DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 72 z 72
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
 #1171897  autor: babciagienia1p
 23 maja 2024, 10:22
ganc2 pisze:
23 maja 2024, 07:49
...mam różne simki które zgubiłem, ostatnio przenoszac się do faktu zauważyłem że nie wymagany jest kod z smsa do przenoszenia, czy u innych operatorów też? Mógłbym w ten sposób je "znaleźć" przenoszac za jednym razem. Tylko jak będą żądać przepisania smsa to kaplica, wszystkie zarejestrowane na mnie. U kogo procedura tego nie wymaga? Czy mogę jakoś dostać się do spisu wszystkich numerów zarejestrowanych na moje dane u danego opa? Byłoby łatwiej zapanować nad simkami, ponad 50 numerów w rotacji nie jest łatwo ogarnać.

Przy przenoszeniu w salonie lub przez infolinię (o ile operator dopuszcza taki sposób), jeśli podasz PESEL z dowodu osobistego (do wglądu w salonie - na infolinii tylko ustnie) oraz dawcę numeru, nie jest wymagany SMS weryfikacyjny. Nie jest też wymagany przy migracji między taryfami u danego operatora, np. Play=>Fakt. Czasami w salonach kłamią, że potrzebują kod weryfikacyjny (Orange) albo próbują w ten sposób przenieść drogą internetową z buforem (10 dni?), co możesz zrobić też sam.

Przy przenoszeniu musisz podać numer, PESEL oraz operatora, który jest dawcą numeru. Warto pilnować prawidłowej nazwy dawcy, ponieważ zdarzają się nieświadomi? pracownicy, którzy potrafią wpisać do wniosku dawcę na chybił-trafił i proces przeniesienia nie dochodzi do skutku.

Link do sprawdzenia dawcy:
https://bip.uke.gov.pl/numeracja/dostawca-uslug/

Pracownicy salonów i infolinii operatora mogą podejrzeć wszystkie numery zarejestrowane - u niego - na Ciebie. Chyba nawet widzą je podczas przenoszenia, bo czasami pozwalają sobie na komentarze... :wink:
  • Strona 72 z 72
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72