DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 26 z 179
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 179
 #998095  autor: pakierhakierxd
 09 cze 2018, 09:39
Ale wymysł ;)
to tak jak kiedyś ludzie przerzucali na 2g bo wymyślili sobie że na dłużej pakiet starczy :D
a to nie prawda tylko po prostu będzie wolniej pobierać i będzie się wydawało że pakiet wolno leci ,ja nie wyobrażam sobie zbytnio korzystania z netu na 2g ,w ostateczności opera mini :D

Pozdrawiam :)
 #998099  autor: maniek89
 09 cze 2018, 10:02
cedrus pisze:Mógłbyś rozwinąć myśl? Czy jednogigowy plik pobrany z prędkością 15 mb/s zużyje inną ilość transferu niż ten sam plik pobrany z prędkością 75 mb/s? :roll
pakierhakierxd pisze:Ale wymysł ;)
to tak jak kiedyś ludzie przerzucali na 2g bo wymyślili sobie że na dłużej pakiet starczy :D
a to nie prawda tylko po prostu będzie wolniej pobierać i będzie się wydawało że pakiet wolno leci ,ja nie wyobrażam sobie zbytnio korzystania z netu na 2g ,w ostateczności opera mini :D
Prawda jest pośrodku i chyba wiem, o co chodziło Marcinowi. Jasne, że przykładowo jeden plik pobrany z różnymi prędkościami zużyje tyle samo tramsferu, ale nie oszukujmy się, że w ogólnym rozrachunku pakiet leci szybciej po LTE niż przykładowo po 3G, bo w tym samym czasie w wyższej technologii jesteśmy w stanie przetransferować więcej danych.
 #998111  autor: spotify
 09 cze 2018, 12:01
Uzupełnienie:

W Plusie głównie b3 bo LTE900 wg map BTS u mnie nie ma. Więc pewnie gdzieś w tle musi być LTE2600.

Co jeszcze:
1) Zarówno N! jak i Plus nie zawsze płynnie przechodzi między kanałami LTE i często pomostem jest 3G Poprawka. W Plusie nie ma u mnie LTE900, więc po słabym LTE1800 wpada do U900. A W N! potrafi przeskoczyć do LTE800 przez U900
 #998116  autor: marcin19883
 09 cze 2018, 12:36
cedrus pisze:
marcin19883 pisze: Czym szybszy net, tym szybciej limit GB się kończy.
Mógłbyś rozwinąć myśl? Czy jednogigowy plik pobrany z prędkością 15 mb/s zużyje inną ilość transferu niż ten sam plik pobrany z prędkością 75 mb/s? :roll:

@piotrzet - poprawione, sorki
Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po prostu wchodzisz na większą ilość stron, bo się ładują błyskawicznie. Tak samo masz parcie na ściąganie plików, bo szybko się pobierze. A jak masz wolny net, to nie masz ochoty nic ściągać, bo za długo musisz czekać.
 #998131  autor: spotify
 09 cze 2018, 13:57
@piotrzet
W Plusie agregację mam w domu jak jestem w B3 i złapie Lte2600 (więcej pasm w mojej okolicy Plus nie ma - tak czy siak to łącznie 40Mhz bo 20Mhz w LTE1800 i 20Mhz w LTE2600). Przed chwilą test i 44,7Mb/s w Plusie
W Tmobile agregacje mam tylko w B20 z czymś oraz jak złapie B1 (LTE2100) z czymś. Głownie trzymało wczoraj na B3, dzisiaj trzyma na B1.
W Orange agregację mam tylko w B20 z czymś. B1 w Orange jeszcze nie złapałem. Głownei siedzę na B3.
W N! gdy jestem zalogowany do B3 nie mam plusika przy LTE
Maksymalna prędkość w Orange to 9.34Mb/s , w TMobile chciałoby wyjść grubo poza 15 ale wiadomo - usługa karta TMobile.
W każdym razie B1 w TMobile mam na tym samym poziomie sygnału co B3 czyli ok -110/-111 dBm
W Plusie na B3 około -101dBm i tylko na tym paśmie siedzę w spoczynku cały czas i czy mam agregacje czy nie mam. Gdy się B3 skończy wpadam w U900.

Więcej nie jestem w stanie napisać przez pewną ułomność tej aplikacji - Network Cell Info Lite
 #998135  autor: piotrzet
 09 cze 2018, 14:00
A nie możesz zmienić taryfy na Strong LTE? Tam nie ma limitów prędkości.
W ogóle w ostatnich dniach trochę jeździłem po miastach tzn Kraków, Warszawa, Łódź i tak patrząc jak kiedyś były kolejki w play tak teraz pustki. Nie mowię, ze nie mają przejść ale chyba widać, że coś ostatnio nie jest jak było tym bardziej że w salonach tmobile, plusa czy orange było trochę ludzi.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #998138  autor: spotify
 09 cze 2018, 14:22
Nie moge, bo mam tą nową taryfę no limit. Mnie głownie zależało na połączeniach, żeby sprawdzić czy tylko Orange jest u mnie taką lipą.
Dzisiaj jeszcze chce dorwać SIMa Play i sprawdzę jak to działa u mnie w domu obecnie. Dla samej ciekawości.

Jeśli chodzi o ludzi w salonach to pustki widzę ostatnio we wszystkich prócz Orange.
 #998140  autor: piotrzet
 09 cze 2018, 14:27
To widocznie zależy od pory. Ale tak jak np u mnie w mieście w największej galerii to właśnie największe pustki są w play w plusie kilka osób najwięcej chyba właśnie ma orange albo tmobile.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #998358  autor: Flash999
 10 cze 2018, 23:28
marcin19883 pisze:
cedrus pisze:
marcin19883 pisze: Czym szybszy net, tym szybciej limit GB się kończy.
Mógłbyś rozwinąć myśl? Czy jednogigowy plik pobrany z prędkością 15 mb/s zużyje inną ilość transferu niż ten sam plik pobrany z prędkością 75 mb/s? :roll:

@piotrzet - poprawione, sorki
Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po prostu wchodzisz na większą ilość stron, bo się ładują błyskawicznie. Tak samo masz parcie na ściąganie plików, bo szybko się pobierze. A jak masz wolny net, to nie masz ochoty nic ściągać, bo za długo musisz czekać.
Zwróćcie też uwagę na to, że wiele serwisów dopasowuje jakość swoich materiałów do prędkości łącza. Dla przykładu, po sieci 3G serwis YouTube wybierze na przykład 480p, a w LTE rozdzielczość 1080p. Ten sam materiał, dwie różne jakości i dwie różne ilości danych.
Oczywiście identyczna zależność istnieje dla serwisów VoD, oraz ogólnie dla streamingu.
Ze względów technicznych 1 GB to 1 GB, bez względu na technologię, różni się tylko czas ukończenia pobierania tego pliku.
Zwróciłbym jednak uwagę na torrenty, podczas seedowania pliku to my wysyłamy innym zawartość, a co za tym idzie po sieci LTE wyślemy więcej w tym samym czasie niż po 3G (większy upload).

Stacje bazowe w województwie podlaskim
 #998487  autor: spotify
 11 cze 2018, 19:51
Flash999 pisze: Zwróciłbym jednak uwagę na torrenty, podczas seedowania pliku to my wysyłamy innym zawartość, a co za tym idzie po sieci LTE wyślemy więcej w tym samym czasie niż po 3G (większy upload).
Do torrentów to jest kabel.

Więc, zrobiłem ponad 120 speedtestów łącznie w sobotę i w niedziele w Play, Plusie, Orange i TMobile. Do odnotowania kanałów oraz miejsca zalogowania używałem Network Cell Info.
Telefon do testów Xperia X Dual Sim.
Postaram się teraz jak najbardziej obiektywnie to opisać i podsumować.

N!
Zacznę od Orange. U mnie w domu prędkości wieczorem nie są w stanie przekroczyć 5Mb/s. Najczęściej w okolicach 3,2-3,5 Mb/s. Konfiguracja jest taka, że latam po 10 nadajnikach w całej Gdyni w domu. I nawet w spoczynku potrafi skakać z nadajnika na nadajnik. Najczęściej siedzę w b3. W b20 w jednym miejscu mnie przełącza ale przez U900.
Pingi najniższe z wszystkich sieci 13-17ms. Upload masakra 0.13-1.26.
Za dnia trochę lepiej. Prędkości 8-11Mb/s/. Upload 3.4 -3.6. Pingi nadal niskie.
Połączenia bardzo dobrej jakości. Ale często zrywa połączenia.
Poza domem dopiero pod nadajnikiem lepsze prędkości. Maksymalny jaki uzyskałem to 122Mb/s.
Ogólnie prędkości od 20 kilka Mb/s w górę do 60-70 Mb/s. Najczęściej w przedziale 30-40Mb/s. Agregacja jest ale nie zawsze. B1 i B7 w domu nie widzę.
Jak pasmo podstawowe wg aplikacji B3 to brak agregacji.

TMobile. U mnie w domu prędkości wieczorem są w granicach 7-12Mb/s. Upload taka sama lipa jak w Orange!!! Konfiguracyjnie lepiej od Orange. Co najciekawsze korzystam tylko z 3 nadajników i całkowicie innych co Orange. Najczęściej siedzę w B3 albo w B1. B7 złapałem raz ale nie zdążyłem zrobić speedtestu. Przejście do B20 również przez U900.
Pingi 22-24ms.
Za dnia 11-18 Mb/s. Upload 7,1-9.4. Połączenie bardzo dobrej jakości, nie ma żadnego zrywania połączeń.
Poza domem również jak w Orange. Żeby coś więcej wyciagnąć to trzeba stać pod nadajnikiem :) Ogólnie prędkości o 20 kilka Mb/s w górę do 80-90 Mb/s. Najczęściej w przedziale 30-40Mb/s
Największa prędkość jaką uzyskałem to 143Mb/s
Jak pasmo podstawowe wg aplikacji B3 to brak agregacji.

Zarówno w Orange czy w TMobile przy paśmie podstawowym na B3 bez agregacji prędkości poniżej 15Mb/s nie dziwią w eterze. Dobrze że sie dzielą i każdy będzie osobno, jak również dodają nowe pasma, bo są na drodze dogonić prędkościami Play. Jeszcze żeby silę sygnału zwiększyli.

Plus. Najbardziej stabilny net 18-24 i cały czas. Raz tylko miałem 7,6 ale to tylko RAZ. Pingi najwyższe 37-39ms. Jakość połączeń najgorsza ze wszystkich. Również zrywa połączenia. Na jednej stacji do której się loguje z domu łapie agregacje ale jakiegoś kopa z tego tytułu w prędkości nie ma. W ogóle agregacja rzadko spotykana nawet w mojej okolicy na zewnątrz. A na zewnątrz pingi podobne ale prędkości 20-60Mb/s, najczęsciej w okolicach 36-39Mb/s. 20Mhz w LTE1800 robi swoje. Bardzo ważna zaleta w Plusie, że nawet słuchawki z LTE Cat.4 pozwalają na komfortowe użytkowanie sieci.
Maksymalna prędkość jaką uzyskałem to 81 Mb/s


Play. W domu internet to największa porażka ze wszystkich sieci. Pasmo podstawowe B1 - prędkość maksymalna 1.13 Mb/s. Zdarzają się nawet 0.66Mb/s. Gdy jestem w paśmie B3 - niewiele lepiej. Ani razu nie przekroczyłem 2.43Mb/s. Gdy wpadnę w B20 to ledwo przekraczam 5Mb/s. Upload jeszcze gorszy niż w N! chociaż zdarzają się lepsze od N! wyniki. Pierwsza myśl - "To dlatego ludzie nie czują różnicy między siecią macierzystą a roamingiem :mrgreen: " Dopiero jak wyjdę na balkon i złapie B7 (ale nie zawsze mi się udaje) - wtedy Play odżywa. Zejście poniżej 20Mb/s jest rzadkie. Najczęściej wyniki powtarzalne w okolicach 30Mb/s. Upload nawet ponad 40Mbs/ (czyżby błąd aplikacji speedtest??)
Pingi mniejsze zazwyczaj niż w Plusie - ok 26-28ms ale są miejsca gdzie wskakuje nawet do 70ms. Czyli niestabilne prędkości oraz pingi. Takie życie, jak się jest przeciążonym.
Agregacja jest cały czas ale nie wiem co z czym agreguje. Dopiero jak mi się pojawi B7 Play zyje.
Jakość połączeń gorsza niż w Orange czy w Tmobile ale nie zrywa połaczeń jak Orange czy Plus.
Poza domem Play pokazuje pazur. Ale tylko wtedy dopiero jak złapie B7. Jako pasmo podstawowe B3 miałem nawet 108Mb/s (to największa uzyskana prędkość) - zakładam że z B7 się zagregowało. Rzadko wtedy spada poniżej 30Mb/s. Ale najbardziej w tej sieci prędkość niestabilna. Gdy nie ma w eterze B7 prędkości najgorsze ze wszystkich sieci. Wtedy prędkości nawet w eterze w okolicach 10Mb/s i niżej nie dziwią i to z agregacją ale innych pasm niż B7.
Ale na szczęście, B7 bardzo często występuje i robi robotę. I wtedy często sie zdarza, że N! jest w wolniejszy w eterze niż Play, nawet z ich agregacją. Brawo P4!!!
Agregacja działa wszędzie gdzie chciałem zrobić speedtest. LTE praktycznie wszędzie. Karta Play internet nie logowała mi się do 2G i do roamingu. Na mieście 11 zerwanych połączeń, więc jeszcze dużo dziur mają do pokrycia. Konfiguracja LTE w Play najlepsza ale czy skakanie jest dobre? Skacze po nadajnikach jak Orange (aż po 8) a do tego na jednym nadajniku potrafi skakać miedzy pasmami. Play zaleta również to najsilniejszy sygnał LTE. B7 jest silniejszy niż b3,b1 w N!. O B7 nawet nie wspomnę w N! bo leżącego sie nie bije.
Tylko w Play co 2-3test na speedteście nieudany....Po prostu wywalało test lub wyskakiwał błąd.

Podsumowując:
N! Mając taką sieć jaką mają to powinni zjadać konkurencję. Ale to jest jakaś pomyłka. Żeby mieć przyzwoite prędkości, trzeba mieć albo telefon z porządnej półki albo siedzieć pod nadajnikiem. Jest dziwne skonfigurowana. Sygnał nie spada z -103 dBm. Najczęściej 107-112dBm. Orange bardziej zapchany, lata po nadajnikach, zrywa połączenia. Cała nadzieja teraz jak się podzielą pasmami i może w końcu sygnał będzie silniejszy bo w porównaniu do Play to jakaś kpina. Na plaży w Babich dołach łapałem sygnał z Mechelinek. Tam wszyscy na jednym maszcie. W Play łapałem B7 na poziomie -97dBM, Plus B3 -94dBM a Orange/TMobile -113dBM na B3. Wtedy w Play zlapałem 108 (najwyzsza prędkość), Plus ponad 40Mb/s a Tmobile 19-21Mb/s? A Orange? Orange mnie wywaliło :D i połączyl się z jakimś nadajnikiem na drodze Gdynia -Sopot i nie chciał wrócić do LTE.
Play - zapchany masakrycznie. Dopiero B7 pozwala się odetkać. Net strasznie niestabilny. Prędkość od 1Mb/s do ponad 100Mb/s i wszystko zależy od tego czy złapiesz B7. Dość dużo dziur w zasięgu. Ale LTE bardzo dobrze skonfigurowane. Widać że na tej technologii sie głównie opierają i dbają ale - sami sie zapchali. Agregacje wszędzie. Nie widziałem LTE na telefonie bez plusika.
Plus "skansen" daje rade. Najbardziej stabilny internet. Jakość połączeń niestety najgorsza.

Podsumowując - żadna sieć nie jest idealna.
Jakość połączeń - TMobile/Orange/Play/Plus
Stabilność połączeń dom - TMobile/Play/Plus/Orange
Stabilność połączeń poza domem - TMobile/Orange/Plus/Play
Szybkość neta maksymalna: TMobile/Orange/Play/Plus
Średnia prędkość poza domem: TMobile/Orange/Plus/Play
Średnia prędkość w domu: Plus/Tmobile/Orange/Play
Stabilność neta: Plus/Tmobile/Orange/Play
Pingi: Orange/Tmobile/Play/Plus (stabilność pingów zmienia się Plus/Play)
Stabilność sieci ogólna: TMobile/Plus/Play/Orange
Jakość (siła) sygnału: Play/Plus/TMobile/Orange
Karny MINUS dla Play za dziury własnego zasięgu (masakra żeby w mieście mieć dziury) ale dodatkowy PLUS za najlepszą konfigurację LTE (dają radę)


PS W N! nie ma przejścia między u900 a b20 na moim Iphonie jak mam włączone VOLTE.
Praktycznie po całej Gdyni w N! rozmowy po 3G a jak się włączy VOLTE - po LTE. Oczywiście na zewnątrz, w komunikacji miejskiej i w aucie. W budynkach już tak ciekawie nie jest.

EDIT
W codziennym używaniu nikt nie robi speedtestów. Prawda jest taka, że nawet w najgorszych wynikach jakie miał Play u mnie w domu można korzystać z komunikatorów czy nawet oglądać YT.
W każdym razie Orange różnej maści w tym nju dla mnie odpada a tym bardziej Play. Zostaje TMobile albo Plus, który niestety nie lubi się z Apple.
Po wakacjach jeszcze zrobię testy Orange i TMobile i zobaczę która sieć zyska a która straci na podziale pasm. Oby w końcu zwiększyli siłę sygnału, bo nawet podział pasm i nowe nic nie zmienią w moim domu.

EDIT2
A dzisiaj cały dzień w N! czyli w Tmobile i Orange siedzę w B20. Czyli dłubią w nadajnikach. Prędkości zmierzone na B20 - Orange maks 5,35, TMobile 12,2. Upload maks w Orange 1,96 w Tmobile 0.91. Pingi - Orange 17ms, Tmobile 22ms.
 #998579  autor: piotrzet
 12 cze 2018, 09:03
Tak, a skąd takie informacje? Bo jakoś nie widzę żeby się chwalili, a patrząc na mapę BTS to mają sporo mniej nadajników niż N! Zresztą co dają normalne lokalizacje, a nie mobilne? Ciekawe jak im się to opłaci skoro po za sezonem jest o wiele mniej osób, które korzystają z nadajników. Jeszcze o ile w przypadku Play mogę w to uwierzyć, bo ostatnio dużo inwestują w sieci to z Plusem nie za bardzo.
spotify
Z tego co napisałeś to największych miejsc 1 i 2 ma właśnie T-Mobile i Orange czyli wypadają najlepiej. Najlepiej to powinien wypadać Plus, który ma najwięcej pasma, a wiadomo, że nie raz jest gorzej niż w Play.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #998589  autor: MobileMaster
 12 cze 2018, 10:24
Skad? Chodzby tutaj z forum jak i innych stron o takiej tematyce.

Zresztą to komuniakt czysto marketingowy, jak byl ostanio o play to drwiles, a tutaj Orange nawet nie podaje jakie miejscowości jakie pasma, gdzie maszty mobilne. Rownie dobrze mogly byc to BTS ale np. zmodernizowane pol roku temu ale lapie sie na te 200 to pasuje do klucza komunikatu, nawet tego nie wiemy.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka
 #998597  autor: habish
 12 cze 2018, 11:30
Plus, w ostatnich tygodniach podciągnął trochę tereny górskie:
Świeradów-Zdrój, Stóg Izerski - schronisko: był GU900, dochodzi L1800
Szklarska Poręba, Schronisko Na Hali Szrenickiej: był GSM+U2100, dochodzi L1800
Szklarska Poręba, szczyt Szrenicy - minimaszt: był GSM+U2100, dochodzi L1800
Przesieka, Schronisko Odrodzenie: nowa stacja BT34634 - GSM900, U2100, LTE1800 w czerwcu.
Karpacz, Schronisko Strzecha Akademicka - był GSM, dochodzi UL900+L1800+dodatkowy sektor.
Korbielów, Hala Miziowa - schronisko PTTK: był GSM+U2100, dochodzi L1800
Szczawnica, maszt Emitel - ZRiT: był DCS+U900, dochodzi L900+L1800
Jaworzyna Krynicka, maszt Emitela - TSR: był GSM+DCS+U900, dochodzi L900+L1800
Turbacz, Schronisko PTTK: był DCS+U900, dochodzi L900+L1800 (nie wiem czy już zakończono prace).
+ bardzo dużo L900 na okolicznych stacjach.
 #998611  autor: piotrzet
 12 cze 2018, 13:33
MobileMaster pisze:Skad? Chodzby tutaj z forum jak i innych stron o takiej tematyce.

Zresztą to komuniakt czysto marketingowy, jak byl ostanio o play to drwiles, a tutaj Orange nawet nie podaje jakie miejscowości jakie pasma, gdzie maszty mobilne. Rownie dobrze mogly byc to BTS ale np. zmodernizowane pol roku temu ale lapie sie na te 200 to pasuje do klucza komunikatu, nawet tego nie wiemy.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka
Chwila chwila.Czy play chwalił się stacjami mobilnymi postawionymi z jakiejś okazji czy ogólnie nowymi?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #998614  autor: KC-KARLOS
 12 cze 2018, 13:45
piotrzet pisze:Chwila chwila.Czy play chwalił się stacjami mobilnymi postawionymi z jakiejś okazji czy ogólnie nowymi?
Play ostatnio informował o wdrożonym LTE / LTE+ (LTE ULTRA) w kilku nowych miejscowościach. I to stacje stałe, nie mobilne.
https://blogplay.pl/2018/06/4g-lte-ultra-odpalamy-w/

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #998615  autor: piotrzet
 12 cze 2018, 13:48
Owszem wiem o tym. A Orange, Plus czy T-Mobile się tak chwalili jak stawiali nowe stacje? W sensie że po kilka na całą Polskę? Nie wydaje mi się. Po za tym chwalenie się teraz kilkoma nowymi stacjami jest niedorzeczne gdy można było zbudować je wcześniej, a teraz robić tylko modernizację. Nie te czasy.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #998619  autor: umcusumc
 12 cze 2018, 14:20
Podsumowując. Wg Piotrzet:

Play informuje o stacjach - źle.
O/TM informuje o stacjach - dobrze.

Z ręką na sercu, nie ogarniam tego toku myślenia. Mam wrażenie, jakby Piotrzet był uprzedzony do Play. Choć "uprzedzony" niesie zbyt mały ładunek emocji.

A tak na marginesie, Play nie informuje o wszystkich stacjach jakie odpala. Taki nieistotny drobiazg, prawda?

Piotrzet wyluzuj trochę, bo szkoda to czytać.
  • Strona 26 z 179
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 179
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 179