DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 5 z 72
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 72

 #550029  autor: pakierhakierxd
 25 kwie 2012, 10:41
Jak będziesz nadal w mixie to będziesz mógł korzystać z tych usług co są w mixie więc nic się nie zmieni.

Pozdrawiam :)

 #550203  autor: toman3
 25 kwie 2012, 18:44
Hej!! Witam serdecznie wszystkich 8)

Słuchajcie mam pewną sprawę. A mianowicie:
Posiadam teraz telefon w 36.6 ale chciałbym przejść też na karte do Play - PLAY FRESH. Oczywiście chodzi mi o przeniesienie numeru. I tutaj pojawiają się pytania:

1) Czy przeniesienie numeru z 36.6 do Play Fresh jest darmowe :?:
2) Jakie warunki muszę spełnić aby przenieść numer oczywiście oprócz rejestracji numeru w Plusie :?:
3) Czy po przeniesieniu już do Play zostają mi pieniążki, które miałem na karcie 36.6, czy jednak przepadają :?:

Z góry dzięki za info i pozdrawiam

 #550204  autor: wasylek
 25 kwie 2012, 18:47
toman3 pisze:Hej!! Witam serdecznie wszystkich 8)

Słuchajcie mam pewną sprawę. A mianowicie:
Posiadam teraz telefon w 36.6 ale chciałbym przejść też na karte do Play - PLAY FRESH. Oczywiście chodzi mi o przeniesienie numeru. I tutaj pojawiają się pytania:

1) Czy przeniesienie numeru z 36.6 do Play Fresh jest darmowe :?:
2) Jakie warunki muszę spełnić aby przenieść numer oczywiście oprócz rejestracji numeru w Plusie :?:
3) Czy po przeniesieniu już do Play zostają mi pieniążki, które miałem na karcie 36.6, czy jednak przepadają :?:

Z góry dzięki za info i pozdrawiam
1)Tak
2)Tylko należy mieć zarejestrowany numer w plusie.
3)Nie, wszystkie pakiety i pieniądze przepadają.
 #551554  autor: Jaro070
 02 maja 2012, 17:12
Witam,

Chcę wiedzieć czy można przenieść numer będąc niepełnoletnim. Numer już zarejestrowałem u operatora.

Pozdrawiam!

 #551556  autor: DanielR
 02 maja 2012, 17:20
Na wstępie napiszę, że to może być trudna sprawa. Choć nie chcę Cię zniechęcać. Niech inni męczą się wyjaśnianiem, ja mam już dość. Temat był kilkukrotnie poruszany. Polecam skorzystanie z opcji Szukaj. :) Na przykład mojej (niepełnoletniej oczywiście) siostrze, gdy chciała przenieść numer do Play, "miłe Panie" z punktu skutecznie to uniemożliwiły. Rozmowa z Nimi na ten temat, to tak, jak rozmowa ze ścianą. "My mamy swoje "tajne" procedury". Albo "ja tu pracuję już tyle lat i Pan nie będzie mnie pouczał". I bądź tu mądry. :wink:

[ Dodano: 2012-05-02, 17:28 ]
Dodam tylko, że w regulaminach dotyczących przenoszenia numeru u żadnego polskiego operatora, nie znajdziesz dosłownie żadnego obostrzenia/zakazu co do przeniesienia osoby niepełnoletniej. Ale to dopiero połowa sukcesu. Teraz wypadałoby jeszcze trafić na myślących i nie strachliwych [chyba, nie wiem] o własny tyłek pracowników danego punktu. :D

 #551558  autor: vh
 02 maja 2012, 17:35
Osoba niepełnoletnia ma ograniczoną zdolność do czynności prawnych. Masz dowód albo paszport? Jeśli tak, to może by dało się coś zdziałać.

T10s, OT-311, 1650, X501, P780, GT-C3322, E560, 3S, 4X, G7 Power

 #551570  autor: Jaro070
 02 maja 2012, 17:48
Paszport mam, więc będę próbował przenieść.

Dziękuję za pomoc.

 #552990  autor: ojciec33
 09 maja 2012, 13:37
ja raczej z salonów nie korzystam bo atrakcyjniejsze stawki mam jak zalatwiam wszystko bezpośrednio u operatora

 #552991  autor: bledos
 09 maja 2012, 13:39
ojciec33 pisze:ja raczej z salonów nie korzystam bo atrakcyjniejsze stawki mam jak zalatwiam wszystko bezpośrednio u operatora
A salon operatora nie jest bezpośrednio? No chyba że mówisz o internecie, ale nie wszystko da się tak załatwić...

Posiadasz zbędne ramki SIM? Skontaktuj się, jeśli nie widzisz jej na zdjęciach: https://goo.gl/photos/wGazR6P1LQtsuaTC9

 #553162  autor: manyaky
 09 maja 2012, 23:32
Jak numer jest zarejestrowany i posiadasz, np. dowód tymczasowy, to nie widzę powodu, dla którego przeniesienie miałoby nie nastąpić.

Oczywiście musi być częściowa zdolność, więc 14(?) lat.

 #553166  autor: Marens
 09 maja 2012, 23:58
Jaro070 pisze: Chcę wiedzieć czy można przenieść numer będąc niepełnoletnim. Numer już zarejestrowałem u operatora.
Spokojnie, ja przeniosłem numer z Plusa do Ery na legitymacje w liceum :wink:
Tylko było to w czasach płatnego przenoszenia. Tak się teraz po czasie zastanawiam jak oni to zrobili, ale dobra.

 #553172  autor: ja.michal
 10 maja 2012, 04:12
Dokument ze zdjęciem jakby nie patrzeć.

 #553198  autor: DanielR
 10 maja 2012, 11:30
Według obecnych regulaminów MNP należy posiadać dokument tożsamości, czyli Dowód Osobisty lub Paszport. W żadnym z regulaminów MNP nie ma zakazu przenoszenia numeru dla osób poniżej "jakiegośtam" wieku. :wink:

 #553212  autor: ja.michal
 10 maja 2012, 12:45
Pełnoletność nie jest czynnikiem warunkującym otrzymanie dowodu. Tym bardziej paszportu.

 #553213  autor: DanielR
 10 maja 2012, 12:48
ja.michal pisze:Pełnoletność nie jest czynnikiem warunkującym otrzymanie dowodu. Tym bardziej paszportu.
Zgadam się! Właśnie dlatego podałem właściwie jedyny wymóg dotyczący przeniesienia numeru. Zarówno jeden jaki drugi dokument można spokojnie otrzymać/posiadać, niekoniecznie będąc pełnoletnim. Problem w tym, że niektórzy sprzedawcy w salonach jakoś nie mogą tego pojąc.
 #554180  autor: rahshi
 14 maja 2012, 23:42
Witam mam pytanie chciałbym przenieść nr z play do orange mam abonament który konczy mi sie we wrzesniu i moje pytanie brzmi kiedy moge pojsc do orange i przeniesc nr ??? czy teraz na 4 miesiace przed koncem umowy czy musze czekac do konca umowy ??

 #554189  autor: aquick
 15 maja 2012, 00:12
Mój ojciec przenosił nr z Ery (abonament) do Play (karta) 3 lata temu. Był w salonie Play około pół roku przed końcem umowy z Erą. Wyglądało to tak, że podpisał dokumenty odnośnie MNP, dostał starter MNP, ale we wniosku było zaznaczone, że przeniesienie ma być dokonane dopiero po wygaśnięciu umowy z Erą (z zachowaniem okresu wypowiedzenia - coś w ten deseń). Dostał także SMS, że Era zgadza się na przeniesienie nr (podany był ostatni dzień obowiązywania umowy z PTC jako data przeniesienia). W praktyce było tak, że gdy umowa z Erą była ważna do np. 10 września to Era wyłączyła nr o północy z 10-11 września a 11 września rano nr był już aktywny na karcie MNP Play. Podejrzewam, że na linii Play-Orange istnieje taka sama opcja, jednakże od tamtego czasu mogło się coś zmienić. Najlepiej zawsze iść do salonu Orange i wypytać ich o szczegóły, oni powinni najlepiej wiedzieć jak sprawa się ma :wink:

Obrazek

 #554200  autor: Ruben
 15 maja 2012, 08:32
rahshi, tak jak napisał aquick, czyli składasz w Orange wniosek o przeniesienie po wygaśnięciu umowy z Play, z zachowaniem terminu wypowiedzenia.

 #554292  autor: rahshi
 15 maja 2012, 15:40
mam jeszcze pytanie czyli jak teraz pojde do orange 4 miesiace przed koncem umowy z play to zalatwie wszystkie formalnosci ?? np chce abo w orange za 90 i telefon ostane to odrazu czy dopiero za 4 miechy ??

 #554310  autor: aquick
 15 maja 2012, 16:46
rahshi, jeżeli zlożysz wniosek o przeniesienie nr do Orange z koncem umowy z Play, to nie musisz wysylac pisma do Play, ze chcesz zrezygnować z jej przedłużenia. MNP powinno odbyć się tak, jak pisałem wyżej. Co do telefonu to nie mam zdania. Najlepiej wypytać w salonie pomarańczowych o to, od tego przecież są.

Obrazek
  • Strona 5 z 72
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 72
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 72