DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #3353  autor: pyp
 12 kwie 2005, 19:02
1. Co sadzicie o nowej usłudze wprowadzonej przez ERE dokłądnie bezprzewodowy dostep do internetu Blue Connect. Uważam że ta oferta nie jest zła ani nie jest rewelacyjna.
Era ma bardzo słabo rozwiniety UMTS, czyli prawie wszędzie korzystamy z EDGE lub GPRS a jak wiadaomo jest to prędkość modemowa :( , cena 99 zł za miesiąc + opłaty za zestaw instalacyjny też nie jest mała.
2. Jakbyscie mieli porównywać dwie sieci które swiadczą UMTS na Polskim Rynku: Plus GSm i Ere , Z Doswiadczeń lub opini jaka sieś ma lepiej rozbudowany UMTS. ? I jeszcze jedno uważam że nie można narazie mówić ze Era wprowadziła UMTS, bo Era ani nie ma do UMTS promocji jeżeli chodzi o korzystanie z UMTS z komórki, ani nie ma w swojej ofercie narazie zadnych telefonów z UMTS`EM, a co się z tym wiąze nie mozna jeszcze prowadzić np. Wideorozmowy. :(
A jeżeli chodzi o Plusa to tesz wiadaomo mi że UMTS w Plusie nie ma perfekcyjnego zasięgu lecz można powiedzieć ze Plus świadczy cała gamę Usług 3G (Wideorozmowa, Umts, Mobilna Telewizja)
Prosze o Odpowiedzi bo mnie bardzo ciekawi wasza opinia :) Pozdrowienia

Pozdrawiam - pYp
 #3354  autor: WitekT
 12 kwie 2005, 19:10
pyp pisze:1. Co sadzicie o nowej usłudze wprowadzonej przez ERE dokłądnie bezprzewodowy dostep do internetu Blue Connect. Uważam że ta oferta nie jest zła ani nie jest rewelacyjna.
Era ma bardzo słabo rozwiniety UMTS, czyli prawie wszędzie korzystamy z EDGE lub GPRS a jak wiadaomo jest to prędkość modemowa :( , cena 99 zł za miesiąc + opłaty za zestaw instalacyjny też nie jest mała.
A ja uważam, że cena jest warta uwagi. Po pierwsze - cenowo mocno zbliżona do neo128, które po ostatnich cięciach w abonamentach mocno zdrożała dla nowych klientów. Po drugie - gdziekolwiek jesteś, to jesteś w Internecie. UMTS się będzie rozwijał - w tym roku i Plus, i Era obejmą zasięgiem swoich sieci co najmniej 6 dużych miast i aglomeracji.
pyp pisze: 2. Jakbyscie mieli porównywać dwie sieci które swiadczą UMTS na Polskim Rynku: Plus GSm i Ere , Z Doswiadczeń lub opini jaka sieś ma lepiej rozbudowany UMTS. ?
Obie mają na razie tylko sieć w Warszawie + pojedyncze nadajniki w innych miastach. No ale jak pisałem wcześniej - ten rok to pierwszy rok ekspansji UMTS na polskim rynku. Kwestia trwającego właśnie przetargu może to przyspieszyć - o ile wejdzie nowy gracz.
pyp pisze: I jeszcze jedno uważam że nie można narazie mówić ze Era wprowadziła UMTS, bo Era ani nie ma do UMTS promocji jeżeli chodzi o korzystanie z UMTS z komórki, ani nie ma w swojej ofercie narazie zadnych telefonów z UMTS`EM, a co się z tym wiąze nie mozna jeszcze prowadzić np. Wideorozmowy. :(
Wideorozmowy to nie jest wyznacznik sieci 3G - nim jest szybka transmisja danych. Wideorozmowy będą, ale w późniejszym czasie - teraz nie ma po prostu na nie zapotrzebowania. Telefony też będą - na początek 2x SonyEricsson. Jeżeli chodzi o modele, to ma się pojawić Z800, drugiego nie pamiętam.
pyp pisze: A jeżeli chodzi o Plusa to tesz wiadaomo mi że UMTS w Plusie nie ma perfekcyjnego zasięgu lecz można powiedzieć ze Plus świadczy cała gamę Usług 3G (Wideorozmowa, Umts, Mobilna Telewizja)
Prosze o Odpowiedzi bo mnie bardzo ciekawi wasza opinia :)
To dopiero początki, więc trudno mówić kto tu coś świadczy, a kto nie. ;)

 #3365  autor: xlord
 12 kwie 2005, 20:08
Z moich informacji wynika, ze Era wogole nie mysli na razie o UMTSie dla komrek, a koncentruje sie na szybkiej bezprzewodowej transmisji danych. Dlatego tez w ofercie handlowej PTC jak na razie sa tylko karty do kompow. I w zasadzie tylko to jest glownym celem sieci 3G w wiekszosci sieci komorkowych na swiecie (z wylaczeniem dalekiego wschodu). Mysle, ze oferta jest interesujaca. Ja np. korzystam obecnie z bezprzewodowego laczenia z internetem poprzez karte i aktywacje w sieci IDEA po GPRS. Mam jednak bardzo korzystna umowe na 2 lata, gdzie bez limitu przeslanych danych place 49 PLN netto miesiecznie. Fakt tego typu polaczenie pozostawia wiele do zyczenia jesli chodzi o predkosc, ale pol roku temu nic innego/lepszego nie bylo.
Poczekamy i zobaczymy jak 3G bedzie sie rozwijac. Na razie chyba troche za wczesnie na chwalenie lub krytykowanie.

Pozdrawiam

 #3366  autor: WitekT
 12 kwie 2005, 20:10
Licencja GPRS jest całkiem ok. :) Prędkość możesz sobie zawsze zwiększyć kupując kartę z EDGE - jeżeli nie będziesz backup-ował całego Internetu, to nie będą się Tobą interesować. ;)

 #3373  autor: xlord
 12 kwie 2005, 20:23
Caly pic polega na tym, ze karte kupilem w promocji za zlotowe i nie zamierzam inwestowac wiecej niz to jest konieczne, bo szybki internet mam w biurze i tam sciagam pliki, a w domowym kompie to ja potrzebuje tylko odebrac/wyslac poczte i poszperac w Telepolis ;) A gdyby nie ta super okazja to wogole nie mialbym sieci w domu. :-)

Pozdrawiam

 #3376  autor: WitekT
 12 kwie 2005, 20:32
No to chyba że. :)

 #3392  autor: xlord
 12 kwie 2005, 21:22
Jak mi sie skonczy umowa to sie zastanowie nad UMTSem, ale nawet nie wiem, czy mam simlocka na mojej PCIMCI i czy ktos to zdejmuje. :shock:

Pozdrawiam

 #3449  autor: Dragon
 13 kwie 2005, 16:55
karty PCMCIA raczej nie maja sim-lock

 #3453  autor: WitekT
 13 kwie 2005, 17:18
Wrong. ;) Najlepszym przykładem będą karty sprzedawane w blue connect. :)

 #3475  autor: xlord
 13 kwie 2005, 21:04
WitekT pisze:Wrong. ;) ...
\I to nie jeden, bo wlasnie sobie uswiadomilem, ze moja karta raczej UMTSu nie zna ;)

Pozdrawiam

 #3480  autor: Dragon
 13 kwie 2005, 21:12
aha, no to pomylilo mi sie :P ale to ze nie wszystkie karty maja UMTS to wiem 8)