryfę mini 9, w której za 9 zł miesięcznie dostajemy :

300 minutdo wszystkich
300 SMS-ów do wszystkich
1 GB Internetu

Dodatkowo możemy sobie dokupić takie pakiety :

Za 5 zł
120
MIN
DO WSZYSTKICH
*222*1*120#

Za 3 zł
400
SMS-ÓW
DO WSZYSTKICH
*222*2*400#

Za 1 zł
1GB (lte)
*222*25*1#

Pakiety można łączyć i się sumują.
Internet w Virgin jest rozliczany co 5 kB.

Każda kwota doładowania od 5 PLN w zwyż przedłuża ważność konta o 365 dni. :)

Ja wiem, że Virgin przedstawia mini i dawne Freemium jako pakiety a nie taryfy , ale to jest moim zdaniem błąd, ponieważ robi się wtedy straszny bałagan, kiedy opisujemy co? Pakiety w pakietach? Pół pakiety? To jest bez sensu, ale jeśli przyjmiemy, że MINI to taryfa, a w niej można sobie włączyć płatny pakiet, wtedy to nabiera sensu
Tak na prawdę na kartę obecnie oprócz oferty #WSZYSTKO, nie mają nic innego, reszta to oferty archiwalne.

Dictum sapienti sat est.
 #1021733  autor: iphoneski
 30 wrz 2018, 09:11
Czytam i uwierzyć nie mogę, @spotify szuka oferty w play, ja chyba jeszcze się nie obudziłem ;)
A na poważnie jeśli karta do testów to tylko własna oferta play, nic z wirtualnych, bo to tak jakby sprawdzać działanie t-m w RK play :)
Moim zdaniem zamiast wybierać solo to w twoim przypadku lepiej unlimited za 25 zł, bo tam pakiety internetu się sumują, a jak wykorzystasz maksymalnie 2GB w miesiącu to po jakimś czasie sporo uzbierasz i na jakiś wyjazd będzie internet.
 #1021778  autor: WellDone
 30 wrz 2018, 15:31
Zgadzam się z kolegą @iphoneski. Ale RBM też się chyba nada (to tylko taryfa Playa), testowałem ostatnio mocno PLAY vs RBM na tym samym telefonie i działa tak samo :)

Umidigi A3 Pro 3/32GB
Google Pixel
 #1021780  autor: iphoneski
 30 wrz 2018, 15:37
Tak, RBM też może być, ale to ma być karta do testów czyli możliwie najtaniej, a tu 1GB nie wystarczy czyli opcja za 30 zł byłaby najtańsza.
 #1021785  autor: WellDone
 30 wrz 2018, 15:53
Niby tak, ale zobacz: kolega @spotify pisze od 2-5GB. W Siema PL masz 1GB + nolimi, a dotakowe 2GB to 5zł czyli wychodzi 24zł :) A jak będzie potrzebował więcej to jest za 10zł 5GB czyli razem 29zł.
A najlepiej (jak to ma byc tylko do testów) to "gołe" 19zł z 1GB i w razie testów za 5zł jest nolimit (10GB i lejek 1mb) na jeden dzień (w praktyce wychodzi 2 dni).

Umidigi A3 Pro 3/32GB
Google Pixel
 #1021787  autor: spotify
 30 wrz 2018, 16:06
Dzięki wszystkim za pomoc.
Wziąłem dzisiaj Play na kartę i uruchomiłem Play Unlimited. Czyli za 25zł no limit + 6 GB neta. Na testy starczy. Najwyżej sobie neta dokupie. Więcej jak miesiąc góra 1,5 nie mam zamiaru testować. Wtedy podjęcie decyzji czy Tmobile czy Play.

Pierwsze testy w domu i Orange jest daleko z przodu przed Play jeśli chodzi o LTE i prędkości.
W Play między godz 13 a 16 bardzo mocne skoki prędkości. Od ok 1,9Mb/s do ok 17. Upload od 0,11 Mb/s do ok 4 Mb/s. W Orange o 100% więcej zarówno w UL jak i w DL. I wyniki są powtarzalne - różnica 1-3 Mb/s co test.
Widać, że podział w N! zrobił swoje.
W Orange zawsze LTE+, w Play nie zawsze (najczęściej jak złapie B20) i w Play potrafi mnie wywalić do H+ albo tylko w tej sieci nie mogę zrobić speedtestu.
Połączenia w Play po Play bardzo dobrej jakości. Do innych sieci już tak pieknie to nie wygląda. Ale trzyma ciągle 3G (u900) i nie zrzuca do 2G. Orange po 3G pięknie obojetnie gdzie dzwonię. Problem zaczyna się jak wpadnę w 2G.
Nie łapie w domu B7 od N!. A z B7 jako podstawowe pasmo w Play dopiero ma wyniki na poziomie Orange (jeśli złapie, bo też z B7 w domu słabo). Głównie siedzę w Orange i w Play w B1 i B3.
Orange stabilniej trzyma LTE. Play skacze po nadajnikach i pasmach cały czas.
Play za to ma silniejszy sygnał na B7 i B3 od Orange o ok -7dBm.
Pingi - Play 28-32ms, O 15-18ms
Testy na Sony Xperia X dual sim (bez Volte i WoWifi) oraz aplikacja Network Cell Info.
Przypomnę - strefa Nokii po podziale N!, czyli LTE w 2100 oraz kazdy ma swoje LTE1800.

Zobaczymy jak dalej.

@iphoneski - chce sprawdzić z pierwszej ręki jak działa Play. Bez uprzedzeń, bez jakiegoś naganiactwa. Z Orange rezygnuje (została mi miesiąc umowa). Jak na razie.....Play jest gorszy jak Orange a Orange gorszy od TMobile (przynajmniej u mnie w domu). W okolicach Trójmiasta również TM jest lepszy od O. Zobaczymy jak będzie dalej.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2018, 17:03 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1021794  autor: WellDone
 30 wrz 2018, 16:32
Pisałeś gdzieś że masz iPhone 7. Spróbuj na nim z włączonym volte. Sieć działa wówczas zupełnie inaczej ;)

Umidigi A3 Pro 3/32GB
Google Pixel
 #1021798  autor: spotify
 30 wrz 2018, 16:43
Chce właśnie porównać na jednym terminale czyli na Sony, gdzie mam duala.
Jasne, że w Iphone będe mial VoLTE. Ale nie będzie to porównanie sprawiedliwe, gdzie w Iphonie mam wyższe Cat.
Dlatego też ciągle porównuje sieci na jednym terminale jakim jest Sony.

PS W Play łapie mi na GSM band 4. Co to za kanał?
Czy ktoś może napisać kanały w GSM i UMTS? Bo na LTE wiem, który band to jaka częstotliwość
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2018, 16:47 przez spotify, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1021799  autor: jarekt
 30 wrz 2018, 16:43
"Play na Kartę" (PnK) to najgorsza możliwa taryfa do testów. Nie dość że są w niej różne dziwne limity, to jak braknie pakietu, to kasa z konta schodzi z zawrotną prędkością 100zł na 70 sekund (już dla prędkości 10Mbit/s) - taryfa nie ma lejka, a net bez pakietu jest ultra drogi.

Do takich testów to najlepiej przejść do jednej z taryf RBM (internet zawsze darmowy i brak limitów) albo najlepiej PnKLT (Play na Kartę Lubię To - *163*7#) gdzie też nie ma limitów prędkości, jest lejek fabryczny (net jest zawsze darmowy), są bonusy MB/GB za doładowania, jest SD (Stan Darmowy) no i są dostępne wszystkie promocje. Dodatkowo jest w tej taryfie najwyższy bonus złotówkowy, bo 30%, za doładowania poprzez FB (StrDoł) - przydatne do testowania rozmów/SMSów.

Ktoś pisał, że Solo dobre (Formuła Solo - usługa no-limit + 10GB) za 25zł, ale nie ma lejka.
No to właśnie przechodzisz do PnKLT i lejek jest zawsze, zero ryzyka, dodatkowych kosztów gdy 10GB z Solo się skończy, no i maksymalne prędkości.

Za doładowanie 50zł wykorzystując wszystkie promocje i opcje jednocześnie, wliczająć bonusy cennikowe, w PnKLT dostajemy:
- ważność konta 100 dni (prawie 3,5 miesiąca);
- 50zł na konto główne;
- 15zł (30%) PromoZŁ na konto promocyjne (jeśli ktoś woli złotówki) - złotówki te można przedłużać ile się chce i kupować nowe (pakiet 10za5 - 10zł za 5zł);
- 5GB ważne 100 dni dzięki promocji MC (płatność za doładowanie kartą MasterCard - wyklucza się z bonusem 30% PromoZŁ) - oczywiście można go przedłużać;
- 1,5GB ważne 100 dni (standardowy bonus taryfowy w PnKLT) - można go przedłużać.

To wszystko tylko jako bonusy za jedno doładowanie 50zł, które pozostaje na koncie i można je przeznaczyć na inne pakiety i usługi (np wspomniane Solo za 25zł).

Pomijam 30GB na 100dni z promocji "Internet na Lato", bo dzisiaj się kończy, ale jak ktoś chce to jeszcze dzisiaj może sobie wyszarpać z tej promocji na testy 10GB...

Ale tak jak pisałem podobne funkcjonalności (nie wszystkie, albo są inne lepsze/gorsze) są w RBMach.

PS. Wykorzystując dodatkowy trik (opis triku nieistotny) można zgarnąć dodatkowo 30GB ważne 100dni, które również można przedłużać (informacja dla @spotify raczej nieprzydatna, ale dla innych niekoniecznie).

PS2. Można też przycebulować maksymalnie i większość z powyższych tych rzeczy (GB na net i złotówki na rozmowy/SMSy) mieć za 0zł - wydatek 0zł na takie testy to dobry DIL :).

Częściowo zmuszony przez te wszystkie babole i utrudnienia, na razie robię sobie wolne od forum i Telepolis.
 #1021808  autor: WellDone
 30 wrz 2018, 17:52
Wow. Dzięki Jarek za podzielenie się wiedzą!

Napisz pliss jeszcze te tajniki o których wspomniałeś :)

Umidigi A3 Pro 3/32GB
Google Pixel
 #1021811  autor: spotify
 30 wrz 2018, 18:30
Od pół godziny Play złapał oddech. Zacząłem łapać bez problemów B7. Prędkości wyższe niż w Orange bo w granicach 40 Mb/s. Nawet jak spadnie do pasma podstawowego B3 nadal spokojnie ponad 30. Orange dla odmiany nie może przeskoczyć 20 Mb/s.
Jak na razie pozytywne zaskoczenie.
W każdym razie, oczywiście prędkości maksymalne cieszą, ale Play ma duży rozrzut. W Orange spać poniżej 10Mb/s u mnie to cud. W Play 2-3 Mb/s nie dziwi.
Zobaczymy jak Play będzie w terenie poza miastami. Bo w domu jeśli chodzi o stabilność połączeń wypada lepiej.
Suma sumarum - jak kiedyś już pisałem. W mieście to można mieć nawet SIM w Biedronce. Na razie remis między O a Play.