DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 2 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

 #298917  autor: Jedrker
 21 lis 2008, 09:24
Na całe szczęście u mnie play on line ciągnie non stop zmax. transferem, i cały czas mam 1 mega ;)

 #299162  autor: Vieslav
 22 lis 2008, 22:30
W piątek około 20:30 testowałem EDGE Orange. Transfer wahał się od 28 kB/s do 10 kB/s (średnio 20 kB/s - tak ciągnęło najczęściej).
Odnośnie tego linka, to ja nie wiem, jak Plus wyciągał takie prędkości przy takim obciążeniu sieci, chyba testy były robione o 4 rano. Dziś byłem u znajomych, powstało pewne zamieszanie, trzeba było szybko zadzwonić w kilka miejsc i wszystkie ich telefony Plusa i Sami Swoi pokazywały "Sieć zajęta". Mój Orange działał jak zawsze. Mimo, że moja okolica jest oblepiona nadajnikami Plusa a Orange ma jeden w promieniu 20 km. Żeby nie było, że faworyzuje Orange to muszę przyznać, że kilka razy w Lublinie zdarzały się poważne pady 3G - nie działały ani rozmowy ani smsy. Cały dzień bylem nieosiągalny, gdyż na starym sofcie nie mogłem przełączyć mojej v3xx w tryb gsm. A czasem problem występuje z samą transmisją danych po 3g.

 #299168  autor: mariusz9a
 22 lis 2008, 22:58
Mulder pisze:Odnośnie tego linka, to ja nie wiem, jak Plus wyciągał takie prędkości przy takim obciążeniu sieci, chyba testy były robione o 4 rano.
Ja wiem jak to Plus robi. Takie prędkości są osiągane (możesz wierzyć lub nie). Kluczem do sukcesu jest to że w Plusie są specjalnie wydzielone kanały lub TS (już nie pamiętam dokładnie) tylko do transmisji danych. Także Internet będzie chodził nawet przy "zapchaniu" sieci - niemożności wykonania połączenia głosowego. Jedyna możliwość że net nie będzie chodził to zapchanie jakiegoś dalszego punktu w szkielecie sieci. Ale z tym rzadko bywa. To jest recepta na tą "wspaniała" transmisję danych w Polkomtelu.
Co do okolic Lublina to często dzwonię wideo rozmową do miejscowości Krępiec (zaraz za Świdnikiem) - pełen zasięg 3G wewnątrz budynków (jako jedyny operator). Jeszcze nigdy się nie zdarzyło aby tam sieć była zajęta, nawet za czasów jak 3G jeszcze nie było. Ogólnie to musze powiedzieć że potwornie rzadko mi się zdarza na telefonie z Plusa aby sieć była zajęta. Mam u nich telefon jednym ciągiem od 2005 roku i zdarzyło się kilka razy aby nie można było wykonać połączenia (i to nawet nie było w święta tylko zwykłe dni). Ale to moje doświadczenia i ktoś inny może mieć całkiem inaczej.

Niech ktoś nie myśli że faworyzuję Plusa. Po prostu korzystałem już z usług wszystkich opów prócz Play i według moich doświadczeń, sieć najlepiej działa u Polkomtela. Zresztą te trzy testy czegoś dowodzą.

 #299204  autor: tajniak
 23 lis 2008, 10:23
U mnie wystarczy zadzwonić drugi raz, aby już nie mówiło "Sieć zajęta" :)

 #299205  autor: Vieslav
 23 lis 2008, 10:27
Kluczem do sukcesu jest to że w Plusie są specjalnie wydzielone kanały lub TS (już nie pamiętam dokładnie) tylko do transmisji danych.
O tym nie wiedziałem :roll: . Teraz z czystym sumieniem mogę polecić znajomym internet Plusa.
W okolicach Lublina to właśnie Plus ma największy zasięg 3G. Również Plus pierwszy wprowadził 3G w tym mieście. Nigdy nie miałem w Plusie i nie korzystałem z jego 3G ale zasięg mają bardzo dobry, nawet na sąsiedniej wiosce (ok. 25 km od Lublina, trochę bliżej od Świdnika) 3G łapie i jest to na mapce na www zaznaczone.

 #299800  autor: Btk_Tomas
 25 lis 2008, 20:40
Nie chcę zakładać nowego tematu,wiec zapytam tutaj.
Przywiozłem sobie z Danii modem USB Huawei E 170,ma on sim locka,zdjęcie to koszt ok 100 zł,ale nie wiem czy warto,dobry to sprzęt???????

 #299804  autor: mariusz9a
 25 lis 2008, 20:51
Btk_Tomas pisze:Przywiozłem sobie z Danii modem USB Huawei E 170,ma on sim locka,zdjęcie to koszt ok 100 zł,ale nie wiem czy warto,dobry to sprzęt?
Na allegro cena to okolice 600zł. Jest to modem nowoczesny, który obsługuje technologie HSPA (7,2/2 Mb/s). Moim zdaniem warto wydać 100zł na zdjęcie locka.

 #299822  autor: Btk_Tomas
 25 lis 2008, 22:27
Będzie sporadycznie używany,w pracy przy laptopie więc chyba mi się nie zagotuje. :wink: :wink: :wink:

Sim zdjęty,necik śmiga aż miło.
Modem jak na razie się mocno nie grzeje.

 #308559  autor: kmis
 06 sty 2009, 08:00
Plus HSPA, Samsung NC10, Warszawa-Bródno

Obrazek

EDGE

Obrazek

 #308562  autor: yagi
 06 sty 2009, 09:17
Tragiczny ping. Ale predkosci OK :smt023

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #308571  autor: mariusz9a
 06 sty 2009, 11:02
yagi pisze:Tragiczny ping.
Też ostatnio na iPlusie mam pingi ponad 1s. To jakaś tragedia jest! Transmisja danych w Plusie strasznie mi się zepsuła od świąt. Nie wiem czy w tym temacie czy innym (w każdym razie tu na forum) zamieszczałem kiedyś testy gdzie iPlus chodził mi w okolicach 2-3Mb/s. Od świąt nie uzyskuję szybszego transferu niż 0,9Mb/s (zazwyczaj jest to 0,7Mb/s) a pingi koszmarne! Nie wiem co się porobiło :cry:

 #308586  autor: Bananetti
 06 sty 2009, 12:54
Olsztyn, ul. Wyszyńskiego, "bunkier atomowy" - fatalne miejsce

3G
Obrazek

GPRS
Obrazek

 #308593  autor: kowcio
 06 sty 2009, 14:09
mariusz9a pisze:yagi napisał/a:
Tragiczny ping.

Też ostatnio na iPlusie mam pingi ponad 1s. To jakaś tragedia jest! Transmisja danych w Plusie strasznie mi się zepsuła od świąt. Nie wiem czy w tym temacie czy innym (w każdym razie tu na forum) zamieszczałem kiedyś testy gdzie iPlus chodził mi w okolicach 2-3Mb/s. Od świąt nie uzyskuję szybszego transferu niż 0,9Mb/s (zazwyczaj jest to 0,7Mb/s) a pingi koszmarne! Nie wiem co się porobiło :cry:
Dobrze, że piszecie o tym, ponieważ chciałem zakupić starter Simdaty... W takim razie wstrzymam się z decyzją, ale jak będzie już ok, to napiszcie o tym ;)

 #308674  autor: kmis
 06 sty 2009, 18:20
mariusz9a pisze:
yagi pisze:Tragiczny ping.
Też ostatnio na iPlusie mam pingi ponad 1s. To jakaś tragedia jest! Transmisja danych w Plusie strasznie mi się zepsuła od świąt. Nie wiem czy w tym temacie czy innym (w każdym razie tu na forum) zamieszczałem kiedyś testy gdzie iPlus chodził mi w okolicach 2-3Mb/s. Od świąt nie uzyskuję szybszego transferu niż 0,9Mb/s (zazwyczaj jest to 0,7Mb/s) a pingi koszmarne! Nie wiem co się porobiło :cry:
Sprawdź poleceniem dosowym ping na kilka serwerów. Mi pokazuje w okolicach 91ms.

 #308726  autor: mariusz9a
 06 sty 2009, 20:48
kmis pisze:
mariusz9a pisze:
yagi pisze:Tragiczny ping.
Też ostatnio na iPlusie mam pingi ponad 1s. To jakaś tragedia jest! Transmisja danych w Plusie strasznie mi się zepsuła od świąt. Nie wiem czy w tym temacie czy innym (w każdym razie tu na forum) zamieszczałem kiedyś testy gdzie iPlus chodził mi w okolicach 2-3Mb/s. Od świąt nie uzyskuję szybszego transferu niż 0,9Mb/s (zazwyczaj jest to 0,7Mb/s) a pingi koszmarne! Nie wiem co się porobiło :cry:
Sprawdź poleceniem dosowym ping na kilka serwerów. Mi pokazuje w okolicach 91ms.
Sprawdziłem na wp, onet, interii i pokazuje okolice 110ms. Także chyba na speedtest.net coś źle pokazuje.

 #308745  autor: yagi
 06 sty 2009, 21:41
No to jest calkiem niezle. Starter niedrogi wiec kupic mozna ;)

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #309096  autor: Bananetti
 08 sty 2009, 11:20
PLAY ONLINE

Olsztyn, Pieczewo
Obrazek
  • Strona 2 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7