DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
 #103778  autor: Zenek
 09 wrz 2006, 11:32
Nokia wprowadzając bliźniacze modele 6020/6021 postanowiła dać klientom przywilej wyboru, za przystępną cenę mogą nabyć telefon wysokiej jakości, z aparatem VGA bądź też w przypadku 6021 z Bluetooth. Nawet w dzisiejszych czasach wiele osób uważa aparat foto w telefonie za zbędny "bajer", właśnie do nich skierowana jest opisywana Nokia. Model 6021 znam dobrze, mimo iż korzysta z niego mój ojciec udało mi się go dokładnie przetestować. W pudełku tradycyjnie; jak można się domyślać po Nokii w tym przedziale cenowym, nie dostaniemy żadnych miłych prezentów. W zestawie otrzymujemy:
-telefon
-ładowarkę
-instrukcję obsługi
-baterię Bl-5b

WYGLĄD
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Wygląd jest bardzo mocną stroną 6021. Elegancka i stonowana stylistyka nadaje jej klasycznego sznytu tak bardzo pożądanego przez osoby dla których telefon to narzędzie pracy, a nie zabawka albo prestiżowy gadżet. Telefon idealnie mieści się w dłoni i jest świetnie wyważony (katalogowe 88 gram wydają się być złotym środkiem jeśli chodzi o wagę). Z początku wydawało mi się, że moje palce średnio sobie poradzą z jednak niedużymi klawiszami. Pozory jednak często mylą i okazało się, iż są wręcz niemal doskonałe pod względem ergonomii. Poza tym materiał z którego są wykonane jest bardzo przyjemny w dotyku, tak samo jak tylna część obudowy, prawdopodonie moje zboczenie na tym punkcie może zawyzyć trochę ogólną ocenę, proszę w takim wziąć to pod uwagę i odjąć jeden punkt od oceny. Joystick działa jak najbardziej w porządku i wszelkie obawy, iż może być najsłabszym punktem jeśli chodzi o wygodę w użytkowaniu tej Nokii zostały szybko rozwiane. Zapomniałbym o najważniejszym, NIC NIE SKRZYPI, ANI NIE LATA!!!! Dokładność spasowania jest prawie idealna, niemal jak w mojej 6230i. Poza tym nie będę ukrywać, że mój ojciec nie jest osobą, która traktuje sprzęt delikatnie. Udało mu się przez przypadek rozwalić tak solidny telefon jak Nokia 5510.
ObrazekObrazek
Ekran o rozdzielczości 128x128 jest w stanie wyświetlić 65 tys kolorów. Mimo tego, że zdecydowanie nie jest to najwyraźniejszy, czy też najlepiej podświetlony wyświetlacz w klasie, sprawia on dobre wrażenie i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń.

FUNKCJONALNOŚĆ
Zacznijmy od menu, tradycyjne menu Nokii series40, jest łatwe w obsłudze i intuicyjne. Zwłaszcza dla osób korzystających z telefonów tej marki już od jakiegoś czasu. Najważniejsze w tym telefonie są zdecydowanie funkcje komunikacyjne tj. BT i IRda. Przesyłanie zdjęć za ich pomocą do komputera nie stanowi problemu. Tak samo jak połączenie ze słuchawką BT czy innym telefonem. Pamięć jaka jest dostępna to tylko 3,3 mb, jednak fabrycznie jest już w części zajęta tapetami tematami i dzwonkami, więc zostaje nam do wykorzystania ok. 2mb, telefon nie posiada aparatu foto, czyli nie jest to problem. Nie należy zapominać, że przede wszystkim jest przeznaczony do prowadzenia rozmów, jakość dźwięku jest bardzo dobra, zarówno sygnał przychodzący jak i wychodzący. Dzwonki głośne i wyraźne, polifonia gra bardzo ładnie, oprócz niej można jeszcze korzystać z dzwonków real. Dyktafon pozwala nagrać 5 minut rozmowy, i nie jest nawet najgorszy, wiadomo jednak, że konkurencji z prawdziwymi dyktafonami cyfrowymi nie wytrzyma.
ObrazekObrazek
Edge class 6, Gprs class 10, docenią zwolennicy mobilnego internetu. Wszystko działa jak najbardziej poprawnie, nic nie przerywa. Niestety nie dane mi było sprawdzić jak działa Push to talk, gdyż usługa ta dostępna jest jedynie w Plusie.
Mile zaskoczyła mnie bateria, średnio trzeba ją doładowywać co 6-7 dni!!! a jak ktoś korzysta trochę mniej to nawet co 11! Niezły wynik jak na dzisiejsze czasy. Jednak te wszystkie dodatki typu dzwonki mp3, czy ogromne wyświetlacze o niesamowitej jakości ograniczają swobodę w korzystaniu z telefonu, uzależniając nas bardziej od prądu w gniazdku. Nie ma nic za darmo.

PODSUMOWANIE
Aparat bardzo przypadł mi do gustu, i nie zauważyłem żadnych wad, oczywiście może i można w tej cenie dostać telefon posiadający więcej jakichś dodatkowych funkcji, uważam jednak, że warto wydać na niego te pieniądze, bo w tej cenie to bardzo dobry kompromis między możliwościami, jakością i ceną.

Ocena: 9-/10

ZENEK

 #103784  autor: Skarpyta
 09 wrz 2006, 12:07
ale superowy test podoba mi sie wszystko jak najbardziej czytelne i zrozumiałe ocena 10 :o

Obrazek
Obrazek

 #103814  autor: adiq1033
 09 wrz 2006, 13:31
Fajny test,mi również się podoba.Chyba sam podobny napiszę,ale o Motoroli PEBL U6.Ocena 9.5/10,przez słabe,jakościowo zdjęcia.

 #103831  autor: :Diego:
 09 wrz 2006, 14:35
bardzo dobry test, daje 10/10 :wink:

Obrazek
Obrazek

Siemens c35i - Alcatel ot311 - SE j210i - Siemens cx65 - Motorola e365 - SE k510i :D

 #103889  autor: szczeka
 09 wrz 2006, 16:58
niezle.

czolowka tutejszego dzialu ;)

troszke niedociagniec jest, ale na pewno mozna go ocenic na + :-)

 #103935  autor: Rogal
 09 wrz 2006, 18:35
Bardzo fajny test :wink: oczywiście ocena na + :wink:

 #103938  autor: Przemek
 09 wrz 2006, 18:39
Mi również teścik się podoba. Jest wszystko co trzeba - fotki, ale przede wszystkim treść zrozumiała. Oby więcej takich ;)

 #103951  autor: szczeka
 09 wrz 2006, 18:52
Szkoda tylko, ze taki krotki..

brakuje paru podkategorii, zeby bylo czytelniej...

 #105218  autor: Forest
 13 wrz 2006, 20:42
Dobry test :) Ocena 9/10, ciut za krótki :wink: Pozdrawiam :-)

HTC U12+ Black + Goodram 64GB USH-I U3 95/90MB

 #109192  autor: Rogger
 26 wrz 2006, 18:26
no wg mnie tez spoko ;-)

Pozdro .... Rogger

 #109350  autor: oprych
 27 wrz 2006, 00:59
Mój stary, poczciwy telefon 8) chyba go sobie z powrotem załatwię w zastępstwo 6310i

..Serj, i tak pokrzyżowaliśmy ci plany...

 #109478  autor: Pb
 27 wrz 2006, 17:30
test spoko ale ten telefon moim zdaniem jest brzydki jak noc listopadowa ale........kwestia gustu :)