Witam.
Mój problem ma się tak:
SIM Karta Play (a przy okazji taryfa PlayKarta) leży w telefonie Sony Ericssona ; model K510i.
Z tegoż telefonu od ponad dwóch tygodni próbuję przesłać via MMS plik *.thm (jest to plik motywu jakby ktoś nie wiedział) na niemalże identyczny systemowo k310i.
Pliki są poprawne, otwierają się na obu telefonach bez problemu przy przesyłaniu via Bluetooth lub port IRda. Jednak przy przesyłaniu ich przez mms ( bez znaczenia czy samo, czy bądz dodaniu ich jedynie jako załącznik) mmsy wysyłają się poprawnie i jest pobierana opłata jednak pliki nie dochodzą do adresata. Nadmienię również że każdy inny mms nie zawierający pliku thm błyskawicznie i sprawnie dociera do adresata.
W sumie nie robiłbym z tego takiego rozgłosu gdyby nie to że jest to wina nie telefonu, lecz jestem absolutnie pewny że to wina sieci, na dowód czego wysnułem kilka prostych i oczywistych wniosków:
- Żeby było ciekawiej, po zmianie kart SIM oraz ustawień MMS mmsy z motywami dochodzą błyskawicznie i prawidłowo.
Kiedy jednak używam Play - jestem pewien mms nie zostanie doręczony kiedy zawiera plik *.thm
- Wina nie leży po stronie telefonu. Próbowałem "przemycić" w mmsie plik thm zmieniając chwilowo rozszerzenie na inne niż thm - również bezskutecznie. O tym że jest to metoda skuteczna może świadczyć fakt że przesyłaliśmy sobie w ten sposób gry java - zamieniając rozszerzenie pliku jar na inne. I nie było z tym problemu.
- Żeby było śmiesznej, adresat (ma sieć heyah) może do mnie wysyłać motywy, jednak ja do niego nie. Po zmianie karty w telefonie mmsy z motywami (plikami thm) wysyłają się i dochodzą dochodzą prawidłowo.
- Oprogramowanie mojego telefonu było dla pewności uaktualniane, uaktualniane wstecznie (do starszych wersji), a nawet modyfikowane (do wersji rebrandingowanych, lokalnych) i za każdym razem efekt był ten sam. MMS y dochodziły, o ile nie dołączyło się pliku thm.
- W innych modelach (np. k310, k300, k510, w710i ) występował ten sam efekt. Plik motywu można było przesłać , otwierał się on poprawnie, o ile nie był przesyłany z sieci play.
- Dziwny zbieg okoliczności. MMS y ogólnie działają o ile nie dodam pliku thm. Co dziwne, chociaż nie powinno miec to znaczenia, dochodzą bezproblemowo z sieci heyah do play, z Heyah do Heyah, , ogólnie wszystkie do wszystkich . Tylko w play jest z tym problem.
- Wykonanych zostało łącznie ok. 200 prób, w różnym czasie z róznych telefonów, żeby wykluczyć chwilową awarię
Proszę o naprawdę rozumne i mądre podejście do tematu.