DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

 #17365  autor: Wojt2004
 15 wrz 2005, 00:00
No Witus, jak by to powiedziec to na tym forum jest Guru :-D ;-)

 #17378  autor: kulboj
 15 wrz 2005, 07:10
Jeszcze się przyczepie do tego MIIŁEGO DNIA.
Jak ktoś nie cierpi tego napisu to niech sobie włączy w telefonie info stacji bazowej i po sprawie :-)

 #17381  autor: WitekT
 15 wrz 2005, 08:31
Zależy od telefonu - albo nie zakryje wogóle, albo cell info będzie na zmianę z MILEGO DNIA. :)

 #17382  autor: sokolowiak
 15 wrz 2005, 08:42
Kochani, ja się nie znam i nawet nie chce znać na tych zagadnieniach technicznych, ale wczoraj zatelefonowałem do BOK-u IDEI i Pan po konsultacjach z Działem Technicznym powiedział :" 19 września o północy napis IDEA na wszystkich nowszych (wyprodukowanych po 2003 roku) telefonach napis IDEA zostanie zmieniony na Orange, ponieważ oprogramowanie tych telefonów pozwala na zmianę nazwy sieci przez operatora. Dodatkowo na kartach SIMTELIGENT napis Miłego Dnia będzie zastąpiony przez inny, który owiany jest tajemnicą." Tyle BOK Ideii, po konsultacjach z Działem Technicznym. A w Nokii 51... coś tam nazwy sieci są przypisane na sztywno bo fonik już leciwy i nie to oprogramowanie....

 #17396  autor: Piotr
 15 wrz 2005, 12:11
D@rio pisze:
jesito pisze:A ja słyszałem, że będzie ORANGE HAVE A NICE DAY :lol:
Moge sie z Toba zalozyc o flaszke Finlandii ze napewno nie bedzie "have a nice day" :-)
W tym kraju jest wszystko możliwe 8) :-D

 #17399  autor: Piotr
 15 wrz 2005, 12:14
sokolowiak pisze:Kochani, ja się nie znam i nawet nie chce znać na tych zagadnieniach technicznych, ale wczoraj zatelefonowałem do BOK-u IDEI i Pan po konsultacjach z Działem Technicznym powiedział :" 19 września o północy napis IDEA na wszystkich nowszych (wyprodukowanych po 2003 roku) telefonach napis IDEA zostanie zmieniony na Orange, ponieważ oprogramowanie tych telefonów pozwala na zmianę nazwy sieci przez operatora. Dodatkowo na kartach SIMTELIGENT napis Miłego Dnia będzie zastąpiony przez inny, który owiany jest tajemnicą." Tyle BOK Ideii, po konsultacjach z Działem Technicznym. A w Nokii 51... coś tam nazwy sieci są przypisane na sztywno bo fonik już leciwy i nie to oprogramowanie....
To ja zrobię malutki OT. Mianowicie załóżmy, że Era i Plus GSM zmieniają swoje nazwy na T-Mobile oraz Vodafone. Powstaje teraz pytanie czy będziemy mieli podobne "zajście" jak opisuje kolega Sokolowiak tj. że bez żadnych zabiegów nazwa operatora wyświetlana na ekraniku telefonu zostanie zmieniona na taką jaka powinna być tj. Plus GSM na Vodaphone a Ery na T-Mobile?

Pozdrawiam.

 #17425  autor: D@rio
 15 wrz 2005, 14:57
sokolowiak pisze:Kochani, ja się nie znam i nawet nie chce znać na tych zagadnieniach technicznych, ale wczoraj zatelefonowałem do BOK-u IDEI i Pan po konsultacjach z Działem Technicznym powiedział :" 19 września o północy napis IDEA na wszystkich nowszych (wyprodukowanych po 2003 roku) telefonach napis IDEA zostanie zmieniony na Orange, ponieważ oprogramowanie tych telefonów pozwala na zmianę nazwy sieci przez operatora. Dodatkowo na kartach SIMTELIGENT napis Miłego Dnia będzie zastąpiony przez inny, który owiany jest tajemnicą." Tyle BOK Ideii, po konsultacjach z Działem Technicznym. A w Nokii 51... coś tam nazwy sieci są przypisane na sztywno bo fonik już leciwy i nie to oprogramowanie....
To jakies pierdoly....
No do ciezkiej cholery jak mozna ingerowac zdalnie w oprogramowanie Nokii zwyklego Kowalskiego? Co, nowego soft'a mu wgraja po GPRSie? ....wkurza mnie tak cala gadanina. Widac chyba sama IDEA nie ma o tym zielonego pojecia... ...chyba ze kuzwa na kazda nokie beda wysylac "logo operatora" z napisalem ORANGE, hehe....

A co do SIMIntelligent to juz pisalem jak sprawa wyglada, i tez sie z tym nie zgadzam...

 #17428  autor: Piotr
 15 wrz 2005, 15:08
D@rio :!:
Po co tak się denerwować :wink: Ja też zbytnio się na tym nie znam więc wolałem się zapytać he he he 8)

PS. Z drugiej jednak strony po tym co napisałeś fajni ludzie pracują w Ideii/Orange :wink:

 #17440  autor: D@rio
 15 wrz 2005, 15:47
Piotr pisze:D@rio :!:
Po co tak się denerwować :wink: Ja też zbytnio się na tym nie znam więc wolałem się zapytać he he he 8)

PS. Z drugiej jednak strony po tym co napisałeś fajni ludzie pracują w Ideii/Orange :wink:
Nie no ;) jestem spokojny :) ale jesli mowie zle to niech ktos mnie poprawi ;) zreszta, najlepiej to i tak wie Witek :) Ale ciekawi mnie na jakich uwarunkowaniach technicznych szanowni madrzy panowie z a'la technicy chca to wszystko przeprowadzic...chetnie bym sie dowiedzial :)
Co do BOKu.....IDEI jest najlepszy od konca ;)

 #17442  autor: Piotr
 15 wrz 2005, 15:54
He he he mnie też D@rio ciekawi jak niby to spece z Ideii chcą to wykombinować bo z tego co kojarzę główna nazwa sieci jest zapisana na karcie Sim :? :shock:

Najlepiej to chyba będzie tak jak Ty napisałeś - poczekać na Wituśia.
On na pewno będzie wiedział jak się sprawy mają :D

Pozdrawiam.

 #17444  autor: WitekT
 15 wrz 2005, 15:55
Dziś opublikujemy przeciek, który dostaliśmy w sprawię Idei. Ale nie pytajcie co i jak - dziś będzie. ;)

 #17451  autor: Piotr
 15 wrz 2005, 16:01
WitekT pisze:Dziś opublikujemy przeciek, który dostaliśmy w sprawię Idei. Ale nie pytajcie co i jak - dziś będzie. ;)
Nawet za kieliszeczek albo dwa zimnej Finlandii prosto z lodóweczki od wujcia Piotra nic nieujawnisz :wink:

PS. News będzie na głównej czy na forum?

Pozdrawiam.

 #17459  autor: D@rio
 15 wrz 2005, 16:12
Piotr pisze:He he he mnie też D@rio ciekawi jak niby to spece z Ideii chcą to wykombinować bo z tego co kojarzę główna nazwa sieci jest zapisana na karcie Sim :? :shock:

Najlepiej to chyba będzie tak jak Ty napisałeś - poczekać na Wituśia.
On na pewno będzie wiedział jak się sprawy mają :D

Pozdrawiam.
Hehe ;) no wlasnie, ciekawe jak to bedzie :-) a dodam ze glowna nazwa sieci (kod sieci, w idei: 260 03) jest na karcie, a telefon w swojej bazie tak jak to pisal Witek dopasowuje sobie wyswietlana nazwe :)
...zobaczymy co tam Witek "przelal" ;) juz sie nie moge doczekac ;)

P.S
Ale pozatym...kto pyta nie bladzi ;)

Pozdrawiam ;)