DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #960274  autor: Matsss
 09 lis 2017, 13:06
Czesc, obecnie posiadam oferte na karte orange free (nieimitowane rozmowy/smsy w tym stacjonarne) i 10/15 gb za 30 zl miesiac. Czy jest jakas podobna oferta na abonament? Denerwuje mnie ciagle doladowywanie konta i wlaczanie pakietow oraz brak internetu w roamingu. Czy za podobna kwote znajdzie sie cos na abonament z takimi samymi warunkami jakie sa w orange free?

Oferta bez telefonu.
 #960282  autor: Matsss
 09 lis 2017, 13:28
A ktory z nich ma najlepszy zasieg? Bo zauwazylem jeszcze mobile viking i teraz sie zastanawiam gdzie najlepiej przejsc. Plush kusi 3 darmowymi miesiacami i 15 gb w cenie nizszej niz 10 gb w nju. I jak wyglada internet w roamingu w plushu? W nju jest 1,5 gb.
 #960283  autor: habish
 09 lis 2017, 13:31
NJU zasięg Orange, Plush zasięg Plusa, Vikings zasięg Play.
W Plush masz ok 1,20GB w roamingu.
 #960285  autor: Matsss
 09 lis 2017, 13:38
Chodzi mi glownie o to ktora ma najlepszy, bo od ok 15 lat jestem ciagle w orange i nie wiem jak z zasiegiem w innych sieciach.
 #960341  autor: mkkot
 09 lis 2017, 21:51
Konkretnie i bez polityki:
orange już wiesz jaki ma zasięg, T-mobile będzie mieć podobny. Ci operatorzy mają zdecydowanie najwięcej nadajników w kraju, ale też w miastach potrafią mieć skręcone moce, a niektórzy narzekają na sknoconą konfigurację.
Plus ma mniej nadajników, zwykle sieje nieco większymi mocami, stacje mają różne technologie (źle) i są częściej niż konkurencja przeciążone.
Play ma najmniej nadajników, ale na większości jest pełen zestaw technologii, moce też są ok i ponoć konfigurację ma najlepszą ze wszystkich. W razie braku zasięgu własnego wpadasz w roaming krajowy bez hd voice i z wolniejszym Internetem. Za to zasięg masz praktycznie wszędzie.

To tak w ramach uśrednienia całego kraju. Jednak bardzo dużo zależy od tego, jak chcesz używać sieci (bardziej mobilnie czy bardziej stacjonarnie).

Jak mobilnie (piszesz o roamingu), to moim zdaniem tylko T/O mają sens. Plus i Play lepiej się sprawdzają stacjonarnie, o ile faktycznie oferują lepsze parametry (akurat u mnie tak jest, że T/O mają tylko zapchane UMTS900, a Play ma LTE2600 100Mb/s).
 #960402  autor: pakierhakierxd
 10 lis 2017, 10:22
Abonamenty nie sa juz tak oplacalne jak kiedys ;)
moze po prostu jak masz konto w banku ustaw cykliczne doładowanie na te 30zł ? :)
ja mam telefon w Play (abo) + tam gdzie Play tak se dziala net to mam A2 mobile :D
Ogólnie dlatego Play,Plus bo mam najlepszy zasięg w domu
Tm/Orange przez to moze byc ale tylko jako net lte w routerze przy oknie :) -tak wlasnie mam T-Mobile :D

Ja na twoim miejscu w ostatecznosci bym przeszedl na abo Nju ,spoko mają oferte :D

Pozdrawiam :)
 #960405  autor: data17
 10 lis 2017, 10:30
nie rob glupoty.. przejsc na abo to najgrosze zlo jakie moze byc, jesli nie masz parcia na szajsunga albo iphona za 1zl..
u mnie w firmie ostatnio zrobila sie faktura z 39 na 58zl i tak mialo byc tanio..
a doladowania mozesz cyklicznie tak jak mowia i pakiety cykliczne tez sa, wystarczy poczytac taryfy..