DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #98913  autor: swasix
 26 sie 2006, 17:34
Drodzy forumowicze, mam nastepujące pytanie dotyczące telefonów 3 G i dodawanych do nich nowych kart SIM. Czy jesli włoże taka nową kartę 3G do zwykłego telefonu takiego sprzed kilku lat to czy bedzie on normalnie działał czy też wogóle nie ??? Drugie pytanie jest zupełnie odwrotne, jesli włoże zwykłą kartę np prepaida POP do takiego nowego N70 to czy będzie on wogóle działał czy też nie będą tylko funkcjonowały jakieś nowoczesne funkcje telefonu. Z góry dzieki za odpowiedźi !

 #98914  autor: D@rio
 26 sie 2006, 17:37
tak, wszystko będzie działało w obydwu przypadkach :)

Obrazek

 #98928  autor: Rokko
 26 sie 2006, 18:26
D@rio pisze:tak, wszystko będzie działało w obydwu przypadkach :)
czyli rozumiem, ze nie musze wymieniac mojej 5 letniej kart sim na nowa, aby wykorzystac wszystkie funkcje nowoczesnego cudenka?(np N 70)

 #98935  autor: D@rio
 26 sie 2006, 18:43
Rokko pisze:
D@rio pisze:tak, wszystko będzie działało w obydwu przypadkach :)
czyli rozumiem, ze nie musze wymieniac mojej 5 letniej kart sim na nowa, aby wykorzystac wszystkie funkcje nowoczesnego cudenka?(np N 70)
to też zależy od sieci. Ale w Plusie powinien Ci nawet UMTS śmigać ;) natomiast jeśli chodzi o Orange to tam jest potrzebny USIM...

Obrazek

 #98955  autor: Rokko
 26 sie 2006, 19:41
a tak z ciekawosci dużo sie zmieniło w budowie kart sim w ostatnim czasie?domyslam sie, ze nadal jest to uklad scalony, ale czy duza jest roznica, miedzy moja karta a tymi nowymi?

 #98957  autor: D@rio
 26 sie 2006, 19:45
Rokko pisze:a tak z ciekawosci dużo sie zmieniło w budowie kart sim w ostatnim czasie?domyslam sie, ze nadal jest to uklad scalony, ale czy duza jest roznica, miedzy moja karta a tymi nowymi?
bardzo dużo. Są już inne zabezpeczenia, inne algorytmy, a nawet pojemności. Dla przykładu podam że były kiedyś karty z pojemnością 8kB a teraz ta pojemność w najnowszych kartach SIM sięga już 64kB. Dodatkowo, pojawiają się karty z coraz to bardziej rozbudowanymi aplikacjami SAT, czy karta ze specjalnym kodowaniem gdzie można wgrywać różne aplikacje bankowe.

Obrazek

 #98958  autor: swasix
 26 sie 2006, 19:47
No właśnie a mnie chodzi o Orange! Mam nadzieje ze bedzie działać bo zamierzam zrobić podmianę telefonów. N70 idzie do POPa a Abonament z kartą 3G do Siemensa cx 65. Swoją drogą po co te karty jak N70 na starej będzie normalnie działać?

 #98960  autor: D@rio
 26 sie 2006, 19:51
swasix pisze:No właśnie a mnie chodzi o Orange! Mam nadzieje ze bedzie działać bo zamierzam zrobić podmianę telefonów. N70 idzie do POPa a Abonament z kartą 3G do Siemensa cx 65. Swoją drogą po co te karty jak N70 na starej będzie normalnie działać?
No to niestety UMTS w N70 na karcie POP-a nie będzie działać. Przykro mi. Ale wszystkie pozostałe funkcje telefonu będą funkcjonować jak najbardziej.

Obrazek

 #98965  autor: ywis
 26 sie 2006, 20:14
D@rio pisze:
swasix pisze:No właśnie a mnie chodzi o Orange! Mam nadzieje ze bedzie działać bo zamierzam zrobić podmianę telefonów. N70 idzie do POPa a Abonament z kartą 3G do Siemensa cx 65. Swoją drogą po co te karty jak N70 na starej będzie normalnie działać?
No to niestety UMTS w N70 na karcie POP-a nie będzie działać. Przykro mi. Ale wszystkie pozostałe funkcje telefonu będą funkcjonować jak najbardziej.
A karty bez abonamentu z POP-a nie wymienią na Usima?

 #98968  autor: D@rio
 26 sie 2006, 20:20
ywis pisze:
D@rio pisze:
swasix pisze:No właśnie a mnie chodzi o Orange! Mam nadzieje ze bedzie działać bo zamierzam zrobić podmianę telefonów. N70 idzie do POPa a Abonament z kartą 3G do Siemensa cx 65. Swoją drogą po co te karty jak N70 na starej będzie normalnie działać?
No to niestety UMTS w N70 na karcie POP-a nie będzie działać. Przykro mi. Ale wszystkie pozostałe funkcje telefonu będą funkcjonować jak najbardziej.
A karty bez abonamentu z POP-a nie wymienią na Usima?
Narazie niestety nie. Nawet MIX-ów nie wymieniają. Tylko wszelkie abonamentowe i taryfy telemetryczne.

Obrazek

 #98970  autor: ywis
 26 sie 2006, 20:24
D@rio pisze:
ywis pisze:
D@rio pisze: No to niestety UMTS w N70 na karcie POP-a nie będzie działać. Przykro mi. Ale wszystkie pozostałe funkcje telefonu będą funkcjonować jak najbardziej.
A karty bez abonamentu z POP-a nie wymienią na Usima?
Narazie niestety nie. Nawet MIX-ów nie wymieniają. Tylko wszelkie abonamentowe i taryfy telemetryczne.
Ornetujesz się dlaczego tak to okroili?

 #98972  autor: D@rio
 26 sie 2006, 20:29
ywis pisze:
D@rio pisze:
ywis pisze: A karty bez abonamentu z POP-a nie wymienią na Usima?
Narazie niestety nie. Nawet MIX-ów nie wymieniają. Tylko wszelkie abonamentowe i taryfy telemetryczne.
Ornetujesz się dlaczego tak to okroili?
nie trzeba się orientować aby wiedzieć. Od zawsze nowe usługi, te bardziej zaawansowane były najpierw dostępne dla abonamentów a nie dla pre-paid. Taki jest poprostu styl marketingowy Orange. Ale to tylko kwestia czasu za Nim wpuszczą POPaków...

Obrazek

 #98973  autor: ywis
 26 sie 2006, 20:30
D@rio pisze:
ywis pisze:
D@rio pisze: Narazie niestety nie. Nawet MIX-ów nie wymieniają. Tylko wszelkie abonamentowe i taryfy telemetryczne.
Ornetujesz się dlaczego tak to okroili?
nie trzeba się orientować aby wiedzieć. Od zawsze nowe usługi, te bardziej zaawansowane były najpierw dostępne dla abonamentów a nie dla pre-paid. Taki jest poprostu styl marketingowy Orange. Ale to tylko kwestia czasu za Nim wpuszczą POPaków...
To pozostaje czekać aż zaczną wymieniać pre-paid, a później można pomyśleć o zmianie telefonu z opcją 3G.

 #98975  autor: D@rio
 26 sie 2006, 20:32
za darmo nie zaczną. Poprostu udostępnią na wymianę...

Obrazek